Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik banknál érdemes babakötvény - startszámlát nyitni? fórum

Melyik banknál érdemes babakötvény - startszámlát nyitni? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 27. 13:44

Sziasztok!


Szeretném megosztani Veletek, hogy én hogy jártam az OTB-ben kötött babakötvényemmel. Tanulság arra, hogy nem csak az állam veszi el a babák pénzét. 2008-ban és 2010-ben gyermekeimnek kötöttem az OTP-nél start-betétszámlát. 2012. májusában átkértem egy másik pénzintézethez. Záró bankkivonat kézhezvételekor láttam, hogy az addig összegyült kamatokat visszavonták. Az ügyfélszolgálat először azt mondta, hogy a szerződésben ez benne volt, elolvastam mégegyszer, persze nem volt benne, hívtam őket újra, ekkor azt mondták, hogy az üzletszabályzat tartalmazza, ezt a neten nem találtuk az ügyfélszolgálatossal sem, erre azt mondták, hogy ja akkor a hirdetmény tartalmazza. Ez a hirdetmény 2011. 12. 21-n lépett életbe. Én viszont 2008-ban és 2010-ben kötöttem szerződést. Erről a hirdetményről, hogy ilyen lesz, senki sem tájékozatott, hogy akkor még előtte elvihessem gyermekeim pénzét kamatmegvonás nélkül. Ja és átkéréskor sem mondták, hogy átviheted a pénzt, de a kamatokat már nem. Írtam nekik levelet, erre az a válasz jött, hogy babakötvény kötéskor tudtam, hogy el fog veszni a kamat, ha átkérem máshova. 2010-ben egy 2011. decemberit? Kötött valaki 2011. dec. 21. után babakötvényt az OTP-vel tájékoztatták, hogy áthelyezéskor elveszik az összegyült kamatokat? Megteheti ezt az OTP??? Tudtommal szabad pénzintézet váltás van. Ezek után az OTP milyen kamatokat fog adni, ha nem viheted máshova a gyermek pénzét? Ki mit gondol erről? Köszönöm.

2012. febr. 29. 08:29
Valószínű a kamatok között is olyan nagy különbség.
2012. febr. 29. 07:34
Sziasztok! Köszönöm, de leginkább azért is érdekelne, mert nem egyforma egyik banknál sem a kamat, ez pedig 18év alatt már nem mindegy.
6. gabika79 (válaszként erre: 1. - Vigyori:))
2012. febr. 28. 13:55
Mi is az OTP-nél nyitottuk annak idején, de szerintem nincs semmi különbség a bankok között ennél a megtakarításnál, mert ez szabvány!
2012. febr. 28. 13:51
Szia! Én bementem a legközelebbi takarék szövetkezetbe és szóltam,hogy szeretném ha ők vezetnék a gyerkőcök start számláját,be kellett vinni a kis papírjaikat lefénymásolni és ők elintéztek mindent!
2012. febr. 28. 13:46
szia, mi az OTP-nél nyitottuk, semmi gond vele. Bárhol nyitod, a szabályok u.azok. Évi max 120 ezret lehet befizetni rá.
2012. febr. 28. 07:47
A lehető legjobb mód a baba számára megtakarítást, más módon megtenni, így nem a bankok keresnek rajtad. Ez úgyis olyan kis összeg, hogy jobb ha a kincstárnál marad.
2012. febr. 28. 07:40
Ez engem is érdekelne!
2012. febr. 28. 07:35
Melyik banknál érdemes babakötvény - startszámlát nyitni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook