Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik iskola jobb? fórum

Melyik iskola jobb? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
72. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - Butterfly87)
2017. nov. 6. 16:54
Jársz iskolába?
71. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - Butterfly87)
2017. aug. 31. 12:51

Szerintem, már nem érdekli.

Nem is jön be a saját topikjába.

2017. aug. 28. 17:28

Hajni, mi a helyzet? :)

En penteken voltam beiratkozni.

69. Mezei Virág (válaszként erre: 68. - Butterfly87)
2017. júl. 28. 22:18
Ez így van, sajna.
68. butterfly87 (válaszként erre: 67. - Mezei Virág)
2017. júl. 28. 19:35
Egyébként is, ha ezen múlna a dolgozó emberek száma, azt hiszem nagyon kevesen lennének... egyre ritkább, hogy valaki teljesen egészséges.
67. Mezei Virág (válaszként erre: 66. - Butterfly87)
2017. júl. 25. 19:41

Ez így van.

Azt gondolom, míg van, aki eltartja, nem veszi komolyan a megélhetésért való tanulást. Ami képességeihez mérten értendő.

66. butterfly87 (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2017. júl. 25. 18:36
Hányan dolgoznak komolyabb betegséggel, akár idősek is... :(
65. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - Hajni0128)
2017. júl. 25. 16:48

Ez nem meggyötörtség, rossz hozzáállás.

Ne azt keresd mi akadályoz, hanem mi az amit meg tudsz tenni!


A mosoly a legelőnyösebb ékszer, amit egy hölgy csak viselhet.

Susanna Clarke

64. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Hajni0128)
2017. júl. 25. 16:44

A második linket letölti a gépedre, kipróbáltam.

A betegségedről nem olvastam.

Akkor sem adják ingyen az érettségit. A lehetőségeidhez kell alkalmazkodni,mert senki sem tanulhat, vizsgázhat helyetted. Felnőtt vagy, és nem hivatkozhatsz arra, mi volt.

Én csak hasra ütöttem, és úgy írtam a cukrászt.

De van sok olyan szakma, amit te is el tudnál végezni.

A nyugalmas életet megadnak kell megteremtened, azt sehol sem osztogatják. Mint ahogy az érettségit sem. Itt nem hivatkozhatsz arra, hogy beteg vagy és neked kell egy. Vagy végigjárod az utat és tanulsz, vizsgázol, vagy felejtsd el!

Választanod kell egy szakmát, amit képes vagy elvégezni.

63. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - Butterfly87)
2017. júl. 25. 16:28

:)

Nem nevetlek ki!

Sokat lehet belőle tanulni. Régen sok hasonló műsor volt, mi is néztük és próbáltunk jó választ adni.

Manapság nem nézem a tv-t, csak néha...

2017. júl. 25. 15:57
Sokan meg is jegyezték már, hogy engem sose látni mosolyogni és látszik rajtam, hogy meg vagyok gyötörve. De hát ez van, az élet megy tovább, ahogy tud.
61. Hajni0128 (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2017. júl. 25. 15:49

Nagyon is sokat olvasok, még egy e-bookot is vennem kellett(saját keresetből vettem, mert akkor pont véletlen volt 3 hónapig munkám, de csak mert a munkaügyi központ adott, irodait, mert hogy csak olyat csinálhatok, ami nem megterhelő...egyébként meg kitettek volna szemetet szedni meg utcát söpörni, csak az orvos nem engedte, így csak irodába tudtak betenni...amúgy nem kaphattam volna meg a munkát az érettségi miatt...csak a m.központ bármit el tud intézni, ők ezt meg is mondták, úgyhogy kiváltságos voltam ott), mert gyorsan fogytak a könyvek és így jobban megérte. Sokat fejtek rejtvényt, már kicsi korom óta. Okosabb nem lettem tőle, hogy ki tudom találni a szavakat :D


Cukrász szakmára én is gondoltam, sőt, először az is volt a tervem, hogy jelentkezek egy ilyenre, mert jó a kézügyességem...de miután utána olvastam hát...kőkemény fizikai munka és sajnos nem csak abból ál, hogy csinálom a tortákat, aztán hú de szép, meg de ügyes vagyok stb...kemény álló munka, napi 14-16 óra, karácsony, húsvét, szilveszter, család, gyerek, kilőve. Nyaranta 50 fokokba sütnek. Én a szívemmel nem mehetek nagyon meleg helyre, vagyis nem javasolták(papírom is van róla, hogy meleg helyen nem dolgozhatok meg stb...nem is bírom a meleget.) Na most akkor így dolgozzon az ember bármit érettségi nélkül, ha a korlátai végesek és az orvos meghatározta, hogy mit lehet és mit nem.


Sokat olvastam erről a szakmáról, mert érdekelt, de akik már dolgoztak benne, csak olyannak javasolták, akinek nincs családja és nem várja haza soha senki, még ünnepkor se és csak a munkának akar élni.

Sokan mesélték, hogy miután megszületett a gyereke, nem tudott mihez kezdeni, mert nem tudta vállalni a hajnali 5 órás kezdéseket meg az éjszakáig tartó munkákat....hétvégén is. Ha nekem hajnali 5-re kéne mondjuk pestre járnom, merthát Cegléden kihalt a dolog, akkor kelhetnék hajnali kettőkor...sőt, inkább akkor már le se feküdnék. Mondták, hogy sokan nagy lelkesedéssel állnak neki eme szakmának, de aztán hamar abba is hagyják. Nagyon nagy idegrendszer is kell hozzá, mert a kezdőket szokták szivatni, ők szoktak a "Danik" lenni...kihorDani, behorDani...és az is felejtős, hogy először valaki tortákat csinálhasson, majd pár év múlva...addig csak ő "Dani" meg a mosogató, takarító ember. Olyanról is hallottam, hogy sírva jött ki a pályakezdő a munkahelyről, úgy szívóztak vele. Úgyhogy irdatlan nagy lelki erő kell ehhez a szakmához. Nekem meg...ha már valaki egy rossz szót szól, már elbőgöm magam és képes vagyok depibe esni...vagy ha már nagyon elfáradtam és nem bírom tovább, akkor elkap a sírógörcs. Sajnos a gyenge idegrendszer ezekkel jár.


Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy érettségi nélkül csak olyan munkát fog kapni az ember, ahol kőkemény fizikai munka van és a munkahely nem éppen nyugodt körülményeket biztosít. Én nyugodt helyet szeretnék, ahol magam lehetek...a gyerekkorom így se volt egy nyugodt 21 éves koromig(ami már nem is gyerekkor), mást se csináltam, csak stresszes, ideges életmódot éltem, de addig nagyon...egy anyaotthonba hajléktalanként kine volna ugye ideges 20 évesen. Egy kisebb gyerek talán még nem érzékel belőle annyi mindent. Hát köszöm, elég volt belőle! Így is örülök, hogy nem kell rendszeresen Frontint meg egyébb nyugtatókat szednem és nem is szeretnék...egy ilyen munkahelyre lehet, hogy kellene.


Gyereknek iszonyat nagy akaratom, túlélési meg kibírási képességeim voltak, tényleg annyi mindent kibírtam meg túléltem, hogy lehet már más rég feladta volna és nem küzdött volna tovább...csak nekem ez a képességem mára már kihalt. Már nem bírom ki úgy a dolgokat, mint annakidején, képes vagyok bármi jelentéktelen dolgon sírógörcsöt kapni még akkor is, ha tulajdonképpen nem is akarok sírni...akkor is jön, ha nem akarom. Valahogy nem akarom az ilyen helyzeteket újra átélni, így kerülöm őket. Én csak azt szeretném, hogy a maradék életemet ne úgy keljen élnem, ahogy gyerekként...nyugalmat szeretnék és egy normális életet...ha már gyerekként nem kaphattam meg.


A második linket nekem nen nyitja meg :/

60. butterfly87 (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2017. júl. 25. 14:55
Ne nevess ki, de én mostanában rákaptam a Legyen Ön is milliomos! című műsorra. :D
59. Mezei Virág (válaszként erre: 57. - Hajni0128)
2017. júl. 25. 13:30

"Manapság már minden okj-s szakma is érettségi mellé van kötve."

Ez nem így van!

Google a barátod, csak be kell írni, érettségi nélkül OKJ szakmák. Én is így küldtem el neked a listát.

Gondolkozz!!!

58. Mezei Virág (válaszként erre: 57. - Hajni0128)
2017. júl. 25. 13:27

Az érettségi nem egy papír! Azért keményen meg kell dolgozni!

A gimnázium nehéz iskola. Jó tanulóknak való. Ha nincsenek meg a képességeid ahhoz, hogy elvégezd, 10x belekezdhetsz, de mindig kudarc fog érni!

Az iskola nem bolt, hogy megveszed a papírt, mert neked az kell. Egy papír nem helyettesíti a tudást. Azt meg kell szerezni, tanulással.

Szóval rosszul gondolkodsz!

Hiába javasolják neked az érettségit, ha nem megy ez neked!


Cukrász, szabó-varró stb. mind jó és szép szakma pl.

De itt nézelődhetsz: [link]

A képzési jegyzékben találjátok az összes OKJ-s szakképesítést, ezek közül a 21-es, 31-es, 32-es, 33-as, 34-es és 35-ös számmal jelzett képzéseket kezdhetitek el érettségi nélkül.

A legfrissebb képzési jegyzéket innen tölthetitek le, a táblázat második oszlopában, a szintnél találjátok a szükséges számokat.


Letöltöttem neked, csak ezt meg kell nyitnod:

[link]


" És sajnos arra sincs meg a képességem, hogy papírok meg nyelv nélkül feltaláljam magam, ahhoz túl szűk a látóköröm."


Olvass sokat, fejts rejtvényt, tágítsd a tudásod!

57. Hajni0128 (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2017. júl. 25. 12:51

Ez az iskola soha nem lesz nekem való, ha tetszik, ha nem. De akkor mondjon már valaki olyan szakmát, ahova nem kell érettségi és el tudnám végezni a képességeimnek megfelelően és szeretném is csinálni és még jó is legyen...mert én még ilyennel nem találkoztam. Manapság már minden okj-s szakma is érettségi mellé van kötve.


Félre értés ne essék, azért fel tudom mérni magamat, hogy mégis mit szeretek csinálni és mi az, amiben jó vagyok...de abból nem tudok mit profitálni se befektetni. Szeretek utazni és új helyeket megismerni...na és? Sok ember szeret utazni, de például egy utazási irodába nem lehet nyelv és érettségi nélkül dolgozni. Szeretek írni, jó vagyok benne...de ez kevés ahhoz, hogy fel is vegyenek bárhova, papírok és tapasztalat nélkül vagy hogy újságíró/magazin szerkesztő/író legyen belőlem. Magamnak vagy az internetnek nem szoktam írni, mert minek meg mit. Ezekhez a dolgokhoz kell egy bizonyos veleszületett írói képesség és kreativitás, hogy az embernek legyenek saját ötletei. Az, hogy néha elfűzögetem a gyöngyöket meg színezgetem a felnőtt kifestőimet, hogy kiélhessem az alkotás örömeit hát...avval sokra nem megyek.


Akárhány emberrel beszéltem, mindenki csak az érettségit tudta javasolni, ötlete nem volt senkinek. Pedig sokszor keresgéltem neten, munkaügyi központba...jó szakma, érettségi nélkül számomra nem létezik. Ha férfi volnék, más volna a helyzet, több lehetőségem volna, villanyszerelő, asztalos, festő, burkoló stb... vagy ha valami nagy darab nő lennék, elmennék fizikai munkára. Ha tudnék jól kommunikálni és nem lennék szociál fóbiás, elmehetnék call centerezni.


Az alapok megértésére, ennyi erővel vissza is ülhetnék általános iskolába...nyáron nem tudnék annyit tanulni, hogy mindent megértsek, mondjuk az 5. vagy 6. osztálytól...még ha jó fejem lenne hozzá, de az sajnos nincs. És sajnos arra sincs meg a képességem, hogy papírok meg nyelv nélkül feltaláljam magam, ahhoz túl szűk a látóköröm.

56. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Butterfly87)
2017. júl. 24. 17:21

Na azért! ;)


Ezt az időt hasznos dologra is lehetne fordítani.

Jobban járna.

55. butterfly87 (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2017. júl. 24. 17:11

Természetesen csak vicceltem. :)


Igazad van, ráadásul így csak az értékes idő múlik...

54. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Butterfly87)
2017. júl. 24. 17:02

Az nem olyan biztos!

De ha valami nem megy, azt nem kéne erőltetni - szerintem.

Olyat kell keresni, amire az ember képes.

53. butterfly87 (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2017. júl. 24. 16:08
Vagy élete végéig eltartják. :D
52. Mezei Virág (válaszként erre: 47. - Hajni0128)
2017. júl. 24. 14:23

A gimnáziumban sokat kell tanulni. Rossz tanuló voltál, bukdácsoltál, nem is érdekel.

Csak a papír kell. Már 4x nekikezdtél.

Szerintem, egyelőre ez az iskola nem neked való.

Ha nem oldottad meg a feladatlapokat, nem készültél fel a sok ismeret megtanulására, nem érted az alapokat, nem fog menni ötödszörre sem. Nyáron gyakorolsz?

A helyedben olyan célt tűznék ki, amit el is lehet érni. Ne a párodra hallgass, hanem mérd fel a képességeidet.

És de, sok jó szakma van, amihez nem kell érettségi. Csak át kell gondolni, mibe érdemes befektetni.

Manapság már olyan alig van, hogy egy életen át ugyanazt csinálja az ember, amit egyszer megtanult. Mindig kell tanulni újat, mert a szakmák is elavulnak.

Szóval, én egy jó szakmát tanulnék a helyedben!

51. butterfly87 (válaszként erre: 50. - Hajni0128)
2017. júl. 23. 13:32

Ha lesz rá lehetőség, szerintem mindenképp a közelebbi suliba menj tanulni. Nekem sajnos utaznom kell a költözés miatt, pedig eredetileg nem lett volna messze. :/


Egyébként rengeteg gyári munka van, ahol csak állni vagy ülni kell, és kis alkatrészeket szerelni. Ilyesmit nem próbáltál?

50. Hajni0128 (válaszként erre: 49. - Butterfly87)
2017. júl. 23. 11:50

Nem iratkoztam még be sehova, de vagy ide az irsaiba megyek, vagy Ceglédre...majd meglátjuk, mert az ittenibe nem biztos fog indulni esti tagozat, ha nincs meg a létszám. Ez egy kis város, Cegléd nagyobb.


Hát félretett pénzecskénk mindig van, csak álandóan történik valami, amire kell, meghát a tb-m csak 7.000 forint, ami nem kevés. Most például van valami állatkánk, ami rástartolt a küszöbünkre...rágja, tépkedi, serceg vagy micsinál. Bemegy alá és még rátaposni se tudunk...pedig már higítóval is leöntöttük. Vagy szú, vagy házicincér, vagy tudom is én. Lehet, hogy fell kell szedetni a küszöböt és kicseréltetni.

49. butterfly87 (válaszként erre: 48. - Hajni0128)
2017. júl. 22. 19:57

Választottál már iskolát?


Ha aggaszt az érettségi ára, minden hónapban tegyél félre 2 000 Ft-ot, így kb. össze is gyűlik a pénz, mire szükséged lesz rá.

A könyveket pedig kölcsönözd ki könyvtárból.

48. Hajni0128 (válaszként erre: 37. - Butterfly87)
2017. júl. 22. 17:11

Párom most bíztat, hogy sulizzak, aztán majd kihúzzuk valahogy, mert szerinte én a jövőbe csak az érettségire fogok tudni alapozni egy olyan munkára, amit szívesen csinálok és amit még 50 éves koromba is fogok tudni végezni. Egyszer leszek én is vén, nem akarnék robotként dolgozni, mikor olyan idősen már itt fáj-ott fáj stb. Mondta, hogy még fiatal vagyok, előttem áll az élet. Szerinte annak nincs értelme, hogy próbálkozok, aztán dolgozok 1 napig, mert addig birom, aztán hónapokig semmi, hogy hol van munkám, hol nincs de az is csak 1-2 napig.


Amúgy páromnak sincs érettségije...ennek ellenére mindig volt munkája, csak neki annyi a szerencséje, hogy ugye férfi, és elég sok mindent el tud végezni, a fizikait is. Most kéményseprő, bár azt mondja, 50 évesen nem tudna már ennyit menni, mint most...amíg fiatal meg nem fáj semmilye, addig bírni fogja.

47. Hajni0128 (válaszként erre: 34. - Mezei Virág)
2017. júl. 22. 16:59

De érettségi nélkül olyan szakmát nem fogok kapni, ami nem fizikai :/


Hát hogy mi érdekel, lássuk csak...szeretek alkotni, pl. kézműveskedni, gyereknek is már ilyen kézművestáborokba jártam...most éppen színezek. Na nem azért, mert gyereknek érzem magam, hanem mert örömet okoz az alkotás :) De az ilyen szakmák, amik hasonló területen vannak, mint mondjuk a kirakat rendező, rendezvényszervező vagy tudom is én, mind érettségire alapulnak. Meg valami olyasmit szeretnék, ami nyugodtabb...túl sok lehetőségem nincs érettségi nélkül, egy normális szakmához is kell az érettségi, ha nem akarok "robotként" dolgozni. Hidd el, ha lett volna olyan, már rég elvégeztem volna.

46. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Butterfly87)
2017. júl. 17. 17:44
Akkor továbbra is legyen szerencsétek!
45. unom (válaszként erre: 42. - Butterfly87)
2017. júl. 17. 17:39

Értem. Az ilyeneket jobb elkerülni, mert megváltoztatni úgysem fogod őket.

Hagyd a fenébe, nem éri meg az idegeskedést.

44. butterfly87 (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2017. júl. 17. 17:37
Végül is szerencsésnek mondhatom magunkat, eddig albérlet és munka terén is megtaláltuk a jó embereket. :)
43. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Butterfly87)
2017. júl. 17. 17:08

Az ilyen embereket tojd le!

Sok van ilyen, de normálisak is akadnak azért!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook