Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik nyelvvizsgatípusnál kaphatok leghamarabb bizonyítványt? fórum

Melyik nyelvvizsgatípusnál kaphatok leghamarabb bizonyítványt? (tudásbázis kérdés)

25. d4b0dd2692 (válaszként erre: 24. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 12:38
Akkor már csak önbizalom kell,az már fél siker!
24. Kismukkk (válaszként erre: 23. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 10:56

Köszi, hogy szorítasz nekem :) Rám is fér, mert elég izgulós vagyok :)

Már töltöttem ki próbavizsgát és jól sikerült, de a tanárom is biztat, hogy próbáljam meg.

23. d4b0dd2692 (válaszként erre: 21. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:58

Köszi!

Felhívott engem,hogy megvan a fiú,de mit csináljon,nem akar beszélni vele? Aztán megpróbálta újra.

Drukkolok neked!Azt tudod,hogy a nyelviskolákban ingyenes próbatesztet tölthetsz ki,hogy hogy állsz? A lányom már egy évvel korábban kitöltötte,és akkor azt mondták,még nem tart ott.Egy könyvnyi tananyag hátra van.Aztán a következő nyáron próbálta újra,és akkor mondták,hogy igen,érdemes vizsgára menni.

22. 4205a67a96 (válaszként erre: 19. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:53
Igen, elég valószínű. :)
21. Kismukkk (válaszként erre: 20. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 09:50

Köszi!


Tényleg vicces lehetett, hogy először elkergette a fiú a lányodat :)) Biztosan annyira izgult, hogy azt sem tudta, mit csinál :)


De, így utólag is gratulálok nekik!

20. d4b0dd2692 (válaszként erre: 19. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:41
A TELC-nél is az volt,egy témáról kellett beszélgetni a kiírt partnerrel.Vicces volt,mert már reggel ki volt írva,hogy egy ismeretlen (nem járt abba a csoportba) fiú a lányom partnere.Mikor volt még bőven idő,a lányom megkereste,hogy beszélgessenek,gyakoroljanak.A fiú elhajtotta,nem akarta (pedig nem egy szörnyszülőtt a lányom).Végül visszament a fiúhoz és rávette,hogy igenis beszélgessenek!Jól sikerült a szóbelijük!
19. Kismukkk (válaszként erre: 17. - 4205a67a96)
2009. dec. 8. 09:35

Köszi!


Még csak annyit: a honlapjukon fel vannak sorolva a témakörök. Ezekből kell majd egy tételt húzni és csak arról beszélgetni a vizsgapartneremmel?

18. Kismukkk (válaszként erre: 16. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 09:33

Államilag elismert (akkreditáltat) kérnek és a TELC és az ECL is az. (Plusz a Pannon és az Origo is)

Ennek már utánajártam :)

17. 4205a67a96 (válaszként erre: 14. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:30

Szívesen. :)


Igen, párbeszéd is van, aztán képleírás. Nálunk is ilyen alapjérdések voltak. Hol laksz, hobbi, család stb, semmi extra. Remélem, még most is így zajlik, ha már változott, akkor elnézést. :) De a mintafüzetben úgyis megvan a jelenlegi feladatsor, meg persze a honlapjukon is.


Egy kalappal!

16. d4b0dd2692 (válaszként erre: 11. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:30
Lehet,hogy a TELC is volt ennyi idő? A munkahelynek mindegy,melyiket teszed le? Elfogadják bármelyiket?
2009. dec. 8. 09:27
A lányom a felkészítő tanfolyamon a TELC tesztkönyvből készült fel a vizsgára.Biztosan külön is meg lehet vásárolni,az adott vizsgatipus tesztkönyvét.
14. Kismukkk (válaszként erre: 12. - 4205a67a96)
2009. dec. 8. 09:27

Köszi szépen a infokat!

Írtam egyébként, hogy középfokra készülök :)


Szóbeli vizsgánál párban beszélgettek egy-egy témáról? Én úgy képzelem, hogy kérdéseket kell feltenni a partneremnek, aki válaszol, majd ő is kérdez...

13. d4b0dd2692 (válaszként erre: 4. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:25
Nem vagyok szakértő,de azt hiszem ,midegyiknél várni kell rá,nem nyomják gyorsan a kezedbe a bizonyítványt.Megvannak a hivatalos vizsgaidőpontok,majd központilag javítják az írásbelit. A Telc-nél ,ha esetleg csak az egyik (pl.írásbeli) sikerül,arra külön megkapod a bizonyítványt,utána már csak a másikat kell letenni,külön.Inkább a vizsga könnyebbsége lehet,döntő,hogy elsőre sikerüljön!Egy nyelviskolában (ami akkreditált nyelvvizsgahely)talán pontosabban felvilágosítanak.
12. 4205a67a96 (válaszként erre: 11. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:21
Igen, azt hiszem kb. ennyi idő volt az "előállítás". Az a jó benne, hogy emberbarát, bár sok ismerősöm küszködik már régóta vele (főleg magnó résszel), de szerintem ezek az emberek nem a nyelvvizsga típusa miatt buknak... Nekem első próbálkozás volt és nem is nagyon készültem rá, elég volt a célirányos tanfolyam + nyelvsulik boljában be lehet szerezni ECL füzetet, amiben mintafeladatok vannak, tehát a vizsgán is olyanok lesznek nagyjából. Az is jó még benne, hogy nem egyedül szóbelizel, hanem 2-en, vagy 3-an vagytok bent. Ott is szerencsém volt, mert a másik két lányhoz képest voltam jó, minden csak viszonyítás kérdése. A képleírás is könnyű volt, asszem egy őszi tájat kaptunk, arról meg mindenki tud beszélni. :) Nem írtad, hogy milyen szintű nyelvvizsgára készülsz, de ha a középfok itt ilyen - viszonylag - egyszerű, akkor az alap csak könnyebb lehet. :)
11. Kismukkk (válaszként erre: 8. - 4205a67a96)
2009. dec. 8. 09:14

Azt hallottam, hogy az ECL-nél kb 2-3 hónap, amíg kiállítják a bizit - tényleg így van?


Egyébként a ECL nekem is szimpatikus az egyszerűsége miatt (állítólag nincs túl sok feladattípus és egyértelműek a követelmények)

10. d4b0dd2692 (válaszként erre: 7. - Kismukkk)
2009. dec. 8. 09:13
Egy éve volt,úgy emlékszem kb.1 hónap múlva?
2009. dec. 8. 09:13
Én ECL párti vagyok.
2009. dec. 8. 09:10
én anno ECL-t csináltam (angol középfok), mert diplomához kellett gyorsan és három hetes intenzív felkéászítés után simán meglett elsőre
7. Kismukkk (válaszként erre: 5. - D4b0dd2692)
2009. dec. 8. 09:10

Szia Ina4!

És azt meg tudnád mondani, hogy a vizsgát követően kb. mennyi idő múlva kapta meg a bizit?

6. Kismukkk (válaszként erre: 3. - Dtrr)
2009. dec. 8. 09:08
Tudom, hogy kiállítanak igazolást is, de az én munkahelyemen csak a bizonyítványt fogadják el.
2009. dec. 8. 09:07

Szia!

A lányom,a TELC középfokút rakta le tavaly,egyből sikerült.Az egynyelvű,egyszerűbb,mint a BMI,ami kétnyelvű.Előtte azért elment egy kéthetes,negyvenórás felkészítő tanfolyamra,ahol a vizsgakérdéseket vették át.

2009. dec. 8. 09:05

Úgy érzem, hogy már megvan a kellő tudásom egy középfokú angol nyelvvizsgához, de nem tudom eldönteni, melyik vizsgatípust válasszam. Mivel sürget az idő (és a munkahelyem)ezért azt a típust szeretném választani, ahol a leghamarabb kaphatom kézhez a bizonyítványt.


Mit tanácsoltok?


Origo, ECL, TELC, Pannon - ezek között vacillálok.


Milyen tapasztalataitok vannak a fentiekkel?


Köszi!

3. dtrr
2009. dec. 8. 09:04
Illetve még a bizonyítvány megérkezése előtt adnak ki hiteles papírt (szintén pénzért) arról, hogy sikeres a nyelvvizsga, csak a bizonyítvány nem készült még el. Sok helyen ezt a hivatalos papírt is elfogadják.
2. dtrr
2009. dec. 8. 09:03
Szerintem kb. ugyanannyi idő mindegyik. De azt tudtad, hogy egyes helyeken 8lehet, hogy mindenhol) extra pénzért cserébe lehet kérni, hogy hamarabb javítsák?
2009. dec. 8. 09:01
Melyik nyelvvizsgatípusnál kaphatok leghamarabb bizonyítványt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook