Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik nyelvet tanultátok meg önállóan? fórum

Melyik nyelvet tanultátok meg önállóan? (beszélgetős fórum)

2015. márc. 14. 01:49
en angolt
2012. aug. 4. 22:18
Szia! Egyetértek ujlannyal, fejleszd a német nyelvtudásod, ha lehet, csak hasznodra válhat egy nyelv minnél magasabb szintű ismerete :)
12. ujlany (válaszként erre: 11. - Krisze)
2011. júl. 20. 20:18

Orosz, holland, angol, de mind a harom ugy, hogy reszben itthon, konyveket, elos csomagot vasaroltam, aztan vagy tanfolyamra mentem, vagy magantanarhoz.

Ami szerintem meg jo lehet kisgyermek mellett, hogy nem egy uj nyelvet valasztani, hanem felsobb szintre emelni a nemet tudasodat, mar amennyiben meg kell rajta csiszolni.

Azt sokszor meg szorakoztato modon is lehet. Pl. nemet adon megnezni egy jo filmet...

11. Krisze (válaszként erre: 10. - Ujlany)
2011. júl. 20. 20:12

Ez valóban ösztönzi az embert.

Németül beszélek, kisgyerekkel vagyok itthon és úgy gondoltam, hogy valami hasznos időtöltést találok a magány ellen.

Inkább magam szórakoztatására szánom.

Azért kérdeztem, kinek mit sikerült elsajátítania.

10. ujlany (válaszként erre: 1. - Krisze)
2011. júl. 20. 20:03

szerintem azt kellene eloszor tisztaznod, hogy miert is szeretned, es hogy melyiknek a hangzasa tetszik, illetve, hogy melyik nyelvcsaladba tartozik, es hogy abbol a nyelvcxsaladbol mar tudsz-e valamilyen nyelvet.

Pl. ha beszelsz nemetul, akkor a holland mar egeszen konnyen megy.

Ha semmilyen nyelvet nem beszelsz, akkor en az angolt javaslom, mert az alapszinten konnyu, sok sikerelmenyt ad, es amikor jonnek a nehezebb reszek, akkor mar van egy csomo pozitiv elmenyed ami tovabb lok.

nem tudom, hogy meg lehet-e meg szerezni, de regen volt egy angol nyelvtanulo szoftware, ugy hivtak, hogy E.T. (English tutor). Alapszinttol egeszen kozepszintig ment. En abbol tanultam szinte mindent, de eleg fanatikus modon, hetvegeken akar napi 10 orakat is, hetkozben meg amennyi jutott ra. Harom honap mulva mar tudtam beszelni. Akkori (holland) fonokom azt mondta, hogy aki ilyen gyorsan tanul, azt tamogatni kell, es kikuldott Manchesterbe nyelvtanfolyamra a ceg koltsegen. Na az meg egy nagy lokest adott a fejlodeshez.

(de regen is volt :-))

9. 1dd0e5152d (válaszként erre: 6. - Krisze)
2011. júl. 20. 19:41
Köszi:)
2011. júl. 20. 19:24
Én kívülről fújom az összes latin zene szövegét,de a fene tudja mit jelent :DD
2011. júl. 20. 19:22

Én magamtól kezdtem el franciát tanulni és aztán a tanár bőven javított ki! Meg nem egyszerű azt a (szerencsére kevés) rossz kiejtést áttanítani amit rosszul gyakoroltam be!

Mert én meg mondanám hogy az amerikai angol könnyű de ugye mindenkinek másra van érzéke!

Nem mellesleg ha elkezdesz rendes franciákat hallgatni, követni sem bírod... és a szavak nagy részét lenyelik!

Én imádom tanulni a franciát de magamtól beletört a bicskám...

Angolnál előny hogy végeláthatatlan fílm van amit feliratozva tudsz nézni. Pláne könyv ami nehézség szerint van osztályozva!! A kezdő tényleg nagyon egyszerű!!

Bár ha tippet adhatnék akkor némi alapot otthon gyakorolj aztán menj el egy olcsóbb tanfolyamra ahol az alapokat megtanítják és csak aztán tanulj tovább magadtól. Én a franciánál végül erre jutottam így utólag... :))


Magyarán az alapokat sok nyelvnél meg tudod tanulni magadtól és csak menet közben jössz rá hogy neked melyik könnyebb! De elég hamar szükséged lesz tanárra vagy legalább arra hogy netes beszélgetőpartnerrel gyakorolj(egyébként ez sem rossz megoldás és bármilyen nyelven tudsz ilyet találni!!). Utóbbi előnye hogy anyanyelvi szintű emberke fog kijavítani, plusz ismerkedsz, plusz ingyen van :)))

6. Krisze (válaszként erre: 5. - 1dd0e5152d)
2011. júl. 20. 18:55

Ezen elgondolkodom, nekem is tetszik és még hasznos is. :)

Orrhangoktól félek egy picit mert nem túl szerencsés ha valamit rosszul tanulok meg.

Nagyon ügyes a párod!

2011. júl. 20. 18:53
Azt mondja, hogy a kiejtése az egyik legegyszerűbb, egyszerűbb mint az angol, mert a betűkombinációkat mindig ugyanúgy ejtik:)
4. Krisze (válaszként erre: 3. - 1dd0e5152d)
2011. júl. 20. 18:49

Kiejtés nem jelent gondot?

Francia nem könnyű nyelv. :)

2011. júl. 20. 18:46
Barátom franciát tanul egyedül:)
2011. júl. 20. 18:45
szerintem ma már szinte minden nyelvhez olyan tankönyveket, cd-ket lehet megvásárolni, letölteni, hogy csak a nyelvérzékeden múlik, hogy melyiket tanulod meg.
2011. júl. 20. 18:37

Melyiket tudtátok megtanulni tanári segítség nélkül és mennyi idő alatt?

Hobbiból szeretnék tanulni, de nem tudom melyiket lehetne önállóan és egyedül megtanulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook