Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik, milyen Ganoderma termék a legjobb Enterococcus Faecalis húgyúti fertőzésének kezelésében? fórum

Melyik, milyen Ganoderma termék a legjobb Enterococcus Faecalis húgyúti fertőzésének kezelésében? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. peonia53 (válaszként erre: 28. - Globus)
2020. jan. 12. 22:02
Nekem is a doki adott valami steril műanyag csövecskét, gyógyszer szedés után minden oké volt. Ez 2019. nov.. Most újra kezdődnek a tünetek.
30. Zillertal (válaszként erre: 28. - Globus)
2018. júl. 15. 06:15
Nekem magas csiraszámban jött ki a kórokozó 10,5 felett, mégsem kaptam olyat,hogy rezisztencia vizsgálat,akkor köszi az infót, megkérdezem háziorvost,hogy olyanra utaljon be,ahol ilyen rezisztencia vizsgálatot csinálnak,azt gondoltam,hogy ilyen nincs államin
29. globus (válaszként erre: 27. - Zillertal)
2018. júl. 13. 15:27
Bocs, kimaradt, hogy ezt a vizsgálatot háziorvosnál is kérheted. Mondd azt, hogy ismétlődő panasz és már nagyon tele van vele a hócipőd, szeretnéd tudni, mi lehet a háttérben :)
28. globus (válaszként erre: 27. - Zillertal)
2018. júl. 13. 15:24
Mindenhol csinálnak. Vizelet bakteriológiai vizsgálat kell hozzá. Ez más, mint a sima általános, spec. csőbe kell tenni a mintát. Ha nem, vagy csak alacsony csíraszámban tenyészik ki egy kórokozó, akkor nincs rezisztencia vizsgálat, de akkor is megjelölik a tényt. Ha magas csíraszámú, akkor pár nap múlva elkészül a teljes lelet, amely alapján célzottan adható antibiotikum. Erre mindenképpen gyógyszert kell szedni, mert baktériumokról van szó, nem vírusokról. Kifüstölésük után néhány héttel célszerű ellenőrző leoltást végezni.
27. Zillertal (válaszként erre: 26. - Globus)
2018. júl. 13. 14:17
Ok,csak csinálnak rezisztencia vizsgálatot állami rendeléseken valahol vagy csak magánban?Nem lennék meglepve,ha államin nem csinálnának olyat,aminek értelme is lenne.
26. globus (válaszként erre: 9. - Zillertal)
2018. júl. 13. 10:41
Az csak egyik gyógyszer, biztosan van más is a rezisztenciavizsgálat eredményében. Ciprofloxacin? Sulfamethoxazol, trimetoprim? Ezek gyakori neveken szerepelnek, általában tolerálhatók.
25. Zillertal (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. júl. 13. 10:20
Nem tudod hol végeznek ilyet államin Budapesten vagy, környékén,ahol kimutatható hogy mire rezisztens a baktérium?Ahol voltam Budapesten szakintézet,ott csak olyan leletet adtak,hogy Enterococcus van,az nem volt rajta,hogy mire rezisztens.
24. Zillertal (válaszként erre: 23. - Elemző)
2018. júl. 11. 12:32

Szia!


Köszönöm a fokhagymát, propoliszt fogom is,a tőzegáfonyát pròbáltam nem igazán segített,itt nem az általános felfazasos E.Coli okozza a gondokat,hanem az Enterococcus Faecalis,erre kevésbé jò sajnos ismereteim szerint.

2018. júl. 11. 07:59

Szia!

Természetes antibiotikumként használható a fokhagyma és a propolisz mindenféle káros mellékhatás nélkül, így a hasznos bélbacikat sem ölik ki.

Húgyúti problémákra érdemes kipróbálni a tőzegáfonyát tartalmazó stabilizált aloe vera italt.Sok jó tapasztalat van vele.

Mielöbbi jobbulást!

22. Zillertal (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2018. júl. 10. 15:04
Privátban is megirhatod,hogy melyik őrlemény vált be, a nyugati orvoslást én sem hagyom ki, különösen így,hogy nem találtam eddig olyan megoldást amivel lenne biztos esély a biztos gyógyulásra,de jó lenne persze azért ha még lehetne úszni az antibiotikumokat.
21. Zillertal (válaszként erre: 19. - Diszkoszné)
2018. júl. 10. 15:02

Szia,


Köszi,de ez a medveszőlős megoldás az E.Coli enyhébb csiraszámban,változatában segíthet de Enterococcus az más,ez ráadasul nagy csiraszámban van.

20. 124637ff9b (válaszként erre: 19. - Diszkoszné)
2018. júl. 10. 13:03

Szia!

Ne érts félre, de nem lehet, hogy azért van elég sokszor húgyúti fertőzésed, mert soha nincs rendesen kikezelve?

Én nagyon félteném a vesémet, az biztos.

Hamar fel tud szállni a fertőzés. (a vér is onnan jön)

2018. júl. 10. 12:57

Sziasztok!

Ha nem gyógyszert szeretnétek szedni,akkor az alábbi keveréket ajánlom.Nekem elég sokszor van húgyúti fertőzésem,és akkor találtam a neten ezt a receptet,amikor már ordítottam annyira fájt,véreset pisiltem stb.

1 teáskanál medveszőlő levél

1 teáskanál aranyvesszőfű

1 teáskanál nyírfalevél

Ezt leforrázni 2-3 dl vízzel,és kiáztatni jól.Reggel és este is 1 csésze tea iható.A második nap már sokkal jobban szoktam lenni.Pisiltet így először rossz de erős,és jó.

Nagyon keserű,én sztíviával szoktam édesíteni,melegen ihatóbb,mint ha megvárod,míg elhűl...

16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Zillertal)
2018. júl. 10. 12:14

Az már reklám lenne :))

Mondom, írd be a keresőbe.


Húgyúti fertőzésre írják.

Hát én sikert kívánok a keresésedhez, de jómagam biztos nem hagynám ki a nyugati orvoslást, bármi betegségem is lenne.

Tartok tőle, hogy csak az időd telik, és egyre inkább elhatalmasodik a fertőzésed :/

16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Zillertal)
2018. júl. 10. 12:14

Az már reklám lenne :))

Mondom, írd be a keresőbe.


Húgyúti fertőzésre írják.

Hát én sikert kívánok a keresésedhez, de jómagam biztos nem hagynám ki a nyugati orvoslást, bármi betegségem is lenne.

Tartok tőle, hogy csak az időd telik, és egyre inkább elhatalmasodik a fertőzésed :/

16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Zillertal)
2018. júl. 10. 12:14

Az már reklám lenne :))

Mondom, írd be a keresőbe.


Húgyúti fertőzésre írják.

Hát én sikert kívánok a keresésedhez, de jómagam biztos nem hagynám ki a nyugati orvoslást, bármi betegségem is lenne.

Tartok tőle, hogy csak az időd telik, és egyre inkább elhatalmasodik a fertőzésed :/

15. Zillertal (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2018. júl. 10. 02:52

Milyen terméket vettél pontosan,melyik őrleményt,hol?


Az általad ismert orvosok az Enterococcus Faecalisra írják a Monuralt? E.Colira már olvastam, hogy jò, viszont ez Enterococcus.


A cikkben igazad van,viszont még kutatok, reménykedem,hogy találok olyan infot is,mely szerint akár önállóan is képes kiirtani a Ganoderma vagy más az Enterococcust, antibiotikum káros hatások nélkül.

14. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Zillertal)
2018. júl. 9. 20:19

Nekem az őrlemény vált be, szintén alapos utánolvasás és mások gyakorlati tapasztalata alapján. 2:1 arányban spórával keverve.


Azt vedd figyelembe, hogy a cikk is utal arra, hogy "kiegészítő terápiaként" alkalmazva.

Az általam ismert orvosok Monuralt írnak, elhúzódó esetekben 2 tasakkal.

13. Zillertal (válaszként erre: 12. - 124637ff9b)
2018. júl. 9. 19:45

Az lehet hogy az őrlemény a legjobb,azt még én is kutatom,hogy a legjobb,lehet igazad van, mindenesetre magyar, külföldi weblapokon a vizes kivonat hatékonyságáròl írnak ezért írtam én is ezt.


[link]

12. 124637ff9b (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2018. júl. 9. 19:31

Az már lényegileg mindegy szerintem.

Írd be a gugliba, hogy "ganoderma őstermelő", jól nézd át, aztán válassz. Nincsenek sokan.

A vizes kivonattal veszít a hatékonyságából, szerintem az őrlemény a legjobb.

Én a reggeli kávémhoz keverem.

11. 124637ff9b (válaszként erre: 6. - Zillertal)
2018. júl. 9. 19:28
Ismerem a Ganodermát, két és fél éve fogyasztom.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Zillertal)
2018. júl. 9. 19:16
A labor végzi, ha kérnek bakteriológiai tenyésztést. Ez lenne a logikus, ilyen kórokozónál. Azért nem is értem, miért nem végezték el.
9. Zillertal (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. júl. 9. 19:13
Azt hogy lehet megnézni?Azt nem nézték.Orvos felírta az Actil Duót amire valószínűleg allergiás vagyok.
8. Zillertal (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2018. júl. 9. 19:11
Abban egyetértünk hogy Rossmann,DM nem,de melyik őstermelőtől? Ezt még nem döntöttem el.Azt is tudni kellene hozzá, hogy a leghatékonyabb a felhasználása, külföldi weblapok úgy olvasom hogy vizes kivonatával leginkább.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Zillertal)
2018. júl. 9. 19:11
Azt értem, de ilyenkor további 24 óra alatt kiderül az is, melyik antibiotikum hatásos ellene. Azt már nem nézték meg?
6. Zillertal (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2018. júl. 9. 19:06

A medveszőlő az E.Coli esetén jò, Enterococcus esetén nem.A Ganoderma viszont sok magyar és külföldi link alapján pusztítja az Enterococcust.


"Az eddigi kutatások alapján a ganoderma erőteljes baktérium ellenes hatásúnak bizonyult jó néhány kórokozóval szemben, így például az Enterococcus faecalis (E.faecalis)"


[link]

5. Zillertal (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. júl. 9. 19:02
Volt tenyésztés és Enterococcus Faecalis jött ki a legnagyobb csiraszámban, 10,5 felett.
2018. júl. 9. 16:03

Ha mindenáron gyógynövényt szeretnél, akkor inkább cickafark és medveszőlő.

Ha orvostól valamit, akkor Monural granulátum.

A Ganoderma immunerősítő.

Ha mégis azt szeretnél, akkor viszont ne webboltos meg Rossmannos kapszulát vegyél (annyi Ganoderma nincs a világon), hanem őstermelőtől.

2018. júl. 9. 15:57

Tenyésztést végeztek már?

Az említett gyógyszeren kívül, amire allergiás vagy, nincs más?


[link]

2018. júl. 9. 15:55

[link]


Egyébként fogalmam sincs, hallottam már róla, de nem hiszek benne. Nagyon ronda még a neve is.


A listában nem találtam pont húgyúti fertőzésre való felhasználását, de ártani talán nem árt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook