Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik az a könyv, ami nélkül nem gyermekkor a gyermekkor? Mi az, amit szerinted mindenképpen el kell olvasnia gyermekednek? fórum

Melyik az a könyv, ami nélkül nem gyermekkor a gyermekkor? Mi az, amit szerinted mindenképpen el kell olvasnia gyermekednek? (beszélgetős fórum)


100. egypt (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 4. 12:57
Egész más a kettő, a Kincskeresőből nem fogja megérteni a mai szegények helyzetét. Azt a szegénységet egy mai ember elképzelni sem tudja, igazából én sem.
2012. szept. 4. 12:34

Hmmm, nekem nincs különösebb emlékem a Tüskevárról-elolvastam, de se nem rossznak/unalmasnak se nem kimagaslóan jónak nem találtam.

Tipikusan egynek elmegy kategória volt anno.

:)

98. trapiti (válaszként erre: 97. - 34c48a3825)
2012. szept. 4. 12:30
Egyelőre úgy tűnik, Te nem tartod fenn annak a lehetőségét, hogy egy általad remeknek gondolt könyv másnek esetleg nem tetszik.
97. 34c48a3825 (válaszként erre: 95. - Trapiti)
2012. szept. 4. 12:10

Az első mondatod nem tudom értelmezni, hogy ki jobb szülő a gyerekeidnél vagy ki nem, nincs a mondatnak értelme.


Én a saját gyerekeimről nyilatkoztam, ha te ezt kritikaként élted meg, azzal sok mindent nem tudok kezdeni. Nagyon örülök neki, hogy a gyerekeim olyanok, amilyenek.


Annak pedig tartsuk fenn a lehetőségét, hogy egy egyébként remek könyvet mások szerethessenek akkor is, ha neked nem tetszik.

96. spinneli (válaszként erre: 92. - Trapiti)
2012. szept. 4. 12:10
Ez inkább kamaszoknak való...én t6-20 éves korom között nagyon kedveltem ezeket a típusú könyveket.
95. trapiti (válaszként erre: 94. - 34c48a3825)
2012. szept. 4. 11:58

Te biztos sokkal szuperebb szülő vagy, mint az enyémek... és rájuk is ütöttem, nagyon szeretek a mai napig is olvasni, sokat is olvasok én is, a szüleim is és úgy általánosságban az egész család.

De úgy gondolom, sem gyereknek sem felnőttnek nem kell hogy minden válogatás nélkül tetszen, sőt... ha ez így van akkor ott valami nagy baj van.


Úgyhogy köszi a kritikát, de én fenntartom, hogy a Tüskevár pl. nagyon kevés 9-10 évesnek élvezete olvasmány, bármennyire is jó könyv a felnőttek szerint. - szerintem egyébként nem az, kivéve ha valaki szeret 40 oldalban arról olvasni hogyan kel fel a Nap...

94. 34c48a3825 (válaszként erre: 93. - Trapiti)
2012. szept. 4. 11:46

Amikor ilyeneket olvasok, akkor tudatosodik bennem, hogy milyen jó, ha az embernek a gyerekei soha nem élik meg kínzásként a könyveket.


Az könyv, amit javasolnék a kérdésre: Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek?

93. trapiti (válaszként erre: 91. - Adri1220)
2012. szept. 4. 11:41
A Tüskevár egy nem kifejezetten elmélkedő típusú 9-10 éves gyereknek felér egy kínzással...
92. trapiti (válaszként erre: 68. - Egypt)
2012. szept. 4. 11:40

A Tüskevár olvasónaplójából nálunk anno oltári családi botrány volt, nagyon utáltam és nem is voltam hajlandó olvasni... a nyár utolsó napjaiban olvastuk-írtuk, anyukám iszonyúan ki volt akadva rám, mert egész nyáron esküdöztem, hogy haladok vele...


A Kincskeresőt viszont szerettem, pedig kötelező volt nekünk is... a kötelezők közül még a Kőszívű ember fiai volt nekem nagy élmény.


Viszont 8-ban kaptam jutalomkönyvként egy Határ Győző kötetet, Éjszaka minden megnő a címe, megtaláltam a történet összefoglalóját, bemásolom ha valaki kíváncsi :)

Ez engem sokkolt 14 évesen, pedig elég érett voltam és sokat is olvastam akkor már, nemcsak gyerekirodalmat. Lehet hogy épp azért sokkolt... a mai napig emlékszem, hogy nem tudtam letenni, de nehezen hevertem ki az élményt. Nem tudom melyik zseniális pedagógusnak jutott eszébe épp ezt adni, valószínűleg kilóra vették...



"Az Éjszaka minden megnő különös, bizarr regény: a szerző meghatározása szerint „metafizikai fantasztikus regény”. Keserű gondolatai, sokszor cinikus látomásai mögött ott érezzük az aggodalmat a magunk cinikus és szeretetlen, hamis prófétáktól sem mentes XX. századi világa és a fogyasztói társadalom fonáksága iránt: de a sorok közül kicseng a határainkon túl élő, magyar nyelven író ember nyelvi-társadalmi elszigeteltsége, keserű magánya. A regény főhőse Archie Dumbarton, egy londoni, lexikonokkal kereskedő könyvvigéc és aranykezű ezermester, aki egy szép napon arra ébred, hogy egyedül maradt a Földön: körülötte mindenki halott, beleértve családját: feleségét és két gyermekét is. Magányosan ődöng London utcáin: sorra járja az üzleteket, betér az előkelő szex-shopokba, ahol végrevalahára kedvére kikíváncsiskodhatja magát. Archie kezdetben élvezi korlátlan uralmát a Földön, ám embertársak hiányában ebben sem lelheti sokáig örömét. Kísértet-magánya egyre inkább nyomasztja: egyre többet hallucinál. Képtelen helyzetéből, úgy érzi, a krisztusi Megváltás az egyetlen kivezető út. Archie komputerizált keresztfát bütyköl, hogy megválthassa a világot…"

91. Adri1220 (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 11:40

Én is a Tüskevárra szavazok egyébként. Nekem anno ált iskola 4. osztályában volt kötelező. Csak az a szomorú, hogy a mai fiatalok nem szeretnek olvasni, hanem a számítógép meg a tv előtt ülnek.


Előbbre olvastam az Édes Mostohát is. Nekem az is nagy kedvenc volt. Azt édesanyámtól kaptam 12 éves koromban. Szerintem az is nagyon tanulságos

90. spinneli (válaszként erre: 87. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 4. 11:08

A kis gyufaárus lány volt a másik trauma...

:)

89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. szept. 4. 11:06
Szerintem meg újból aktuális a Kincskereső, hiszen nagyon sok gyerek fekszik le üres gyomorral, és van ahol a gyógyszert sem tudják kiváltani :SSS
88. virgilius (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2012. szept. 4. 10:55
Én is! :)
87. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:52
Hát szerintem se - annyira szomorúak!! Én ugyan olvastam gyerekként, de bőgtem rajtuk. Kis gyufaárus lány, A fenyőfa, a Hókirálynő stb., mind a szegénységről, a nyomorról, a pusztulásról szólnak. Bár erről is tudni kell egy gyereknek talán...
86. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Érdekes73)
2012. szept. 4. 10:47
Én imádom az orosz regényeket:)))
85. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - DiamondAngel)
2012. szept. 4. 10:42
Biri Bori :D de most már szerintem kicsit elavult
84. Érdekes73 (válaszként erre: 70. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:40
:D na igen én szerettem olvasni mindig mindenfélét 7 éves koromtól jártam könyvtárba is de az orosz kötelezők nem csúsznak nekem se :D
2012. szept. 4. 10:39
A lényeg az, hogy a mai kisgyermekeknek nem kell megengedni, hogy erőszakos rajzfilmeket nézzenek!
82. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Timycat)
2012. szept. 4. 10:38
A Vidám mesék tényleg megunhatatlan és persze a Micimackós történetek és Csukás István történetei is könnyen fogyaszthatóak a kicsiknek is.A magyar népmesék már változó a fiúk annyira nem csípik a királylányos történeteket :D
2012. szept. 4. 10:38
Mazsola
80. Idhikai (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2012. szept. 4. 10:35

Az utolsó padban nekem is kedvenc volt, és remek filmet is csináltak belőle. Aztán a könyvet megvettem húszonévvel később a leánykámnak, őt nem kötötte le.

Őt pl. jobban érdekelte 14 évesen a szociológia és filozófia könyvem, 15 évesen Csíkszentmihályi Mihály Flow-ja.... hm... illlllyen volt. :)

79. spinneli (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:31

Nekem a Kincskereső nagy trauma volt.


Amit nagyon szerettem az Halasi Mária Utolsó padban című könyve volt, már bőven felnőtt voltam, mikor tudatosodott bennem, hogy mennyire kihatott a mai világnézetemre ez az effektíve gyerekkönyv.


Egyébként kislánykoromban még nagyon szerettem a Csöpike sorozatot, ismeri valaki?

78. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:29
Pontosan!
77. Idhikai (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:27
... a mai gyerekek megértik a borzasztó nagy szegénységről szóló történeteket, már ha otthon is van néminemű kommunikáció. Az osztálytársak közül se mindenki azonos körülmények közül érkezik... már ha nem elit iskoláról beszélünk.
76. egypt (válaszként erre: 75. - Tixtina)
2012. szept. 4. 10:25
Igen, őt is nagyon szeretem.:)
75. tixtina (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:24

A fiam nagyon nehezen veszi rá magát az olvasásra:O

Janikovszky Éva könyvei kötik le egyedül- nagyon élvezi.

2012. szept. 4. 10:20

Benedek Elek meséi, Illyés Gyula mesegyűjteménye, Kormos István meséi, Móra Ferenc, Andersen, Vörös Sándor, Zelk Zoltán... huhhh... és még sokan mások.

De nem KELL elolvasni valóban, de ha mégis összejön, az jó... EMBERT nevelnek.

73. egypt (válaszként erre: 71. - Tixtina)
2012. szept. 4. 10:19

Gimiben már jó szerintem.

Sajnos a Kincskeresőt így csak megutálja a gyerek nagy valószínűséggel, és nem fog később eszébe jutni, hogy a kezébe vegye... Mit is értene egy mai gyerek abból a borzasztó nagy szegénységből, amiről szól?

A Szeleburdi családot én csak tévében láttam, az biztos jó, bár nem tudom, harmadikban élvezhető -e már.

72. egypt (válaszként erre: 65. - Belladonna3)
2012. szept. 4. 10:17
Andersent egy gyereknek? Meg Grimmet? Nálam ezek lennének az utolsók. Andersent felnőttként nagyon szeretem, a Grimmeket továbbra sem, nem is gyerekmesének szánták ezeket egyébként.
71. tixtina (válaszként erre: 67. - Egypt)
2012. szept. 4. 10:17

Gimisek voltunk,mikor a Kisherceget olvastuk.

A fiam most harmadikos,és a Kincskereső kisködmön lesz az egyik olvasmányuk:oo

A másik a Szeleburdi család:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook