Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2014. dec. 13. 14:32
nem és is, hanem: én is (bocs)
2014. dec. 13. 14:31

Édes Andikám!

Köszönöm a képeslapot! Végre valaki küldi az enyémet is.

Görögországban mi is jártunk, persze jó régen, a férjemmel. Nagy élmény volt !

Ma sütöttem mézest, kis tepsiben, nyakon öntve csokis tortabevonóval és rá szórtam a kókusz reszeléket. A fiaméknak szántam majdnem az egészet. Remélem, ehető lesz.

A diót még mindig pucolni kell, még van kb. 2-3 kg. Megy a fagyasztóba a fiamékhoz. Amit nekem adnak, azt és is a fagyóba teszem, de nálam, nagyon kicsi a fagyasztó.

Szép napot és hétvégét kívánok neked és azoknak, akik véletlenül erre járnak!

2970. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2969. - 945be776b5)
2014. dec. 10. 17:51

Szia Mircsikém!

Voltam ma Debrecenben, a barátnőmnél. Jó volt.Csak nagyon korán kellett felkelni.

Jó lesz, ha megint mehetsz a görög barátnődhöz, nemsokára itt a Karácsony, és máris mehetsz megint!

Hagyd az ajtókat a csudába, nem fontos az annyira!

Puszi, szép estét neked is.

2014. dec. 9. 16:57

Sziasztok!


Vasárnap este jöttem haza, még pihizek.

Nagyon jó volt, a görög barátnőm aranyos, kedves és a barátaik is szórakoztatóak, fergeteges bulikat rendeztek. Meghívtak az ünnepekre és el is fogadtam, mert igazán jól éreztem magam.


Ágikám sajnos nem tudok a sütidből enni, nem leszek itthon...


Persze az ajtókat még mindig nem mostam le, de ami késik nem műlik, - még talán van jó pár évem! DDD...


Puszi mindenkinek és szép estét kívánok!

2014. dec. 9. 16:14

Szia édes Andikám!

Most is ketten vagyunk - hol ez, hol az tűnik el.

Megint az ajtómosás a téma... jaj, ha tudnád, én mikor mosom le - talán elájulnál.

De szerintem nem piszkosak.

Ma a hajamat raktam rendbe, (ezt is uuuutálom) a szoc. gondozónőm csavarta fel, én csak megmostam.

A diót azóta is töröm, pucolom...van még elég. Nem is rossz szórakozás! Ezt nem utálom.

A hétvégén olyat akarok sütni a családnak (magamnak csak kicsit hagyok meg), ami egy tepsis mézes, és a tetejére teszek tortabevonót, majd beszórom kókuszreszelékkel - ennek elég nagy sikere volt.

2 hét múlva kezdjük egy szép napon a menyemmel a karácsonyi sütik sütését. Ezt a közös munkát nagyon szeretem! Ha túl sok lesz - dobok nektek

egy párat - vagyis annak, aki itt van.

Kellemes délutánt kívánok!

2967. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2965. - Mimma)
2014. dec. 9. 11:29

Sziasztok! Itt vagyok!


Ágikám, - örülök, hogy sikerült a sajtosod!


Marikám, - ha idejössz, adok Neked egy pár Burdát, - nekem rengeteg van!


Mircsi még nem jött vissza Görögből! Tuti, hogy nem mosta le az ajtókat, - mint ahogy én sem! A férjem megígérte...

2966. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2965. - Mimma)
2014. dec. 4. 17:23

Szia Marika!

Lassan csak ketten vagyunk itt...

Én is utálom az esőt, de már ma sütött a nap! Végre!

Igen, kisült a pogácsa, már rögtön megevett a fiam 6-7 darabot, a többit hazavitte. Ami nekem maradt, azt itt a lakóknak és az itt dolgozó munkásoknak adtam, majdnem mindet. Nekem 2 maradt.

Most azt a sósat akarom megsütni, amit Andika tett fel a receptek közé.

Rengeteg diót kaptam - töröm és pucolom szorgalmasan! Nem is szerkesztettem képet sem, mióta diót török.

Szép délutánt kívánok!

2965. mimma
2014. nov. 29. 15:11

Szervusztok!


kellemes napot kívánok a pocsék idő ellenére is. Útálom az esőt!! és az ónosesőt még jobban!


Ágika, kisült-e már a pogácsád?

Emirella, én sem szeretem az ajtókat lemosni, legfeljebb vizesronggyal áttörlöm.

Andika, ügyes vagy, hogy vállalkozol pizsama varrásra. Régebben volt Burda-szabásmintám, azzal sokra mentem, de ma már valahova elkallódtak.

Most sapkán gondolkodom, hogy jó lenne kötni, vagy horgolni - és ezen a szinten is maradt. heheheee...

2964. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2963. - 945be776b5)
2014. nov. 24. 16:38

Kedves Emirella!

Én meg a főzést utálom - de ezt már írtam is.

Hét végén biztosan pogit fogok sütni.

Szép estét!

2014. nov. 21. 07:47

Kívánok én is szép hétvégét mindenkinek!


Össze kéne magamat szedni, hogy végre lemossam az ajtókat, - jaj de "nem szeretem munka"!:(

2014. nov. 15. 14:43

Sziasztok!

Szép hétvégét mindenkinek, aki erre jár!

2014. nov. 15. 09:39

Sziasztok!


Szép hétvégét mindenkinek!


Még mindig nem mostam le az ajtókat, - nem szeretem, - viszont megsütöm Andi almakockáját!

2014. nov. 14. 16:11

Édes Andikám!

Én is jól vagyok, sőt egyre jobban...

Pedig már vén vagyok:DD

A gumit és a cuccot dob ide, majd én befűzöm, szeretem csinálni..

Jó éjt, szép álmokat, édes csókokat!

2014. nov. 13. 18:56

Sziasztok Lányok!


Örülök, hogy jól vagytok!

Rájöttem, hogy minden hálóingemet "kinőttem", - most varrok egy pizsamát!

Gumit befűzni utálok!


Jó éjt, szép álmokat!

2014. nov. 13. 18:29

Szia Mircsikém!

Hiába, ha nincs itt Andika, akkor itt alig vagyunk.

És nem nevettet meg minket senki...

Folyton mászkálok én is ide-oda, alig van időm netezni.

Csak bekukkantottam ide is.

Jó éjszakát Mircsikém!

2014. nov. 13. 17:26

Sziasztok!

Állandóan úton vagyok, nem tudok mindig jönni.

Azért közben túl vagyok a nagytakarításon, amit nagyon-nagyon utálok!


Szép estét mindenkinek!

2014. nov. 7. 14:53

Édes Andikám!

Ez az, hol vannak a többiek? Világgá mentek?

Most fogyózom, lemértem magam este - 60 kg vagyok és kb. 155 magas. Ez BORZASZTÓ!!!

De ma is tésztát főztem, mákosat, mert az a kedvencem.

Ma azt hiszem, nem szerkesztek semmit, mert nem lesz időm. 5-kor már készülődöm a kórusba.

Addig még a TVN-en olvasom a leveleimet. Jó könyvet olvasok most - azt fogom még olvasni, mert este későn más dolgom lesz.

Szép délutánt, Andikám!

2014. nov. 6. 20:54

Helló Ágikám!


Jól sikerült a tegnapi fürdés majd a veszprémi kirándulás. Ittunk egy fincsi cappuccínót a Kokó cukrászdában és finom ebédet az óvárosban.


Én a hajfestést uuuuutálom!


Viszont imádok recepteket kitalálni, megálmodni, kipróbálni! A férjem a kísérleti nyúl, ha sikerül, máris felteszem itt a Hoxán.


Most is agyalok egy sós süteményen, de még nem volt időm elkészíteni az első kísérleti adagot!


Jó éjt, - szép álmokat!


Hol vannak a többiek?!

2014. nov. 5. 16:49

Szia Andikám!

Megtaláltam a sós sütidet, be is jelöltem kedvencnek, és majd kipróbálom.

Jó szórakozást kívánok a fürdőben és jó kirándulást!

Holnapi programom: délelőtt kaja vásárlás, meg segítek a barinőmnek PET palackot bevinni az iskolába (minden nap reggel ez a program!).Délután meg hajat mosok, és becsavarom - na ezt is úúúúúútálom!

Szép estét kívánok!

2014. nov. 4. 20:14

Ja és pont a nyugdíjasnak nincs ideje!


De én nem is értem, hogy miért?!?!?!


Mikor fiatalok voltunk, dolgoztunk, túlóráztunk, építkeztünk, tanultunk, gyerekeket neveltünk, utazgattunk, - rendben volt a háztartásunk, jutott idő kreatív tevékenységekre, társaságba jártunk, szórakoztunk, nekünk húzta a c.! És ezekre volt időnk elég volt a fizetésünk...

2014. nov. 4. 20:06

Halihó!

Ágikám itt rengeteg van és több fajta, de eszembe sem jutott! Tegnap mondta az egyik lakótársnőm, akinek a lakásában is locsolom a növényeit.

De már mindegy, - megszoktam, hogy a férjem mosogat!:)

Ma én EKG-n voltam, - direkt a volt igazgató főorvosunkhoz kértem a beutalót. Nagyon örült nekem.

Holnap a Velence Spa-ba megyünk fürdeni, aztán kirándulunk. Úgy örülök, hogy szép idő van!

A sós süti neve: Túrókocka sajttal szórva.

Nagyon egyszerű, nem macerás, nem kell nyújtani, hajtogatni, szaggatni, - és finom!


(Szeretek sütni!)


Jó éjt!

2014. nov. 4. 16:45

Sziasztok!

Andikám, tartsál otthon aloe verát. Azt hallottam, hogy ha ezzel kezelik az égést, akkor rögtön elmúlik az egész, szóval fel sem hólyagosodik.

A sós sütidet megnézném a receptek közt, de milyen nevet adtál neki? Ha nem túl babrás, akkor kipróbálom, pláne, ha időm lesz.

Azt gondolják az emberek, hogy egy nyugdíjasnak sok az ideje. Ez nem így van. Ma jó órát ültem a háziorvosi rendelőben, egyetlen recept kellett csak. Végül nagy nehezen bejutottam, és mondták, hogy beadták a szomszédos patikába, persze én ezt honnan tudjam? Egyébként is össze-vissza szaladgáltam ma - elintézni valamit, vásárolni ezt-azt. A patikában nem tudták ideadni az egyik gyógyszert - menjek holnap megint... Holnap meg szakorvoshoz vagyok berendelve - csak egy kontrollra, de ott is lesznek annyian, mint a nyű.

Viszek is egy könyvet, hogy ne csak a falat nézegessem.

Kellemes estét kívánok!

2014. nov. 3. 16:17

Sziasztok!

Valamelyik nap bundás almát sütöttem és megégett az ujjam, emiatt nehezen ment hétvégén a sütés-főzés, - de muszáj volt, itt ebédelt szombaton az idősebb családom. Az unokám is hazajött látogatóba, rengeteg ajándékkal, azt mondta, hogy ott minden sokkal olcsóbb. Meg akarom kérni, ha legközelebb jön, hozzon onnan húst, mert nálunk nagyon rossz minőségű húsokat kapni. Még mindig arra a friss báránycombra gondolok, amit múltkor a "sógoréknál" vettem!


Ágikám, - tudom, hogy szomorú a temetőjárás, de azért jó, hogy tartod a rokonokkal a kapcsolatot.


Marikám, nálam is sok edény gyűlik össze, ha főzök, pedig közben szoktam mosogatni. Most, hogy csúnyán megégett az ujjam, a férjem átvette a mosogatást. Nagyon nehezen gyógyul, mert a hüvelykujjam felső részén az a vékony bőr sérült hólyagosra, ami természetesen ki is fakadt...


Most már a felmosást is utálom, - viszont kiagyaltam egy sós sütit és már fel is raktam a receptekhez. Nagyon jól sikerült, elfogyott!


Szép hetet kívánok Nektek!

2014. nov. 1. 18:52

Sziasztok!

Voltunk a temetőben Nyíregyházán, vittük a mécseseket, vettünk virágokat. Találkoztam ott a 2 unokatesómmal, az egyik a családját is hozta.

Nagyon jó volt velük beszélgetni, rég láttuk egymást.

Persze, a férjem és szüleim sírjánál sírdogáltam, mint mindig.

Itthon olyat főztem, ami 15 perc alatt megvan...((

Aztán mérgelődtem, mert a gépemen az a vacak parancsfájl dolgozott . Mindig homokórázott, már könyvet is olvastam, hogy közben ne idegeskedjek. Szörnyű lassú volt emiatt a gép!

Jó éjszakát kívánok !!

2948. mimma
2014. nov. 1. 15:19

Szervusztok!


nem lettem ám hűtlen, csak valahogy "elkallódtam", begubóztam.

Utálok mosogatni, és annyi mosatlant tudok csinálni.

2014. okt. 31. 19:48

Nekem nem Ágikám, mert a vállalkozásra van befizetve. Az + 5000 lett volna, - tehát havi 10 ezer. Még jó, hogy visszaléptek!

Lehet, hogy Te még Ágikám ki tudtad volna fizetni a havi 700-at, mint magánember, de ez is úgy működött volna, mint a többi: ma 700, holnap 800, holnapután komámasszony!


Mircsi is emiatt volt ideges, mert a vállalkozás miatt ezreket kellett volna fizetni. El is hiszem, hogy sokba kerül a vállalkozás és a szép nagy ház fenntartása, - ez a plusz összeg már nagyon sújtotta volna!


Lehet, hogy hétfőn lemosatom a takarítókkal az ajtókat, mert még mindig nem csináltam meg. Uuuuutálom!:(


Jó éjt, szép álmokat!

2014. okt. 30. 18:06

A netadó max. 700.-Ft lesz (persze, nem tudom, havonta vagy évente?) Ki lehet bírni, azt hiszem.


Ajtó mosás? Titokban és félve írom le ... de én nem is szoktam. Néha portörlés formájában megcsinálja a szoc. gondozónőm.

Jó éjszakát mindenkinek, aki erre jár!

2014. okt. 30. 18:02

Már fórumoztam eleget, de ide is be akartam kukkantani hozzátok!

A gombvarrás? Hát az kibírható, pláne, ha nem sok gombot kell felvarrni, csak mondjuk egyet...

Azt írod Andikám, hogy mindenütt jó. de legjobb sehol... ez vicces.

Én azt mondom, amit szokás: .. a legjobb otthon!

Hazajöttem én is a fiaméktól. Szép volt, jó volt, elég volt - mert legjobb otthon! Azt csinálok, amit akarok.

2944. Bártfai Andrea (válaszként erre: 2943. - 945be776b5)
2014. okt. 29. 21:20

Igazad van Mircsi, mi is most cseréljük le az autót pontosan emiatt!


Ágikát ne keresd, mondta hogy elutazik és temetőt jár.


Minket is a padlóra küldene a netadó és még csak fel sem tudom mondani, mert nyáron kötöttem meg a 2 éves kedvezményes hosszabbítást.


Én is utálok ajtót mosni...

2014. okt. 29. 18:28

Halló, - sehol senki?

Na mindegy, megyek ajtókat mosni, pedig nem szeretem ezt a tevékenységet!:(


Az én picurka vállalkozásom épp a kenyeremet biztosítja, nem tudnék ezreket kiperkálni net-adóra. Most cseréltem le az autómat kisebbre, mert annyira megvolt a régi adókkal terhelve, sokat is fogyasztott, - ennek is 4 kereke van...

Azon gondolkozom, hogy eladom a házat akár féláron és elhúzom a csíkot. Nem köt ide senki és semmi, sőt már a hazaszeretet is kiölődött belőlem...:(

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook