Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Melyik a rosszabb? Kimutatni a haragot, vagy levegőnek nézni, átnézni rajta? fórum

Melyik a rosszabb? Kimutatni a haragot, vagy levegőnek nézni, átnézni rajta? (beszélgetős fórum)


2021. jan. 4. 16:44
Levegőnek nézni! Abból úgyis következtethető, hogy haragszol.
2020. dec. 28. 09:16

Sziasztok!


Él még ez a fórum?

Ugyanebben a témában tettem itt fel egy kérdést én is. De itt te teljesen megfogalmaztad tökéletesen a kérdésemet szóval köszönöm szépen!

2015 óta nem volt itt senki vagy mi?

Tyű....

Szerintem baromi fájdalmas ha levegőnek néznek és úgy csinálnak mintha nem is léteznél.

2015. febr. 11. 04:32
mindketto dolog egyforman fajdalmas a masiknak!
27. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - 9c57fd10dc)
2015. febr. 11. 00:22

Ott a pont (y) :)

Es indez mennyi (negativ) energia...

2015. febr. 6. 01:58
tobbi szerintem fajdalmasabb az illetonek.
25. VanilíaTurmix (válaszként erre: 24. - 3db6a6b87b)
2015. jan. 2. 13:12

S azt hiszed ettől boldogabbak/nyugodtabbak ?

Nem :)

2015. jan. 2. 13:10
mikor melyik...pl ha belerúghatunk az illetőbe megtesszük....Sokan ezen az oldalon ilyenek...Úgyhogy ez jó megoldás lehet
2015. jan. 2. 12:35

Épp tegnap olvastam egy érdekes tudományos cikket, melyben le volt írva, hogy valójában a harag és a düh kitombolása nem nyugtat meg. A tombolás hatására dopamin keletkezik az agyban, ami ugye pillanatnyi jóérzést okoz, de ez nem valódi nyugalom.


A nyugalom az, amikor lenyugszol. Lehetőleg még mielőtt kitörnél.

2014. dec. 9. 18:26

Talán inkább rendezni kellene a megromlott kapcsolatot, mint abba fektetni energiát, hogy miként játszuk meg magunkat. Persze ehhez mindkét fél nyitottsága szükséges.

Ha pedig nem sikerül, szerintem legjobb -még akkor is- természetes módon viselkedni.

2014. dec. 9. 18:13
Levegőnek nézni.
20. Gyssmo
2014. nov. 25. 18:02

Levegőnek nézni !!!

Én anyósomnál alkalmazom mostanába , mert imádta, ha miatta feszült voltam. Nem rég óta alkalmazom a levegőnek nézést :) , de nagyon bevált !

19. b4b1d52444 (válaszként erre: 16. - Tavirózsa :))
2014. nov. 23. 11:24
Egyébként én is. Ez attól függ, hogy az érintett emberkével milyen a viszonyom.
18. viva70
2014. nov. 23. 11:06
Ez adott helyzettől függ.
2014. nov. 23. 10:23

Ha haragszom,akkor haragszom,akár két hétig is,levegőnek nem tudom nézni,mert már a puszta látványa is idegesít,hisz magára haragított:)

Tágabb környezetemben a harag végleges,ha egyszer megharagudtam,akkor már nem tudok többet jópofizni,így kerülöm a társaságát az illetőnek.

16. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 23. 09:27
Én mind a kettőt szoktam alkalmazni. :)
15. 342402de6d (válaszként erre: 14. - 4c3a5e5783)
2014. nov. 23. 08:50

Én is irtózom az ordibálástól,de amikor "szépen,nyugodtan,higgadtan" akarnak meggyőzni arról ami nem is úgy van(általában)akkor már azzal felidegesítenek,hogy így viselkednek.

Aranyközépút a leghelyesebb,mindig mást kell alkalmazni személytől helyzettől függően.

2014. nov. 23. 08:35

Minek kiabálni,csapkodni?

Nem lehet szépen, nyugodtan, higgadtan elmondani a gondolatokat, érzéséket?

Irtózom attól, amikor valakik cigányok módjára ordítoznak egymással.

13. Aville
2014. nov. 23. 07:36

A férjemmel és családdal (tesó+szülők) kiüvöltözzük magunkat, mindenki tudja a másik álláspontját, kijön a feszültség, egy óra múlva már mintha mi se történt volna, ugyanúgy megy minden, mint előtte normálisan szólunk egymáshoz, stb.

De Anyósom az nem ilyen - együtt élünk - nem veszekszik, csak sír, megsértődik, ne kiabáljunk, nem mondja el, amit gondol, nem mondja el, mi a baja, csak látom, h dohog magában, ha rákérdezek, 2 válasz: - Semmi. Vagy: - Neked azt tudni kéne. - És nem, az esetek 90%-ában pontosan nem tudom, h mi a baja. Na, ezzel engem megőrjít. Ja, és egy-egy ilyen veszekedés alkalmával megsértődik, és napokig legszívesebben nem szólna hozzánk. De mivel én nem vagyok haragtartó, meg én így nem tudok élni, én másnap már ugyanúgy viselkedem vele, mintha semmi sem lenne. A férjemnek is mondtam, h ne kerdezgesse folyton az anyját, h - Meg vagy sértődve? Mi a baj? Anya ne hisztizz... stb. mert annál jobban rájátszik. És ez bevált, régebben akár 3-4 nap is volt, h nem szóltunk egymáshoz (engem ez megőrjített), mióta ezt a taktikát használjuk, másnap délutánra minden rendben. Anyós is visszamegy normálisba.

12. 388b941089 (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 23. 07:32
Mindenképpen el kell mondani azt, ami bánt, elfojtani tényleg nem előnyös. Viszont van az az ember, aki fel sem veszi ha elmondod a véleményedet.
2014. nov. 23. 00:41
Mindegyik rossz, de nem a másik félnek, hanem saját magad miatt. Jó érzés haragudni? Akkor rancold a homlokod, szoritsd ossze a fogad, csucsorits, utalkozz, haragudj, de ez mind csak benned kelt rossz erzest. De ha ez tetszik, hát hajrá.
10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - B4b1d52444)
2014. nov. 22. 23:57

Az attól függ, hogy akarod-e rendezni a felmerült problémát az illetővel. Ha nem, és teljesen mindegy, hogy ő mit gondol ezután, akkor én jól beolvasnék nek, belenevetve az arcába és faképnél hagyva. Ezután rágódjon rajta, ha akar és átnéznék utána rajta.

Ha viszont szeretném tisztázni a dolgokat, akkor igenis kimutatom a nemtetszésem vagy haragom és ezt meg is mondom. A dolog ezután is kétesélyes, mert vagy meg tudjuk beszélni és rendezni vagy nem. De látnia kell, hogy ami történt az nem közömbös nekem. Tehát valósággal kiprovokálom a megbeszélést. Ha ezután sem tudunk zöldágra vergődni, akkor kész és levegőnek nézem.

2014. nov. 22. 23:27
Levegőnek nézni rosszabb.
2014. nov. 22. 22:52
Attól függ. Ha szándékosan meg akart bántani, akkor eszi a fene, ha levegőnek nézed, és - legalábbi látszólag - nem tudott kihozni a sodrodból. Ha olyan az illető, aki nem akarattal tette, akkor még a kiabálás-csapkodás is jobb neki, mint ha semmit nem szólsz, mert akkor elég világosan kiderül, hogy nem jól viselkedett. Ha megbántok valakit, jobban szeretem, ha a fejemhez vágja, mit tettem, mert - mivel szándékosan nem szoktam ilyet tenni - az sokkal rosszabb, ha érzem, hogy elrontottam valamit, de nem tudom, mit, és így nem tudok máskor odafigyelni rá, hogy ne tegyem.
2014. nov. 22. 22:43

ha kimutatod a haragod, ha kiabálsz, ha elmondod, mi bánt, az neki rossz, de neked jó.

(az elfojtás nem egészséges!)

ha levegőnek nézed, az mindkettőtöknek rossz.

válassz!

6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2014. nov. 22. 22:26
Sokat
2014. nov. 22. 22:26
2. De a konkret szitu sojat szamit...
4. fef1fd74b5 (válaszként erre: 2. - Fef1fd74b5)
2014. nov. 22. 22:26
És belenevetni a képébe.
2014. nov. 22. 22:25
Ma merült fel egy ismerősömmel beszélgetés közben a téma. Szerinte az érintett fél számára rosszabb, ha kimutatjuk a haragunkat, ordítunk, csapkodunk, beolvasunk neki. Szerintem viszont sokkal rosszabb az, hogyha észre sem vesszük azt, aki megbántott minket. Ha egy az egyben, és a szó legszorosabb értelmében levegőnek nézzük, úgy teszünk mintha ott sem lenne. Szerintetek?
2014. nov. 22. 22:25
Levegőnek nézni,átnézni rajta.
2014. nov. 22. 22:24
Melyik a rosszabb? Kimutatni a haragot, vagy levegőnek nézni, átnézni rajta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook