Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jobb? fórum

Melyik a jobb? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 27. 12:11
Köszönöm a válaszokat... Hát a napközi mellett döntöttem...
5. misz
2012. ápr. 26. 12:03

Tanító néni vagyok, és azt mondom, hogy gyereke válogatja, hogy melyik a jobb.

Egy olyan gyerkőcnek, aki mozgékony, nehezen megy a hosszú ideig való koncentrálás, annak az iskolaotthon az ideális. Ugyanis a tanórák egész napra vannak elosztva, és köztük a szünetek, szabad foglakozások stb. megkönnyítik a feltöltődést a következő órára. Egyenletesebben oszlik el a teher a nap folyamán.

De egy nyugodtabb, terhelést jól bíró gyerkőcnek, aki délután megy még néptáncra és furulyára, annak a napközis oktatás a megfelelőbb. Ugyanis az iskolaotthonban a délutáni tanítási órák miatt igen nehéz megszervezni, hogy különórákra járjanak a gyerekek. Hacsak nem 4 után viszi a szülő.


A lányom napközis osztályba jár, de ők is csak hétvégén hozzák haza hivatalosan a felszerelésüket. Én viszont kértem, hogy a matematika könyvet, az írás mf.-et és az olvasókönyvet hozza haza minden nap. És nem volt gond belőle. Szerintem ez csak rugalmasság kérdése.


A napköziben el kell készíteni a házi feladatot, mert azért van a tanulási idő. Az iskolaotthonban ezt önálló foglalkozásnak hívják. De a lényeg, mindkét oktatási rendben úgy kéne haza engedni a gyerkőcöt, hogy kész a házi feladat. 1. és 2. osztályban mindenképp.

2012. ápr. 25. 15:54
Hát nem tudom... nem vagyok biztos, hogy nem-e zavarna, ha nem látnám napról napra, hogy mit csinál a gyerek.. az iskolaotthonban csak hétvégére adják haza a felszerelést...
2012. ápr. 25. 10:20

Nálunk egy lehetőség van 8-16-ig suli az első 3 évben. Egyik héten matek van délelőt és irodalom délután a következő hét fordított plusz emelt szintű nyelv oktatás. Leckét nem hoznak haza vagyis írásbelit, mert olvasnia otthon is kellene.

Mért kell ennyire leterhelni egy 7 éves gyereket nem értem?

2012. ápr. 25. 09:40

Mi itt még nem tartunk, de szerintem én az elsőt választanám. Mert elég az szerintem, ha a gyerek reggeltől délutánig tanul, és ott olyanok figyelnek oda hogy megcsinálja a leckét akik tudják, hogy jól is csinálja, minthogy hazavigye a talán nem hozzáértő szülőhöz, és még az otthoni pihenőidejét is a tanulással töltse.

Szerintem ezt is mérlegeljétek, hogy még gyerek, szóval nem szólhat az egész napja csak a tanulásról.

2012. ápr. 25. 09:36
Szeptembertől a gyermekem iskolás lesz.. A körzeti iskolánkban lehetőség van iskolaotthonra és napközire is. Beiratkozás 04.26 és 04.27. Melyik a jobb???? (Az iskolaotthonban nem adják haza a felszerelést....)A napköziben lehet nem tanul...Tapasztalatokat várnék...Pro és kontra érveket.. Köszönöm előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook