Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik fűtési mód a leggazdaságosabb, -hatékonyabb, -olcsóbb?Melyik vált be nektek? fórum

Melyik fűtési mód a leggazdaságosabb, -hatékonyabb, -olcsóbb?Melyik vált be nektek? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 30. 21:36
Ha fa, akkor két éves. Az "idei" fához képest ~30% plussz van benne.
2009. nov. 30. 21:34

Radiátoros fűtés, padlótemperálással, kondenzációs kazánnal.

Nagyon jól szigetelt háznál tisztán padlófűtés is szóba jöhet.

2009. nov. 30. 20:58

Nekem az a véleményem, hogy a fa vagy bármelyik tüzelőanyag van olyan drága mint a gáz ha a kereskedelemben jutunk hozzá. Nálunk is konvektorok vannak, és szerintem ez a legtakarékosabb ősszel és tavasszal, amikor csak kicsit kell fűteni. Nagy hidegben a cirko kazán biztos takarékosabb.

Nekem a gázzal csak annyi gondom van, hogy rettentően kiszolgáltatottak vagyunk.

24. 81002da781 (válaszként erre: 22. - Giorcub)
2009. nov. 30. 20:00

Oh, ez mindjárt más! :(

Mi a XVI.-ban lakunk, Zugló fenekében, de itt legalább van annyi lehetőség, hogy magunknak gyűjthetünk...

2009. nov. 30. 13:02

Nekünk is fatüzelésű kazánunk van és azzal fűtünk!

Sokkal jobban felmelegíti a vizet...emiatt sokkal melegebb van! Mi tavasszal megvesszük a fát, de nem olyat ami már össze van vágva, és nyár végén minden nap vág össze egy kicsit belőle az ember... :)

Mondjuk ez olyannak jó, akinek van helye tárolni a fát, mert tavasszal olcsóbb!

Nekünk így olcsóbb, mint amikor a gázzal fűtöttünk...

22. giorcub (válaszként erre: 20. - 81002da781)
2009. nov. 30. 11:40

koszi de sztem ezt ne nekem cimezd ;)


egyebkent meg hiaba szeretne az ember maganak vagni a fat ha se fa se lehetoseg (bp kozepen nem tul gyakori a favago let;).

2009. nov. 30. 11:24

Központifűtésas vegyes tüzelésű kazánunk van. Fával fűtünk, és minden egyéb éghető hulladékkal. Egész évben gyűjtjük a csomagolóanyagokat, újságot stb, és télen szépen eltüzeljük.

A hulladékot zsákokba gyűjtjük és a padlásonm tároljuk.

20. 81002da781 (válaszként erre: 19. - Giorcub)
2009. nov. 30. 11:14

Nálunk az emberem nagy fűtésszakértő. :)

Egymaga rakott cserépkályhát, most nem azért, mert az én Férjem, de jobb lett, mint volt... :)

Ha akarod értekezz vele esetleg priviben...

Én annyit tudok, hogy amikor a kazán jó meleg, akkor a minimálisra vesszük a huzatot, és még is jó meleget ad...

Azt tudom, hogy a kazánba vizes fa nem jó, alig ad meleget, de a cserépkályha jól eltűri, jó meleg, csak azzal az a baj, hogy minden helyiségbe kellene belőle egy kicsi...


Amúgy a rendszeretek ki van építve? (radiátor, cső)

Állítólag a kandallóval meg az a baj, hogy rakod, és még sem ad meleget, emellett csak sima fával rakható, "szemetet" nem tudsz beletenni...


Úgy tudsz még spórolni, ha magad vágod a fát...

Itt nálunk van olyan kereskedő, aki pénzért vágja a fát, és pénzért adja tovább...

Meg is fenyegette a Férjem, amikor elterjedt a hír, hogy mi csak a fáért cserébe vágjuk ki a fát...

19. giorcub (válaszként erre: 18. - 81002da781)
2009. nov. 30. 10:44
faval az a baj hogy nedves szokott lenni. ezaltal nehezebb (fizetsz a vizert) de ami a nagyobb gond hogy a futesi energia nagy resze elmegy arra hogy kiforralja a vizet (azaz nem ad eleg melegt). plusz a vizgoz nem tul jo se a kalyhanak se a kemenynek.
18. 81002da781 (válaszként erre: 16. - 8c73a5832e)
2009. nov. 28. 18:53

Sajna nem fogja befűteni a másik szobát, helyiséget. :(

Mi 3 éve vagyunk családi házban, az első évben cserépkályhával fűtöttünk, de mintha az ajtónál lett volna valami plexi lap, nem ment másik szobába át a meleg. :(


A fával csak úgy lenne érdemes tüzelni, mint ahogy mi tüzelünk. A férjem ingyen a fáért vág fát, ha gyerek sétáltatás közben látok az utcára kirakott fát, a férjem este már hozza is be, ha engedik...

A haverja költöztetős, így ellát minket mindenféle bútorral, ami persze nem szép látvány, de annál melegebbet ad! :)

Szóval mi 2 éve csak a főzére fizetjük a gázt!

Fát, meg nagyon vigyázva vegyél, mert állítólg lecsalnak belőle!!!

17. giorcub (válaszként erre: 16. - 8c73a5832e)
2009. nov. 27. 17:57

a legtobb ontotvasba lehet szenet is tenni. persze azt csak kiegesziteskent erdemes. a lemezkandallok nem birjak. meg kell nezni a hasznaltit vetel elott.


abban ne bizz hogy nagyon atmegy az egyik szobabol a meleg a masikba. nalunk ket normal szoba kozott mindig nyitva az ajto es hiaba van az egyikben dog melegre befutve (25C) a masikba szinte semmi nem megy at. persze ha nagy az atjaras es egy legter az mas, de normal ajtomertu nyilason nem megy at, meg alacsony belmagassagnal sem.


sztem a gazkonvektor az egyik legigenytelenebb (es ma mar szinte a legdragabb) futesi modszer. gyakorlatilag az utcat futod vele hisz a levegot kintrol szivja (ami ugye hideg) aztan mire felmelegiti az megy is ki mert teli van karos mergezo anyagokkal. en a helyedben mar vennem is a kandalot:) persze ha van kemeny hozza.

2009. nov. 27. 17:06
Ezért azt gondoltuk, visszavisszük a kályhát, idővel egy "modernebb" kandallóra lecseréljük, és az befűtené a konyhát, meg menne át meleg az egyik szobába is. A másikban persze maradna a gázkonvektor fűtés, ill. mindenütt megmaradna,szükség esetére.Jövőre már nem lesz gázártámogatás sem, ezért is gondoltuk, hogy ha fát vennénk,anyagilag jobban kijönnénk. Csak még azon filózom, hogy szén,és fa tüzelésű kandallót, vagy csak simán fásat vegyünk?
2009. nov. 27. 16:36
Mi először kályhával,(szén,fa) fűtöttünk, a konyhában sparhét volt. Jó meleg volt, nem penészesedett a lakás. Csak ugye macerás befűteni, hamuzni stb. Spóroltunk, és beköttetük a konvektort vagy 9 éve.De azóta évről évre egyre jobban párás, vizes penészes lett a ház, főleg a konyha.Lehőszigeteltettünk, de nem javult a helyzet.
2009. nov. 27. 15:32

Vegyestüzelésű kazán, bútorlappal tömve... :)

Bútorlap ingyen költöztetésből-lomtalanításból...

13. 69dc39df19 (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2009. nov. 27. 15:26
Nekem nem tartozik a hátrányok közzé ez. Nem füstöl kifelé, és olyan jó nézni a tüzet benne. Mindig elé ülünk és nézzük, olyan megnyugtató.
12. 69dc39df19 (válaszként erre: 6. - Gavrilo1)
2009. nov. 27. 15:24
Én is szeretnék padlófűtést, de a férjem aki víz-és fűtésszerelő azt mondja, hogy nagyon egészségtelen, mert lebegteti a port. Voltam olyan házban ahol padlófűtés volt és olyan jó volt hogy meleg volt a talpam alatt a csempe.
11. giorcub (válaszként erre: 10. - Herika40)
2009. nov. 27. 10:37

hat mi sajnos nem kapunk.

viszont annal tobb reklamanyagot, meg ha nem is jol egnek de mind megy a tuzbe. szintugy az osszes csomagoloanyag, de mindent szetszedunk, kukaba csak a muenyagot meg a nedves dolgokat dobjuk (pl kajameradek).

mi fabriokettet hasznalunk. dragabb mint a fa, de nagyobb az energiatartalma, sokkal egyenletesebben eg, jo hosszan elhuzodva, sokaig parazslik es alig marad hamu (kb 5-6 naponta kell csak uriteni).

a faval az a baj hogy nehez szarazat szerezni, utana meg szet is kell baltazni (nekunk nincs helyunk hozza), tarolni is nehezebb (a brikett foliazva van), es az egese is mas, gyorasabb es nem is szenesedik el annyira, sok egetlen darabka marad belole.

a pellett az nagyon tiszta (ocsemek hasznaljak) de a pellettkalyha az zajos, lakasba lakoterbe nem jo (teli van elektromos ventillatorral). csere pontosan adagolhato a homerseklet, idozitve is mukodik, nem kell figyelni ra, zarogatni a levegot, tenni bele a cuccot. hamu az alig van. viszont a pelletten kivul mast nem lehet elegetni benne, meg a kalyha is igen draga (350-400e ft-ol indulnak).

10. Herika40 (válaszként erre: 9. - Giorcub)
2009. nov. 26. 17:09
Egy részét kaptuk a másikat meg vettük
9. giorcub (válaszként erre: 8. - Herika40)
2009. nov. 26. 15:50
na es honnan van a raklap, veszitek vagy kapjatok valahonnan? mert egy mazsa fa az 2-4eft, a fabrikett 4-5e ft (a pellet meg 5-6e).
2009. nov. 26. 15:34
Mi simán kandallóval fűtünk és feldarabolt raklapokat használunk hozzá
2009. nov. 26. 15:29
A geotermikus biztos jó, de nagyon sokba kerül. Mi most építkezünk, a padlófűtés mellett döntöttünk kondenzációs kazánnal és a nappaliba cserépkályha rásegítés, plusz dupla vastag hőszigetelés házon.
2009. nov. 26. 15:14

A geothermikus nagyon jó, viszont az invesztició jelenleg még nagyon sok borzsztó sokára térül csak meg.


Padlófűtés

2009. nov. 26. 13:17
mennyit akartok rááldozni. A cserépkályha hátránya, hogy a szobában kell begyújtanod, mi pelletkazánt szeretnénk.
2009. nov. 26. 13:05
cserépkályha
2009. nov. 26. 13:03
csrépkályha Héra égővel.
2009. nov. 26. 12:59
Geothermikus
2009. nov. 26. 12:59
Melyik fűtési mód a leg- gazdaságosabb, -hatékonyabb, -olcsóbb?Melyik vált be nektek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook