Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik nyelv hasznosabb, könnyebb? fórum

Melyik nyelv hasznosabb, könnyebb? (beszélgetős fórum)


17. Borian
2022. nov. 17. 18:09

Én tanultam spanyolul, angol és olasz után könnyen ment, no de a beszédértés... nem artikulálnak, hadarnak, egy monoton morgásnak hangzik az egész.

Ahhoz képest az olasz arzért nagyon jó, mert szépen artikulálnak, ezért még spayoltudssal is jobban értem őket, mint a spanyolokat.

16. Pasionella (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2022. nov. 17. 17:15
Tudom, az alapokat réges rég tanították alsóban de akkoriban töményen, semmi játékosság, beszéd stb...megutáltatták velünk de valamennyi megmaradt mert olvasva nagyjából értem, valószínűleg frissíteni kellene és utána már viszonylag könnyen menne, hál istennek jó a nyelvérzékem
15. Pasionella (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. nov. 17. 17:13
Pedig gyönyörű dallamos, nyitott hangzású nyelv, szerintem csodálatos :-) sose hallottam még ilyet, nahát :-) én a németet nem bírom hallgatni mert erőszakos, ugyanígy vagyok minden szláv nyelvvel is
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Pasionella)
2022. nov. 17. 16:05
Fuuu nem tudom, valahogy annyira irritáló a hangsúlyozás, nekem minden úgy hangzik olaszul, mintha folyton idegesek lennének. 😂 Tudom, gáz egy egész nyelvet ez alapján lehúzni, de ez csak az én véleményem. 😅
13. cc7a88f96d (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2022. nov. 17. 15:41
Az olasz és a román hasonlít nagyon.
12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Pasionella)
2022. nov. 17. 15:23
Az olasz után a francia menni fog. Én francia után tanulom az olaszt, pillekönnyű megérteni, nagy a hasonlóság. Szerintem visszafelé is így van.
2022. nov. 17. 15:15

Ha rendesen megtanulsz olaszul akkor utána akár seperc alatt megtanulhatsz spanyolul is, minden téren nagyon hasonlítanak.


Én olaszul beszélek, annak idején nekem azért volt könnyű megtanulnom mert románul beszéltem és nagyon hasonló, ha valami nem jutott eszembe olaszul, kigondoltam, hogy van románul, tettem egy re ragot a végére és meg is volt :-)

Spanyolul nem beszélek, nem tanultam ellenben teljes mértékben értem.

Szóval hajrá, mindkettővel jól jársz de szerintem ha a kettőt együtt az még jobb, ha van nyelvérzéked akkor menni fog.

Én most a francián gondolkodok erőteljesen, ha olvasom értem de nem beszélem, szintén a többi nyelv miatt, mégis csak latin mind, nem véletlen.

10. Pasionella (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2022. nov. 17. 15:11
:-D :-D Miért? :-D
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 13:46

Egy ideig én is hezitáltam a kettő között, aztán szórakozásból választottam az olaszt. A spanyol azért jobb választás, mert a világon a legtöbb ember által beszélt nyelv.


A spanyolról fogalmam sincs, az olasz szerintem elég könnyű.

2022. nov. 17. 12:47
Egyiket se beszélem, de én ezek közül inkább spanyolt tanulnék, több helyen használják a világban. Engem az olasz nyelv hangzásával kínozni lehetne, azt mondják hogy szép, hát nemtom, valahogy egyből ideges leszek ha olasz turistákat hallok beszélni 😂 Viszont ahogy más is írta, állítólag nem olyan nehéz.
7. secret8 (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. nov. 17. 12:40
Ez nagyon szubjektiv. :) kinek mi a szép.
6. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 12:37
A spanyolt vilàgszerte sok országban beszélik,viszont az olaszt nem.
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Secret8)
2022. nov. 17. 12:28
Azért Spanyolország sincs túl messze. Még a Kanári szigetekre is el lehet repülni 4.5 óra alatt. És szerintem a spanyol nyelv hangzásával sencsen baj.
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 12:26

A spanyol tényleg az egyik legkönnyebb nyelv. Ugyanakkor nem szép hangzású (szerintem). A világ nagy részén beszélik, igy hasznos lehet. Az olasz szép nyelv, nem különösebben nehéz, és Olaszország közelebb van. Ha csak a hangzás vagy a nyaralás miatt tanulnád, akkor az olasz a nyerő.

Dönts a hangzás, a hozzájuk kapcsolódó kultúra alapján, amelyik jobban vonz.

2022. nov. 17. 12:14
Állítólag a spanyol a "menő" mostanában.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 17. 12:05
Én bár csak szórakozásból, de spanyolt tanulok. A nyelvtanja hasonlít a magyarra. Szomszéd kislánynak is a gimibe induláskor keresztanyja a spanyolt javasolta másodiknak az angolhoz, mert szerinte a spanyol a legkönnyebb nyelv. Ő egyébként több nyelvből államvizsgázott már, mert külkeres.
2022. nov. 17. 12:01

A diplomához második nyelvként szeretnék vagy olaszt vagy spanyolt tanulni, de nem tudok dönteni hiába eléggé hasonlóak.


Tudja valaki melyik könnyebb, hasznosabb stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook