Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik az a szervezet ami gyűjt a vörösiszap károsultaknak, és ha beviszek ruhát, akkor biztosan oda kerül ahová kell? fórum

Melyik az a szervezet ami gyűjt a vörösiszap károsultaknak, és ha beviszek ruhát, akkor biztosan oda kerül ahová kell? (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 12. 12:53

Felhívás! Kérem, ha rendelkeznek már nem használt baba illetve gyermek ruhákkal, játékokkal, valamint pelenkával, babaápolási szerekkel, szíveskedjenek eljuttatni a tapolcai Védőnői Tanácsadóba (Tapolca, Kazinczy tér 1.), ezzel szeretnénk segíteni a bajba jutott gyermekeken a vörös iszap sújtotta térségben.

Ezeket az adományokat a területileg illetékes védőnők osztják szét a rászorulóknak Kolontáron és Devecserben. Köszönjük a segítséget!

13. mfv83
2010. okt. 11. 11:57
visszajeleztek, holnap jönnek a 2 zsák ruháért:)
12. mfv83
2010. okt. 11. 10:24
bocsi elirtam szóval segelyszallitas@gls-hungary.com
11. mfv83
2010. okt. 11. 10:23

Sziasztok!

A gls hungary kft. téritésmentesen (ha minden igaz) elszállitja a károsultaknak az adományokat. Én most vettem fel velük a kapcsolatot, várom a válaszukat, hogy mikor és milyen módon lehet átadni a futárnak az összegyűjtött holmit.

A cim melyre email-t kell irni és ők válaszukban tájékoztatnak a módjáról: segelyadomanyozas@gls-hungary.com

10. Fenife
2010. okt. 10. 22:56

Sziasztok!


Az alábbi infókat egy Hoxás társunk naplójából ollóztam ki. Gondolom nem haragszik érte... Talán segíthet eligazodni, van itt több város is, ahol várják a tárgyi adományokat, bár az előttem szólóval is egyetértek, a jobbikosok is a megfelelő célhelyre juttatnak mindent.

Holnap én is beviszem az összegyűjtött ruhákat.


Szép estét!



"Amire szükségük van az iszapömlés áldozatainak


Adományokat várnak


Az iszapömlés sújtotta településeken továbbra is a következő dolgokra van a legnagyobb szükség:

- gumicsizma (különösen (38-44-es méretig)

- gumikesztyű

- egészségügyi maszk

- védőszemüveg

- matracok

- párnák

- paplanok

- takarók

- meleg ruhák

- alsóneműk (zokni, bugyi, trikó gyerekeknek is)

- tisztálkodási szerek (vécépapír, fogkrém, fogkefe, pelenka, stb.)

- tisztítószerek

- cipő

- tartós élelmiszerek (konzer, kenyér, tea, stb.) és ezek tárolására alkalmas zacskók

- szemeteszsákok nagy mennyiségben

- elem

- gyertya

- törülköző,


Az adományokat ezeken a címeken gyűjtik:

- Ajka-Padragkút, Padragi út 62.

- Kristály-Völgy Egyesület, Ajka Sport u 14. /a Bányász Sportpálya szürke épülete, itt este 11 óráig várják az adományokat/.

- Budapest, 1132. Budapest Váci út 6. 4 em. 4., Helpfamily Kft. (a cég Budapesten összegyűjti az adományokat,



Ivóvizet várnak



Vízgyűjtés kezdődött az iszapömlés miatt károsult kolontáriaknak. A gyűjtőpontokat regionális raktárakban alakították ki:

- Budapesten a XXI. kerületben, a II. Rákóczi Ferenc út 195-197.

- Győrben a Zöld utca 22.

- Debrecenben a Rigó utca 56.

- Tatabányán a Búzavirág út 3.

- Miskolcon a Repülőtéri út 4.

- Veszprémben a Gerenda utca 4-6 alatti címre vihetik adományaikat hétfőtől-péntekig, 8 és 16 óra között.


A fent említett gyűjtőpontokon a palackozott vizen kívül a következő adományokat is gyűjtik:

- tartós élelmiszer

- takaró

- kabát

- zokni

de mindenféle adományt továbbítanak a rászorulóknak, ha az bontatlanul, a szavatossági idő figyelembevételével érkezik. "

2010. okt. 10. 22:51
Szia!Nem akarok hülyeséget irni de mintha az egyik közösségi oldalon azt irták volna hogy a GLS futárszolgálat az ország bármely területéröl ingyen elszállitja!Esetleg a honlapját megnézni ha van!
8. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Mfv83)
2010. okt. 10. 21:48
Ez engem is érdekelne. Olyan bizalmatlan vagyok. Hívtam a segélyvonalat is, de lenne jó pár felnőtt cucc amit eljuttatnék a károsultaknak...de mi a garancia ahová visszük ott nem válogatják ki a jó dolgokat?????
2010. okt. 10. 21:22

Igen , én is ruhát szeretnék,nem pénzt. Ma szedtem összes itthon 3 zsák ruhát,amit egyébként kidobnék. Férfifarmerok kb 10, pulcsik szintén olyan 10, női kabát téli 2, mellények szörmés meg pufi 3db, női farmerok, pulcsik, sapka sál, kesztyű,póló , melegitő, gyerekkabát..

Szóval egy jó csomó olyan ruha aminek semmi baja egyszerűen csak kifogytam vagy a férjem kihizott:)

Ugyhogy ezeket szeretném elküldeni. pénzt sajnos nem áll modomban, de szerintem ennek is legalább ugy fognak ölülni akik kapják mint a pénznek.

6. Lady Blakeney (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2010. okt. 10. 20:55
Ami te betettél, ott csak pénzadományokat lehet küldeni. Tudod, sajnos sokunknak nincsen fölösleges pénze, mert nehéz a megélhetés. Viszont használt ruhát, törölközőket, ágyneműt, gyerekjátékokat stb. talán mindenki tud otthon összeszedni valamennyit. Ezeknek is lehetne országszerte több ponton átvevőhelye. Vagy a posta vállalhatná az ingyenes továbbítást. Ez egy szép gesztus lenne.
2010. okt. 10. 20:46

[link]


EZ NEM FELEL MEG NEKED?

2010. okt. 10. 20:43
Ha a vöröskereszthez viszem az jó vagy van más egyéb alapitvány/szervezet ami erre a célra működik?Esetleg postacim ahova lehet küldeni dobozba csomagolva ruhát? Tud valaki ilyenről???
2010. okt. 10. 20:43
szerintem a vöröskereszt
2010. okt. 10. 20:43
Vöröskereszt
2010. okt. 10. 20:42
Melyik az a szervezet ami gyűjt a vörösiszap károsultaknak, és ha beviszek ruhát, akkor biztosan oda kerül ahová kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook