Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a legegészségesebb ételízesítő? fórum

Melyik a legegészségesebb ételízesítő? (tudásbázis kérdés)


20. Anyagi
2009. jan. 7. 18:09

Én a Knorr erőleves kockát szeretem, meg a saját készítésű paprika krémet:

Lecsópaprikáról leszedem a kocsányát (magok maradnak, mert jó ízüek és mire a tányérba kerülnének,teljesen szétfőnek!) aztán a robot gépben ledarálom (nem krémesre!-apró darabok maradjanak a darálás után) a paprikát, majd ízlés szerint 20-30% sóval összekeverem. Két napig állni hagyom, néha megkavarom, hogy a só teljesen feloldódjon, majd üvegekbe tültöm és lezárom. Innentől egész évben ezzel sózok mindent, még a húsleves is, csak akkor egy teatojásba teszem a darált paprikát.

Remek ízt ad mindennek és az év folyamán már nem is veszek több sót!

19. vereskati (válaszként erre: 14. - *hera*)
2009. jan. 7. 17:38
Én is ezt használom.
18. Turbókácska (válaszként erre: 3. - 7eb13238d2)
2008. szept. 24. 10:18
Lehet kapni... Biobolt és kérsz egy(meglepő módon) ételízesítőt.:) Ne azt vedd meg,amiben hagyma van(mert a pattanásaid újra "termelődnek"),hanem azt,amiben nincs hagyma.Olyat vegyél,amiben só sincs,az a tuti!
2008. szept. 24. 08:54
A friss zöldségek.
16. supin
2008. szept. 24. 07:48
Knorr!!
15. 372f7e7275 (válaszként erre: 13. - 7eb13238d2)
2008. szept. 24. 07:07
az a sós izémizé amit irtak tényleg kapható boltban is,nálunk sima boltban is árulják némerlyikben,biocucc,és több kajcsiban kiváltható vele a vegeta szerintem,egy kisüvegnyi próbát megér talán....vagy nézz be egy bio élelmiszerboltba talán tudnak valamit ajánlani.
14. *hera* (válaszként erre: 13. - 7eb13238d2)
2008. szept. 24. 00:26
Szia!Én a dm-ben szoktam venni ételízesítőt:natúr vega mix.Sómentes,így azt külön adagolom az ételhez ízlés szerint.Állítólag csak zöldség,fűszer van benne:)
2008. szept. 23. 23:08

Köszi a válaszokat, és nagyon ügyesek vagytok, de én nem tudom teljesen mellőzni az ételízesítőt, sajnos. Így se használok túl sokat, de például a fiaim a spenótot ötödik nekifutásra se ették meg, mikor anélkül főztem.Nem tömik magukat chipsekkel, de azért nyilván az ilyen intenzív ízű nasik is közrejátszanak, hogy az enyhébb ízek már nem tetszenek nekik. Örülök, hogy szeretik a zöldséges ételeket, de valószínű, hogy az ételízesítőben levő ízfokozók is közrejátszanak ebben. Anélkül sajnos nem igazán ugrálnak értük. Ezért is szerettem volna, ha az az 1-2 kanálnyi, amit naponta megesznek, a lehető legjobb fajta, ami ma a piacon kapható.


OFF: Ismerek egy kisfiút, aki mikor pici volt, állandóan tepertőt akart enni, ráadásul Vegetába mártogatva... :-))

12. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Smudlaagi54)
2008. szept. 23. 07:26
sót én izlés szerint teszek,sosem mérem,de általában 5 kiló cucchoz nekem nem fogy el egy kiló só.
11. 'szti (válaszként erre: 7. - Csutkababa)
2008. szept. 23. 06:36
pirospaprikát miért nem?
10. smudlaagi54 (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2008. szept. 23. 06:03
Én is ezt szoktam megcsinálni,de más arányban. 1kg-ként 15-22 dkg só kell bele,én 17 dkg-ot szoktam hozzáadni,tapasztalatom szerint bőven elég hozzá.
2008. szept. 19. 08:48
érdeklődj egy bioboltban hátha van...ami nálunk kapható biotermék az nagyjábol az amit pitz irt és az árulják kisüvegben,tenni kell az ételhez belőlle,nem tudom neked elég vegetás e az íze de nincs telenyomva vegyszerrel....
2008. szept. 19. 08:45
Köszi! Ezt már próbáltam, jó is volt, bár elég sok só van ebben is, de nem ad olyan Vegetás ízt az ételnek. Ha a gyerek visszautasítják az egész főzeléket, az sokkal rosszabb, mintha beléjük etetnék egy kiskanál ételízesítőt, szóval, mivel nem tudom teljesen kiiktatni, ezért keresem a legjobb fajtát... Tudom, hogy egészségtelen és a legjobb lenne teljesen mellőzni, megpróbáltam, de nem ment.
2008. szept. 19. 08:41

en tengeri sot hasznalok, de keveset, kurkumat, gyombert, bazsalikomot, es ezekben legalabb nincsen tartosito, bioboltban veszem ,es nagyon sokaig eleg , mert szep szines lesz tole az etel, es neincs benne 100 fajta E.....

ami koztudott, hogy mennyire egeszsegtelen.

en ezt hasznalom, es jol hozza is szoktam mar.

nem hasznalok vegetat egyaltalan, meg pirosparikat is alig, sot a sajat eteleimbe egyaltalan.

azonkivul sok zoldsegfelet,es remek ize van minden etelnek hidd el.

6. e71af41436 (válaszként erre: 3. - 7eb13238d2)
2008. szept. 19. 08:36

végy a következő zöldségekből 1-1 kilót.

parika

hagyma

répa

gyökér

ezek mellé tégy fél kiló zellert,fel kiló karalábét

rengeteg petrezselyem zöldet,majd az egészet daráld le,sózd meg és tedd üvegekbe.hüvös helyen 8 hónapig eláll.le is lehet fagyasztani.na,ez az egfészséges ételízesítő.

2008. szept. 19. 08:35

Én direkt az "ételízesítő" kategóriára gondoltam, nem fűszerekre.


"Az ételízesítők olyan tartósított termékek, melyek önállóan nem ételek, hanem az ételek ízét, aromáját egészítik ki, az elfogyasztás örömét támogatják."


Szóval, melyik ilyen tartósított termék a legveszélytelenebb? Egy kaptafa mind, vagy a sok rossz közül, azért van lehetőség a legjobbat kiválasztani?

2008. szept. 19. 08:30
ha nem csak a delikátra és társaira gondolsz hanem klasszikus füszerekre,füszernövényekre,miért ne lenne egészséges?Étel-ízesitőröl van szó,egy füszernövény is ízesít...
2008. szept. 19. 08:29
:-) Jogos! Ezért kérdezem én is... Van olyan, ami kevésbé egészségtelen, de azért még ételízesítőnek nevezhető? Valami bio-termék esetleg?
2008. szept. 19. 08:27
Egy ételízesítő lehet egészséges?
2008. szept. 19. 08:25
Melyik a legegészségesebb ételízesítő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook