Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik hordozóban lehet kifelé hordani a babát? fórum

Melyik hordozóban lehet kifelé hordani a babát? (beszélgetős fórum)


8. Nestea32 (válaszként erre: 7. - Akire77)
2011. máj. 24. 13:44

Azt tudom, hogy a manduca jó. Szeretjük is nagyon.


De tényleg annyi mindenkit látok kifelé hordozni, gondoltam, hátha én nem ismerem azt a hordozót, amelyikben lehet kifelé is hordozni. De ezek szerint tényleg nem lehet.


Hú, én kb 2 hete láttam egy nőt. A nagyobbik gyermek babakocsiban, a kisebbik felkötve kenguruban (sztem max 1 hós lehetett) és lógott a baba. Rossz volt nézni. Annyira laza volt a kenguru, hogy szerintem abból a kicsi bármikor kieshetett volna. Kb 15 centire volt a kicsi teste az anyukájáétól.

7. Akire77 (válaszként erre: 1. - Nestea32)
2011. máj. 24. 11:41

Szia! Az jó hordozó. (Ha elöl hordod akkor a babának a hasa és a te hasad érintkezik, ha háton hordod akkor a babának a hasa és a te hátad érintkezik.)Nem szabad kifelé hordozni, mert a baba gerincének nem tesz jót-homorú helyzetbe kerül. A baba háta domború és ahogy a baba fejlődik, erősödik, úgy alakul ki a nyaki és a deréki görbület.

Véleményem szerint, ha létezne olyan hordozó ami engedné a kifelé hordozást, az nem megfelelő.

Sőt fontos a hordozóknál az is, hogy minél nagyobb felületen támassza alá a combot, minél nagyobb terpeszben legyen. Ez a csípő megfelelő fejlődése miatt szükséges.

Én is rengeteg babát látok kifelé hordozva, és logó, meg nem támasztott lábakkal.-Sajnos.

6. Nestea32 (válaszként erre: 5. - 14f968b657)
2011. máj. 23. 13:22
Ooo, már 6 hónapos, úgy hogy tartja a buksiját:)
5. 14f968b657 (válaszként erre: 4. - Nestea32)
2011. máj. 23. 13:21

igen akkor nagyon el:-)))))))))))))))))))))))bocsi

abból létezik sok féle pl a chicconak is van de csak akkor már amikor biztonsággal egyedül tartja a kis buksiját:-)

4. Nestea32 (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. máj. 23. 13:17
Ajjaj, azt hiszem elbeszéltünk egymás mellett. Én nem autós hordozóról beszélek, hanem magamra köthető hordozóról.
3. Nestea32 (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. máj. 23. 13:17

De olyan sok anyukát látok, akik kifelé rakják be a kenguruba a kicsit.


Én is úgy tudtam, hogy úgy nem egészséges, de csak nem kockáztatnának...

2011. máj. 23. 13:16
Ez 1000% hogy a babát nem lehet bekötni csak menetiránynak ellentétesen,nem csak hordozóban még gyerekülésben sincs olyan amiben 9 kg alatt meg lehet fordítani az ő biztonsága érdekében...
2011. máj. 23. 13:12

Sziasztok

Van egy csodás manducam, de abban nem lehet elöl, kifelé fordulva hordani a kisfiam.

Van olyan hordozó, amelyikben lehet?

Köszi előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook