Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a leggazdaságosabb nyomtatás? fórum

Melyik a leggazdaságosabb nyomtatás? (tudásbázis kérdés)


7. cornflower (válaszként erre: 6. - 1110e6ad2f)
2011. febr. 23. 00:16

Wow!

Nagyon köszönöm!!!!

Sokat segítettél.

2011. febr. 22. 20:51

Ha átteszed akkor igen a Canon üresnek érzékeli, de a kisérő papírkán ott van, hogy melyik gombot kell pár másodpercig nyomva tartani, így felülbírálva a printer "okosságát" :)

A gyári patronnál nagyon okosan és pontosan jelzi a tartályok állapotát, százalékosan és vizuálisan is. Az utángyártottnál sajna ez az opció már nem él, mert a chip az megjegyezte, hogy amin legelőször volt az kiürült. De ha ki is fogy és rontja a nyomtatandó dolgot, akkor sincs nagy baj, hiszen ilyen árban a tinta tényleg nem tétel.

5. cornflower (válaszként erre: 4. - 1110e6ad2f)
2011. febr. 22. 20:11

Értem, ez így tényleg nem bonyolult :)

Ha egy kiürült patron chipjét teszem át, akkor a nyomtató nem üresnek fogja érzékelni??

Teljesen ki lehet nyomtatni a parton tartalmát, vagy a felénél üreset jelez?

Egy kolegám ilyenre panaszkodott, de az egy Epson FX400-as.

2011. febr. 22. 06:42

Szia!

Amikor megveszed a nyomtatót akkor adnak hozzá egy garnitúra gyári festékpatront. (ezek töltetileg általában kevesebb festéket tartalmaznak, mint a kereskedelemben kaphatók)

Nos, amikor ez kifogyott kidobás előtt le kell pattintani róla a kis chipet és áttenni az utángyártottra. Ez nagyon egyszerű művelet, bárki megtudja csinálni. (és a rendszerint van hozzá képes útmutató is).

Innentől kezdve az eredeti chip lesz mindig pakolgatva, ha cserélni szükséges. A chip nélküli utángyártott patronok 150-300 Ft között kaphatóak már, míg az eredeti darabja 3300-3500 Ft. Szóval tényleg nem mindegy.

3. cornflower (válaszként erre: 2. - 1110e6ad2f)
2011. febr. 21. 21:33

Szia!


Nagyon köszönöm a hozzászólásodat!

Annyira örülök, mert tegnap én is épp ezzel az IP4200-al barátkoztam, de nem nagyon találtam hozzá véleményeket.

Mit jelent az, hogy a chipet bütykölni kell?

Meg kell venni hozzá a chipet, amit mindíg át kell tenni az új utángyártottra?

Vagy az eredeti patronról szeded le?

Ebben segíts még kérlek.


Köszi!!!

2011. febr. 20. 13:30

Szia!

Én saját tapasztalatom tudom leírni ami egy tintasugaras Canon típusú nyomtatóval kapcsolatos.

Lassan 4. éve használom ezt a típust (IP4200 már kifutott terméknek számít)és nagyon jó választásnak bizonyult.

Külön vannak az alap színek (Yellow, Magenta, Cyan)és 2 fekete patron amelyek közül az egyik dokumentum, a másik fotónyomtatást szolgál.

Egy gyári festék patron szettet használtam hozzá, a többi mind utángyártott volt, amit az eredeti töredékéért lehet beszerezni. Mivel ezek már úgymond chip-el ellátott patronok csere esetén ezeket is mindig át kell bütykölni az új patronokra.

Nekem soha nem száradt be idáig a festék. Olyan előfordult, hogy a teszt minta nem volt tökéletes, de a programból indítható tisztítás vagy makacsabb esetben a fokozott fúvóka tisztítás mindig eredményes volt.

Pár hete szedtem széjjel mióta meg van először, mert az évek alatt a használt tinta tartálya megtelt és kiírta forduljak szervizhez. Ez sem volt ördöngösség kitisztítani és azóta is újra tökéletesen dolgozik.

Ha még javíthatatlan baja is adódna, én azt mondom bőven visszahozta már az árát és nagyon hálás társ volt.

Amúgy csendes működés közben is, de van rajta még egy halkabb éjszakai üzemmód is.

2011. febr. 20. 12:19

Sziasztok!


Nyomtató vásárlás előtt állok és szeretnék egy olyan gépezete választani, ami:

-színes és fekete nyomtatásra alkalmas

-olcsó hozzá a toner vagy a tintaparton

-nem szárad be 1 hét után a festék, ha netán nem használom

-nem foglalja el a fél asztalt (otthonra kellene, nem irodába)


Ha valaki esetleg végzett már ilyen irányú kutatásokat, kérem, hogy ossza meg velem, segítsen a választásban, mert én nem nagyon értek a témához.


Köszönöm!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook