Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik C vitamin forrás a legjobb? fórum

Melyik C vitamin forrás a legjobb? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 27. 15:13

Teljesen mindegy milyen forrásból viszed be, ugyanúgy jó a rágótabletta, mint a gyümölcsök, zöldségek.

[link]

A narancsban jóval több van, mint a citromban, hamr a déli gyümölcsök szóba kerültek.

2014. febr. 14. 02:11
CITROM KETSEGTELENUL
41. 9892d65728 (válaszként erre: 34. - Lilibeth59)
2014. jan. 27. 06:41

saccperkábé 25 év... de általában előbb elfogyasztották őket...éppenhogy sikerült szaporodniuk.

(ezért vagyunk itt)

akkor is ettek vitaminokat bogyó, és egyéb növény formájában, mert a szervezet kívánta, csak nem tudták, hogy az vitamin..stb


most a pomelo a menő...1db/család/nap

40. grizus
2014. jan. 27. 02:53
citrom, csipkebogyó, homoktövis, bogyósgyümölcsök
39. d41005143d (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2014. jan. 27. 01:39
igazad van,legegeszegesebb aszalt gyumolcs a szilva,fuge,sbararc,de a tobbiek is jok.
38. d41005143d (válaszként erre: 29. - Pista55)
2014. jan. 27. 01:38
mi minden nap iszunk grapefruit levet/frissen kicsavartat/jo narancs citrommal is/es sosem fazunk meg telen.
2014. jan. 27. 01:36
citrom,ez a legegeszsegesebb gyumolcs a szervezet szamara.
36. marduk
2014. jan. 26. 19:51
ma a belek miatt esszük a sok zöldfélét mert vitaminban már rég lemarad a régen termesztett gyümölcstől tönkre tette a permetszerek.Ha szeretnétek tudni a friss kutatásokról Mennyetek fel Szende Gábor oldalára.
35. marduk
2014. jan. 26. 19:43
Lehet kapni aszkorbin savat por formájában 750ft 50dk teában teszem felerősíti a citrom ízét szerintem gyümölcslében is lehet tenni,az aszkorbin sav maga c vitamin ilyen formában olcsóbb mint tablettában.
34. Lilibeth59 (válaszként erre: 33. - 9892d65728)
2014. jan. 26. 19:19
Átlag életkoruk...?
2014. jan. 26. 19:08

na jó... most komolyan... az evolúció röpke pár százezer éve alatt, a homo megpróbált átvészelni néhány jégkorszakot, vulkánkitörést, földrengéseket, óriási tüzeket, visszaverni éhező ragadozókat, és szomszéd-szintén éhező- törzseket, attól tartok nemigazán ért rá foglalkozni az egészséges/hosszú élet titkával...igaz olcsóbban étkezett(nagy ritkán) amikor elkapott egy denevért, patkányt, a szomszéd törzs gyengébb harcosát, vagy minden mást, ami szembe jött, és

elkaphatta. nem ért rá vizsgálni, hogy a földből előbújó giliszta hány kalória, és van e benne fehérje...

azt sem tudjuk, milyen bogyó volt a kedvence, miből táplálta a csontsovány ősanyuka a csontsovány, örökké ordító kicsinyét, akiből pár évezred múlva homo erectus, majd homo sapiens lett...

32. Lilibeth59 (válaszként erre: 30. - Bugs02)
2014. jan. 26. 15:39

Én is nagyon szeretem a hagymát, legyen az vörös-, lila-, fokhagyma, jut eszembe, reméljük hamarosan jön a TAVASZ, bújik a medvehagyma, biztos soka ismeritek jótékony hatásait..


A vitaminok nem védenek meg attól, hogy elkapjunk egy vírusos, vagy bakteriális stb. betegséget, viszont az immunrendszert erősítik, így a szervezet könnyebben legyőzi a kis nyavalyásokat... Persze, nem kell marékszám szedni mindent össze-vissza, nem kell az immunrendszert leszoktatni arról, hogy "dolgozzon".

31. Bugs02 (válaszként erre: 20. - Lilibeth59)
2014. jan. 26. 11:55

Szívemből beszéltél!

Sajnos ám a jó nép nagy része, drága vitamin készítményt vesz, mert ugye szerintük a narancs mérgező, a banán stb..a gyógyszergyáraknak ez üzlet, ha elhitetik a sok emberrel, hogy a gyümölcs mérgező...aki beveszi magára vessen!

30. Bugs02
2014. jan. 26. 11:52

Normális étkezés, én erre voksolok!

Étrendemben mindennap ott van a zöldség, gyümölcs.

Sok savanyú káposzta...már rég voltam beteg....max kis nátha,de különösebben nem szoktam beteg lenni.

Persze ez immunrendszertől függ, vannak akik minden kapszulát, étrend kiegészítőt kipróbálnak mégis mindig minden bajt elkapnak.

Télen még echinacea cseppet iszok és mézben tárolt zúzott fokhagymát. Sok hagymát eszek pórét, lilát, vöröset...

Szaunázok, ami nagyon jót tesz az immunrendszernek!

Jó egészséget!

29. pista55 (válaszként erre: 27. - 9892d65728)
2014. jan. 26. 11:41
Tavaly én ettem a citromot minden nap és rá két hétre beleestem a nyavajába. Most nem szedek semmit, de még eddig semmi bajom. Nem tudom egyáltalán igaz-e amit olvasgatunk, hogy sok gyümölcsöt meg miegymást kell fogyasztani.
2014. jan. 26. 11:16
Mi most ezt szedjük : Novo C plus, keress rá a neten
27. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2014. jan. 26. 10:26

melyik a legjobb? talán még a NASA-nál sem tudják..

de, majdnem biztos, hogy jól jársz, ha a patikában kérsz ilyen címszó alatt, és van a kamrádban zöldpaprika, pomelo, narancs, citrom, kemény alma,sárgarépa, karalábé...stb..persze ezek csak nyersen..mert a c vitaminnak hatvan foknál annyi...


itt az idénybetegségek ideje...minden zöldet, sárgát, pirosat meg kell enni, ami szembe jön.

26. eandi78 (válaszként erre: 24. - Pista55)
2014. jan. 26. 08:00

Nem szeretem. Csak minimális, amit megeszek. Nyáron friss málna és eper. De azt is csak akkor, ha jó cukros. Illetve kevés citromlé teában. Amúgy semmi. Annyira a gyomrom se szereti. Nem bírná a gyomrom, ha a reggelim vagy tízóraim pl. alma lenne.

Mindig családi házban éltünk és volt gyümölcs a kertben venni se kellett és mégse megy. Tejes dolgokat se ettem régen semmit, abból ma már legtöbbet fogyasztom. Kivéve joghurt, túró, kefír és a tej önmagában (kakaó, tejeskávé lehet).

Sok ételt viszont megeszek amire mások rá se tudnak nézni.

2014. jan. 26. 05:32
nekünk a Gyógyszertári Aszkorbinsav vált be...
24. pista55 (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2014. jan. 25. 23:46
Mert nem szereted vagy elvből nem eszed meg a gyümölcsöt? Ilyenről még nem is hallottam.
2014. jan. 25. 22:39
Aszaltgyümölcs is gyümölcs. Semmit nem eszek meg, ami gyülmölcs vagy amiben gyümölcs van.
22. Lilibeth59 (válaszként erre: 21. - Eandi78)
2014. jan. 25. 21:25
Ott vannak az aszaltgyümölcsök, magában is ehető, de este beáztatod, reggelre fincsi ivólé van belőlük tele vitaminnal....
2014. jan. 21. 19:00

Nekem más választásom nem igazán van télen, csak a mű vitaminok. Gyümölcsöket nem tudom megenni. Bolti paprika, paradicsom télen nem az igazi, nem szívesen eszem. Savanyú káposztát nem szeretem, illetve rakott savanyú káposzta egyik kedvencem, de úgy már kifőtt belőle a vitamin. Többi zöldséget se nyersen fogyasztom.

Hogy mennyi vitamin kell? Nem tudom mi az igazság. Nekem csak cebion csepp van itthon. Van aki a 6 éves gyerekének se adja, mert kevés neki. Csak akkor szedem, ha beteg vagyok. De többnyire csak beszedem, mert lejárna a szavatossága. Napi 500 mg több részre osztva és 6 napra elég. Ha többet lennék beteg aszkorbinsavat vennék. Van egy olyan érzésem, hogy ezt is csak azért szedem, mert ezt-azt olvastam a neten:) Napi több ezer mg c vitamin nem győzött meg és még D vitamin sem.

20. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2014. jan. 21. 17:44

Így van! Gyümölcs/zöldség. Ezekben van a természetes C vitamin (persze más vitamin is), az aszkorbinsav szintetikus vitamin, ha lehet kerüljük. Ez a többi vitaminra is értendő.

Citrom/narancs/grapefruit, kivi, banán télen, alma, körte, ami télálló. Nagyon jó még a Goji bogyó, és ne feledkezzünk meg, amit szinte ingyen magunkévá tehetünk: csipkebogyó, kökény, fagyaszta, szárítva eltartható, szóval ezekben (persze van biztos, amiket kihagytam - nem szándékosan - ) van természetes C vitamin.

Ott van még a savanyúkáposzta, az is egy C vitamin bomba. Miért van szükségünk szintetikus vitaminokra, mikor tudvalevő, hogy pl. veseproblémát okoz az aszkorbinsav?

Elnézést, de hülyítik a jónépet, nem kell mesterséges vitamin, ha fogyasztunk pl. céklát, sárgarépát, petrezselymet, káposztát, karalábét, karfiolt, hüvelyeseket, stb. stb. stb. Ezek zöldségfélék, a gyümölcsökről már írtam...

2014. jan. 19. 21:45
Ha háziorvossal receptre iratod az aszkorbinsavat akkor fele annyiba kerül!
18. zefex (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2014. jan. 19. 21:30
Otthon eltett savanyú káposzta
17. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2014. jan. 19. 21:12
ÉN is ugyanezt iszom ugyanígy csak ajánlani tudom.
16. pista55 (válaszként erre: 15. - Bowie)
2014. jan. 19. 20:35
1000 mg azért nem egy késhegynyi, annál több kell. Ki kellene mérni ha van olyan mérleg.
15. bowie (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2014. jan. 19. 20:21

Mennyire gyerek?

Másfél literhez langyos innivalóhoz elég egy késhegynyi belőle. Abból kicsi gyereknek elég, ha olyan 2 dl-t iszik.

De mondjuk a 7 éves fiamnak, ha sok a hiányzó, simán adok 1000 mg C vitamint is (az kb állítólag egy késhegynyi aszkorbinsav).

2014. jan. 19. 20:20
A vegyileg előállított aszkorbinsav nem sokat ér ha magában veszed be.Gyümölcsöt kell enni mellé, mert a gyümölcsben lévő egyéb hatóanyagok, vitaminok, enzimek stb segítik a felszívódását.De igazából olyan a jó ami mondjuk csipkebogyóból vagy citrusfélékből, acerolából való kivonatból van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook