Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik nyugdíjpénztárt válasszam? fórum

Melyik nyugdíjpénztárt válasszam? (tudásbázis kérdés)

2008. okt. 27. 21:51

Szerintem az Aegon is ott van a toppon. Olcsón kezelik a pénzünket, és a portfóliós/részvényes rendszerbe is nagyon jókor váltottak. Nagy az ügyfélkörük, ami gazdaságos pénzkezelést tesz lehetővé.


Nem csak önkéntes nyugdíjpénztár lehet megoldás a nyugdíjcélú megtakarításra, hiszen azok menedzselése nem mindíg megfelelő, kevés a választási lehetőség, hogy hova fektessék a pénzedet. A befektetéses életbiztosításoknál rengeteg piac, alap, vagyonkezelő közül lehet választani. De valami kell, mert aki nem rak félre aktív idejében, az éhenhal, ha nyugdíjas lesz!!!!!!

Ajánlom figyelmetekbe a "tücsök és a nyugdíj" szösszenetet: [link]

2008. okt. 26. 14:59
A 40 év felettieknek javasolt az önkéntes pénztár, de jelenleg ezk is padlót fogtak. Az elmult évben alig kamatozott valamit a befizetett összeg
22. Betty's (válaszként erre: 4. - 2c0bd9b733)
2008. okt. 26. 14:39
És az én véleményem is ez,az enyém is ott van :-))
2008. máj. 1. 18:14

Sziasztok!

Annyival kiegészíteném az itt leírtakat, hogy valóban már csak a30 év alattiak léphetnek be a magánnyugdíjpénztárba, bár eneek a korosztálynak a98%-a amúgy is tag.

A 40 felettieknek javasolhatom az önkéntes nyugdíjpénztárt. Én 44 éves vagyok, és most lesz 10 éve, hogy fizetem.Volt, amikor a cégem fizette, volt amikor szüneteltettem, mert nem tudtam fizetni.

Ha nem fizeti a céged, akkor is mindenképpen érdemes!! 30%-os állami támogatás adókedvezmény formájában a befizetett tagdíjak után,(és itt nem számít a magas jövedelem) amit átutalnak a számládra, valamint évi átlagosan 9% hozam. Hol kapsz évi majdnem 40%-ot kamatadómentesen? És!! 10 év múlva kivehetem a hozamot adó és eho mentesen - ami most lesz nekem aktuális. Majd 3 évenként ismét. Ha érdekel valakit bővebben, írjatok: [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pink[{[{[/A]}]}]fog@citromail.hu

Szívesen válaszolok és be is tudlak léptetni.

2008. ápr. 22. 21:34

Egyetértek Nikice hozzászólásával, hogy lassan elfogynak az aktív dolgozók, így a mostani 30-as korosztály nyugdíját nem lesz aki fizesse.


Ha kérdésetek van ezen a téren, szívesen segítek, ezzel foglalkozom, így jártas vagyok a témában.

19. annaluca (válaszként erre: 15. - Kalmár Edit)
2008. ápr. 22. 21:32
Sajnos magánnyugdíjpénztárat nem köthetsz már, mert 30 éves kor a belépési határ. Önkéntes nyugdíjpénztárat választhatsz, de az igazán akkor hasznos, ha a munkáltató fizeti, mint béren felüli juttatást.
18. Kalmár Edit (válaszként erre: 9. - 754c7e07c3)
2008. márc. 25. 17:57

Szia!

Úgy hallottam, hogy már nem lehet kötni "Aranykor", de lehet, hogy rosszul tudom. Tudnál egy pár sort írni róla? érdekelne! Vagy mást tudsz ajánlani?

17. sodrak
2008. márc. 25. 14:05
Nemrég járt nálam egy biztis hölgy és ő az Ing-t ajánlotta, mert az utóbbi időben nagyon jól sikerültek a befektetéseik és jó hozamkat értek el.
16. esztella100 (válaszként erre: 9. - 754c7e07c3)
2008. márc. 15. 08:00
Nekem is ez a véleményem.
2008. márc. 15. 07:56
45 éves elmúltam, érdemes még kötni? És melyiket ebben a korban?
2008. márc. 15. 07:20
Aegon-t!
2008. márc. 10. 23:35
Jöhetnek az ötletek...
2008. márc. 10. 18:25
www.premiumpenztar.hu
2008. márc. 10. 18:25
Fiataloknak a Prémium magánnyugdíjpénztár a legjobb 35 év alatt, mert direkt hosszútávú befektetésekben gondolkoznak
2007. okt. 10. 22:31
OLVASD EL MINDEGYIK JAVASLATÁT. VÁLASZD A NEKED LEGJOBBAN TETSZŐT. NEVET NEM ÍROK, MIVEL REKLÁMOZNI NEM LEHET, DE AKÁRHOGY IS DÖNTESZ, CSAK TE VESZTHETSZ!!!
2007. aug. 27. 20:09
Aranykor! Magas a hozam, és jó a cég. Nekünk ez van.
2007. aug. 27. 16:52
Ja, csak hogy "szavazzak" is, Allianz...
7. Nikice (válaszként erre: 5. - Zsandrea)
2007. aug. 27. 16:51
A likviditási tartalékot, és a befizetett összeg egy bizonyos százalékát ezesetben buktad. Szükséges rossz. A magánnyugdíj is üzlet, és mint minden üzleten ki jár jól? Na ki? Amit hallottam -persze megintcsak némi veszteség árán- dec. 31-ig mindenki átléphet államiba. Egy esetleges rokkantság esetén bizony még mindig az állami "jobb". Magánnyugdíjnál pedig az örökölhetőség a jobb. Hihetetlen nehéz kérdés, bár szerintem mindenki kezdjen el valami kisösszegű befekteteést, amihez hozzányúlhat öreg korára. Annyira elöregszik a társadalom (és elhígul), hogy 40-50 év múlva nem lesz fiatalság, aki kinyögi a mi nyugdíjunkat.
2007. aug. 15. 15:47
ING vagy AEGON, persze ez magánvélemény
2007. aug. 15. 08:40
Allianz Hungariát ajánlanám én is. A tavalyi összesítés alajnán Ők voltak a legjobbak, és Ők adtak a legtöbbet. Viszont bármelyiket választod is bármikor válthatsz.
2007. aug. 9. 10:42
Az ING-t ajánlanám..de ez az én véleményem
2007. aug. 9. 10:00

Sziasztok.

Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy melyik nyugdijpénztár a legjobb, illetve melyiket érdemesebb választani.

Pályakezdő vagyok, eddig még nem dolgoztam, most lenne egy munkahely és mondták, hogy döntsem el melyik nyugdíjpénztárba szeretnék majd kerülni.... Passz, nem tudom. Tud valaki nekem segíteni vagy tanácsot adni.

Előre is nagyon köszönöm.

Mihaela

2007. aug. 9. 09:59
allianz hungária - sztem jó
2007. aug. 9. 09:56
Melyik nyugdíjpénztárt válasszam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook