Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2013. okt. 14. 17:56

Szia Andikám!

Én nem vagyok vékony! Honnan gondolod? Akkora pocakom és combjaim vannak, hogy csuda. Fogynom kellene, na de szeretem az édességeket.

Milyen tudatlan vagyok... mi az a remoska ? Jó dolog lehet, ha megfőzi magától. Ez talán valami orosz találmány?

A mai délelőttöm mászkálással telt el. Utána: szomszédolás volt. Kedvesen marasztaltak, akkor miért ne fecsegjek-locsogjak? Kaptam ettől a kedves szembe-szomszédtól egy nagy csomó diót ( a fiának van fája és ő küldte, mert én meg adtam neki valamit, ami nekem nem kell, de a fia meg örült neki). Kölcsönbe kaptam egy dió-törőt, olyan szuper gyorsan haladok vele, hogy nocsak! Már alig várom, hogy folytassam a diótörést, és közben pucolom is, néha bekapok egy-két szemet.

Lassan este lesz... szép estét, jó éjszakát mindenkinek!

2191. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2189. - Tejespite)
2013. okt. 14. 17:46

Végre, hogy itt vagy Tejespitécském!

Mi az a chutney ? A birsbefőttöt én is nagyon szeretem, de nincs gyümölcsöm, csak ha veszek, az meg drága.. Szóval dobjál ide nekem egy keveset, hadd kóstoljam meg...

2013. okt. 13. 19:41

Szia Ágikám!


Ismertem a "köd"-ös asszociációt, - de nem mindenkinél jön be, - főleg Nálad, hisz vékony vagy!

Az egyik kolléganőmnek mondta mindig a férje, de kitanítottam, hogy mondja azt: "Az a jó, spórolok egy párnát!"


Én nem csináltam nagy főzést, korán reggel készítettem egy finom cukkíni krémlevest csurgatott tojással, és összedobáltam hagymát, libazsírt, csirkeszárnyat, - be a remoskába, s megfőzte magát!:) Pirospaprika, 1-2 deci víz, fűszerek és kész volt a pörkölt.

Mikor hazajöttünk a csavargásból, kifőztem csuszatésztát, s máris ebédelhettünk.

Egyre jobban hanyagoljuk az éttermeket, inkább sietünk haza...

Múltkor kipróbáltam a fűszeres sütőzacskót, - egész jó volt, ennek ellenére nem kerül az étrendünkbe, de az ötletet hasznosítom!


Szép estét, - jó éjszakát kívánok!

2189. Tejespite
2013. okt. 13. 19:24
Ötlet, ha szeretitek a nem mindennapi de egyszerű leveseket: ma főztem ebédre zellerkrémlevest, közben egy másik edényben nagyon kevés vízben megfőztem egy céklát, majd a cékla levével öntöttem fel a levest (persze tejszín, vörös- és fokhagyma vmint a saját darált zöldség vegetám volt még benne) és levesbetétnek a felkockázott cékla volt. Nagggggyon finom volt! A szomszédasszonyomtól jött az ötlet. A délutánom pedig birsalma chutney és birsbefőttt készítés jegyében telt....
2013. okt. 13. 15:56

Szia Andikám!

Nem az volt a baj most a képeslapjaiddal, hogy nem tudtam kinyitni, olvasni és látni lehetett, de nem szólt semmilyen zene, pedig bekapcsoltam a hangfalat.

Nálunk ma köd volt (szegény férjem erre mindig azt mondta: Nagy fene köd van... olvasd egybe).

Voltam templomban, az ebéd kész volt. Hajat mostam, megcsináltam végre!!! Uuuuuuuutálom...

Holnap ide-oda mászkálok megint, de kell is gyalogolni. Postára, kulcsot másoltatni. Főzni nem kell, csak köretet, van rántott csibemell.

Szép vasárnap délutánt kívánok!

2013. okt. 12. 18:34

Szia Ágikám, - azért sajnálom, hogy nem tudtad kinyitni a zenélő képeslapokat, amiket a szülinapodra küldtem...


Ma is nagyon szép idő volt, - felmentünk a Várba, sokat sétáltunk és a cukrászdában ettünk egy fincsi somlóit.


Most belaktam rántott csirkével, - már rég készítettem.


Szép hétvégét kívánok!

2013. okt. 12. 13:34

Szia Andikám!

Egyszerre válaszolok 2 beírásodra.

A humorod csodás, megint nevetgéltem azon, amit írtál!

A számítógépről: ez egy régi nagy gép, még a férjemé volt - neki a munkájához kellett - de aztán átengedte nekem.

Én szerkesztem a képeket, berakom képtárba, onnan kirakom Hoxára. Van olyan nap, hogy 4-5 képet is csinálok. A mahjonggozást is szeretem, kicsit megmozgatja az agyamat, ami rám fér.

Sokat levelezek, sok kedves ismerős, rokon van. Nekik elég hosszú leveleket írok. Kb. 3 internetes oldalon vagyok fenn.

Szóval, rengeteget netezek - mást nem is akarok még pluszban csinálni. Na és ott van a kórus, amire gyakorolni kell, meg a házi munka. Szóval nincs időm többre. Nem szoktam pps-eket nézni - régebben néztem, mikor még nem szerkesztettem.

Szép délutánt neked Andikám, már csak mi vagyunk itt...

2013. okt. 11. 14:18

Tudod Ágikám, most vett nekem a férjem egy új szupi számítógépet, amin még nem állított be teljesen minden programot, - hisz alig vagyunk itthon és a maradék időben örülök, ha a kötelezettségeket ellátom. Nincs annyi időm számítógépezni, - nem rég jöttünk meg az uszodából, 3-kor pedig egy Hoxás lányka jön látogatóba.

Aztán ott van a sok orvosi előjegyzés december végéig, ezeken is túl kell esni, - amellett, hogy éljük a megszokott (azt hiszem, tartalmas!) életünket.


Boldog vagyok, hogy a férjem a kevés itthon töltött időt rám szánta és beállította pps-programot, így tegnap késő este meg tudtam nézni André Rieu csodálatos Frankfurt am Main koncertjét. Nagy élmény volt!


Neked is ajánlom, hogy valamelyik fiatal állítsa be a gépeden, - hisz olyan gyönyörű dolgokat tudnék átküldeni, mint ahogy már próbáltam, de nem tudtad kinyitni.


Az előbb küldtek egy pps-t a rotterdami virágkarneválról, olyan csodálatos látvány volt, hogy még most is a hatása alatt állok...

2013. okt. 11. 13:43

Szia Ágikám!


Tudod, nálunk megy a humor!


Valaki feltette szavazásra, hogy "mi a fő jövedelem-forrásod?", - megmondanám Neki az őszintét: "a férjem zsebe!" DDD... (Annál közelebbit nem tudok!)

2013. okt. 11. 13:30

Andikám!

A keksztekercset csináltam megint - ma küldöm a fiammal nekik - annak a 2 végét vágtam le, mert meg kell, hogy kóstoljam, és a végek nem olyan jók...


Végül az lett, hogy inkább megcsináltam a keksztekercset (nem is kell sütni), és a hajmosást elhalasztottam. Ugyan ma este lesz kórus, de szemben lakik egy idős nő, aki bejött hozzám dumcsizni, és azt mondta: minek bajlódom még a hajammal - teljesen jó. Mivel (most utánozlak!) uuuuuuuuuutálom a hajam becsavarását - így könnyű volt lemondani róla!

Szabad kérdeznem, hogy miért nem tudsz képeslapot küldeni még? Ez hogy lehet? Eddig tudtál. Puszillak: Ági

2013. okt. 11. 13:25

Szia Andikám!

Nagyon tetszett, hogy a gyereket kérdezted, hogy tanultak-e tőle a tanárok? Hogy tudsz ilyeneket kitalálni? Minden elismerésem!

2013. okt. 10. 20:19

Ágikám, nem írtad meg, hogy minek a végét vágtad le?

Azt írtad, hogy a hajadat becsavarod, nem sütsz, csak holnap, az is 1 óra alatt megvan, és a család kedvence.

Lehet, hogy fáradt vagyok, de nem értem sem a rébuszt, sem az asszociációt! DDDDD....

2013. okt. 10. 20:16

Szia Ágikám!


Az a L. margarin nekem bevált, hétvégén is azzal sütöttem a muffint, - nagyon finom lett, 2 db-ot eltettem a takarító lányoknak. Hétfőn is kitakaríttattam. Mondta is a férjem, hogy elég 2 hetente, hisz úgyis mindig partvisozunk, porszívózunk.


Ma Velencén wellnesseztünk, vittük magunkkal a kiskölyköt. Kérdeztem útközben: "Tanulnak Tőled valamit a tanárok?" Azt válaszolta, hogy nagyon sokat! DDDD....

Köszönöm szépen Ágikám, megkaptam a lapokat, - csak még nem tudok küldeni.


Holnap a szomszédba megyünk úszni és szaunázni. Vasárnap estig még 200 Ft a belépő-jegy.


Puszika, - jó éjt, szép álmokat!

2179. Tejespite
2013. okt. 10. 19:36

Itt vagyok, itt vagyok! A hét végén tartottuk a férjem szülinapját, nagyon el voltam foglalva. Na nem volt nagy vendégség, csak a gyerekek és mi, hatan összesen. De előző nap is volt vendég. Isteni levest főztem mind2 nap ugyanazt, h friss legyen: kapros túrógombóc levest, kacsát sütöttem, zserbót, sajtos perecet, köret stb. Meg még mindig van befőzésre váró birsalmám és almám.

De köszi h hiányoltatok!

Ágika, megkaptam a leveled, köszi!

Jóccakát!

2013. okt. 10. 10:52
De hová lett Tejespite és Dzsúlika??
2013. okt. 10. 10:51

Szia Andikám!

Az a margarin, amit használunk, jó lett süteményhez? Én ma csak főzök magamnak, és hajat mosok, meg becsavarom, szárítom - szóval ma nem sütök, csak holnap. Az is 1 óra alatt megvan, és a család kedvence. Mindig az unokáknak küldtem el, csak a 2 végét vágtam le, mert az nem olyan jó, és egyiket a férjem ette meg, másik végét én.

Már ma elkezdtem a télire való bespájzolást, vettem 3 kg lisztet, cukrot, olajat, és még pár dolgot.

A vajat nem használom, nekem az túl drága.

A képeslapjaimat megkaptad-e?

Szép napot kívánok!

2013. okt. 9. 18:40

Szia Ágikám!

Igen, van uszodánk és jakuzzi is. Azért a szomszédban szép nagy (versenyúszásra is alkalmas) úszómedence van szaunával. Mi azért is örülünk nagyon, mert ha szabin van az úszómesterünk, vagy esetleg beteg, akkor csak simán átsétálunk.


Holnap a legkisebbet meglógatjuk a suliból és megyünk pancsizni Velencére.


Elfelejtettem megírni, hogy azt a margarint, amit vettél, én is használom.


Jövő héten hoznak nekem házi vajat. Már úgy ennék egy igazi vajas pogit!


Szép, békés estét kívánok!

2013. okt. 9. 13:09

Szia Andikám!

Örülök, ha jó napod volt! Úgy emlékszem, nálatok eddig is volt saját uszoda, nem?

Igen, tegnap szép idő volt. Ma meg nagyon borús.

Eddig az volt a baj, hogy sokfelé kell mászkálnom, ma pedig lustálkodtam az ágyban reggel 8-ig (igaz, nem jól aludtam). Nem kellett menni sehová. Egy on line barátnőmtől kaptam egy kis levelet, abban írja, hogy bevásárol a 93 éves Anyukájának télire, ez szép dolog - gondoltam.

Erre gondolva mostantól én is veszek mindenből többet ezután, habár kicsi a hűtőm és fagyasztóm, de valami még azért befér a kamrába, meg a fagyóba is (itt így mondják).

Szép délutánt kívánok Neked én is!!

2013. okt. 8. 21:52

Szia Ágikám!


Nekem is jó napom volt, - a polgármester bemutatta a szomszédban most felépült komplexumot: uszoda-iskola-sportcsarnok. Gyönyörű, modern, jól felszerelt. Mi már voltunk a férjemmel az uszodában, reklamált is az uszodafelügyelő lányka, hogy miért nem mentünk azóta. Mondtam, hogy mindig van valamilyen program, de a héten programba vesszük.

Vasárnap estig még bevezető áras: 200 Ft.


Ma is nagyon szép idő volt, - ugye?


Gondolatban jó éjt kívánok, - ilyenkor biztos alszol!

2013. okt. 8. 13:57

Szia Andikám!

Ma is volt még ebédem, meg utána sütim, amit én csináltam.

Most rama helyett Linco-t vettem, rá volt írva, hogy 70 % a zsírtartalma, a ramának ugyanennyi. Le is volt értékelve, péntek reggel kipróbálom, ugyanis megint akarok egy sütit küldeni a kisebbik fiú-unokámnak (a nagyobbik már egyetemen van). Pénteken jön ide a fiam, valamit elintézni, kicsit beszélgetni.

Tegnap d.u. nagyon jó napom volt! Értem jött a menyem, kivitt magukhoz, ahol sokat fotóztam a kertben és szobában is. Mutatta, hogy miket rajzolt. Ugyanis rajzolni tanul, ehhez van kedve. Azt mondta, ha modellt ülök neki (kb. 6 órát), akkor engem is lerajzol! Nekem ez jó ajándék lesz

Karácsonyra. Be kell rámáztatni és kitenni valamelyik szobában, ahol hely van.

Szép napot mindenkinek!

2013. okt. 7. 20:38

Hali Ágikám! Persze, megcsinálják a takarítók, - na de én sokkal szebben! Csak 2 hetenként engedem be őket, amikor a mi oldalunkon kezdenek. Mióta itt lakunk, most kértem negyedszer, de megbeszéltem velük a 2 hetenként történő takarítást.

Minden második héten a másik oldalon kezdik, s mire ideérnek, már dél van és az nekünk nagyon nem jó!

A férjem nem kapott Cillitet, mást vett helyette, és sokkal jobbat. Egyébként már azt is elrontották.

Annak idején - míg nálunk nem volt - mindig Bécsben vettem.

Azért kíváncsi lennék, hogy az ő Ramájuk milyen, - úgyis tervbe vettük, aktuális lenne meglátogatni a "sógorékat"! DDD... Idén nem voltunk náluk.

Jó éjt Mindenkinek!

2013. okt. 7. 13:11

Sziasztok!

Andikám, nagyon fincsi lehetett, amit főztél!

Nekem is csúnya volt a lecsöpögtető tálcám, de jött a szoc. gondozóm, és ővele megcsináltattam. Te nem hívhatnád be a takarítókat, és amit nem szeretsz, azt kérnéd, hogy csinálják meg...

Jó ez az : Uuuuuuuuuutálom!

2013. okt. 6. 17:44

Sziasztok!

Muffint sütöttem én is, - itt volt a nagyobbik lányom.

Kelkáposzta levest főztem gazdagon: sonkával, házi kolbásszal és darált húsos tésztát.

A muffint aszalt szilvával készítettem, dióval, mogyoróval és mandulával töltöttem.


Csupa vízkő a lecsöpögtető tálcám, pedig hetente kétszer is megcsinálom. Uuuuuuutálom!:)

2169. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2157. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 6. 14:42
Én is ugyanúgy vagyok ezekkel, mint Te...
2013. okt. 6. 14:40

Sziasztok!

Ide is jön a szembe szomszédomhoz egy ember: mindenfélét hoz, tejet (ami nekem túl zsíros), túrót (ezt is próbáltam, túl zsíros nekem), aztán tojást (ennek szokatlan íze van), és egyszer kértem házi tyúkot is, de azt mondta valaki, hogy az meg túl drága a boltihoz képest. Én csak a mellét és az alsó combját szeretem - a többit odaadtam a menyemnek - Ő minden részét szereti, megfőzte levesnek - azt hiszem. Nekem a húsleves sem a kedvencem...

Főztem tegnap mára is, sőt holnapra is ugyanaz lesz (egyedül vagyok és keveset eszem egyszerre). Megcsináltam az ú.n. gépi kekszet magamnak. Pénteken voltak itt a fiamék, de sietnek mindig, mert otthon is dolguk van, odaadtam az egész sütit (kerek formában túrós muffin, alul gyümölccsel).

Sziasztok, szép napot!

2167. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2166. - Tejespite)
2013. okt. 6. 13:56
Ráadásul házhoz jön!
2166. Tejespite
2013. okt. 5. 21:19
180?????????? Ez nagyon jó ár. Nálunk a boci mobilosnak literje ennyi, a kimérősben pedig 170 l-je, és a boltihoz képest ez is olcsó. Finomak, én is szoktam belőle időnként túrót, gyakran aludt tejet csinálni.
2013. okt. 5. 20:54

Sziasztok!


Ide házhoz hozzák a tejet, s ha rendelünk túrót és vajat is.

Nagyon megbízható család, 20 éves ismerjük őket. Ha igazán finomat akarok sütni, az ő vajukkal készítem.

Olcsóbbak, mint az üzletben és persze sokkal jobb.

Ha felforralom a tejet, vastagon áll rajta a föle. Mindig leszedem és felhabosítom a cappuccínóba.

Sokkal olcsóbb, mint az üzletekben: másfél lityi 180,- Ft, - nem tartalmaz tartósító szereket, úgy kapjuk, ahogy a tehénből kijön. Nincs felvizezve, készíthetünk belőle kefirt, joghurtot stb.

A belőle készített tejeskávénak, kakaónak nincs párja.


Puszi Mindenkinek, - szép hétvégét!

2164. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2160. - 4a5de48ea8)
2013. okt. 5. 20:46
Mindig mondom: jó kifogás sosem rossz! DDDD....
2163. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2162. - Tejespite)
2013. okt. 5. 11:58

Sziasztok!

Erzsikém, a képeslapot viszonzásul küldtem, mert Te is küldtél nekem kettőt is..

De ha akarod, küldhetek máskor is. Én többeknek szoktam küldeni. Pl. a nagyobbik fiamnak is néha, mert tetszenek neki a képeim.

Ma rendesen főztem (2-3 napra). Csirkecombból pörit, és hozzá krumplit ( a rízst nem nagyon szeretem).

Kellemes, szép hétvégét kívánok nektek!

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook