Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik korpásodás elleni sampon használ? fórum

Melyik korpásodás elleni sampon használ? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
38. 97dd601c1a (válaszként erre: 37. - Tinendo)
2006. nov. 8. 14:28
Mindenképpen kipróbálom, úgyis kell mennem holnap gyógyszertárba, ma kéne, de a postás még mindig nem hozta a pénzem, és igy nem sürün tudok eljutni. Fogalmam sincs mikor jön megint, de már elkezdte osztani a nyugdijakat az utcában, de el nem ért idáig.
37. tinendo (válaszként erre: 36. - 97dd601c1a)
2006. nov. 8. 14:09

Gyógynövényboltokban biztosan kapható.

Ha nincs gyógynövényboltokban, akkor gyógyszertárakban biztos,h. van.

Kiváncsi vagyok a hatásra.

Én a test küldtem el,h. vegyen, hiszen neki kell.

De valahogy nemigen tetszik neki ez az ötlet.

Lehet,hogyha kipróbáltad és bevállt neked, ő is megpróbálja. :))

36. 97dd601c1a (válaszként erre: 35. - Tinendo)
2006. nov. 8. 13:37
Köszike Tinendo. Amúgy ezt a grapefruit kivonatot lehet kapni valahol pl. gyógyszertárban?
35. tinendo (válaszként erre: 34. - 97dd601c1a)
2006. nov. 8. 13:18

Sajna a tesómnál is ez áll fent. :((

De találtam rá megoldást, csak ki kell próbálni.


A korpát gyakran a fejbőr gombás megbetegedése okozza. Cseppentsünk 5-10 csepp grapefruit kivonatot a szokásos mennyiségű samponba, és masszírozzuk vele kb. 2 percig hajunkat és fejbőrünket. Ezt a hajmosást eleinte 2-3-szor, később hetente egyszer ismételjük meg. A korpásodás megszüntével megelőzésként kéthetente mossunk így hajat. (Vigyázat: a kivonat ne kerüljön a szembe!)

2006. nov. 8. 12:58
Én már mindenféle sampont kipróbáltam, amit korpásodás ellen kitaláltak. Az olcsóbbtól a drágáig. A hajam még mindig korpás, nem kicsit sajnos, nem győzöm mosni, hogy ne látszódjon.
33. figarina (válaszként erre: 32. - Tinendo)
2006. okt. 31. 21:59
Bőrgyógyászati kezelést igényel a dolog,nem úgy kezelendő,mint a korpás fejbőr!
32. tinendo (válaszként erre: 18. - Imike)
2006. okt. 31. 17:18

Az előző párom egyikének is korpásodott a szemöldöke.

Ő úgy kezelte csak, h. arckrémmel kente be minden este.


Amúgy erre is várom a tippeket.

31. botond75 (válaszként erre: 30. - Zse pi)
2006. okt. 23. 16:21
Ez nem lehet psoriasis. Az egy fajta borbaj.
30. zse pi
2006. okt. 21. 11:35

Itt olvastam, hogy sokan az Elséve sampont ajánlották, hát vettem is egyet, és már 2x használtam. Eredmény: egyre jobb!!! :)

Nekem foltokban korpásodik a fejem, és jó vastagon!:(

Használtam már mindent. Nizorál kb. 2hétig hatott, varga cseppek, addig volt jó, amíg használtam folyamatosan, Head&... -től pedig jóval töb lett a korpa, és még viszketett is rendesen!

Szóval lekopogom, de mintha az Elséve beválni látszik.

29. Zojci (válaszként erre: 26. - Figarina)
2006. okt. 20. 09:59
Én megkérdeztem a fodrászom! Azt mdta megfázhatott a fejem,wagy gyulladás wan a szerwezetemben! A warga cseppet nekem is ajánlotta,de azt hajhullásra! Mást ő sem tud! A bőrgyógyász meg a kénes sampont ajánlja,amit a hajam bánja meg,miwel baromira szárít! Nah ez wan,csak reménykedni tudok,h a terhességem alatt elmúlik:)
2006. okt. 15. 12:47
Szerintem egyik sem ,én használtam a Head and ....de több korpa volt a fejemen,egy másiktól meg úgy viszketett a fejem hogy majd megbolondultam.Egyébként több ismerősömnek hasonló tapasztalata van
27. figarina (válaszként erre: 9. - Bk1976)
2006. okt. 14. 08:57
a váltogatás teljesen felesleges,ez nem kábítószer,h hozzászokna a fejed!!!!csak tartós és folyamatos használat képes bármilyen termék megfelelő hatást kifejteni!
2006. okt. 14. 08:52

Sziasztok!

Arra még nem gondoltatok,h szakembert kérdezzetek meg?!(FODRÁSZ)A professzionális termékek között létezik jó termék a korpára,csak megfelelően kell diagnosztizálni a fejbőr állapotát(pl. a "fekete fej"cég terméke tökéletes,létezik külön férfiaknak is)...

25. Zojci
2006. okt. 13. 14:21
Én megwettem a nizoralt nem kewés pénzért,remélwe,h használ,hát téwedtem:(
24. Zojci (válaszként erre: 18. - Imike)
2006. okt. 13. 14:19
Szerintem,csak a bőröd száraz azon a helyen! Használj hidratáló krémet!
2006. okt. 11. 23:59
A korpasoda elleni samponoktol biztos korpas lesz a hajam. Miert?
2006. okt. 9. 11:34
Head&Shoulders! Nekem csak ez vált be!
2006. okt. 8. 15:07
Én kettő sampont használok egyszerre,felváltva: head & shoulders,és a sellum-ot.Nekem bevált!
2006. okt. 7. 10:48
Elséve
19. s.k
2006. okt. 6. 20:48
Sziasztok! Én a fructis kettő az egyben sampont használom, és bevállt.Már soha nem korpás a hajam,pedig nagyon az volt. s.k
18. imike
2006. szept. 26. 01:21
Sziasztok! Nekem a szemöldököm korpásodik, már mindennel próbálkoztam de semmi nem vált be.Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2006. szept. 24. 11:43

Dipike,Fawkesgirl és cskata köszi a tanácsokat.

Már én is javasoltam a bátyámnak,h. menjen el bőrgyógyászhoz, de cseszik rám hallgatni.

Az mondja,h. szerinte nem komoly a baj.

Bár szerintem igen is hogy az.

Mindegy.

Azért megmondom neki,h. mit írtatok, talán erre hallgat, és beválnak a tanácsaitok.

2006. szept. 20. 08:52
A kedvesem Seborint használ és állítólag jó. Ilyen kék flakonban van. Mi otthon már évek óta Gelm Vitalos csalánsampont használunk, és senkinek sem korpás a haja...
15. cskata
2006. szept. 19. 09:00
sztem is ajánlatos lenne bőrgyógyásznak is megmutatnia! tudtommal bizonyos gombás bőrfertőzések is okozhatnak makacs korpásodást (bár általában, ezek vöröses foltokban jelentkeznek a fejbőrön és viszketnek is) - de ha "kezelhetetlen" a helyzet és hiába kísérletezik a samponokkal, akkor jobb lenne egy bőrgyogyit is megkérdeznie!
14. 4726e582cf (válaszként erre: 11. - Tinendo)
2006. szept. 17. 01:19
Sima korpát eltűntetik ezek a szerek. DE, lehet, hogy nem sima, ezt viszont bőrgyógyász tudná megmondani. Lehet psztoriázis is, amire speckó szert kell használni - bár ettől soha nem fog megszabadulni teljesen, csak tünetmentessé tehető.
13. Dipike (válaszként erre: 11. - Tinendo)
2006. szept. 16. 20:45
Én a T-Gélre esküszöm! Nekem semmi sem vált be ezen kívűl. De az is igaz, hogy ahogy abba hagyom, rögtön visszajön a korpa. A sampon 2,500 forint körül van. Remélem a bátyádnak is bejön.
12. tinendo (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. szept. 16. 17:52

Köszi a tanácsot.

Már a tudásbázisba van ez a téma.

Ha a tapasztalatszerzésről kérdezel, az tudásbázisos téma. (pl. az általad felsorolt praktika, gyógymód ide sorolható).

Nem minden fórumom tartozik oda.

Ha vétek, Hoxa szól, vagy én én szólok neki.

Sokszor nem lehet eldönteni némelyik fórumról,h. hova is sorolható.

Senki sem tökéletes, mki hibázik.

:)

2006. szept. 16. 17:44

Köszönöm az eddigi tanácsokat. Még várom a tapasztalatokat.

A bátyám már használta a Nizoralt, az Elseve-t, a Sansilket, de egyik se vált be neki.

De mondtam neki,h. ti miket ajánlottatok: a Vichy samponokat, bk1976 tippjeit, a csalánteát...

Egyik csak beválik.

10. DODICA
2006. szept. 16. 07:33
Nisoral, Betadine és Selsum Blue. Ezek mind gyógyszertáriak, s egész hatékonyak.
9. bk1976 (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2006. szept. 15. 19:10
Diprosalic oldat, 5 év szenvedés után találtam rá, nagyon tuti, de ne keressétek, mert már kivonták a forgalomból, fel sem foghatom miért! Gyógyszertárban tudnak hasonlót készíteni, de sürűbben kell használni, mint az eredetit.Most ami talán ér valamit Seborin sampon+ Varga hajcsepp+ propolisz tinktúra. Hallottam olyat akinek a Dermipsor sampon is segített. Ha van 2-3 módszer azt érdemes hetente váltogatni,hogy ne szokjon hozzá a fejbőröd semmihez.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook