Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik budapesti elsősegély vizsgahelyet tudnátok javasolni? fórum

Melyik budapesti elsősegély vizsgahelyet tudnátok javasolni? (beszélgetős fórum)

2015. júl. 7. 15:19
Én is a Vörös Keresztet javaslom. Nekem megvolt az oktatás, de ha csak belegondolok valami véres dologba, akkor már engem kell ellátni. Én összeestem vizsgán és meg is húztak :)
2015. júl. 7. 14:16
A Vörös Keresztet javasolnám.
2015. júl. 7. 13:49

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi budapesti elsősegély vizsgahelyekkel kapcsolatban. Olyanok véleménye érdekelne, akik nemrég, vagy idén vizsgáztak elsősegélyből. Alapjában véve egy elég könnyű vizsgáról van szó, már ami az elméleti részét illeti: aki megtanulta, az tudja is. Viszont ami a gyakorlati részét illeti: például elméletben nagyon könnyű elképzelni, hogy hogyan történik az újraélesztés, viszont hallottam már olyat, hogy valaki hiába fúj bele a baba orrába, a baba mellkasa nem emelkedik, illetve nehéz hajszálpontosan eltalálni azt a pontot, ahova a tenyerünket kell helyezni mellkasi kompresszió kivitelezésénél. És úgy tudom, hogy sok vizsgahelyen az van, hogy ha a gyakorlati részben csak egy kis hibát is találnak, azonnal buktatnak, és utána már nem érdekli őket, hogy tudom-e a többi, elméleti részt. Vagy ez nem minden budapesti vizsgahelyszínen működik így?


Ezenkívül az is érdekelne, hogy a stabil oldalfektetésen és az újraélesztésen kívül számon kérhetnek-e olyanokat is a gyakorlatban, mint háromszögletű kendő használata, parittyakötés, sapkakötés, stb.? Végeztem tanfolyamot, de ezek közül csak egyet mutatott meg az oktató, a másik kettőt sajnos nem.


Minél több véleményre, személyes tapasztalatra lennék kíváncsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook