Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik a legjobb magánnyugdíj pénztár? Hogy kell belépni? Van min.befizetendő összeg havonta? fórum

Melyik a legjobb magánnyugdíj pénztár? Hogy kell belépni? Van min.befizetendő összeg havonta? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 20. 18:50

Ha valakit érdekelne az ING biztosítónál a kötelező magánnyugdíj pénztár, az szóljon!

A párom ezzel foglalkozik és tudok segíteni! :)

2009. febr. 20. 17:30

AXA

Ha érdekel, keress priviben,

van ott egy ismerősöm, aki megkeresi számodra a legmegfelelőbbet.


Viszi az AXA a pálmát.

16. 141df938b1 (válaszként erre: 13. - Marica615)
2009. febr. 19. 13:36

38 évesen semmmiképpen nem javasolom, hogy bármelyik magánnyugdíj pénztárba is belépj.

Ennyi idősen már csak az önkéntes nyugdíjpénztárak valamelyike éri meg.

Érdemes összehasonlítani a hozamokat és a költségeket, mert 20 - 30, vagy még több időre szóló megtakarításoknál akár 1/2 százalékos eltérés is milliós nagyságrendű különbséget jelenthet, mire eléred a nyugdíj korhatárt.

2009. febr. 19. 13:05
az erszte banknál
2009. febr. 15. 18:01
Én az ING-nél vagyok, véletlenül, de nincs vele gondom.
2009. febr. 15. 13:37

Sziasztok!


Érdemes megnéznetek:


Kettő link közül valamelyiken bejön.


[link]


[link]



Akit érdekel bővebben priviben írjon emailcímet küldök anyagokat.


Én már keresem a legjobb megoldást, mivel 38 leszek és a szüleimet is segítenem kell majd úgy tűnik... Nekem a magánnyugdíjpénztárak nem a legjobbnak tűnnek, bocs.A + megtakarítással egyetértek, csak nem mindegy hova.



Sajnos 2012-ben meg fog szűnni az állami nyugdíj - 1997 LXXX.-as törvény,1997 LXXXll-as. törvény 1997.LXXXVll.-astörvény egyértelműen leírja - minimális összeget fognak kapni a nyugdíjasok és mi is. Lehetetlenség lesz megélni belőle, ezért hozták be a kötelező magánnyugdíjpénztárakat és fognak még többet....

2008. nov. 4. 09:46

Köszönöm a válaszokat.

36 éves vagyok és 4és fél éve nem dolgoztam gyesen voltam meg táppénzen .Sajnos nem vagyok tisztában azzal hogy kivel kell felvenni a kapcs.,vagy csak szóljak a munkáltatómnak hogy intézze ő?Ha az önk.nyugd.pénzt. választom hova forduljak? Ja ! 4 órában dolgozom csak, ez nem befolyásol semmit ugye?

2008. nov. 1. 20:45
Elég disznóság,hogy csak fiatalok fizethetnek. Aki idősebb,miért nem? Hiszen nekik érdekük,hogy fizessenek pontosan,ha nyugdíjas korba lépnek,kapjanak vissza valmit.
10. 8cbe251879 (válaszként erre: 7. - C42a13b98c)
2008. nov. 1. 20:19
Valóban, a magánnyugdíj pénztárba 8%-ot (kiegészítve 10%-ot) fizetsz a munkabéredből, önkéntesben választható, hogy a munkabéred x%-át (ez 2-3% szokott lenni), vagy a mindenkori minimumot fizeted meg.
2008. nov. 1. 20:18

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de ha van időtök akkor olvassátok el a neten a köv. oldalt: www.hvg.hu Válságban a nyugdíjkasszák című írást!

Ott minden kiderűl szinte mindenről.

2008. nov. 1. 20:15

Ha nagyon szigorúan vesszük a nagy magánnyugdíj pénztárak közt tizedszázalék eltérések vannak hozamban.


Belépni úgy lehet, hogyha 30 év alatti vagy akkor bármikor, ha 30 év feletti, akkor csak abban az esetben, ha pályakezdő vagy. Átlépni másik pénztárból bármikor lehetőség van, ha már tag vagy. Ekkor egy ezrelék díjon kb. 3 hónap alatt át lehet vinni. Az Aegon tényleg az egyik legnagyobb, de nem osztom a véleményt, hogy ők a legjobbak. Ha megfelelsz a fenti kritériumok egyikének, akkor szívesen segítek a belépésben.

2008. nov. 1. 20:13

Igen, az aegon.

Ha most állsz munkába, akkor kötelező belépned valamelyikbe. Ha már dolgoztál, de még nem vagy 30 éves, akkor választhatsz, nem kötelező, de sokak szerint jobb belépni. Ha már dolgozol és elmúltál 30, akkor csak önkéntesbe léphetsz be.

A magánban 8%-ot vonnak, ezt kiegészítheted 10re ha akarod. Az önkéntesbe akármennyit befizethetsz és még adókedvezmény is jár. Lehet magán és önkéntes is.

Kb, így hirtelen ami eszembejut...

6. Mokka78 (válaszként erre: 3. - Erkó2)
2008. nov. 1. 20:00
Ha lesz még akkor állami nyugdíj :( :( :(
5. ipi
2008. nov. 1. 19:58

Én az Évgyűrűnél vagyok (Generalis), igaziból fogalmam sincs mitől jobb az egyik vagy a másik, max a hozam, nem? de az is kb egyforma... pont amiatt, hogy a fizud meghatározott %-át vonják le.

SZóval sztetek mitől jobb az egyik vagy a másik?

2008. nov. 1. 19:55
Aegon a legjobb sztem, mások szerint is, és neten is meg lehet kötni.
2008. nov. 1. 19:51
Ha magánnyugdij pénztár tagja vagy, az nem fix összeg, a kereseted x %-a. Most nem tudom a pontos számot. Viszont van még az önkéntes pénztár tagság, amikor Te döntöd el, mennyit tudsz megtakarítani, bár ott is van minimum, pénztáranként más más összeg. Ha szerencséd van, meg sok megtakarítani valód, 3 helyről is kaphatsz majd pénz. Lesz az állami, a magány, és az önkéntes pénztári nyögdijad. Ha lesz!
2008. nov. 1. 19:44
Szertném megtalálni a számomra legmegfelőbbet de nem tudom hogyan megy ez.Ha tudtok segíteni megköszönném.
2008. nov. 1. 19:42
Melyik a legjobb magánnyugdíj pénztár?Hogy kell belépni?Van min.befizetendő összeg havonta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook