Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a rizsfajta, amelyik a főzés során nem fő szét? fórum

Melyik az a rizsfajta, amelyik a főzés során nem fő szét? (tudásbázis kérdés)


16. globus
jan. 12. 08:38

Hosszú szeműek nem főnek szét. Az a titka, hogy nem szabad kevergetni, ha már puhulási szakaszban van.

Kerek szemű rizottónak, tejberizsnek való, ragacsosabb.

jan. 12. 08:38

Autómatát használok, mindig tökéletes.

[link]

jan. 12. 08:24
sose fott szet rizsam,feher es barna rizst is hasznalok.
13. kedike
2008. júl. 9. 11:56

Az indiai Basmati rizs is pergős, de elég drága, 900-1000 Ft/kg.

De lehet tényleg a főzési technikától függ, én mikor majdnem kész leveszem a lángot és a gőzben párolom tovább.

2008. júl. 8. 10:06

Mindegyik rizst meg lehet úgy főzni, hogy ne főjön szét.

Én fehéredésig pirítom a rizst egy kis olajon. Amikor kifehéredett mind, 2-szer annyi vizet öntök rá, sózom (ha akarok bele még valami zöldséget, ilyenkor teszem bele), újraforrásig a lángon tartom, lefedem és előmelegített, de kis lángon működő sütőbe teszem. Ott tul. képpen nem igen nézegetem, de az ebédfőzés vége felé megnézem, óvatosan villával megkevergetem, addigra általában puha, pergős és nem főtt szét.

2008. ápr. 30. 12:57

a legtöbb rizs jó szerintem ha jól van elkészítve!nem fog szétfőni ha így csinálod:

előtte jól átmosod szűrőn a rizst

ahány csésze rizs annyi csésze víz

ha felforrt a rizs a vízzel zárd el és tegyél rá fedőt!ezt takard be konyharuhával és fél óra múlva keverd meg egy evőkanál olajjal!ha kell mégegyszer mosd át langyosvízben a kész rizst!

ezt egy szakács ismerősömtől tanultam!!!!!

2008. febr. 9. 17:44
Én most nagyon megvagyok elégedve,dobozos gyors barnarizst vettem.Szuper pergős!!
2008. febr. 9. 16:59
Én a barna dobozos normál gyorsrizst használom és mindig klassz pergős és sosem fő szét!Ma éppen töltött káposztát főztem és én abba is egy ilyen zacskónyit teszek,persze kivéve a zacskóból.
2008. febr. 8. 15:20
Én is A-s használok, a lidl-ben veszem a zöld zacskóst és 1:1.5 arányban főzőm illetve párolom fedő alatt.
2008. febr. 8. 07:45
Én csak Á rizst használok,ez bevált
6. ildiko0914 (válaszként erre: 5. - Cukilany)
2008. febr. 7. 16:10
koszike
5. cukilany (válaszként erre: 3. - Ildiko0914)
2008. febr. 7. 14:17
Legtöbbször kuktában, de úgy is szoktam, hogy előpirítom pici olajon a rizst, majd 2szeres vizzel felöntöm és fedő alatt főzőm. Amúgy a második módnál még a legolcsóbb kilós rizs sem főtt szét még soha... A mértékekhez meg épp kéznél lévő bögrét használok, az tök bevált: 2 bögre rizs 4 bögre víz! :-)))
4. otis
2008. febr. 7. 14:00
én párolom a sütőben
3. ildiko0914 (válaszként erre: 2. - Cukilany)
2008. febr. 7. 13:55
Hogy főzöd?
2008. febr. 7. 13:48
Nekem még egyik sem főtt szét... sztem a főzés módjától függ!
2008. febr. 7. 13:17
Melyik az a rizsfajta, amelyik a főzés során nem fő szét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook