Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik fűtés tipus a leggazdaságosabb? fórum

Melyik fűtés tipus a leggazdaságosabb? (beszélgetős fórum)

12. globus (válaszként erre: 10. - Nirvi)
2011. febr. 2. 10:00
Szia! Nálunk van egyedi mérő, de az elszámolásnál általában kiderül, hogy nem érdemes túlzottan takarékoskodni. Ugyanis van egy központi mérő ott, ahol bejön az összhő, és ennek mérése alapján történik az elosztás. Értelemszerűen ha ez sok, akkor az egyedi kevés fogyasztás is lehet arányosan drága... akkor lenne igazán értelme az egyedi mérőnek, ha egyből a központtól vételeznénk, erre pedig technikai lehetőség ugye nincs :)
11. Nirvi (válaszként erre: 10. - Nirvi)
2011. febr. 2. 09:50
Mondjuk talán van ennél rosszabb is....a villanykályha.....
10. Nirvi
2011. febr. 2. 09:45

Nálunk amúgy távfűtés van. És nincs egyedi hőmennyiség mérő. Na ez a legrosszabb.

Múlt hónapban 46 ezres számla jött ki.

Nyáron is kb. 10-12 ezret fizetünk. Meleg víz hol van hol nincs.

A lakásban azért általában meleg van. Van hogy túlságosan is. A gatyánk rá megy. De ha minden jól megy már nem sokáig leszünk itt...nagyon remélem.

9. Clau26 (válaszként erre: 6. - Spiritus)
2011. febr. 2. 09:39
megynyugtattál...köszönöm..akkor továbbra is érdekel a lakás amit kinéztem
8. Clau26 (válaszként erre: 5. - 204b456479)
2011. febr. 2. 09:38

A nyilászárok cserélve vannak és a másik lakásban is.

Egyébként én imádok megsülni:-)Annál rosszabb nincs,amikor kijön a 26-es számla kb 20fkos lakásra a villanyról nem is beszélve 15000ért

7. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. febr. 2. 09:37
A házközponti a legjobb, lakásonkénti hőmennyiség méréssel.
2011. febr. 2. 09:36

Hát nálunk a 7. emeleti panelban :) távfűtés, egyedi mérős. Általában nullára van állítva a fűtés, mert van bent 23 fok, azzal együtt, hogy a nyílászárók borzalmasak. A legnagyobb számla idáig 16 ezer volt (46 nm), de ezt úgy képzeld el, hogy bugyiba rohangálsz otthon, amíg kint fagyhalált halnak az emberek...

Mi is konvektorosból költöztünk. Havi 40-45 ezerért,egy kínszenvedés minden otthon eltöltött óra, mert ha nem volt rajtam 2 takaró, megfagytam. Szóval engem nagyon meggyőzött.


A gond csak annyi, hogy az alapdíjat nyáron is fizetni kell, ami nekünk 4500 ft, szóval nem biztos hogy annyival olcsóbb, de legalább tényleg jó az idő! :)

5. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. febr. 2. 09:33
Az a legjobb, amikor Te szabályozod a fűtést. Nagyon sok múlik a nyílászárókon. Lehet hogy jó lett volna a konvektoros fűtés, de rossz a nyílászáró, azért fizettél rengeteget. Nekünk is házközponti van, és nem az igazi...állandóan megsülünk.
2011. febr. 2. 09:33
ugytudom az lesz legalábbis azt mondták jövöre annyit fizetünk amennyit fogyasztunk
3. Nirvi (válaszként erre: 2. - Wagnerur)
2011. febr. 2. 09:33

De lehet rá pályázni. És ha megnyered, akkor kapsz rá támogatást.

Tényleg az a legjobb.

2011. febr. 2. 09:31

A legjobb a geotermális, fűtés, legalábbis Magyarországon. Csak az a baj vele, hogy nem támogatja senki, ezért drága a kiépítése.

Amúgy a házközponti jobb, mint a távfűtés, vagy a konvektor, csak egyedi mérőórás legyen!

2011. febr. 2. 09:28

Sziasztok!


Mostanában készülök költözni.Ennek egyik oka,hogy a konvektoros fűtésre a gatyámat ráfizetem,úgy hogy közben még meg is fagyok.Amit kinéztem lakást jelenleg távfűtéses jövőre házközponti lesz..Úgy hallottam az a legjobb..tényleg igy van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook