Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a hal, amelyikben nincs szálka? fórum

Melyik az a hal, amelyikben nincs szálka? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 24. 18:44

Köszönöm mindenkinek a választ és hogy segítettetek. A menü afrikai harcsa volt és nagy sikert arattam vele.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!

2010. dec. 22. 18:09
basmati rizzsel, az nagyon finom, illatos, pergős
2010. dec. 22. 18:09
kapros-tejszínes tengeri hal rizzsel
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 18:03
Azok halfajtak nagyon dragak ; harcsa,macskahal,lepenyhalak stb...
2010. dec. 22. 18:03
Rántott pangasius majonézes krumplival, vagy franciasalátával,ill. Károlyi-salátával. Én a legutóbbit próbálom ki idén, a neten találtam.
21. bujuli
2010. dec. 22. 18:02
még nagyon finom a harcsapörkölt juhtúrós sztrapacskával
2010. dec. 22. 18:00

Halételek


Boros-gombás ponty

1 kg filézett ponty, 25 dkg vegyes leveszöldség, 20 dkg gomba, 1 nagy fej vöröshagyma, 3 dl száraz fehérbor, fél húsleveskocka, 1 evőkanál mustár, 1 dl tejföl, 1 fiola kapribogyó, 2 dkg vaj, 1 teáskanál

liszt, 1-1 mokkáskanál kakukkfű, őrölt fehér bors, őrölt babérlevél, csipetnyi cukor, só ízlés szerint

A filézett halcsíkokat jól megsózom. A vajjal kikent tűzálló tál aljára szórom a megtisztított, karkára vágott zöldséget és a kis kockákra vágott tisztított vöröshagymát. Erre az "ágyra" helyezem a

haldarabokat, szépen sorban, egymás mellé. Egyenletesen rászórom a megtisztított, vastagabb szeletekre vágott gombát, elosztom rajta a levétől leszűrt, félbevágott kapribogyót, majd leöntöm a bor,

a mustár és a húsleveskockával elegyített 2 dl víz keverékével. Rászórom a fűszereket, majd a tálat szorosan letakarom és előmelegített, forró sütőben 25 percig párolom. Ezután nagyon óvatosan, szűrőlapát segítségével a haldarabokat kiemelem a tálból. A visszamaradt zöldséges-gombás mártást a liszttel elkevert tejföllel besűrítem és felforralom, majd a halszeleteket visszateszem a mártásba. Sós vízben főtt burgonyát vagy párolt rizst kínálok hozzá.


Borban párolt hal

8 szelet tisztított hal, 3 dl száraz fehérbor, 2 dl tejföl, 1 csokor petrezselyemzöld, 1 kis fej vöröshagyma, 5 dkg vaj, só és őrölt fehér bors ízlés szerint, 3 evőkanál liszt

A vajon üvegesre futtatom a megtisztított és apróra vágott vöröshagymát, majd a megsózott, lisztben megmártott halszeleteket egyenként mindkét oldalán lepirítom a hagymás vajon. Meghintem őrölt fehér borssal és a finomra vágott petrezselyemzölddel, majd ráöntöm az bort és a tejfölt. Fedő alatt, kis lángon puhára párolom. Sós vízben főtt, petrezselymes burgonya illik hozzá.


Gyömbéres halkülönlegesség

50 dkg filézett ponty (vagy tonhal), 1,5 dl tej, 8-10 dkg liszt, 1 tojás, 1 mokkáskanál őrölt gyömbér, 1-1 kis fej sárgarépa és petrezselyemgyökér, 1 kis fej vöröshagyma, 1 db ecetes uborka, 1 db húsos zöldpaprika, 1 paradicsom, 1 teáskanál burgonyaliszt (vagy búzakeményítő), só, őrölt fekete bors, borecet, cukor (vagy méz) ízlés szerint, olaj a sütéshez.

A filézett halat vékony csíkokra vágom és megsózom, megborsozom. A tojást habosra verem, hozzáadom a tejet és annyi lisztet, hogy a szokásosnál kissé sűrűbb palacsintatésztát kapjak. Ízesítem

sóval, a gyömbér felével, az őrölt fekete borssal. A sózott halcsíkokat először lisztben, majd a tésztában megmártom és bő, forró olajban aranysárgára sütöm. Itatóspapírra teszem, hogy az a felesleges olajat elszívja, és melegen tartom. Serpenyőben 3 evőkanál olajon megpirítom a maradék gyömbért, ráteszem a megtisztított és finomra vagdalt vöröshagymát, a megtisztított és almareszelőn

lereszelt zöldséget, az ugyancsak lereszelt ecetes uborkát és a nagyon apró kockákra vágott kicsumázott, kierezett zöldpaprikát. Fedő alatt, saját levében megpárolom, majd ha a ragu zsírjára sült,

beleteszem a megmosott, kis kockákra vágott paradicsomot. Együtt pirítom még 1 percig, azután megsózom, és a burgonyaliszttel simára kevert 3 evőkanál vízzel besűrítem. Borecettel és kevés cukorral pikánsra fűszerezem, felforralom és ráöntöm a melegen tartott bundás halcsíkokra. Párolt rizzsel kínálom.


Marinált hal, I.

Lehetőleg szálka nélküli, a szokásos módon elkészített rántott hal (vagy maradék rántott hal), 0,5 kg halhoz 2 nagy fej vöröshagyma, csípős csöves paprika, só, cukor, őrölt fekete bors, ecet ízlés szerint

A megtisztított vöröshagymát vékonyra karikázom és besózom. 30 percig állni hagyom. Egy üvegvagy műanyag tálba beleteszek egy réteg rántott halat, beborítom sós hagymával, rászórok őrölt fekete

borsot, csípőspaprika-karikákat és erre újból rántott halat teszek. Addig folytatom a rétegezést, amíg csak el nem fogy a hozzávaló. Annyi vizet forralok, hogy a halat ellepje, majd ecettel, cukorral

ízesítem, és még melegen ráöntöm a halra. A tálat lefedem és ha teljesen kihűlt, hűtőszekrényben érlelem néhány óráig. Még két napig eltartható a hűtőszekrényben.


Marinált hal, II.

50-60 dkg mélyhűtött tonhal, kevés liszt, 2 dl száraz fehérbor, 1 citrom, 1 nagy fej vöröshagyma, 1 dl olaj, 1 gerezd fokhagyma, 1-1 késhegynyi őrölt fehér bors és őrölt babérlevél, ízlés szerint só

A felengedett tonhalat megsózom, csíkokra vágom és lisztben megmártom. Két evőkanál olajon mindkét oldalát átsütöm, majd porcelán- vagy műanyag tálba teszem. A maradék olajon üvegesre

fonnyasztom a megtisztított, apróra vágott vöröshagymát és zúzott fokhagymát, majd felöntöm a borral, belecsavarom a citrom levét. Reszelt héjával beszórom, beleteszem az összes fűszert,

megsózom, és fedő alatt 10 percig főzöm. Ez a levet ezután még tűzforrón ráöntöm a halra, és ha teljesen kihűlt, jól lefedve érlelem a hűtőszekrényben 1 napig.


Rakott káposztás hal

50 dkg bármilyen, de szálka nélküli halfilé, 70 dkg savanyú káposzta, 3 dl tejföl, 2 savanyú alma, 10 dkg füstölt szalonna, 25 dkg paradicsom, 2 nagy fej vöröshagyma, 2-3 evőkanál liszt, só és őrölt fekete bors ízlés szerint

A halfilét vékony szeletekre vágom és besózom. A füstölt szalonnát nagyon apróra darabolom, zsírját kisütöm, és a fele mennyiségű szalonnazsíron megfonnyasztom a megtisztított, felkarikázott

vöröshagymát, majd a kicsavart savanyú káposztát (ha túl savanyú, átmosom) is rátéve, fedő alatt megpárolom. Tűzálló tálba terítem a párolt hagymás káposzta felét, erre rákarikázom a megmosott,

kicsumázott, de héjas almát, majd beborítom a maradék káposztával. A halcsíkokat lisztbe mártom, és a maradék szalonnazsíron hirtelen, erős lángon lepirítom mindkét oldalát. A káposztára ráteszem

sorban, egymás mellé az átsütött halat, beborítom a meghámozott és felkarikázott paradicsommal, majd sóval, borssal fűszerezett tejföllel lelocsolom. Forró sütőben 30 percig sütöm közepes lángon.


Savanyú halleves (egytálétel)

60 dkg filézett ponty (vagy egyéb, szálka nélküli hal), 25 dkg vegyes leveszöldség, 2 dl száraz fehérbor, 1 fej vöröshagyma, 1 dl tejföl, 1 evőkanál mustár, 1 teáskanál liszt, 1 babérlevél, 1 evőkanál

kapribogyó, citromlé, só, őrölt fekete bors, cukor ízlés szerint

A filézett halat csíkokra vágom és megsózom. A megtisztított és vékony hasábokra vágott zöldséget, a finomra vágott vöröshagymát, a babérlevelet 1 l-nyi vízbe felteszem. Megsózom, megborsozom és

puhára főzöm. Ezután belekeverem a kapribogyót és a liszttel, mustárral, tejföllel, citromlével elkevert borral besűrítem. Felforralom, majd a halcsíkokat beleteszem, és keverés nélkül, kis lángon 15 percig

forralom.


Tengeri paradicsomleves

50 dkg nyers, érett paradicsom, 0,5 l paradicsomlé, 50 dkg fagyasztott tengeri hal, 3 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olaj, 1 dl száraz vörösbor, 1 csapott evőkanál liszt, citromlé, cukor, só, őrölt

fekete bors ízlés szerint

Az olajat felhevítem, rádobom a héjától megfosztott és felszeletelt paradicsomot meg a zúzott fokhagymát. Fedő alatt, saját levében pár percig párolom, majd megsózom, megborsozom és ráöntöm

a paradicsomlevet 3 dl vízzel együtt. Citromlével, cukorral ízesítem, és besűrítem a borral, a tejföllel és a liszttel elkevert habarékkal. Felforralom, végül a közben csíkokra vágott, megsózott haldarabokat

óvatosan beleeresztem a levesbe. 15 percig lassú tűzön főzöm. Ízlés szerint csipetnyi cukorral fűszerezem.


Zöldséges halikraleves

35-40 dkg halikra, 25 dkg vegyes leveszöldség, 5 dkg vaj, 1 kis fej vöröshagyma, 3 dl tejföl, borecet, só, cukor, őrölt fekete bors ízlés szerint, 1 teáskanál pirospaprika, 1 evőkanál liszt

A megtisztított halikrát feldarabolom és megsózom. A vajon sárgára pirítom a lisztet, majd belekeverem a nagyon apróra vágott vöröshagymát. A tűzről lehúzva belekeverem a pirospaprikát is,

és felöntöm 1 l-nyi vízzel. Állandó keverés közben felforralom, beleteszem a karikákra vágott zöldséget, a sót, és félpuhára főzöm. Ezután hozzáadom a halikrát, a borecettel, kevés cukorral és az

őrölt fekete borssal fűszerezem, majd készre főzöm. Végül belecsorgatom a tejfölt, és óvatosan kevergetve jól összeforralom.

19. pmjudit (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:58
harcsa pörkölt - afrikai harcsából - nálunk is lesz:)
2010. dec. 22. 17:58
Pisztrang
2010. dec. 22. 17:57
afriaki harcsa
2010. dec. 22. 17:56
A süllő és a menyhal rántva isteni, és nem szálkásak.
15. berhukri (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:54
Akkor nehogy busát csinálj.
2010. dec. 22. 17:53
afrikai harcsa
13. bujuli (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:53
Bármilyen filéhez, én leggyakrabban ezt készítem: só, bors, simán lisztbe forgatod, aztán forró olajban aranysárgára kisütöd. Készítettem már római tálban is, de nem volt az igazi, sztem így kisütve a legfinomabb.
2010. dec. 22. 17:51
süllő
11. bujuli
2010. dec. 22. 17:51
No meg a süllő, vagy fogas, ez a legfinomabb hal, amit valaha ettem. Csak nagyon drága, már ha lehet kapni.
10. gatto4 (válaszként erre: 5. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:51
Receptet? Szerintem vagy rántott halnak csináld meg, vagy esetleg vajban párold és van kifejezetten halra való fűszerkeverék, ha azzal lehinted és vajon megpárolod, isteni :)
2010. dec. 22. 17:50
Halrudacska-:)
8. gatto4 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:49

A harcsában nincs, csak a gerince és ott néhány nagy szálka, pont most teszteltük :)

A kisfiam is imádta (22 hónapos), bár átnéztem, de nem volt szálka :)

7. bujuli (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:49
a harcsát gyönyörűen kilehet filézni, nincs ipszilon szálkája,gyakorlatilag csak bordája van, és nagyon finom. Hasonló még a pangasius, azaz tengeri harcsa, amit filézve lehet kapni.
2010. dec. 22. 17:49

Harcsa, kecsege.

A Pangasiusban tényleg nincs szálka, pedig már rengetegszer ettünk, de nincs olyan jó íze, mint a tőkehalnak.

2010. dec. 22. 17:48
Nem vagyok nagy háziasszony, ez az első karácsony, amit itthon és nem a szülőknél töltünk. Szeretném valami finom menüvel meglepni a családot. Halat még sohasem készítettem semmilyen formában, és most arra gondoltam, hogy csinálok valami halból készült ételt. Tudnátok nekem segíteni, esetleg akár receptet is fogadok.
2010. dec. 22. 17:48
én a töke halfilét veszem idén és a pangasiust ami mindig bevállik....
3. bobci (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. dec. 22. 17:47
BUSA
2010. dec. 22. 17:47
szerintem olyan hal nem nagyon van max ha valami filét veszel...
2010. dec. 22. 17:46
Melyik az a hal, amelyikben nincs szálka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook