Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legjobb ásványvíz a mindennapi fogyasztáshoz? fórum

Melyik a legjobb ásványvíz a mindennapi fogyasztáshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
53. biológus (válaszként erre: 38. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 16:57

"Az egyedfejlődés a törzsfejlődést ismétli." Ezzel én is tisztában vagyok.

Csak arra szerettem felhívni a figyelmet, hogy ettől még nem azonos vele.

2007. aug. 20. 16:55
*Czeizel
51. d606bc0fd7 (válaszként erre: 45. - Pirosalma)
2007. aug. 20. 16:55
Én ezt nem csak Ceizel Endrétől hallottam és nem értem miért olyan hihetetlen? :)
50. biológus (válaszként erre: 49. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 16:54

Kár :) mármint a provokálás... :)

A Parádit meg tudom szerezni itthon is mert nálunk árulják az üveges változatot.

49. 8d784868d0 (válaszként erre: 48. - Biológus)
2007. aug. 20. 16:39

akkor sajnos parádra kell menned, ha még gyártják az üvegesset, mert már szinte mindenhonnan kivonták.

a müa. jobban megéri: ergo az emberiség meg dögöljön meg, a profit a lényeg!

kiprovokálnod nem sikerült, nem azért írtam, amit írtam mert provokáltál!

48. biológus (válaszként erre: 37. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 16:36

Kedves Mislix!


Ez a hozzászólásod már természettudományos gondolkodáshoz sokkal méltóbb, mint az előző, gratulálok!

Örülök, hogy sikerült kiprovokálnom belőled és a többiekből is a téma komoly megfontolását!


Az ösztrogén "képességeivel" és mechanizmusával valóban nem vagyok teljesen tisztában, mivel a saját szememmel sose láttam. :) De megérne egy kutatást...


A műanyag palackoktól én sem vagyok hasra esve, de kár azon vitáznunk, hogy melyik a rosszabb a kettő közül. Én úgy érzem, hogy a csapvíz forralása is csak áthidaló megoldás.

Szerinted hogyan lehetne a lehető legegészségesebb formában a lehető legegészségesebb vízhez jutnunk anélkül, hogy letelepszünk egy forrás mellé és közvetlenül abból iszunk? :D

Várom válaszodat és észrevételeidet.


Ui: a Parádit ki fogom próbálni, ha van külömbség, biztos megérzem. Nagyon kifinomult az ízézékelésem, mert sót és erős fűszert alig fogyasztok.

47. 8d784868d0 (válaszként erre: 40. - Pirosalma)
2007. aug. 20. 16:31
egyetértek!
46. biológus (válaszként erre: 36. - D606bc0fd7)
2007. aug. 20. 16:20
Köszi Anetta!
2007. aug. 20. 15:57
Egyébként a beírt Czeizel-cikkrészletben sehol nem olvastam olyat, hogy a fogamzásgátló tabletták bizonyítottan felelőssé tehetők a férfiak fogamzóképességének csökkenéséért.
44. gerna
2007. aug. 20. 15:18
Csapvizet meg főleg ne igyunk, mert ugye a csövek... akármiből is vannak ;-)
43. d606bc0fd7 (válaszként erre: 37. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 15:08
WOW, te még a Cz. Endrénél is okosabbnak tartod magad :D
2007. aug. 20. 13:17
Korr.: "...műanyag palackokból..."
2007. aug. 20. 13:16
És szerintem a műanyagpalackokból kioldódó (hm...vízoldékony polimerek?:-) hormonhatású vegyületeket el kellene már felejteni;-)
2007. aug. 20. 13:15

Sziasztok!

Szerintem ennek a kérdésnek a megismeréséhez első körben ismerni kellene a mesterséges ösztrogének pontos metabolizmusát.


Ugyanis nagy részük zsíroldékony, alapból csak minimálisan filtrálódnak; a biotranszformáció során pedig valószínűleg inaktiválódnak (és vízoldékonyakká válnak)(minimális módosulás - akár egy atomcsoport szubsztitúciója - a szteroidon a biológia hatás egyikének vagy akár a teljes aktivitás megszűnéséhez vezethet). Tehát ha azt újból megisszuk, a hormonhatás már nem lesz meg. De ez csak feltételezés a részemről, nem vagyok biokémikus.

39. eva7
2007. aug. 20. 11:45
DE OKOSAK VAGYTOK!!!!
38. 8d784868d0 (válaszként erre: 34. - Biológus)
2007. aug. 20. 11:35

minek hoztam fel az evolúciót?

mert az evolúció önmagában fejlődésbilógia!

ezt most rosszul tudtad!

37. 8d784868d0 (válaszként erre: 34. - Biológus)
2007. aug. 20. 11:33

a fellődésbiológiai problémát nem keverném ide!

a veszekedés legkissebb mellékzöngéje nélkül megjegyzem, hogy semmilyen kapcsolatot eddig senki nem talált a túlzott természetbe kerülő ösztrogén, és az emberi tesztben felhalmozódott ösztrogén között!

ez csak mind-mind fixa-idea, fantazmagória!

ez a "Dr. Czeizel Endrével" vitázol ez elég gyengécske érv! valóban támadhatatlan, mert az ő álarca mögé bújva mindenféle hülyeséget lel ehet írni! védekezni, megerősíteni nem tudja, te pedig az okos ember fényében tündökölsz! de ez inkább a te hiányos ismereteidet jelzi, mint az ő nagyszerűségét!

.

tehát az ösztrogén már csak gyors degeneratív életképtelensége miatt sem lehet, hogy beszívódik a talajvíz srtuktúrákba!

a talajvízeink jellemzően, /* ez alatt az ivóvíz bázisokat értem!*/ 6-9 m-ren vannak!

ha csak józan módon belegondolunk, akkor rájöhetünk hogy addig annyi szűrőrétegen kell átmenni, áthatolni az utánpótlásnak, hogy gyakorlatilag teljessen tiszta, és üledékmentes, egészséges ivóvizet nyerünk!

az élemiszerekben, a különböző génkezelt ételekben, növényekben, előbb előfordulhat bármilyen mellékanyag, mint a vízben!

javaslom, hogy inkább a müa. flakonok ellen harcolj mint ellenem, mert az abból víz hatására kioldódó szerves vegyületek viselkedhetnek ösztrogén módjára!

bebizonyított tény, hogy a kioldódó főleg fényes műa. termékekből származó vegyületek, az emberi testben lerakódnak. a szervezetünk ezt, / ezeket zsírszövetként kezeli, és nem dolgozza fel!

az USA. -ban gyakorlatilag kezdenek eltünni a müa termékekbe csomagolt élelmiszerek!

jah....

még a vízhez.

vegyél egy üveg parádit! /* nem gyógyvízet!*/

meg ugyanazt müa flakonban.

töltsd ki egymás mellé, ás meglátod hogy a müa .flakonos teli van zárvánnyal, és nem tiszta!

aztán kostold meg, és ess hasra!

a különbség zongorázható!

36. d606bc0fd7 (válaszként erre: 33. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 08:20
Nincs mit, biológus elmondta helyettem...
35. d606bc0fd7 (válaszként erre: 34. - Biológus)
2007. aug. 20. 08:20
:) Teljesen igazad van
34. biológus (válaszként erre: 29. - 8d784868d0)
2007. aug. 20. 08:10

1. A második bekezdés így kezdődik: MINDENKI MÁSNAK PEDIG ITT EGY KIS IDÉZET...

2. Én átgondoltam Te is gondold át, hogy NEM velem vitázol most, hanem Dr. Czeizel Endrével. Kérlek neki is fejtsd ki bővebben és bizonyítsd az állításod. Nyilván ő is tudja bizonyítani a sajátját... :)

3. 1960 az 47 éve volt, nem 10-20.

4. Ha annyira tisztában vagy a témával, minek hoztad fel az evolúciót?!? Makó Jeruzsálemtől esete... ez elsősorban citológiai és fejlődésbiológiai probléma. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

33. 8d784868d0 (válaszként erre: 32. - D606bc0fd7)
2007. aug. 19. 23:56
fejtsd ki!
32. d606bc0fd7 (válaszként erre: 29. - 8d784868d0)
2007. aug. 19. 23:35

"ha feltételezzük az igazságot a szavaid mögött, akor sem 10-20 év az ami alatt ez változásokat idézhet elő"


Közelebb van mint gondolnád :)

31. 8d784868d0 (válaszként erre: 23. - Szenyó)
2007. aug. 19. 23:31

látod ez így van!

javaslom vegyél egy üveg parádit, nem gyógyvizet!

és ugyanazt műa, palckossat is!

töltsd ki egymás mellé két egyforma pohárba!

és miután fellocsoltad magadat!!!:))))

kostold meg őket!

soha többé nem fogsz inni müa. palackossat semmiből sem!!!!

30. szenyó (válaszként erre: 24. - Pirosalma)
2007. aug. 19. 23:16
Melyik TV? Sp.
29. 8d784868d0 (válaszként erre: 28. - Biológus)
2007. aug. 19. 22:23

de mégis kommentáltad... kicsit össze vagy zavarodva nem?

.

az ösztrogén amiről beszélsz, a büdös életben sem tud beleszívódni a talajvizbe!

gondolod már át azt amiről írsz!

egyszerű kizárásos alapon közelíts, és rájössz hogy milyen bazi nagy mennyiség kell ehhez amire te gondolsz!

jah... még valami!

ha feltételezzük az igazságot a szavaid mögött, akor sem 10-20 év az ami alatt ez változásokat idézhet elő!

ez az ember törzsfejlődésében egysemmi! egy porszem, egy nulla! zéró idő,,, soroljam még?

nem kell, megérted ezt te!

28. biológus (válaszként erre: 26. - 8d784868d0)
2007. aug. 19. 22:16

Értelmes hozzászólásodra: NO COMMENT!


Mindenki másnak viszont itt egy kis idézet DR. CZEIZEL ENDRE : MI TÖRTÉNT A FÉRFIAKKAL? című cikkéből:


"Újabban egy másik magyarázatot is találtak a férfiak nemi egészségének megromlására. Ez pedig a fogamzásgátló tablettákkal áll összefüggésben. (...)

...ezért a tablettába a sárgatest komponens mellé be kellett tennie a tüszőhormont (az ösztrogént) is (...) és a 60-as évek óta tömegméretekben szedik a nők. A szervezetükben lebomlott végtermékek elsősorban a vizelettel távoznak el, így a szennyvízcsatornákba, majd a felszíni vizekbe kerülnek. E vizekből gondos tisztítás után nyerik az ivóvizet. Az ivóvíz tisztítása kiterjed a fertőző kórokozók és a mérgek kiszűrésére, de korábban nem gondoltak a fogamzásgátló tabletták tüszőhormon-komponenseinek végtermékeire.

Először a haltenyésztők figyeltek fel az ártalmas következményekre (...) Később aztán számos egyéb vízben élő állatfajnál is észlelték a nemihormonok hatását (...)

Mindezek alapján gondolja több szakember, hogy a férfiak nemi egészségében újabban tapasztalt jelentős romlás hátterében az ivóvízbe kerülő női nemihormonok hatása is állhat. (...)

De a fiúk, férfiak későbbi életében is gondot okozhatnak az ivóvízben lévő női nemi hormonok, mivel szerepük lehet a nemiszervi rákok vagy az impotencia létrejöttében."

27. Rozália (válaszként erre: 25. - Biológus)
2007. aug. 16. 04:58
Hülyeség.
26. 8d784868d0 (válaszként erre: 25. - Biológus)
2007. aug. 16. 01:42

ez most vagy hüJeség, vagy még nagyobb hüJeség!

AMIRŐL ÍRSZ AZ LÉTEZIK ,DE NEM ILYEN FORMÁBAN, ÉS NEM ÖSZTROGÉNNEL!

25. biológus (válaszként erre: 23. - Szenyó)
2007. aug. 12. 22:01

A női hormonokról:

Nos szerintem sem a műanyag palack a legjobb megoldás, de hogy ilyesmi nincs benne, az biztos.

FIGYELEM SRÁCOK:

Ellenben a csapvízben, amely ugyebár tisztított, az ösztrogéntartalmú fogamzásgátlókból visszamaradó hormonális anyagokat nem lehet kiszűrni.

Férfiaknál terméketlenséget okoz. Ennyit erről.

24. Pirosalma (válaszként erre: 23. - Szenyó)
2007. aug. 5. 22:39

Szia!

Azért ilyet el ne higgy!;-) (a a női hormonoktól teljesen eltérő szerkezetű)

Melyik az a tudományos tévé?


Én amondó vagyok, ihatsz továbbra is műanyag palackos ásványvizet;-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook