Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik a legjobb légitársaság? Milyen tapasztalataitok vannak a fapados légitársaságokkal? fórum

Melyik a legjobb légitársaság? Milyen tapasztalataitok vannak a fapados légitársaságokkal? (tudásbázis kérdés)

1 2
59. 5fc54ca4aa (válaszként erre: 55. - Panka-8)
2015. szept. 1. 20:10
A Wizz nykopingi járatát én is megkésettem egy éve úgy 3 órával augusztusban mikor nem engedtek be a Macedon határon hazafelé a bolgár "beugrós" kapitánnyal :)Persze ez nem volt benne a hírekben :D
58. Adlene
2013. febr. 20. 14:04

Lufthansa.

A legalja pedig a Continental nálam.

57. ujlany
2008. aug. 20. 04:44

Northwesr = Northwest

tujak=tudjak

a tobbit nem javitom. :-)

56. ujlany
2008. aug. 20. 04:43

A Malev az abszolut elso

A KLM hanyinger (dragak a jegyek, az utaskiserok bunkok, a kaja nagyon "valtozatos: sonkas vagy sajtos szendvics", a business class turhetobb)

Az Air France nalam a topon van, foleg ha business classon utazik az ember

A Northwesr Airlines szinten kiraly. (kar, hogy annyira szigoru naluk a security check), de egy biztos, az amerikai legikiserok tujak mit jelent az, hogy szolgaltatas. Na ez az, amit a KLM-nel oktatni kellene.

Emirates: Hat nem jott be, pedig nagy remenyeket fuztem hozza.

British Airways nagyon bejon

Lufthansa: A nemet precizseg jellemzi :-)

A wizzair nem olyan rossz. Olcso husnak hig a leve, persze. A lengyel utaskiserok neha igazan bunkok. (bar neha egy-egy utast latva szinte megertem oket)

A Skyeurope nem volt rossz. A Budapest - Amszterdam utvonal viszont rossz valasztas volt, nem csoda, hogy nem birtak a versenyt. A Wizzair ebben okosabb volt.

2008. jan. 24. 14:24

El Al, KLM a legjobb. A WizzAirrel eddig 5 esetből 4X késet 3-5 órát a gép. Vihar, kimaradt járat stb...

British Airways kritikán aluli, de ezt még az angol utazók is mondják.

2007. dec. 31. 16:39
Turkish airlines - azzal utazunk mi mindig es nagyon jo ,minden szempontbol.
2007. dec. 20. 15:17
Cathay Pacific
52. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 50. - Ani*)
2007. dec. 20. 14:37
a jegy ára nagyon változó volt,kétszer utaztam velük,attól függ mikor vettük meg....biztonságos e?hát....nem zuhantunk le:)))
2007. dec. 20. 09:15
sziasztok, nalam a KLM viszi az aranyermet...evente tobbszor repulok veluk, eddig meg minden jo volt, es az ellatas is jo...
50. ani*
2007. nov. 20. 01:02
A wizzair-nél mennyi kb. egy jegy? Biztonságos a gép?
49. supin
2007. nov. 17. 13:15
A fapados a személyzettől függ,hogy jó-e. Malév az nulla!
48. zorahh
2007. nov. 17. 12:51
British Airways van nálam a toppon!!! Kiszolgálás, pontosság, megbizhatoság szempontjábol. Fapadosok kozul SkyEurope!
47. Ancika
2007. nov. 17. 11:17

malévnál pocsék az ellátás :PPPPP


nekem inkább BA

2007. nov. 17. 11:11
SkyEurope a kedvenc..kár hogy elmennek... :(
2007. szept. 11. 18:46
Hát nem a Bella-Tours... :)
44. s.irma
2007. szept. 10. 20:17
Én sokszor repültem. A fapadosok jók. De ez nem légitársaság függő hanem a személyzettől függ, mennyire érzed jól magad a gépen.
2007. szept. 6. 10:23

a wizzair nagyon jó,legalábbis tesóm szerint.

Én majd decemberben kipróbálom és akkor elmondom

2007. aug. 16. 05:07
Tök jó volt olvasni az előző hozzászólásokat. Egyrészt, mert Ti már repültetek, másrészt okulás "mihánt".
41. sasfioka (válaszként erre: 36. - Mimike 1)
2007. aug. 15. 22:59

A fapados (wizzair pl.) azért fapados, mert csak repülsz.


SF

40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2007. aug. 15. 09:49
aki előttünk ült az megszívta bizti....
39. emagdi (válaszként erre: 38. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 15. 09:29

hát a személyzetnek muszáj tűrnie a sivító gyerekeket, ha megvetted nekik a jegyeket!:))

a többi utas viszont biztos nem annyira örült neki, dehát ez van ugye.

(én is szoktam figyelni, hogy lehetőleg ne üljek gyerek közelébe, mert elég zavaró ha végig a fülembe ordítanak, meg a hátamat rugdalják órákon keresztül... de ha így alakul, akkor annyi, megszívtam, és kész.)

38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 36. - Mimike 1)
2007. aug. 15. 09:26
kb 1000 ft ehy szendvics...az ami a benzínkúton 500...de a jegy kedvezőbb áru és a gép,személyzet stb tényleg rendben van...én azt hittem kidobnak majd ejtőernyővel a két visító gyerekkel...de tűrték:-))
37. emagdi (válaszként erre: 36. - Mimike 1)
2007. aug. 15. 09:22
de a malév járatain valószínűleg nem ennyit fizettél a jegyért... :)))
2007. aug. 15. 09:18
Most utaztam a Wizz Air-ral, maga a gép rendben volt,nekem csak az volt furcsa, hogy fizetni kell az ellátásért. A Malév járatain ez nem volt.
2007. aug. 9. 11:11

Még egy dolog, az utastájékoztatás:


A Malév gépeken (és persze sok más légitársaságnál is) már elektronikus, azaz megy a "tv", nyomon követheted a térképen a repülési útvonalat, látod, hogy hol jár a gép, milyen magasan mész, mennyivel mész, hány fok van kinn, milyen messze vagytok még, mennyit mentetek, stb.

Ez - ha jól tudom - nincs meg a fapadosoknál. Persze lehet nélküle is élni :) Csak nem rossz dolog, ha épp látod, hogy mi van "alattad".


De tény: a légikísérők által tartott biztonsági bemutató sokkal élvezetesebb, mint a monitoron végigkövetett :)


SF

2007. aug. 9. 11:08

Ja még a wizzair színéről: Utazz egyszer Budapestről Zürichbe Swissairrel :) Azt a helvetic üzemelteti, és SOKKAL BUGYILILÁBB mint a wizzair :D


SF

2007. aug. 9. 11:07

A kérdésre az egyértelmű válasz: EMIRATES

Ez a világ legjobb légitársasága, elég sok helyen "bizonyított". Persze nem az olcsóságáról híres.


A Swissair számomra valami rémálom volt. Nem adnak normális kaját, csak narancsléjük van. Viszont jó a tájékoztatás (átszállás esetén már a gépen tájékoztatnak, hogy melyik kapuhoz megyünk, mikor indul a géped, honnan, merre szaladj, stb.)


Korean Air nagyon jó volt (sok szabad hely volt rajta, így economy részen is jót lehetett aludni), a kaja is finom volt, bár a kutyát nem kóstoltam meg :) De az algalevesük valami fenséges :P Mint a Velencei-tó kimerve :D


A JAL sem rossz, ott "nagy a rutin" sokat repülnek, a kaja jó.


Malév számomra is szimpatikus légitársaság, jó a kaja, színvonalas a kiszolgálás, magyarul beszélő légikísérők :)


Lufthansa készséges, kedvesek, rendesek, de ez általában jellemző a német légicégekre :)


British Airwaysról rossz véleményem van.


BulgAir, Hemus Air, Bulgarian Air, stb. (minden évben csődbe megy a bolgár légicég, és újként újrakezdi) igazából nem vagyok jó véleménnyel :) Bár adnak kaját.


Amúgy a fapados - nem fapados, első osztály - business osztály - turista osztály között igencsak sok különbség van.

A fapadosnál nincs helyjegy, a normál légitársaságnál pedig oda ülsz, amit kiválasztasz (online check-in már működik az összesnél egy-két kivétellel). A fapados nem nagy reptérre érkezik. Azért Ferihegy 1 és Ferihegy 2 között is sok a különbség :)

A fapadoson nincs felszolgálás - lassan már a normál légitársaság sem szolgál fel... (Swissair kis gépen ad egy muffint...)

A fapados utazási feltételek kicsit "lazábbak" a légitársaságra nézve, mint a normál. A fapados könnyebben töröl járatot, nem jellemzően kötelezők rá a csatlakozó járatokkal kapcsolatos dolgok, stb.

Fapadosra - ha jól tudom - egy csomagot lehet feladni térítés nélkül. Normálra - economy osztályon - kettőt.


A turista osztály és az ELSŐ osztály között nem csak kiszolgálásbeli különbség van!!!

Első osztály NINCS IS kis gépen (öt vagy hat székkel egy sorban), első osztály csak nagy gépen van, jellemzően interkontinentális járatokon. És az eltérés a bizniszosztályhoz vagy a turistaosztályhoz annyi, hogy az első osztályú utas kabint kap, fekhellyel, stb. Mindemellett az emelt szintű kiszolgálás.

Amit látni egy Malév gépen az BUSINESS osztály! Ott nincs külön kabin, csak komfortosabb ülés (már ha van, mert van ahol csak "ráfogják", hogy ez a business osztály, de ugyanolyan az ülés), és a kiszolgálás színvonala illetve a be- és kiszállás más. A business- és első osztályon utazók igénybe vehetik a VIP várókat. Mindenféle extrafjúcsörrel.


Igazából a business osztálynak nem látom értelmét, szerintem az nem igazán éri meg. Az első osztálynak és a kabinban való utazásnak már igen...


SF

2007. aug. 9. 07:00
Csak a kiszolgálásnál van külömbség, biztonság egyforma. (Mindegyik pilóta haza akar érni.)
31. h.editke (válaszként erre: 30. - Loni)
2007. aug. 8. 18:39
Egyetértek.
30. Loni
2007. júl. 27. 07:20

Fapadossal még nem utaztam.

A normál légitársaságok esetében - most röhögni fogtok - nálam a MALÉV a favorit. Jó, olyan hű, de nagy tapasztalatom nincs, mert ezen kívül még Alitáliával és a Swissair-rel repültünk. De a Maléven volt a legjobb kiszolgálás, nem volt késés stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook