Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2030. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2024. - Forrest2010)
2013. aug. 25. 11:25

sziasztok!

Én sem tudom, de azt mondja a szomszédasszony, hogy azért, mert kovászos kenyér volt. Fel volt szeletelve egyébként, lehet, hogy túl hosszú ideig volt ott...

2029. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2028. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 24. 17:44

Bocsi: nem "túz", hanem "tűz".

(Már nem látok!)

2028. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2025. - Forrest2010)
2013. aug. 24. 17:42

A szeletelt kenyér valóban csak meleg szendvicsnek jó, mert felmelegítésnél kicsit megszárad a teteje.

És mi az, hogy "belekotyogsz"? Itt vagyunk és beszélgetünk, eszmecserét folytatunk... Jó ha többen vitatjuk meg a számunkra fontos kérdéseket, amelyeket valamelyikünk napirendre túz! DDDD...

További szép délutánt!

2027. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2024. - Forrest2010)
2013. aug. 24. 17:35

Nekem sem penészedett meg még soha. Fél kenyereket csomagolok jól lefóliázva.

Tegnap sikerélményem volt: mindenféle vegyszer nélkül hamar és gyönyörűen kitisztítottam a mikrót. Muszáj volt, mert tegnapelőtt mézes-mustáros csirkeszárnyat sütöttem benne és pattogott, mint nyúlbogyó a jégen!:)))

Csupa kulimajsz volt a belseje...

2013. aug. 24. 17:25

Azért Ágikám, mert látod, milyen kalamajkába kerültél! Eltévedtél, gyalogoltál, s végén csak egy palacsintát kaptál ebédre! Na jó, lehet, hogy kettő volt!:))

Pesten újra fent lesz a közlekedés, - megoldják zebrával. Mondom: van itt pénz dögivel, megy a pocsékolás, jön a sok adó...

Én is köszönöm a képeslapokat, - bár nem mindig tudom viszonozni, de annál nagyobb szeretettel gondolok Rád!

2025. forrest2010 (válaszként erre: 2019. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 24. 16:24
Szerintem is klassz dolog , de én nem egészbe tartok kenyeret / bocsi, h belekotyogok ! / a fagyosba , hanem 2-2 szeletet csomagolok egybe , v 4 db félcenti vastagat , ami belül töltött szendvicsnek finom . Én ugyanígy tartok sajtos bagettet is , felezve , kettévágva ,mert frissen könnyebb felvágni / mikor a fiam féláron hoz , amikor kell , este kirakom , reggel olyan , mint mielőtt beraktam .
2024. forrest2010 (válaszként erre: 2023. - Rochlitz Szilveszterné)
2013. aug. 24. 16:16
A fagyasztóba tartott kenyér hogy penészedhetett meg ? még sose tapasztaltam , én rendszeresen tartok ott néhány szeletet , de penészes még sose lett , viszont 1x 2x előfordult , h olyan fehér fagyás látszik rajta / amit tonhalszeleten is láttam már / de attól bundáskenyérnek még jó .
2013. aug. 24. 14:10

Én azelőtt mindig tartottam a fagyóban kenyeret, de egyszer megpenészedett (kovászos kenyér volt). Azóta nincs igazán kedvem fagyasztóba tenni.

De ha nem ad a szomszéd, akkor is volt annyi, amennyi estére és reggelre kellett (igaz, h. reggelre szűkösebben).

Szép délutánt mindenkinek!

2013. aug. 24. 14:07

Sziasztok kedveskéim!

Andika, miért ne menjek olyan gyakran a temetőbe? Később, ha öregebb leszek, úgysem fogok bírni menni.

Hogyhogy Budapesten betemetik az aluljárókat???? Akkor mi lesz helyette? Átmásznak az emberek a síneken ? Lökött lehetett, aki kitalálta.

Andika, köszi a sok szép képeslapot!

2013. aug. 24. 09:05

JÓ REGGELT! ÉBRESZTŐ, - HASATOKRA SÜT A NAP!!!:)))

MINDENKINEK KELLEMES, SZÉP HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK!

(Megyek port törölni, amit szívből uuuuutálok!)

Mai ebéd: pusztapörkölt ubisalátával, - lekváros-diós pacsalinta.

2020. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2016. - Tejespite)
2013. aug. 23. 19:59

Tejcsikém, ne izgasd magad, - láttam én már a Holdat eleget: teliholdat, felet, negyedet, - sőt naplementét tengerpartról, sivatagból, hegyről, repülőről, hajóról stb.

Bolyonghattam én tegnap, minden szögből sasolhattam, - de a felhők eltakarták.

2013. aug. 23. 19:52

Ja, és tarts a mélyhűtőben kenyeret! Beteszed a sütőbe, kiolvad, átmelegedik, - és mindig van friss kenyered.

Egyszer Édesanyám mondta, hogy akármikor váratlanul beszalad hozzánk, van friss kenyerünk. Nagyon tetszett Neki az ötlet, attól kezdve Ő is tartott a mélyhűtőben kenyeret.

2013. aug. 23. 19:46

Sziasztok!

Ágika, ne menj olyan gyakran a temetőbe!

Mi azért megyünk sűrűn, mert van autónk, - egyébként is közel van Pest, - bár a temető a város végén van.

Pesten éltük le az életünket, istók zicsi nem hiányzik! Minden fel van túrva, lehetetlen közlekedni, rossz az időzítés, rossz a szervezés, totál káosz az egész városban! Brrrr.... Semminek nincs gazdája!

Őrületes költségek árán betemetik az aluljárókat, - van itt pénz dögivel!

2013. aug. 23. 12:07

Sziasztok kedveseim!

A Holdat elfelejtettem megnézni, egyébként is elég hamar lefekszem.

A temetőről csak annyit, h. szépen eltévedtem. Legyalogoltam vagy 2 km-t, sehol sem találtam a szüleimet, akik urnában vannak. Mikor meglettek végre - nagyon örültem. A férjemet símán megtaláltam, a múltkor meg ott tévedtem el, de nem sokat kellett korrigálni.

Bizony semmi sincs a férjem sírján, csak pár szál dudva, amit kiszedtem. Nagyon szép virágokat vettem a 2 sírra. A rokonom odajött a temető elé, de Ő biciklivel jött. Sok-sok gyaloglás után odaértünk, ahol laknak. Palacsintát kaptam ebédre, finom volt. Kivittek a vonathoz autóval, jó sokára értem haza, a Coop is bezárt, ami útba esett, és alig volt kenyerem. Szomszédasszony adott könyörületből 2 szelet kenyeret.(szóval koldultam is, DDD).

Megyek főzni. Sziasztok, mindenkinek szép napot!

2016. Tejespite
2013. aug. 22. 21:22

Tényleg bocs, sajnálom h nem láttad! Magyarázta a lányom, h akkor ilyen színű amikor X szögben esik rá a nem tudom mi és hogy, szóval én nem értek annyira a légköri és csillagászati dolgokhoz, az apja génjeit örökölte ebből a szempontból.

Na, ha nem felejtem el, ha legközelebb lesz ilyen próbálok időben szólni.

2015. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2008. - D1zsúlika)
2013. aug. 22. 21:14
Lujzika, Rózsácska Ti is álmodjatok angyalkákról, - jó éjt!
2014. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2012. - Tejespite)
2013. aug. 22. 21:13

Irigyellek a szép élményért, amiben részed volt, - mikor írtad, én azonnal kimentem.

A szomszédhoz (csak egy bal oldali van) nem kell átmennem, mert ugyanolyan szögbe esik. A szembeszomszéd már a harmadik éve a gyengélkedő/elfekvő részlegben van.

Hozzá sem kéne mennem a látnivaló miatt, mert ott is van tetőterasz. Mindkettőhöz csak nekem és a műszaki igazgatónak van kulcsa, ill. kilincse.

Na de a férjem szobáján csörtettem át, - azt hitte bajom van, hisz ilyenkor már aludni szoktam.

Neked is jó éjt, álmodj szépeket!

2013. aug. 22. 21:03

Helló, Ágikám!

Köszönöm szépen a sört, majd megkeresem. A férjem hozott 2 kartonnal, - ilyenkor még nem probléma! A téma akkor jön elő, amikor bedobálja az üres dobozokat a szelektívbe! Aszongya: megszakad a szíve!:))))

Sikerült a temetőjárás? Nem volt nagyon meleg?

Ma rendet raktam a tetőteraszon, kimostam a vizes edényeket, cserépalátéteket, leszedtem a száraz leveleket a növényekről, lesöpörtem "gyep"-szőnyeget. Épp elkészültem, mire hazajött a férjem.

Tegnapról maradt sütőtök krémleves, meggrilleztem mézes-mustáros csirkeszárnyat, kisütöttem hasáb burgonyát és nagyon fincsi ebédünk volt kovi ubival.

Pusszantás, - jó éjt!

2012. Tejespite (válaszként erre: 2010. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 22. 21:00

Hát már hogyne lenne! Elég találékony vagyok ha kell, de csak nem gondolod, h itt ülve (miután leszáraztam a megszáradt citromfüvet, kevéske levendulát, bodzabogyót nem is beszélve a délelőtti főzés és egyéb munkákról, piac stb, szóval fáradtan) csettintek egyet és úgy döntök, h jól átvágom az én fórumos társaimat és kitalálom, h milyen a Hold?!?!?!?!

Szóval icipicit fogyni készül, gyönyörű narancssárga teli kör!! Néha elékúszott 1-1 felhő v annak részlete, és így még szebb volt. A lányom locsolta a virágokat kint, és jött szólni, (a hulló csillagokat is kimentünk nézni a múltkor) mentünk a férjem, a szomszédasszonyom.

Sajnálom, h ennyit kellett rohannod a semmiért, nem lehet h olyan égtáj felé esik, ahova pl a szomszéd lakosztályból látsz? Most ezen tényleg nevethetnékem lett, h bekopogsz az egyik szomszédodhoz, kérdezvén: Bocsánat átcsörtethetek a szobátokon, a Holdat akarom megnézni.

Komolyra fordítva, tényleg ilyen volt a Hold, miután kigyönyörködtem magam, gyorsan ideírtam és egy másik topikba, h megosszam ezt a szép élményt.

Nem akartalak hiába fárasztani! Bocs! Jó éjt!

2011. d1d0eece08 (válaszként erre: 2007. - D1zsúlika)
2013. aug. 22. 21:00

D1zsúlika!

Minek örülsz, s minek nem, magánügy, de az én dolgomba beleavatkozni nics jogod, ahhoz meg pláne , hogy tanácsokat osztogass mit tegyek. Felnőttnek érzem magam.Ne kívánj nekem semmit, de ez a mi kis kitérőnk e fórumot bizonyosan megzavarta.

2010. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2009. - Tejespite)
2013. aug. 22. 20:48

Tejcsi lecsaplak, mint a taxiórát! Nincs is Hold!

Keresztül mentem a férjem szobáján a teraszra, aztán ki a tetőteraszra, majd a másik oldalon bementem a társalgóba. Szóval semmilyen szögben nem láttam a Holdat! A sok gyaloglástól k.vára elfáradtam, most lihegek mint egy kutya!

Máskor rázd át a néger nénikédet, aki a sivatagban homokszemért árulta a testét!!!!! DDDD....

2009. Tejespite
2013. aug. 22. 20:34
Nézzétek már meg a Holdat MOST!!!!!!!!!!! Csodaszép!
2013. aug. 22. 20:24
Ágikám, Andikám, kívánok Nektek további szép estét, és fórumozást! "Lujzika"
2007. D1zsúlika (válaszként erre: 1991. - D1d0eece08)
2013. aug. 22. 20:22

Kedves Rózsa!

Örülök, hogy jelentkeztél, és annak is, hogy a modortalannak vélt hozzászólásodat, Ágika ilyen intelligens módon, megértően kezelte.

Fogadd el a meghívást, ha már "ismeretlenül" is, ilyen kedvesen invitált fórumtársad.

Az általad említett "ominózus" fórumon, melyet csak említettél, én sem feszegetem. A lényeg, amiért megemlítem az, hogy ott hiába kértek a félreértés miatt, Te nem bocsájtottál meg társaidnak, holott nem modortalanságról volt szó.

A kötélből való idegekre tett jó indulatú megjegyzésed értettem.

Szívből kívánok további jó fórumozást!

2013. aug. 22. 07:40

Sziasztok!

Andikám, elhiszem, hogy mérges vagy! Igazad van.

Utazok én is, mindjárt öltözködöm, Nyíregyházára megyek, a temetőbe - remélem, az uncsitesóm nem csap be és elémjön a vonathoz vagy a temető kapujához.

Tegnap elvitte a Caritasos férfi a férjem összes holmiját. Megint könnyes lett a szemem.

Rózsa, köszönöm a részvétnyilvánítást.

Rájöttem, hogy van itt sör is, azt is lehet küldeni - úgyhogy neked Andika, sört fogok küldeni (hacsak el nem felejtem).

Sziasztok, szép napot!

2013. aug. 22. 06:52

JÓ REGGELT MINDENKINEK!

Majd megpukkadok, - ütöget a guta!

Volt egy befizetett, lefixált időpontos nyaralásunk Balatonmáriára a MÁRIA-HOTELba. Holnap indultunk volna!

Nem nagyon szoktunk készülni, mert gyakran utazunk, mindkettőnk kis "utánfutó"-jában bent vannak a nélkülözhetetlen cuccok: neglizsé, köpeny, szobapapucs stb. Csak a gyógyszereket és az időjárásnak megfelelő öltözetet kell csak bepakolni. A fürdőzéshez külön - felszerelt - táskánk van, - csak felkapjuk.

Tegnap jön egy email a szállodából, hogy nem tudnak minket fogadni, csak szeptember közepétől, vagy menjünk B.lellére!

Mondtam a férjemnek, hogy pár keresetlen szó kíséretében kérje vissza a pénzt!

Micsoda szemét eljárás!!! Gyakran, évente többször utazunk, wellnessezünk (ugye, Ágikám?), de ezt még soha sehol nem csinálták velünk!

A férjem most elment nordicozni, elkészítem a reggelijét, aztán felteszem a Facebookra...

Szép napot mindenkinek, - majd jövök!

2004. Bártfai Andrea (válaszként erre: 1985. - D1zsúlika)
2013. aug. 22. 06:37

Szia Lujzikám, - jó reggelt!

Persze, hogy szóba állok Veled! Imádom a lökötteket! DDDD...

2003. d1d0eece08 (válaszként erre: 2002. - D1d0eece08)
2013. aug. 22. 03:55

Bocsánat!

Fórumok,túl korán van!!!

2002. d1d0eece08 (válaszként erre: 1996. - Bártfai Andrea)
2013. aug. 22. 03:53

Szia Andrea!

A topikok sajátja már csak ilyen . Előbb-utobb kimerül a téma, s aztán a társaság nem akar elszakadni, s áttérnek az azon a napon átélt események, vagy a leendő dolgok ,tervek megbeszélésére. Jól van ez így nagyon. Ettől válik érdekfeszítővé a kivülálló olvasó számára.További jó cseverészést, ne erőltesd túl a szemed!!! Igaz páros szerv, de azért mindkettőre szükség van.

2001. tixtina (válaszként erre: 1998. - Tejespite)
2013. aug. 21. 21:36

De jó:))Az én férjem soha nem mosogatott még el.

Illetve egyetlen egyszer,mikor kórházban voltam szülni:DD

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook