Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a "legmenőbb" kutyafajta manapság? fórum

Melyik a "legmenőbb" kutyafajta manapság? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
75. tien
2022. aug. 19. 21:49
"Mindenki azt hiszi,hogy az ő kutyája a legjobb ,és egyikőjük sem téved"
74. timycat (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 12:25

Nálunk alapvetően tápot esznek az állatok.


Anyu sharpeie szokott kapni főtt husit, levesből zöldséget.


A corgik táposak, de a tanyán összeesznek bármit. Kiállításon szokták kérdezni szőrváltásnál, hogy mitől csillognak-villognak a mi kutyáink, mikor a többi kopottas. Gondolkodtunk rajta és arra jutottunk, hogy talán a lócartól amit hajlamosak a kutyáink bezabálni. Ezt a titkot nem osztjuk meg a többi kutyással 😉

73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Timycat)
2022. aug. 19. 10:14
Az első tacskóm 19 évesen hunyt el. A mostaniak 8 és 9 évesek, elevenek mint a csík. Habár lehet az is hozzásegít, hogy kapnak értelmes élelmet is, nem kizárólag a műanyag tápokat. Nem hiszek benne, hogy azok annyira jót tesznek.
72. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - 25125d5d8f)
2022. aug. 18. 20:51

[link]

------------

:)

71. timycat (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2022. aug. 18. 18:29
Hááát pomit se nagyon kapsz olcsóbban. Hobbi kutya, ivartalanul van 2500-3000 euróért, a tenyészkutya inkább 4000-től a csillagos ég.
70. timycat (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2022. aug. 18. 18:25

Érdekes. Egy ismerős francia bulldogja jó pár éve 8-9 évesen pusztult el, én is olvastam hogy max 5 évre jósolják az életkorukat 😕


Anyunak sharpei van, ők se hosszú életűek 8 max. 10 év. Anyué 8 éves múlt, még mindig olyan szép, fiatalos. Pont múltkor mikor szeretgettem jutott eszembe, higy szegénynek nincs már sok hátra.

A korábbi sharpeiünk 7-8 éves volt, de ő egyszer nagyon beteg volt, lyme-kóros volt, ami vagy a rá szedett gyógyszerek eléggé odavert a májának, ennek tudtuk be a rövidke életét.

Egy ismerősnek egyik napról a másikra, különösebb előjel nélkül a szemük előtt pusztult el a sharpei, egyszer csak összeesett. Az a kutya sem volt 8 évnél idősebb 😕


Mit tesz a divat, ez már nem túl, hanem rommátenyésztés.

69. michelle.r (válaszként erre: 63. - Flóra76)
2022. aug. 18. 15:35
A napokban olvastam, hogy 4 évre jósolják az élethosszukat 🙄 Egy barátomnak kettő is van, elképesztő, milyen különbség van az egyéniségükben, temperamentumukban, utóbbi azért érdekes, mert csak egy év a különbsége. A szuka az idősebb, lusta disznó, szinte egész nap alszik, a kan állandóan tevékeny.
68. michelle.r (válaszként erre: 55. - Timycat)
2022. aug. 18. 15:32

Leesett az állam. Azt sem tudtam, hogy ennyibe kerülnek. Nagyjából a pomerániai törpe spitzel gondoltam egy kategóriában.


Azt hittem, azért lett menő, mert Elizabeth királynőnek is a kedvencei.

67. f7f780f355 (válaszként erre: 63. - Flóra76)
2022. aug. 18. 12:35
Akkor olyan mint az egyik exem. 🤙🏼
66. levarosbukta (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 18. 11:49

Ne mentegetőzz! Igen is mint minden másban létezik olyan hogy "divatkutya". Mindig is meg volt hogy adott időszakban melyik a legmenőbb kutyafajta és bizony sokan az alapján választottak. Ez vonatkozott a városi és a vidéki kutyatartásra is. Egy időben városban nagy divat volt az uszkár, annak is a törpeváltozata. A törpe pincser, a palota pincsi. A yorkinak töretlen a népszerűsége, főleg a kistestűeké. Mopszok is divatosak voltak egyidőben. Szinte minden kistestű kutyára lehet egy-egy időszakot elmondani amikor úgymond divatos volt tartani. Vidéken vagy családi házban a nagyobb testű kutyák mint a malamutok, huskyk, különféle terrierek.

Minden időszak kitermeli a kutyákban is a maga divatját. Úgy hogy egyáltalán nem kell a kérdésed miatt mentegetőznöd.

65. tien (válaszként erre: 63. - Flóra76)
2022. aug. 18. 11:40

Nagyon kell az egészségükre figyelni.

Nem egy strapabíró kutyus sajnos.

64. tien (válaszként erre: 62. - 71ddaa07fa)
2022. aug. 18. 11:38
Lüke :)
63. Flóra76 (válaszként erre: 61. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 18. 09:40

Hacsak szuszogna .....

Röfög, böfög, fingik, nyüsszög, horkol, szörcsög.

Imádnivaló.

62. 71ddaa07fa (válaszként erre: 61. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 18. 09:22
Még szerencse, hogy szuszog. Döglött kutya nekem nem kellene.
61. f6e17c1dbe (válaszként erre: 3. - F7f780f355)
2022. aug. 18. 08:41
Nekem sem tetszik. Szuszog is szegény.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Epresturmix)
2022. aug. 18. 08:38
Nekem is az van :D :D :D
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Timycat)
2022. aug. 18. 08:38
Sose gondoltam volna, hogy ekkora harcok mennek a "kutyapiacon" is. De érthető.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Amaunet)
2022. aug. 18. 08:36

Jogos, ebben a formában teljesen korrekt.

Legközelebb nem kapkodok a fogalmazásban.

57. pteri
2022. aug. 17. 21:09
Divatos ma a harlekin tacskó és a kis fehér pamacsok, városban. Sok fiatal francia bulldoggal menőzik. Fiatal lányok pici csivavákkal láthatók. A roma lakosságnál a pitbull és hasonlók az abszolút menők. Legalábbis felénk. Mi családunkban a mentett kutyik.
2022. aug. 17. 19:52
Nem akartam kutyát, de a lányomék örökbefogadtak egy fajtamentő alapítványtól. Ő egy husky, gyönyörű, alkalmazkodó, imádnivaló! Én vagyok a legnagyobb csodálója! Sokat kirándulunk, imádok vele sétálni, túrázni.
55. timycat (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2022. aug. 17. 14:56

Nem mindig, nyilván árfüggő is. Az első corgis itthon igyekezett fenntartani a monopóliumát, de külföldről bárhogy lehet kutyát venni, általában nem is a saját papírjaival hozzák be őket, aztán egyszer valahogy hozzád jutnak az állítólag te kutyád papírjai, azt honosítani kell és tenyészszemlézni a kutyát. Külföldről sem olcsó, de sokan belevágnak, ha már 5-600ezret, akár törzskönyv nélkül is el tudnak kérni egy kutyáért (azaz megspórolja a papírokat, szemlézést), akkor 1-2 alomból megvan a szuka és a kan ára.


Nálunk az első kutya orosz származású, akkor itthon még csak 1 tenyésztő volt. Ő akkor nem tudott(meg nem is akart) kutyát adni. Amit tőle akkor rendeltünk most kaptuk meg, de nem olyan színű és nemű, egy "megmaradt" kan lett a miénk (ez 3,5-4 éves várólistát jelent).

A második kutyát úgy tudtuk megvenni, hogy ekkor már 2 tenyésztő volt Mo-on és bosszantani akarta az egyik a másikat 🤦‍♀️

Kemény csaták ezek.


A kutyáink mind törzskönyvesek, tenyészszemlések és ivarosak. A legkiválóbb minősítést (mind küllemre, jellemre) az orosz származású kapta... ez is sok mindent elmond, a monopólium is tud a minőség rovására menni 😕

54. michelle.r (válaszként erre: 51. - Amaunet)
2022. aug. 17. 14:15
ok.
53. michelle.r (válaszként erre: 49. - Timycat)
2022. aug. 17. 14:14
Komolyan? Úgy tudtam, kemény szerződési feltételek vannak, amiben a gazda még azt is vállalja, hogy nem lesznek utódok, nem tenyészti, stb.
52. libikóka (válaszként erre: 47. - Epresturmix)
2022. aug. 17. 14:07
Na legalább kutyi divatban kiokosodtam😊
51. Amaunet (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. aug. 17. 13:46

Köszönöm! Egyelőre két faluval arrébb fognak összehozni egy törzskönyves párral, hogy mikor is lesz szaporulat náluk.

Kereslek majd, ha ez nem jönne össze.

50. Amaunet (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 17. 13:38

"Melyik a "legmenőbb" kutyafajta manapság?"


Nem CV kellett volna, hanem leírnod, hogy egyébként te is kutyatartó vagy csak érdekel, hogy aki divatból választ az milyen fajta mellett dönt.

49. timycat (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 17. 13:15

Akkor nem így kell kérdést feltenni, hanem szempontok szerint, hogy pl lakásba, más kutyák mellé, gyerek mellé, kistestűt, nagytestűt, egyéb paraméter stbstb.


De nem, itt csak az volt a lényeg hogy divatos legyen.

Nagyon unom az ilyen hozzáállást. Divat kutya a corgi is. Senkit nem érdekel a kutya jelleme, temperamentuma, az igényei, szőre, hogy jön ki más állatokkal (sehogy), gyerekekkel (szó-szó), viszik mint a cukrot sok emeleti lakásba (noha nem szabad lépcsőznie), viszik kisgyerek mellé és aztán megy a sírás hogy keménykedik, terel, hangos, nem nyúznivaló... Ja kérem ezekkel a kutyákat 7-800 kilós marhákat tereltek, iszonyatos akarat, ösztön van bennük. Ez a része senkit nem érdekel, több éves várólista van egy minőségi kutyára, mert divat és leginkább menő hogy van rá 2,5-3-4000 eurónk. Persze emiatt megugrottak a szaporítók is ennek a kutyának az irányába is.


Nálunk 3 corgi van a családban, lovastanyán de zárt helyen lakással, a kutyák imádják és a kutyáinkat is imádják a kiállításokon, mert teljesen hozzák azt amit a fajtának hozni kell, szemben a divatból tartottakkal.

Megjegyzem mielőtt..., szaporulat még sosem volt pedig már jó pár éve megvan az első.

2022. aug. 17. 12:55
Alabai
47. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2022. aug. 17. 12:49
Pár éve lejárt. Ha lehet így mondani. Menj fel a tiktokra, mindenkinek tacsija van.
2022. aug. 17. 12:48
Tacskó amúgy.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook