Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik most a "legjobb" első kiscipő márka? fórum

Melyik most a "legjobb" első kiscipő márka? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 13. 12:38
:)
2012. márc. 12. 19:19

Amúgy van egy csomó cipőnk, de itthon igazából mindig tapadós zokniban van a gyerek azóta, mióta felállt.

A cipőkben mindig megbotlik. Asszem a kiscsizmája volt rajta eddig a legtöbbet. Vígan támolyog benne az utcán... :D

2012. márc. 12. 12:59
meg ki tudja, ki kit fizetett le, hogy azt a típust ajánlják...sosem lehet tundi sajnos
20. bettiletti (válaszként erre: 18. - Dolores007)
2012. márc. 12. 12:58

köszi

tanulságos, de itt sem tudják eldönteni :)

2012. márc. 12. 12:56

köszi

nekünk akkor kell visszamenni ha már önállóan jár

de a gyerekorvosunkat megkérdezem majd

2012. márc. 12. 10:55
17. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Bettiletti)
2012. márc. 12. 10:05

Szerintem a gyerekorvosodnál vagy a védőnőnél kérdezz rá, és azt tartsd szem előtt, amit ők mondanak. Ha bizonytalan vagy, vidd el a gyerkőcöt egy ortopédushoz (nekünk első lépéseknél amúgy is vissza kellett menni kontrollra, aztán az önálló járásnál újra), és kérdezd meg tőle is.


Én legalábbis így tettem, mert nekem is mindenki mást mondott :D

2012. márc. 12. 09:53
ez komoly...most még nagyobb dilemmában vagyok :)
15. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Zsuzsika83)
2012. márc. 12. 09:34
Nekünk a 3 éves lúdtalpas, gyógycipője van. Az ortopéd szakorvos szerint a mezítlábas, és harántemelő nélküli cipők miatt alakult ki nála. 3 ortopéd szakorvosnál is voltunk, mind a 3 ugyanazt mondta...
14. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Zsuzsika83)
2012. márc. 12. 09:24
na látod nekem meg az ellenkezőjét mondta szintén ortopéd orvos :-D
2012. márc. 12. 09:22

Mi Elefanten cipőcskével kezdtük annak idején. Aztán volt Superfit, Falco stb.

Nekem is azt javasolta az ortopéd orvos és a gyerekorvos is, hogy ne legyen harántemelős, pont olyan okok miatt, amit Zsuzsika83 írt. De erről nagyon megoszlanak a vélemények - szerintem. Az Elefanten első lépés cipőcskéi tökéletesek!

12. zsuzsika83 (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. márc. 12. 09:19
A gyerekcipők nagy része ma már nem harántemelős, nem véletlenül.
2012. márc. 12. 09:17
Nekünk ortopéd orvos azt javasolta, semmiképp ne legyen harántemelő a babacipőben, mert az nem jó. Ellustulnak a taplizmosk és pont azért lesz lúdtalpas. Harántemelés csak akkor kell, ha a gyerek lúdtalpas, és akkor kimondottan az ő lábához készítenek gyógycipőt vagy talpbetétet. Nekünk azt javasolták, amennyit csak lehet, legyen mezitláb, hiszen nem véletlen, hogy a természeti népeknél nincs lúdtalp. A kislányom egész nyáron zokniban vagy mezitláb volt kint, esetleg puha talpú cipőben. Azóta meg olyat veszek neki, aminek nagyon jól hajlik a talpa, és nincs benne emelés. Ilyen az elefanten például.
10. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Bettiletti)
2012. márc. 12. 09:17
ahány szakember, bolt, stb...annyi vélemény, nekem mondtak már olyat is h nem kell semmi, mert 6-7 évesen alakul ki végleg a láb, olyat is, hogy kell harántemelő, mert most alakul ki...aztán ezeken igazodjon ki az ember, meg döntse el kinek van igaza...de pl. a puhatalpú cipő sem nem tartja a bokát, sem nem ívelt...ennyi erővel zoknit is adhatok rá
2012. márc. 12. 09:13
Köszi Marcsi! :) Erre gondoltam.
2012. márc. 12. 09:12

Asso (elég magas a harántemelője, ami fontos), Elephanten, Superfit. Mi ezeket a márkákat szoktuk venni a gyerekeknek. Az 'íves' alatt a harántemelőt érted, ezt eddig a legjobban nekünk az Asso tudta. Törekszünk is rá, hogy ha tehetjük ezt a márkát vegyük meg.


Kapaszkodva lépegetésnél vettük az első Dr. Punto szandit (ennek is jó a harántemelője nagyon, és tartja a bokát is).


A legfontosabb az, hogy mielőtt megveszed a cipőt, megnézd, hogy harántemelős-e.

7. bettiletti (válaszként erre: 6. - -Bigyóné-)
2012. márc. 12. 09:11

Köszi :)


Persze, a cípő a fontos, de annyi márka van, nyilván másmilyenek, azért kérdezem, melyik márka készíti most a legjobbakat. :)

2012. márc. 12. 09:09
A cipő legyen a fontos,ne a márka! Úgyis kinövi! Olyat vegyél ami tartsa a kis bokáját meg lábfejét!
2012. márc. 12. 09:08

Huh :) Mennyi... :)

A talpa 'íves' kell hogy legyen? Mintha ezt hallottam volna valahol, hogy legyen íves, hogy kialakuljon a baba talpa.


Illetve hogy tartsa a bokáját. :)


Szerintetek mikor érdemes venni? Ha már áll, és kapaszkodva lépeget, vagy csak ha már egyedül megy?

2012. márc. 12. 09:05
Elefanten
2012. márc. 12. 09:04

Szamos, Superfit, Elephanten, Siesta, ezek a legjobbak, de a lényeg h tartsák a baba bokáját.

Mi Adidast vettünk.

2012. márc. 12. 09:02

Nekünk Pediped volt. Puhatalpú. Szerettem


De szerintem mindenki másra esküszik

2012. márc. 12. 08:58
Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook