Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik atkins szakaszt meddig? fórum

Melyik atkins szakaszt meddig? (beszélgetős fórum)


24. eb2a9af90b (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2010. aug. 30. 14:11
Ide jó régen írtak!Kiváncsi lennék miért? :)
23. Zsibi
2005. dec. 19. 09:31

Hali Mindenkinek!


Szerintetek agyon "E"-zett porokat, mint pl Rafinéria mennyire lehet enni, mondjuk csirkemellhez az atkins első szakaszában? Vagy ezek fullon vannak "titkos" ch-kal, és egyéb gyilkos adalékokkal?

22. Hanky
2005. dec. 12. 09:51
Köszönöm mindenkinek, mérlegelek!!!
21. Hanky (válaszként erre: 18. - Subszi)
2005. dec. 12. 09:50

Szia Subszi!


Köszönöm, maradok az első fázisban.


Tudod csak azért vagyok kicsit mérges, mert nagyon betartok mindent, nem is bűnöztem, a bűnözés az nálam a több sajt, vagy a több mascarpone volt. Lehet, hogy a mennyiséggel van a bibi!!De nem lépek tovább!!


Köszönöm!!!:-))

20. kisgé (válaszként erre: 17. - Hanky)
2005. dec. 12. 09:49

Szia Hanky!


Én ugyan SBD-s vagyok és nem atkinses, de olvastam sokat tőletek, így azt gondolom, sőt én is tapasztaltam, hogy a ch emeléstől megindul a fogyás. Na meg pont azt a kritikus utolsó pár kilót akarod leadni, ami nehéz. Nehezen mozdul, sok kitartás kell hozzá. Én azt mondanám, próbáld meg emelni a ch-t és nézd meg, mi lesz, de hallgasd meg mások tanácsát is.

19. 497f15547f (válaszként erre: 17. - Hanky)
2005. dec. 12. 09:48

Szia Hanky!

Elvileg, Te a bevezető 2 hét után simán átléphetnél a 2.szakaszba!!!

Nem értem, hogy mitől nem ment le rólad semmi, mert a víznek már az első pár napban le kellett volna zúdulnia.

Nem tudom, hogy mennyi kilóról indulsz....

Az is biztos, hogy akiknek nagy súlyfeleslegtől kell megszabadulni, jobban megindulnak a bevezető szakaszban.

Vizsgáld meg, hogy elég folyadékot és zsírt fogyasztasz-e????


Szióka!

18. subszi (válaszként erre: 17. - Hanky)
2005. dec. 12. 09:45

Szia Hanky!


Én már több, mint egy hónapja csinálom, és még (elvileg) még mindig az elsô szakaszban vagyok. Már csak azért is, mert szoktam b?nözgetni (így majdnem olyan, mintha a második szakaszban lennék). Akkor fogok ténylegesen átlépni, amikor már naggyából elértem a kívánt súlyt, és akkor is gy?mölccsel (reggeli) fogom emelni a szénhidrátmennyiséget.

Nállam még az a baj, és azért veszem néha lazábban, mert mindjárt itt a karácsony, és tudom, hogy akkor félrerakom a diétát. A mennyiségre fogok odafigyelni, illetve törekedni fogok arra, hogy ne egyek túl késôn.

Januártól jön a szigorú atkins újra.


Én 1 hónap alatt fogytam kb. 4 kilót. Utóbbi idôben már alig-alig (okt. 27-én kezdtem). Centiben mostanság is ment le, bár nem hiszek annyira ebben a mérésben, mert nem biztos, hogy mindig ugyanott mérem.

Sok sikert!

Ha úgy érzed, hogy nem fogytál, akkor még én maradnék a helyedben az elsô fázisban.

17. Hanky
2005. dec. 12. 09:23

Sziasztok!


Felhoztam ezt a topikot, mert idevalót szeretnék kérdezni??

Tanácsot szeretnék kérni!


13. napja csinálom az Atkinst, kb 3-4-5 kilót egy ruhaméretet szeretnék fogyni. Tömeget nem mérek, centizek.

Betartok mindent, ketoncsík lila, fantasztikusan érzem magam, de nem fogytam semmit!!!!!

Mozgás heti 3-szor ( régebben több volt)


Szerintetek legyek türelemmel, lépjek át a 2. szakaszba, vagy maradjak az 1-ben??


Önuralmam van, kajákat sem unom, mozogjak többet???


Köszönöm a tanácsokat!!!

2004. máj. 20. 14:31

Sziasztok!!

Szeretném én is megpróbálni atkinst!!

5-6 kiló feleslegem van, mennyi ideig csináljam az elsőt, másodikat stb...

Köszike a segítséget!!!!

15. Kiscsikó (válaszként erre: 14. - Nici)
2004. ápr. 16. 20:43

Szia!


A Hold állás nem fog igazán kedvezni most neked,de fel a fejjel.Ilyenkor inkább csak a méregtelenítésre kell koncentrálni.Majd tartjuk benned a lelket.

14. Nici
2004. ápr. 16. 08:54

Hali! Köszi a választ!


Úgy néz ki, döntöttem: hétfőn belevágok! Már összeállítottam egy hétre előre a körülbelüli étrendemet, még be kell szereznem egy pár vitamint és kezdhetem is. Izgulok... Nem tudom, lesz-e elég kitartásom...

13. Kiscsikó (válaszként erre: 8. - Kisvica)
2004. ápr. 15. 17:24

Szia Kisvica!


Ne keseredj el.Le fogod tudni adni a 15kg-t is.Az évek és gyerekek száma nem befolyásoló tényező.

Én is leadtam,jobban nézek ki mint valaha-mint 20 éves koromban-a tornának köszönhetően pedig egyre feszesebb lesz a testem.Nem csak én látom így,hanem a környezetemben mások is.

Nekem is van 2 gyermekem,és 37 éves vagyok.

A lényeg,hogy ne légy kishitű!

12. Hoxa (válaszként erre: 11. - Nici)
2004. ápr. 15. 15:53

Szia Nici!


Igen, érdemes az Atkins megkezdése előtt egy teljes vérképet, vércukrot, koleszterin szintet stb. megnézetni.


Az első szakasznak legalább 2 hetesnek kell lenni, utána továbbléphetsz a másodikra.


Hoxa

11. Nici
2004. ápr. 13. 11:35

Sziasztok! Szia Hoxa!

Először is gratulálni szeretnék, azoknak akik már sikereket értek el. Én most fontolgatom, hogy belevágjak. Csak hát imádom a kenyeret meg a krumplit... Kb. 10-12 kg-tól kellene megszabadulnom.

Hoxa! Írtál valamilyen orvosi vizsgálatról. Ez minden esetben szükséges? Mire terjed ki?

Ha az első fázisban sikerül fogyni, akkor két hét után tovább is lehet lépni?


Előre is köszi a választ! Igyekszem rávenni magam, hogy minél előbb elkezdhessem.

10. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 8. - Kisvica)
2004. ápr. 8. 06:47
Először is!!! Nem légy elkeseredve!!! Nekem is át kellene lépnem már a második szakaszba, még a drága védő-őrző angyalunk is megerősített ebben, ő Hoxa!! Ám én nagyon jól érzem még magam itt! Na jó én úgy csinálom, hogy "néha" napján ha már nagyon nem bírom az első szakaszban lévő kajázást, akkor eszek olyat, ami a második szakaszban van! Persze ezt nem túlzásban! Szerintem ez elég praktikus így! Amúgy fogyiban én is ott vagyok ahol Te, csak pár kg, az eredmény és hetekben is azonos ponton járunk, de a nadrágjaim esnek le rólam!! Kérlek Kisvica, ne add fel és ne legyél így elkeseredve!! Nem szabad!!!!!!! Pusszancs: Amyw
9. Hoxa
2004. ápr. 6. 17:28

Kritikus ch érték megállapításához további segítség:


Dr. Atom előadásán hallottam, hogy a ketoncsík segít megállapítani a kritikus ch értéket. Növelni kell a mennyiséget és minden reggel az első vizeletben nézni a keton kockát.


Hoxa

2004. ápr. 2. 14:00

Én kb 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Igazából 15 van rajtam, de tisztában vagyok vele, h. két gyerek és a 34 év már nem engedi vissza a lánykori alakot és súlyt.

6. hete (holnaptól 7.) csinálom az első szakaszt. 5 kg-t szerettem volna az elsőben leadni, de ez eddig nem jött össze. Most egymás után kétszer azzal álmodtam, h. át kell lépnem a 2. szakaszba.

Ma éjjel azt álmodtam, h. elmentünk kirándulni (veletek, Fórumosok), és amikor majszoltuk a padon a kajánkat, többen körbe vettetek, és azt mondtátok, h. lépjek tovább, lépjek tovább...

Azt hiszem, ez már több mint jelzés.

De félek megtenni, h. felemeljem a napi bevitelt. Annyira lassan jutottam el idáig is, és olyan nehezen másznak le rólam a dkg-ok. De eljutottam oda, h. kezdek vágyni a másfajta ételekre is, elég volt ezekből, ki szeretném egészíteni az étrendemet végre.

DE!!!!!rettegek attól, h. visszahízok! Most majdnem bőgök. Évek óta nem voltam ennyire "lefogyva" (azért a hájréteg még nem nagyon csökkent), igaz, csak pár kg, de pont ezek a kg-ok nem hiányoztak az életemből, mert végre elindult valahogy a fogyás.

Nem tudom, mit csináljak...

2004. ápr. 1. 23:29
Szia Hoxa! Köszönöm válaszod. Én három hete kezdtem Atkins szerint táplálkozni és 3 kiló ment le,de nehéz elhinni,hogy valaha lemehet akár 20 is.Tudom, kicsit optimistábbnak kellene lenni.Egy problémám van.Epekövem van és sokat van hasmenésem. Mit tanácsolsz?
6. Kata (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2004. márc. 31. 14:15

Köszönöm szépen a válaszodat, sajna azt hiszem a bűnös is meg van, ez pedig a sajt! Akár mennyire is fáj, de csökkentenem kell azt hiszem, mert gyanítom, hogy ez áll fogyi útjában!

Puszi:Kata

5. Hoxa
2004. márc. 31. 09:22

Sziasztok!


Jó, ha kérdeztek, mert legalább tisztázódnak a dolgok :)


Én 2 hónapja vagyok az első fázisban, mert még kb 40 kg-ot szeretnék fogyni. Egészségügyi káros hatásait nem érzem, a koleszterin szintem a normálisra csökkent, a vérnyomásom is tökéletes.

Én személy szerint még sokáig fogom az első fázis csinálni, még legalább -20-25 km-ig. Nekem is nagy az anyagcsere ellenállásom, 4 kg-ot fogytam az első két hétben (bár akkor még nem volt meg a könyv és nem minden csináltam tökéletesen). Ezt abból vonom le, hogy lassan megy a fogyás, sehol sincs a napi -0,5kg.


Mindenképp érdemes kísérletezgetni, ha már elegetek van az első fázisból. Megtudni, hogy mennyi a kritikus érték. Utána még mindig vissza lehet térni, ha úgy gondoljátok. Nincs olyan, hogy ha áttértél, akkor nem jöhetsz többé vissza :))


Pálffy: Szerintem nyugodtan maradj még az első fázisban. Bár nem tudom mennyi ideje vagy benne. Remélem az orvosi vizsgálaton átestél :)


Gabesz: Sajna vannak ilyen kevésbé szerencsések, akiknek 30 körül van a kritikus érték. Ezen sajnos csak mozgással, sporttal lehet emelni. Teszteld magad. Mivel nem tudom mikor kezdtél, és mennyit szeretnél leadni, így nehéz tanácsot adni. Mint írtam, ha nem fogysz az emelt ch szinttel, akkor bármikor csökkentheted.


Kata, Kedves Sorstársam mérleg ügyben :)

Úgy látom, neked nincs túl sok felesleges kilód. Nyugodtan lépj tovább és tapasztald ki, hogy mi történik. A stagnálás nem csak a nagy anyagcsere ellenállás miatt lehet, vizsgáld át miket eszel, hátha azok közül okozza valami.


Hoxa

4. Kata
2004. márc. 29. 14:43

Szia Hoxa!

Én az első héten kb.négy kilót fogytam, az azt követő héten sajna a piros napok miatt nem tudtam méreckedi, majd megkapván az új mérlegemet ami +2kg-t mutatott, teljes káosz vett úrrá rajtam! A lényeg, hogy most már egyáltalán nem tudom, hogy hány kilóról indultam, mennyit fogytam,vagy híztam! Egy viszont biztos, hogy az új mérlegem szerint, baromira stagnálok, pedig nagyon igyekszem a 20gr ch-t tartani, nem bűnözök! Egyszóval,ez már a harmadik hetem, így emelnem kéne a heti ch-mat,de nem tudom, hogy ez most a stagnálás ideje nálam, vagy én is azon rossz anyagcserésekhez tartozom,akik egy életen át nem haladhatják meg a napi 20ch-t! Kérlek adjál tanácsot mit tegyek, hátha volt már ilyen tapasztalat, s van rá megoldás is! Köszönöm!

2004. márc. 29. 14:08
Én sem értem pontosan ezeket a szakaszokat,mert pl. Atkins azt mondja,hogy akár egy nap alatt lehet fogyni o,5 kg-ot.Kérdem én ha én csak egy hét alatt tudok ennyit fogyni,és esetleg a későbbiekben emelem a ch-t 1og-ként szinte nem is mehetek feljebb a 3o-4o g-tól,mert akkor rögtön elkezdek hízni.
2004. márc. 28. 22:23
Én egy hét alatt 2 kilót fogytam( szerintem magas az anyagcsere ellenállásom),jelenleg 95 kiló vagyok és 70-re szeretnék lemenni.Szerinted maradjak még az első fázisban? Meddig maradhatok,vagy lehet-e egészségügyi következménye a szénhidrátmegvonásnak hosszú ideig? Hoxa, kíváncsi vagyok a véleményedre!
1. Hoxa
2004. márc. 27. 12:18

A fórumokból úgy látom, sokan téveszmék alapján csinálják az Atkins diétát :(


Szeretném tisztázni a következőket:

- A bevezető szakaszt legalább 2 hétig kell csinálni, de tovább nyújtható, ha több, mint 15 kg-ot kell leadnod. Akkor érdemes a második fázisba lépni, amikor már 15 kg-nál kevesebb a leadni kívánt kilók száma, vagy ha vállalod a lassabb fogyást a több engedélyezett szénhidrát értékkel.

- Ha valaki a bevezető fázis alatt eléri a kívánt kg értéket és visszatér a korábbi étkezési szokásaihoz, akkor vissza fogja hízni.

- A második fázisban meg tudod határozni, mi az a kritikus szénhidrát érték, aminél a hízás megindul. A későbbiekben ezen érték alatt kell maradnod. A 4. fázisban is.

- Minden fázis szükséges ahhoz, hogy kialakítsd azt az életmódot, amivel az elért célt meg tudod tartani.

- A mozgás minden fázisban elengedhetetlen. Akkor is, ha már lefogytál a kívánt súlyig.

- 3. fázisból akkor érdemes továbblépni, ha már csak 5 kg leadni valód van. Ebben a fázisban úgy kell beállítani a napi ch mennyiségét, hogy az utolsó kilók már lassan menjenek le, hogy felkészülhess a 4. fázisra.

- Akinek tehát kevés leadni valója van, az 2 hétig csinálja a bevezetést és lépjen tovább!!


Hoxa

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook