Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik lánynévre mondtad legutoljára, hogy "majmos"? fórum

Melyik lánynévre mondtad legutoljára, hogy "majmos"? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. nov. 23. 07:38
Sziasztok. Nem pont lánynév, de abból kiindulva....kitalálták, hogy mindent úgy kell anyakönyvezni, ahogy leírjuk....pl: Dzsesszika...érdekes....de ha én majd a fiamnak a Benjámin nevet szeretném adni(csak egy példa és nem is aktuális még) az Bennyámin-ként kell anyakönyvezni??? vagy a kiejtésem rossz
106. 18ba5935e0 (válaszként erre: 105. - Gagababi)
2009. szept. 5. 16:47

Részemről is be van fejezve.

Minden jót neked is és köszi a beszélgetést! :-)

105. Gagababi (válaszként erre: 104. - 18ba5935e0)
2009. szept. 5. 09:51

Ha nem másoltad volna be, akkor is értem, hogy mit akarsz mondani:-) Csak kerestem a te észrevételed a sorok között. Megtaláltam.


Az ismerősöm életébe csak annyira láttam be, amennyit mutatott belőle. Nekem ahhoz elég volt, hogy véleményem legyen róla.

De abban igazad van, hogy nem szabad általánosítani. Köztük is van jó ember, meg rossz. Senki nem vitatja. Biztos vagyok benne, hogy a kislányaidat csodálatosan neveled, ez a képeken is látszik.

Az utolsó bekezdésedhez meg annyit fűznék hozzá. Ebbe a témába csak azért nem kezdek bele, mert 1. tiltja a szabályzat, és nem is erről szól a topik. Még a végén törölnék. 2. Sosem lesz megértés az emberek között. Te borzongsz attól, hogy milyen gyűlölet van az emberekben, mások meg attól borzonganak, hogy kizsebelik a villamoson, vagy hasba szúrják a blahán. Jobb ebbe a témába nem belemenni. Részemről be is fejeztem.

Minden jót kívánok! :-)

104. 18ba5935e0 (válaszként erre: 103. - Gagababi)
2009. szept. 4. 21:30

Elnézést, hogy eltüntem, de a lányaim elkezdték az ovit és a hét a beszoktatással telt. :-)



"Viszont még egy személyes megjegyzésem van, hogy később még nektek is lehet gondotok a lányaitokkal. Szemrehányás, vádaskodás, hogy miért pont őket. . . (bár kívánom, hogy ne legyen így )Láttam ilyet filmet. Meg hát abból is gondolom, hogy egy ismerősöm örökbefogadott még a 90es évek végén egy akkor 3 éves romakisfiút. Ráadásul az anyuka testifogyatékos. Sokat szenvedtek az előítéletek miatt, (náluk sokszorosan jelentkezett) ráadásul a gyerek igen agresszív természetű volt, ahogy növekedett, amit lehet, hogy kinőtt, de lehet, hogy nem. " nem vagy az anyám te nyomi, én más vagyok". . ezek kegyetlen szavak annak, aki szeretettel neveli. Most nem tudom, hogy mi van velük. Merem remélni, hogy jól vannak."


"láttam egy filmben", meg "egy ismerősömmel esett meg, hogy..." én ezeket mindig fenntartással kezelem. A film csak egy film, nehogy már ez hatással legyen az életünkre. Az ismerős életének alakulása meg tiszta lutri. Nem látsz bele az életébe, a mindennapjaiba, a fejébe, nem tudod, valójában hogyan is nevelte a gyerekét.

Egy gyerek ritkán lesz önmagától ilyen! Remélem, azt te sem hiszed el, hogy bizonyos népcsoportokon belül genetikailag öröklődik a rosszra való hajlam! Ugyanúgy, ahogy nincs "tyúklopás-gén", nincsen "rondán beszélek a szüleimmel-gén" sem!!!


Én soha nem féltem attól, hogy cigány gyereket fogadjunk örökbe, hiszen ugyanolyan kis szeretetgombóc bármelyik, mikor megszületik erre a bolygóra. Mi, a szülei, a neveléssel alakítjuk ki a személyiségét. Egy örökbefogadásnál nyilván sokkal több a buktató, de erre fel kell készülni, és ha szükséges, akkor szakember segítségét kell kérni ahhoz, hogy elkerülhetővé váljanak az általad felvázolt történetek.


Bennem nem azért kérdőjeleződött meg a dolog, mert félek, hogy nagykorában hogy fog velem beszélni (ahogy neveljük) vagy mondjuk kést fog belém döfni a nyugdíjamért. Különben is, miért hiszi azt az emberek többsége, hogy egy örökbefogadott gyereknek automatikusan csakis bűnöző vagy csak simán rossz ember az apja, anyja?!

Pl. a mi gyerekeink vérszerinti szülei nem bűnözők és még csak nem is rosszabbak az átlag embernél, csak kisiklott az életük.


Én azért inogtam meg a témában, mert az utóbbi időben elborzaszt az a mélységes gyűlölet, amit a többség táplál a cigányok (és ezt behelyettesíthetnénk bármi mással, pl. melegek) iránt. Ráadásul sokan úgy köpködnek másokra, hogy igazán nem is ismerik őket.

103. Gagababi (válaszként erre: 102. - 18ba5935e0)
2009. szept. 1. 10:39

Hidd el, hogy a fotók alapján magam is rájöttem, csak nem mondtam. Most, hogy így magadtól felhoztad, azt gondolom, hogy Neked nem is igazán a név miatti megjegyzés bántó, hanem a származásukra tett megjegyzések. Ha nem lennének azok, nem is vennéd ennyire a szívedre a kislány nevét. Hiszen, akkor legfeljebb csak azt mondanák, "jaj, hogy felvágnak".

Én nem fogadnék örökbe romagyereket, s pontosan ezért sem, nem tudnám feldolgozni az ilyen beszólásokat. De hát ki mond ilyet, hogy "terelgesd a kisszutykaidat"?? Ha ez egy játszótéren hangzott el, akkor szégyen, és az anyuka nem lehet valami iskolázott.

Viszont még egy személyes megjegyzésem van, hogy később még nektek is lehet gondotok a lányaitokkal. Szemrehányás, vádaskodás, hogy miért pont őket...(bár kívánom, hogy ne legyen így )Láttam ilyet filmet. Meg hát abból is gondolom, hogy egy ismerősöm örökbefogadott még a 90es évek végén egy akkor 3 éves romakisfiút. Ráadásul az anyuka testifogyatékos. Sokat szenvedtek az előítéletek miatt,(náluk sokszorosan jelentkezett) ráadásul a gyerek igen agresszív természetű volt,ahogy növekedett, amit lehet,hogy kinőtt, de lehet, hogy nem. " nem vagy az anyám te nyomi, én más vagyok"..ezek kegyetlen szavak annak, aki szeretettel neveli. Most nem tudom, hogy mi van velük. Merem remélni, hogy jól vannak.

102. 18ba5935e0 (válaszként erre: 101. - Gagababi)
2009. aug. 31. 23:54

Az én lányaim félig cigányok.

Dzsenin ráadásul még jobban látszik is, ezért is féltem őt annyira. Tényleg nem rátok gondolok, mert mi normális hangnemben tudunk erről beszélgetni.

Kaptam én már olyan reakciókat a lányok származása miatt, hogy a hajam égnek állt. Pl.: "szaporítod a cigányokat?", meg "te kussolj, inkább terelgesd a kis szutykaidat!", meg "jó nagy hülye voltál, hogy nem vártál inkább egy magyar gyerekre".


Sajnos sokan így gondolkoznak azok közül is, akiknek jólneveltsége tiltja, hogy ilyet kimondjon.

Én emiatt aggódom és sajnos ennek szerves része Dzseni neve is.


Ma már egyébként kétszer meggondolnám, merjek-e cigány származású gyereket örökbefogadni, de ez anno, 2006-ban, mikor mi jelentkeztünk, nem volt ennyire téma, de lehet, hogy csak én voltam vak és süket... :-(

101. Gagababi (válaszként erre: 100. - 18ba5935e0)
2009. aug. 31. 23:10

"és mindannyian tudjuk, hogy mire asszociál az emberek többsége egy ilyen név hallatán)"


Ha az etnikai hovatartozásra gondolsz, akkor ebben van valami, most,hogy így mondod, pedig nem volt bennem előítélet. Sok Vanessza, meg Dzsesszika, meg Dzseni van közöttük.(fiúkban is van cifra, de az nem annyira jellemző).


Nekem csak a "Dzs"-vel kezdődő nevek nem tetszenek., vagy amit angolul kell ejteni. Nem kezdődnek magyar nevek DZs-vel. Pl. voltunk múltkor egy kertpartin, és ott bemutatkozott egy xy vezetéknevű Virdzsina. Mókás. Ez tudom mondani. Ezek a nevek nem rondák, erről szó nincs, csak ez már sok. Nem hiszem, hogy mindent honosítani kéne.

Nekem például tetszik az Amanda név, pedig az sem magyar, viszont nem kell átírni, nem szabják meg,hogy írjuk le. De azért kétszer is meggondolom hogy ezt adjam a lányomnak.

2009. aug. 31. 22:17

Persze, az izlés az egyéni dolog, nem is ezen akartam vitatkozni. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy melyik név tetszik neki és melyik nem.


De ha valaki hülyét kap egy névtől, akkor nekem ne mondja senki, hogy nem kezeli már egy jó adag előítélettel az olyan nevű illetőt! Én a lányomat féltem, mert ő szenved majd hátrányt a neve miatt, ő jön majd egyszer haza az oviból, iskolából sírva, hogy miket mondtak rá a neve miatt! (és mindannyian tudjuk, hogy mire asszociál az emberek többsége egy ilyen név hallatán)

Az engem nem érdekel, amit tapasztalok nap, mint nap, pl. a játszótéren. Ha kiabálnom kell a lányom után, akkor kapom a megvető pillantásokat, a beszólogatásokat. Ezt egyébként először nem is én vettem észre, mások hívták fel rá a figyelmemet, tehát nem túlérzékenységről vagy paranoiáról van szó.


Én csak egy alapvető toleranciát hiányolok az emberekből. Én se bántok meg senkit azzal, hogy de ronda neved van, hogy lehet valakinek ilyen neve, meg hasonlók, akkor joggal elvárhatom, hogy az én Dzsenifer lányomat se nézzék le a neve miatt.

(a lenézés nem rátok vonatkozik, egyetlen hsz-ben sem tettetek utalást lenézésre, csak azért írtam, mert ezt tapasztalom pl. egy hivatalos ügyintézés során, mikor meghallják ezt a nevet)

99. Gagababi (válaszként erre: 95. - 18ba5935e0)
2009. aug. 31. 21:15

A "hányok tőle" kifejezés az valóban durva hangvétel, ezt én nem szoktam használni. A másik kettőt ennyire nem találom vészesnek, de hát nem vagyunk egyformák. Te túl érzékeny vagy,mert ahogy írtad, a lányod füle hallatára mondják, ez valóban nem szép dolog az emberektől. Ennyire nem kell egy név miatt felhúzni magad. Az ember lénye a fontos, a személyisége. Nem hiszem, hogy a neve miatt bárki is bántana valakit.


A Jennifer egyébként nem csúnya név, Amerikában. Ha ott élnék, adnám a kislányomnak.

98. tücsimücsi (válaszként erre: 90. - SF)
2009. aug. 31. 20:58
Szerintem azért van az ikreknek ilyen fura neve, mert az anyuka csak félig magyar származású. Ja és az ő vezetéknevét kapták : Naim.
97. Gagababi (válaszként erre: 89. - 18ba5935e0)
2009. aug. 31. 20:42

Szívem jogom attól hülyét kapni,amitől akarok. Ahogy te is. Erre még nem gondoltál?

A nevekre tettem megjegyzést, és nem a személyére, a kritizálástól meg még messze vagyunk.


Sejtettem, hogy személyesen érint, és látom az adatlapodon, hogy pont így hívják az egyik kislányodat. Sajnálom.

96. SF (válaszként erre: 95. - 18ba5935e0)
2009. aug. 31. 17:48

Durva, vagy nem durva, manapság sokan így adnak hangot a nemtetszésüknek. Én is elkövetem sokszor ezt a hibát.

(Az se mentségem, hogy én otthon soha semennyi empátiát nem tapasztaltam, így nem lehetett alkalmam megtanulni, hogyan kell az emberekkel bánni. Iszom is a levét rendesen, pedig nálamnál jobb szándékú embert keveset ismerek.)

Különben nem kell ahhoz különleges nevűnek lenni, hogy bántsanak miatta. Én a Tündével többet nyeltem, mint képzelnéd. Ezért is használok inkább művésznevet.

95. 18ba5935e0 (válaszként erre: 94. - SF)
2009. aug. 31. 16:53

Megértem, hogyha valakinek nem tetszik egy név, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy az idegen hangzású nevektől sokan idegenkednek.


Nekem csak a durva hangvétel fáj ("hülyét kapok tőle", "hányok tőle", "majmos név", stb.). Lehet szépen is kifejezni, ha valami nem tetszik.



Azért is írtam ide, mert lassan már olyan szintet ér el (illedve süllyed le) az emberek vélemény nyilvánítása, hogy sokan nem zavartatják magukat és a lányom füle hallatára oktatnak ki arról, hogy milyen ronda név a Dzsenifer és különben sem magyar.


Én tényleg csak az ő nevét védem (illetve őt próbálom megvédeni a támadásoktól), nem pedig a választásunkat, hiszen nem mi adtuk neki ezt a nevet. Magunktól mi sem adtunk volna neki ilyen nevet, de most már ez van, őt a nevével együtt fogadtuk el, szerettük meg.

94. SF (válaszként erre: 91. - 18ba5935e0)
2009. aug. 31. 16:43

Sokan vannak, akiknek a név valamilyen jelentés hordoz, ezért éreznek egyes neveket elfogadhatatlannak. Én is ezek közé tartozom.


Számomra pl. a manna meglehetősen pejoratív jelentésű szó. Azért nem tudom névként elfogadni, mert úgy érzem, ezzel kigúnyolták szegény gyereket, pedig még nem is tett semmi rosszat.

Igazad van, nem külsőségekben kell magyarnak lenni, de nem vagyunk egyformák. Ami az egyiknek elfogadható, a másiknak nem az.


Megértem, amiért véded a lányod nevét, én is ezt tenném.

93. 18ba5935e0 (válaszként erre: 92. - Fiatal nő)
2009. aug. 31. 16:42

Nekem nem úgy tűnik, mintha elfelejtenék a régi magyar neveket! Sőt, mostanában divat lett ilyen neveket adni a gyerekeknek, szóval emiatt igazán nem kell aggódni.

Egyébként tényleg nagyon szép régi magyar nevek vannak!

2009. aug. 31. 16:39

De ha már a magyarok elfelejtik a magyar neveket, akkor az a sok szép név csak úgy egyszerűen eltűnik?


Én sem támogatom az idegen-neveket. Elfogadom, de nem tetszik.

91. 18ba5935e0 (válaszként erre: 90. - SF)
2009. aug. 31. 16:31

Miért baj az, ha egy gyereknek nem magyar a neve?


Az már régen rossz, ha attól lesz magyar valaki, hogy Sárának vagy Koppánynak hívják!

Az ember nem a külsőségeiben magyar, hanem ezt belül kell érezni...

90. SF
2009. aug. 31. 16:28
Nálam Szellő ikreinek a neve vágta ki a biztosítékot: Alen és Manna. Szép magyar nevek...
89. 18ba5935e0 (válaszként erre: 87. - Gagababi)
2009. aug. 31. 16:25

Én meg az olyanoktól kapok hülyét, akik képesek hülyét kapni mások nevétől!

Ráadásul nagyon csúnya dolog bárki nevét így kritizálni, megbánthatsz vele másokat! Elég lenne csak annyit mondani, hogy nem tetszik. Erre még nem gondoltál?

2009. aug. 31. 13:41
Csipkés Zoli lányára
2009. aug. 31. 13:40

Régi a fórum, de aktuális lehet még?


Én a Virdzsiniától, a Dzsenifertől, és az ilyen magyarosított nevektől kapok hülyét.

86. Linda111 (válaszként erre: 83. - Petka)
2009. máj. 26. 12:51

na ezt még nem hallottam! Ez ugyanolyan kategória, mint a Lakatos Winettoo!! :D

A suliban, ahol tanitok, egy kisebbségi csávót ugy hivnak, hogy Rafael Renát! nem Renátó, hanem Renát! A Renátó biztos tul maradi volt, a renát az modernebbül hangzik :D

85. sundance (válaszként erre: 83. - Petka)
2009. máj. 25. 22:03

:DDDDD

Hát még ilyet nem hallottam! Iszonyat! :DDD

84. Nicole01 (válaszként erre: 79. - Gine)
2009. máj. 25. 21:48
szívemből szóltál!:-)
83. petka (válaszként erre: 80. - B52d3380ac)
2009. máj. 25. 21:42
Nalunk is van Lakatos Marlonbrando. Nalam O viszi a palmat.
2009. máj. 25. 21:41
természetesen, kivétel a Cserepes Virág nem! Édesanya valami Dr.volt:)
81. tücsimücsi (válaszként erre: 80. - B52d3380ac)
2009. máj. 25. 21:34
gondolom ez mind kisebbség..a nevekből ítélve.
2009. máj. 25. 21:32
Amikor a kórház újszülöttosztályán voltam gyakorlaton sok gyereknévvel találkoztam amit ha nem a saját szememmel látok akkor el sem hiszek! Pl: Lakatos Marlonbrandó, Kolompár Kárlosz, Cserepes Virág, Sztojka Kevin Töhötöm, :)
79. Gine
2009. máj. 25. 20:54
Lehet "majmosak" azok a nevek,amiket itt fel vannak sorolva,de szerintem sokkal gázosabb,ha vki a mai világban pl.:Jucikát,Marcsikát...ad a gyerekének.Ezek már vagy 40 éve lecsengtek
2009. máj. 25. 20:46
Desideráta. Ilyen nevet adni egy lánynak? hát, ízlésk és pofonok..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook