Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jobb? Elevit? Gravida? Materna? fórum

Melyik a jobb? Elevit? Gravida? Materna? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jan. 15. 11:23
Ja és egészségesek mindketten a mai napig. Nem volt gond sem a terhességgel, sem a szüléssel.
2009. jan. 15. 11:21
Én semmit nem szedtem, csak vastablettát amikor kellett. Rengeteg gyümölcsöt ettem kilószámra. Az első fiam megszületett a 40. héten 3900g-mal, és 55 cm-rel. A második fiam 39. héten, 3250 g.-mal, és 51 cm-rel született.
74. Yulcsy
2009. jan. 15. 09:27

Én még nem vagyok várandós, de a Gravidát szedem.Az biztos, hogy nem szabad éhgyomorra bevenni, mert abból csak baj lesz.Nekem ami bevált, hogy este,lefekvés után veszem be (nem üres hasra )és akkor semmi bajom nincs tőle.Én azért választottam ezt, mert jód is van benne, valamint a Béres név elég jól hangzik, nem gyárt rossz termékeket.

De szerintem mindegyik jó.

2009. jan. 14. 23:43

elevitet szedtem.

de hogy melyik a jobb?

szerintem teljesen mindegy.....

a legfontosabb amúgy a folsav, nem tudom, hoyg melyikben menniy van. de szerintem egy kaptafa.

2009. jan. 14. 16:40
Szioka én A gravidával kezdem nekem nem jött be én mindig hánytam utánna.Majd kiprobáltam az elevitet attól semmi bajom nem volt.
2009. jan. 14. 16:20
Én elevitet szedtem.
70. kingi7
2009. jan. 14. 15:38
Én femibiont szedek, mindenkinek ajánlom,nagyon komplex és nem hízok tőle,mint az elevittől
69. Knéni
2008. nov. 27. 17:29

Sajnálom, hogy csak most olvastam a bejegyzéseiteket!

Előző két terhességem alatt elevitet szedtem kétnaponta, mindketten a 38. héten normál súllyal (3000g, 3050g)jöttek a világra. Most új védőnőm van, aki a gravidát ajánlotta. Ez viszont nekem is visszajön, mint ahogyan azt sokan írjátok. 90 darabosat vettem, 3 szem fogyott belőle. Ha van esetleg köztetek olyan, aki ezt tudja szedni, szívesen átadnám.

2008. nov. 12. 12:30
Van az Eurovit gyártótól is. Abban van már halolaj is!Állítólag az agy fejlődéséhez fontos!
2008. nov. 12. 12:13

Én végig Elevitet szedtem, és 3140 gr és 48 centivel született a lányom a 42. hétre!!!!

A Gravidát is szedtem de ahogy lenyeltem vissza is jött!!!

2008. nov. 12. 12:02
Én Elevitet szedtem.De jol megnött töle az étvágyam meg a babám is mert 4800grammal született persze császárral.
2008. nov. 12. 10:26
A Gravidával tényleg van vmi baj. Most 20 hetes terhes vagyok, kezdtem a Maternával (mivel 5 éve az első terhességgel is azt szedtem), nem volt semmi bajom. Több ember tanácsára átváltottam Gravidára, onnantól kezdve folyamatosan hányingerem volt, néha hánytam, visszaváltottam Maternára, semmi baj. Ma reggel, már 20 hetesen, gondoltam, semmi ilyen problémám nem lehet, beszedem a maradékot. Szinte le sem ért, már a nyitott ablakban sóhajtoztam, végül bent maradt, de nem kis küzdelem árán. Úgyhogy, ha valaki hány terhesség alatt és Gravidát szed, megér egy próbát, átváltani másra, vagy hagyni pár nap szünetet, hogy tényleg attól van-e a hányinger.
2008. szept. 25. 13:27
Én elevitet szedtem minden terhességemnél.Átlagos súllyal születtek a gyerekeim, semmi extrém.Májusban az elevit 30 szemes nálunk 2035 ft volt.
63. NIKA77
2008. szept. 25. 13:09
ÉN ALLERGIÁS LETTEM A MAGZATVÉDŐRE HÁROM HÓNAPIG PRÓBÁLTUK HOL EZ HOL AZT MATERNA-ELEVIT FELVÁLTVA KIÜTÉSES LETTEM TŐLE.AZTÁN A HÁTRALÉVŐ HAT HÓNAPBA CSAK A VASAT ÉS A FOLSAVAT SZEDTEM.ÉS A KISFIAM 4100gÉS 59 CM SZÜLETET MEG.NEM LETT KICSI EGYÁLTALÁN MERT NEM SZETEM A MAGZATVÉDŐT.
62. Lexike
2008. szept. 25. 10:42
Nekem az elevittől sikerült terhesség elött 10kg-ot híznom. Együtt kezdtük el szedni egy ismerősömmel mind a kettönknek késet a havink és nagyon görcsölt a hasunk. Folsavat szedtem végül a terhesség alatt és vasat. De sokan dicsérik nagyon az elevitet sajnos nekem nem jött be.
2008. szept. 25. 09:37
A gravidától hányingerem volt. Én Elevitet szedtem.
60. ts
2008. jún. 17. 13:19

Én Gravidát szedtem. Az 1-2. trimeszterben minden nap, utánna kétnaponta. A laboreredményeim kiválóak voltak mindig, sosem szedtem semmi mást.

A család félt, hogy óriásbébi lesz a vitamintól... 2950 grammal született a kicsi lány.

Nekem bevált, most szoptatás alatt is szedem.

2008. jún. 17. 13:05

Én Elevitet szedtem mindkét terhességem alatt./majd a szoptaás során is/ Semmi másra /pl. vas, folsav/ nem volt plusszban szükség.

Kislányom 3150 g 52 cm, kisfiam 4150g, 57 cm született,

2008. jún. 17. 11:11
Ja! A terhesség második felében az adagot 2 napi, majd 3 napi adagra csökkentettem, hogy ne legyen oriás bébike.
2008. jún. 17. 11:09

Szerintem a terhesség feléignapi 1 Elevit a legjobb!!!

Magzatvédő hatása miatt, és a bébi idegfejlődését pozitivan befolyásolja. A terhesség elsőfelében a rizikofaktorokat képes csökkenteni. Pl Ha előtte gyógyszert szedtél, vagy dohányoztál, mert nem tudtad még, hogy terhes vagy...Maternát nem ajánlom ,mertnagyon csontosodik a bab feje, és oriás lesz, nehéz világrajönnie természetes úton, sokszor császár lesz belőle.

Nutrilite vitamint most szedek, a szülés után, mivel teljesen bio.

56. ansza
2008. jan. 11. 18:43
én is Elevitet szedtem,de csak az első 3 hónapban,igy mondta a doki.utánna már csak vasat szedtem.nekem bevált a reggeli émelygésekre is.és nem lett nagysúlyú a babám,nem gondolom,hogy ez befolyásolja.de szerintem nincs nagy különbség a terhesvitaminok között,nagyjából egy az összetétel.bár olvastam,hogy a Gravida van inkább a magyar nők igényei szerint összeállitva,és van benne jód,ami vmi miatt kell a kismamáknak,és ez az Elevitben nincs.
2008. jan. 11. 17:20
Én Elevitet szedtem a terhességem alatt, félidőig naponta, később másnaponta. Semmi problémám nem volt tőle. Azt hozzáteszem, nem hiszem hogy ettől lesz nagy egy baba, szerintem ebben inkább benne van genetika, mivel az én babucim 39.hétre jött 2200g-mal és 48cm-rel,de sem a párom, sem én nem vagyunk zsiráfok!:)Jelenleg szoptatok és most is szedem.
2008. jan. 11. 17:11
én is az elevitet szedtem, és nagyon bevált, bár biztos vagyok benne, hogy hízlalja a babát. ennek is van trükkje, a terhesség felétől elegendő két-háromnaponta egyet bevenni.
2008. jan. 10. 18:26
Az Elevit a divatos ma, de mindegy hogy igazabol melyiket szeded, vagy nem szeded. En a lanyommal semmit nem szedtem, mert nem mondtak hogy szedni kell vmit is, 4 evre szultem a fiam, aki most egy honapos vele mar adtak a Centrum Materant, bevallom az elso 2 honapba szedtem, utana mar kimeletesen bantam vele, mert azt hallottam, hogy a babat hizlalja, amitol egy kicsit feltem hogy egy nagy babat nembiztos hogy megtudok szulni, mivel jomagam sem vok nagy, de hala istennek egeszseges szep nagy babat szultem 3350g es 50 cm-rel. De ha valtozatosan etkezunk, sok gyumolcs, zoldseg, szenhidrat, sot zsirokat is viszunk be a szervezetbe, mert arra is nagy szugsege van egy magzatnak akkor nem kell semmi vitamin, kben mindegy melyiket szedjuk
2007. dec. 14. 17:13
Sziasztok!! Én Elevitet szedtem de még nincs babá csak az orvos ajánlotta h miután már próbálkozunk kipróbálhatom aza Elevitet hát 7napig bírtam,hányinger,szédülés,nem bírtam ki kelni az ágyból,és hát a székletem az sötét zöld volt ha volt....és a baátnmnek szintén 7napig sikerült szednie a tünetek ua....
2007. dec. 13. 12:58
Én semmi ilyen vitamint nem szedtem. Sem vasat. Elítélhet aki akar, de a lányomnál mindent betartottam, mindent szedtem, mégis 33. hétre született. A fiam pedig 39.hétre, egészséges, a mai napig semmi baja, mozgásban fejlettebb a korabelieknél!
50. ce91523917 (válaszként erre: 5. - Szamó)
2007. dec. 12. 20:21
Terhesség előtt, alatt és a szoptatás során is lehet szedni az Elevitet.
2007. dec. 12. 20:19
Én elevitet, szedtem az első terhességem alatt is és most is. A legtöbb gyógyszer és vitamin, amiben van vas, szorulást okoz. Aki nem tud nyelni, annak ajánlom a folyadékos vitaminokat, a gyógyszerész segít választani. Árba ugyan ott van, mint az Elevit, egy hónapra 2 ezer forint. A nagyobb kiszerelés persze mindig gazdaságosabb.
48. lily3
2007. nov. 29. 18:26
Én anno 5 éve Elevitet szedtem,a barátnőmnek az orvosa Gravidát ajánlott.
2007. nov. 28. 15:25

Sziasztok!!

Lehet kapni és azt hiszem a kicsi ami 1 hónapi adag az ilyen 2400 körül van nem tudom biztosan de e körül.:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook