Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik hatásosabb? A délelőtti vagy délutáni torna? fórum

Melyik hatásosabb? A délelőtti vagy délutáni torna? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. zsuzso100 (válaszként erre: 29. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 23. 15:41

Mert akkor este nem lehet szénhidrátot enni!

És az, hogy egyél szénhidrátot edzés után, gondolom akkor áll, ha napközben esetleg nem ettél annyira! Vagy már totál belekeveredtem?

32. Tidike
2009. jún. 23. 15:10
Én mindig azt hittem, hogy az esti torna hatásosabb, mint a délelőtti. Ezek szerint mégsem?
2009. jún. 23. 13:35
A délelőti.
2009. jún. 22. 17:40
A reggeli torna éhgyomorra.
29. fe9e12ede0 (válaszként erre: 28. - Zsuzso100)
2009. jún. 22. 17:35
Kifelytenéd bővebben?
28. zsuzso100 (válaszként erre: 27. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 22. 16:32

Köszi!

Akkor hogyhogy működik az update?

27. fe9e12ede0 (válaszként erre: 26. - Zsuzso100)
2009. jún. 22. 15:39
Akkor megpróbálom érthetőbben. Este edzés, vércukor elhasznál, máj tartaléka kimerül.... (normál esetben egy napot is kibír, de egy kimerítő edzés jócskán gyorsít rajta) Jön az alvás, az agy a legnagyobb cukorfaló álmodik és zabál. Idegrendszer további nagy cukorfaló. Szív elketyeg zsírsavakkal, vese meg nem válogat, de fukar, csak magát látja el "alternatív üzemanyaggal". Vacsi (szénhidrát) nincs, a vércukrot az izomzat feláldozása árán fogja a szervezet fenntartani. Ezért kellene egy kis szénhidrátot is fogyasztani, kicsit helyrehozni a máj raktárát. Az izmok feltöltése ráér, hacsak nem akarod az izmok szénhidrát tároló képességét is edzeni. Persze ekkor lassul a fogyás tempója, akár meg is állhat. Az emberi szervezet már csak ilyen. Vagy építkezel vagy lebontasz. (anabolitikus katabolitikus folyamatok). Nem megy egyszerre. Vagy izmot építesz, vagy állóképességet fejlesztesz. Ha állóképességet, erőt, és zsírmentes izomzatot szeretnél, akkor jobban jársz, ha pár hétig/hónapig egy célra összpontosítasz, aztán váltasz.
2009. jún. 22. 14:35
Na, ezt emészteni kell!
25. fe9e12ede0 (válaszként erre: 22. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 22. 14:18

Jut eszembe, nemrég olvastam erről egy cikket. Megkerestem. Idézek:

"A kapcsolódó tanulmányok melyek az edzést követő 6 órát vizsgálták azt találták, hogy (az adatok 70 kg-os egyénekre vonatkoznak) a glikogén újjáépítés mértéke óránként 2 % volt, ha edzés után közvetlenül, majd azt követően minden 2 órában 25 g szénhidrátot (0,35-0,4 g/tskg) fogyasztottak. 5-6 %-osra növekedett, ha az elfogyasztott mennyiség 50 g (0,75-0,8 g/tskg) volt 2 óránként. Ezen túl amennyiben a 2 óránként elfogyasztott mennyiséget 100, 112 illetve 225 grammra növelték, a glikogén szintézis mértéke nem nőtt az 5-6 %-os óránkénti ütem fölé."

Teljes cikk itt: [link]

Továbbá nem árt azt is figyelembe venni, hogy ez testépítő oldal, tehát kicsit mások a célok, mint itt a fórumon legtöbb embernek. Testépítők izmai más szénhidrát mennyiségeket képesek beszippantani mint egy fekete lyuk az átlagemberhez képest. A fogyni vágyók meg hozzájutnak normál étkezéssel is annyi szénhidráthoz, amennyi megállítja az izomvesztést. Edzés utáni fehérjebevitel (hacsak nem tisztán főtttojás) tartalmaz valamennyi szénhidrátot. Átlag fogyizó jobban jár, ha a lemerült glikogén raktárat minél lasabban tölti vissza, így nyer védettséget a többlet szénhidrát zsírrá alakulása ellen. Ilyenkor a szervezet minden felesleges szénhidrátot eltárol az izomba, a zsírt meg felhasználja üzemanyagnak. Így lehet akár házimunka közben zsírt égetni....

2009. jún. 22. 13:31

Ha edzés közben lemerítetted a máj glikogén tartalékait, akkor a szervezet előállítja a vércukor szükségletét más forrásból. (glikoneogenezis) Ez történhet a vérbe került tejsav "újrafelhasználásával", valamint a zsírsejtek kipakolásakor felszabaduló glicerin felhasználásával. De a legjellemzőbb az, hogy a saját izomzatodat bontod le aminosavakra, és ebből állít elő a máj glükózt (1 nap koplalás ugyanezt a hatást váltja ki). Ez pedig ugye a világ legdrágább cukorja, mikor a nehezen megszerzett izmot kezded felélni. Az edzés után elfogyasztott fehérje tartalmú kaja feláldozása még mindig jobb, mint a saját izmokat felélni....

Másik szempont pedig az, hogy ha állóképességi sportot űzöl, akkor az izomzat ilyenkor képes gyorsan glikogénnel töltődni. (Ilyenkor nem vetem meg a magas glikémiás indexű szénhidrátot, mondjuk cukros kompótot zsírszegény túróval, de előtte 800-1000 kcal-t szoktam eldurrantani 1 óra alatt) Edzés után néhány óráig tart ez az állapot, aztán tanácsos visszaállni az alacsony glikémiás indexű szénhidrátokra. Kiválóan alkalom edzeni az izom glikogén tároló képességét.

Kezdő fogyizó beleeshet abba a hibába, hogy többet tölt vissza, mint amit elfogyasztott, így végülis hízni fog :( Egy bizonyos testzsírszázalék fölött az ilyen visszatöltés garantáltan visszafelé fog elsülni, tehát az elégetett zsír fog visszatöltődni, ezért nem árt odafigyelni, és nem átesni a ló másik oldalára.

23. zsuzso100 (válaszként erre: 22. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 22. 12:55
Tehát esti edzés után kell a szénhidrát is?
22. fe9e12ede0 (válaszként erre: 21. - Zsuzso100)
2009. jún. 22. 12:32

Igen, edzés után fehérje és szénhidrát a nyerő. Ilyenkor kell elkerülni a zsiradékot, hisz ekkor már nem használod fel az energiát, hanem eltárolod. Az izmok eltárolják a szénhidrátot, zsír meg tudjuk hová kerül... Persze a zsiradékok kerülését is túlzásba lehet vinni, sok helyen találni olyan véleményt, hogy naponta legalább 1 olyan étkezés kellene, ahol az epe 90% ban ürül. Ez pedig zsírok hatására következik be, ami egy kiadós reggeli keretén belül megoldható.

Erősítéssel meg az a helyzet, hogy lehetőleg minden izomrostot be kell vonni a munkába. Ehhez meg kipihent idegrendszer kell. Ha éhgyomorra alig bírtál futni, akkor az erősítés sem fog elég hatékonyan menni. Nálam kaja után minimum 2-3 óráig nem megy igazán. Sokszor csak este sötétedés után jutok hozzá. Az sem rossz megoldás, hogy erősítés után könnyed futást beiktatni. Erősítéstől beindul a glukagon termelés, mobilizálod a zsírsavakat, majd elégeted mielőtt visszakerülnének a zsírpárnákba.

21. zsuzso100 (válaszként erre: 20. - Fe9e12ede0)
2009. jún. 22. 11:51

Tehát nincs gáz, hogy egy húzós kickbox után még eszek, bár gondolom jobb lenne, ha csak fehérjét...de...

És ha nem futást csinálnék reggel, hanem erősítést? Akkor annak mindegy lenne az ideje?

20. fe9e12ede0 (válaszként erre: 17. - Zsuzso100)
2009. jún. 22. 10:26

Szokás kérdése..... Éhgyomorra futássa semmi gond nincs. Hozzá lehet szokni. Energia ügyileg zsírt meg izomglikogént égetsz. Ezekhez képest pedig az emésztésből és a májból származó energia nem túl jelentős. Az, hogy alig bírtad szedni a lábaid, inkább az alacsony vércukor szintnek tudható be, de inkább az idegrendszered volt éhes, nem az izomzatod. Sima kardio végezhető így is. Kiadós kaja után amúgy is leáll az emésztés (mert energiát igényel, a vér meg inkább az izmokat látja el), állítólag attól érezni a szúrást az oldaladban... Amíg nem az utolsó makacs zsírokat akarod elégetni, addig mindegy hogy reggel vagy este futsz. Éhgyomorra hamarább beindul a zsírégetés, vagyis a vérben már eleve glukagon szint tartja a cukorszintet. Ennek a az utolsó makacs zsírok elégetésénél van jelentősége.

Reggelinek esélye sincs hízlalni, izomvesztés kockázata azonnal megszűnik kaja után. Lefekvés előtt viszont előfordulhat, hogy több kalória megy be mint amit visszatöltesz, a maradék meg megy a szalonnába. Ezért lefekvés előtt inkább egy intenzívebb (intervallum-sprintek) forma lenne ésszerűbb, így bűntetlenül tud beépülni a vacsira fogyasztott szénhidrát az izmokba.

19. Marjann (válaszként erre: 18. - 9d89084b16)
2009. jún. 22. 10:10
Miért ne lehetne? Persze nem napi 2 órával kell kezdeni, ha addig semmit sem csináltál...
2009. jún. 22. 10:04
és lehet minden nap tornázni nem?
2009. jún. 22. 09:48
Mindenkinek az a jó, amit érez! Ki kell tapasztalni, aztán meglátod. Én egyszer indultam el reggel futni, szinte éhgyomorra (valami minimálisat ettem), és alig bírtam szedni a lábaimat, jóval kevesebbet bírtam. Tehát ez annyira nem mérvadó szerintem. De ha bírsz reggel mozogni, akkor hajrá, legalább felfrissülsz, és aznapra meg is van a dózis!
2009. jún. 22. 09:43

-Hogy melyik hatásosabb időpont?

Szerintem nem az időpont,a gyakorlatsor mérvadó.

Azok a jó gyakorlatok,melyek a mélyizomzatot mozgatják-vagyis PILATES.Ez kb az 5.alkalommal látványos redményt produkál,a 10 alkalom után már más is észre fogja ven ni mennyit alakult az alakod.

15. a106211d56 (válaszként erre: 8. - Ekka)
2009. jún. 22. 09:37
Azzal,hogy kevesebb vizet fogyasztasz nem lesz kisebb a pocid,viszont a bőröd állapota /arcon látszik először/megsínyli.Ahoz kevesebb szénhidrát kell,mert azok "fujnak fel "igazán.A fehérje pedig azért (is) fotos,mert a szervezet kb.7-8 nap után elkezd hozzányúlni a fehérjetartalékhoz,hogy energiához jusson.
2009. jún. 22. 09:33
Hát nem tudom, de egyszer azt olvastam valahol, hogy az esti azért jó, mert akkor az ember éjjel fogy. Mivel a fogyás torna után indul be valamennyi idővel és éjjel már nem eszünk, ezért talán jobb. De biztosan a reggeli torna is hasznos, hiszen az meg jól felfrissít. Szerintem mindegy, csak tornázzon az ember. Én speciel teljesen változó időpontokban tudok csak tornázni.
13. a106211d56 (válaszként erre: 6. - 9d89084b16)
2009. jún. 22. 09:32
Persze!Tekercselés alá használj "zsírégető krémet",de eközben igyál meg 2l folyadékot!!Ez nagyon fontos!Folyadék segít eltávolítani a feleesleges méreganyagot,és folyadékbevitel nélkül nincs zsírégetés!Mérd le magad előtte cenivel/has,poci,derék,comb stb.../és utána is.Ezt heti 2-3 alkalommal végezheted,tehát vasárnapig még időben vagy.Az utolsó szombatra essen.Mellé elég,ha kicsit könnyebb ételeket választasz,vagyis kevesebb szénhidrát,sok rost és fehérje.
2009. jún. 22. 09:31

A szakemberek véleménye az, hogy a reggeli torna az a hatásosabb.

Reggel ébrdés után, még éhgyomorra érdemes tornázni, mert akkor a szervezetedben lerakódott anyagokat égeted el, és nem azt, amit előtt ettél.


Én ennek tudatában tornáztam, és 21 kg-tól szabadultam meg könnyedén.



De ha déluán tudzs tornázni akkor is arra figyelj, hogy szénhidrátfogyasztás után 1 - másfél órával állj neki tornázni.

2009. jún. 22. 09:29
A reggeli torna a hatásosabb.
10. Marjann (válaszként erre: 6. - 9d89084b16)
2009. jún. 22. 09:26
Ha csak átmeneti eredmény kell (pl hogy beleférj egy ruhába), akkor ne egyél semmi szénhidrátot (gyümölcs, zöldség kivételével), kenyérfélét, tésztát, akkor elvileg lapulhat a hasa. Csak vigyázz, mert tovább nem csinálhatod, nem túl egészséges.
9. 9d89084b16 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2009. jún. 22. 09:19
okés,köszi,kipróbálom:)
8. Ekka (válaszként erre: 6. - 9d89084b16)
2009. jún. 22. 09:16

..hogy vasárnapig látszódjon valami, gyakorlatilag csoda szükséges:)

..ha úgy eszel max. kinyomod magadból a felesleges vizet, így talán laposabb lesz a pocid..

7. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - 9d89084b16)
2009. jún. 22. 09:11
Tekercseld be magad fóliával futás,torna közben.Akkor kiízzadod a méreganyagokat is,és valamivel csökkeni fog a körméreted egyúttal.
2009. jún. 22. 09:11
és meg fog látszani vmennyire szerinted vasárnapig?
5. Ekka
2009. jún. 22. 09:10
Gyakorlatilag mindegy, csak: Mozogj!!!!!!!!!!!
2009. jún. 22. 09:05
hát én 8körül reggelztem,most gogok majd fél 10kor nekiállni a RR napi 20percből a hasas meg a combos résznek,az 40perc.Szombatig kéna h valami látszódjon:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook