Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik hatóságnál (vagy hol) kell beadni a szocpol kérelmet? fórum

Melyik hatóságnál (vagy hol) kell beadni a szocpol kérelmet? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 11. 16:40
és mennyi az összeg, ami jár a gyermekek után, támogatás?
2013. febr. 4. 15:12

ez mit jelent???


állandó jellegű lakáshasználati joga

2013. febr. 4. 14:27

most találtam:


A szocpol 2013 változatlanul a tulajdonos által eltartott, vele közös háztartásban élő és a megvásárolt ingatlanba vele együtt költöző eltartottak után vehető igénybe. Nem előírás azonban az, hogy, hogy a támogatás hitelfelvétellel párosuljon és az sem, hogy az igénylő házaspár legyen, élettársi kapcsolatban élők, sőt egyedülállók is igényelhetik a támogatást. Az azonban feltétel, hogy a támogatást ugyanazon gyermek, vagy más eltartott után csak egyszeri alkalommal lehet igénybe venni. Feltétel marad a szocpol 2013 esetében, hogy az igénylőnek és élettársának, kiskorú gyermekének, bármely vele együtt költöző családtagjának nem lehet önkormányzati tulajdonban lévő, illetőleg szolgálati jogviszonyhoz vagy munkakörhöz kötött lakásbérleti jogviszonya vagy állandó jellegű lakáshasználati joga, nem lehet másik lakástulajdona. Fontos tudni azt is, hogy lakásvásárlás esetén a támogatás csak abban az esetben jár, ha az eladó nem egyenes ágbeli rokona, nem házastársa, nem testvére és nem szülője – egyszóval nem közeli hozzátartozója – a szocpolt igénylő félnek.


40. életév alatti fiatal házaspárok kérhetik a szocpol összegének kölcsönként történő megelőlegezését. Amennyiben a kedvezményre jogosító egyéb feltételek teljesülnek, a gyermektelen fiatal házaspár két születendő gyermek, egygyermekes fiatal házaspár további egy születendő gyermek vállalása esetén a bank által elfogadott és megfelelőnek tartott ingatlanfedezet biztosításával jogosult a megelőlegező kölcsön igénybevételére. A megelőlegezés időtartama egyúttal meggyezik a gyermekvállalás teljesítésének határidejével, amely egy gyermek esetén négy év, két gyermek esetében nyolc év. A vállalt gyermek megszületéséig, de maximum az erre vonatkozó határidő leteltéig az igénylő házaspárnak nincs fizetési kötelezettsége a megelőző kölcsönre vonatkozó szerződés alapján.


A szocpol 2013 igényelhető új lakás építésére, olyan építési munkákra, melyek eredményeként 50 százalékot elérő arányban a támogatást igénylő tulajdonát képező lakóingatlan a lakás hasznos alapterületének növelésével minimum egy lakószobával bővül, igényelhető értékesítés céljára újonnan felépített és építtetett lakás megvételére, két, vagy kettőnél több gyermeket eltartó építtető esetében akkor is, ha új lakás építésnek nem minősülő tetőtér beépítéshez, illetve emeletráépítéshez igénylik.

2013. febr. 4. 13:07

Törvényjavaslatokat hallottam eddig én is, de nem is tudom, hogy végül elfogadták-e...

Mikor olvasgattam, akkor olyasmit láttam, hogy csak új lakás vásárlására/építésére igényelhető??!!!

Talán a Nemzeti Konzultációban az is volt, hogy új autó vásárlására is ki kéne terjeszteni, de ezt biztos elvetették.....

2013. febr. 4. 13:02
Szocpol? Van megint?
2013. febr. 4. 13:00
ez engem is érdekel...
2013. febr. 4. 12:55
Bankban tudod igényelni.
2013. febr. 4. 12:54

ez engem is érdekelne..

meg az, hogy milyen feltétellel kaphat valaki? csak mert állítólag megint változott...

2013. febr. 4. 12:51

sziasztok melyik hatóságnál (vagy hol) kell beadni a szocpol kérelmet? a neten alig írnak valamit róla. Milyne papírokat kell (honnan lehet letölteni) kitölteni?

előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook