Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2015. jún. 2. 19:16

Sziasztok!


Virslit főzni utálok! Ha nem figyelek, széthasad!

2015. jún. 1. 14:13

Sziasztok!

Szép délutánt kívánok!

3210. mimma
2015. máj. 30. 13:16

Szervusztok!


Nagyon szép napot és kellemes hétvégét kívánok mindannyiunknak!

2015. máj. 30. 10:29
Szép hétvégét mindenkinek!
2015. máj. 30. 08:36

Szép hétvégét, finom ebédet és jó étvágyat kívánok mindenkinek!


Megyek főzni, - azt nagyon szeretek!

3207. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3203. - 945be776b5)
2015. máj. 30. 08:35

Én is zsemlegombóccal szeretem és a férjemnek is ízlik, mert mindig mondja, hogy "magában" is meg lehet enni.


Ahogy én készítem:


Szalonnát kis kockára vágva megpirítok, megdinsztelem benne a hagymát, beleforgatom a felkockázott zsemlét vagy kenyeret. Ha langyosra hűlt, beleütök 2 tojást, elkeverem és annyi liszttel szórom be, amennyit felvesz. Mielőtt összedolgoznám azzal is, egyenletesen rászórok 1 mokkáskanál szódabikarbónát, csapott mokkáskanál őrölt borsot, 1 cs. apróra vágott petrezselyemzöldet, 1 csapott evőkanál fűszerkeveréket (virgint v. delikátot), - összedolgozom, hagyom állni, - majd gombócokat formálva forró vízben kifőzöm.


Volt úgy, hogy másnapról maradt, ráöntöttem tejfölt és megszórtam reszelt sajttal.

3206. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3205. - Miss Angel)
2015. máj. 30. 08:26

Volt egy kolléganőm, aki - elmondása szerint - nagy dolog előtt papírral beterítette és azzal együtt lement.

Nekünk már régóta nem a "gyüjtős" csésze van, hanem a modern azonnal lecsúszós, úgyhogy nem gond.

2015. máj. 29. 19:45

hogy mit utálok a legjobban?

a WC takarítást,a többi elmegy :)))))))))))))))

3204. Vidékiasszony (válaszként erre: 3200. - Bártfai Andrea)
2015. máj. 29. 19:25
Nem is rossz ötlet :D
3203. 945be776b5 (válaszként erre: 3202. - Rochlitz Szilveszterné)
2015. máj. 27. 19:56

A vadast én zsemlegombóccal szeretem!


Csatlakozni szeretnék a portörlést utáló emberekhez!:)))

2015. máj. 26. 16:31

Utálom az orvosokhoz járást - pedig mostanában mennem kell, ha tetszik, ha nem.

Andikám, persze, csináld azt, amit a férjed szeret.

Én is azt kívánom, hogy süssön már ki a napocska!

2015. máj. 26. 09:17

Ismerem én is ezt a rizstésztát Ágikám, de a férjem a kagylótésztát szereti a vadashoz, és azt bizony elég sokáig kell főzni, - ha meg "túlfőzi" az ember, akkor trutyis lesz!


Változatlanul utálom a portörlést, pedig már muszáj lesz...


Süssön már fel a nap, - ezt kívánom!

3200. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3198. - Vidékiasszony)
2015. máj. 26. 09:13

Pár évvel ezelőtt itt a fórumon nagyon vidám társulat volt, - jókat nevettünk!

Most azt válaszolnák Neked kedves Vidékiasszony, hogy "tarts kutyát és nyalasd le vele az edényeket"!:)))

2015. máj. 25. 15:19

Sziasztok kedveseim!

Hát én is mindent megcsinálok, mert nem lehet semmit sem otthagyni... szóval muszáj, de ahogy írtam, a portörlés még mindig hátra van!

Drága Édesapám törölte mindig a port nyugdíjas korában. És a virágokat locsolta, de nem sok volt nekik.

Andikám, én meg tésztát szeretek főzni.

Szó volt egy fórumon az üvegtésztáról, na én azt vettem. Azt nem is kell főzni, csak nyakonönteni fövő vízzel és letakarni. 15 perc múlva jó puha lesz, és mehet rá a mák, vagy a dió, vagy a lekvár, vagy mind a három. És persze, mikor puha, akkor azért le kell szűrni. De nem lesz olajos az edény, sem egyéb.

Szép Pünkösd délutánt kivánok!

2015. máj. 25. 08:16

Sziasztok!

Én mindent megcsinálok,de mosogatni na azt utálok!

2015. máj. 25. 06:52

Persze Ágikám, dolgoztasd meg, - ne csak a szöveg menjen!:)


Most bújtak ki a fiókák, míg az egyik etet, a másik fütyül. Tündériek!


Ma vadas lesz ebédre zsemlegombóccal. Nem szeretek tésztát főzni.


Szép vasárnapot mindenkinek!

3196. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3195. - Viva70)
2015. máj. 25. 06:46
De nem rajtad múlik!:)))
3195. viva70
2015. máj. 24. 16:48
Ha rajtam múlna nem csinálnám egyiket sem.
2015. máj. 24. 16:29
....trillázásuk...
2015. máj. 24. 16:28

Édes Andikám!

Sajnos, nem emlékszem a régi jelmondatodra, de most már talán fogok (tudod, ismétlés a tudás anyja).

Ami az időjárást illeti: nálunk gyönyörűen süt a nap, már reggel is jó idő volt!

Én sem töröltem port, és kedden nem jön a gondozónőm sem, szabin lesz. Pedig le akartam vele a port is töröltetni, az egy órába belefér. (ez nekem hetente egyszer jár, de jó ez így).

Édesek a kismadarak, behallatszik a szobába a t trillázásuk!

Szép vasárnapot mindenkinek!

2015. máj. 24. 10:05

Édes Ágikám!


Legalább sütni szeretsz, - mondjuk én nem annyira, inkább a főzés fekszik nekem a sokféle ízvilággal, amit a fűszerezés tesz izgalmassá. Emlékszel a régi jelmondatomra? Számomra legfontosabb az érzelmek, a színek és ízek harmóniája.


Mi múlt hét végén fogadtuk a családot, - egyiket szombaton, másik nap vasárnap és mindegyik nyugodtan pünkösdözhet: egyik a csiksomlyói búcsúban, másik a nyaralóban, - mi meg itthon kettesben csendben, nyugalomban! Ma azt eszünk, ami tegnapról maradt, holnap pedig készítek egy finom vadast zsemlegombóccal.


Nem tudom, megnyugtat-e, de itt is pocsék idő van!


Még mindig nem töröltem port, pedig nézni is utálom! DDD


Szép vasárnapot kívánok mindenkinek, aki idetéved!

2015. máj. 23. 12:50
nem szeretem en egyiket sem,kihagynam mind
2015. máj. 23. 12:46

Édes Andikám!

Csak a pps-eket nem tudom megnyitni, a videókat igen! Kíváncsi lennék a videóra!

Sajnálom, hogy a legjobb barátnőd meghalt!

Én már le is szoktam a portörlésről, nem olyan feltűnő itt a por a lakásban (szégyellem is magam emiatt, h. nem törlöm a port, de van elég feladatom). Tegnap is csináltam sütit a családomnak (már akik itt laknak), és főztem is, meg tornáztam is, barátnőm is bejött dumcsizni, a másik barátnőm telefonált (minden nap szoktunk beszélni). Csak azt nem tudom, mi a csudával fogom eltölteni ezt a 3 napot...Ma itt ronda idő van, nem mentem boltba, de van elég sok minden itthon, szóval nem halok éhen...

2015. máj. 22. 21:53

Köszönöm édes Ágikám, hogy hiányolsz! Nincs semmi velem, csak sokat vagyunk a nyaralóban, - míg a család birtokba nem veszi iskolazárás után.


Ma volt a legjobb barátnőm temetése, - nagyon hirtelen történt...


Tegnap teljesítette az Otthon az álmomat, és egy limuzin vitt fel engem és a férjemet a Várkert Bazárba. Küldeném a videót, de Te nem tudod megnyitni, mint mondtad nem is akarod beprogramozni.


Ne legyél szomorú időnként fel-felbukkanok és küldöm a szép képeslapokat!


Holnap port kell törölnöm, pedig utálom!

2015. máj. 21. 15:52

Édes Andikám!

Küldöm neked a jelecskéket naponta, de semmi válasz... Mi a baj? Nem küldöd vissza senkinek a jeleket, nincs kedved ehhez sem? És a szép esti képeslapokat sem küldöd már nekem!

Szomorú vagyok ezek miatt!

Egyébként hősiesen kotyvasztok magamnak! Hol húslevest, hol sóskát (most ez a kedvencem), hol meg a mákos tésztát, ami a kedvencem.

Ne légy szomorú, Andikám! A férjed remek ember - mint azt írtad is!

3187. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3186. - Sajtostallér)
2015. máj. 19. 21:24
Nemcsak a nap ilyen Csillagom! Szomorúság tölt el, mindenki elhagy és szkeptikus vagyok: nem hiszem, hogy valaha is találkozunk "odafent"!:(
2015. máj. 10. 20:11

Ma egy ilyen nap van, úgy tűnik nekem.

Akár én írtam volna, Andikám!

2015. máj. 10. 19:57

Sziasztok!


Most nincs kedvem semmihez, nem tartok Nektek élménybeszámolót, - pedig minden szép és jó volt, még az idő is!


Ma nagyon utáltam főzni, na de nem is sikerült jól...

3184. Bártfai Andrea (válaszként erre: 3182. - Sajtostallér)
2015. máj. 10. 19:54
Igazad van, - megmondtad a frankót!:)
3183. Deni plus
2015. máj. 6. 20:32
mosogatni
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook