Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mélyen tapadó méhlepénnyel az élet fórum

Mélyen tapadó méhlepénnyel az élet (beszélgetős fórum)


7. petrus20082017 (válaszként erre: 1. - Szimo2)
2017. szept. 19. 09:43
Nálad azóta van változás? Van remény?
2017. szept. 19. 09:31
Sziasztok. Én is hasonló cipőben járok. 15 hetesen elöntött a vér, szó szerint. Kiderült, hogy mélyen tapad a lepény. Ezután 6 nap kórház következett, szigorú ágynyugalommal. Ennek már több mint 3 hete. Vérzé azóta nincs, viszont a barna pecsételés azóta is megvan. Lelkileg nagyon megvisel, hogy a fekvés ellenére sem akar elmúlni, ezért itthon már picit mászkálgatok. De emiatt éjjel sem tudok aludni, folyton attól rettegek, hogy megint vérezni fogok 😢
2017. júl. 8. 20:24
Van pár ilyen fórum. Ott tudsz olvasni tapasztalatot.
2017. júl. 8. 11:58

Egy hónapot szigorúan feküdtem, semmit sem csinálhattam, nekem még nyújtózkodni sem szabadott, pedig semmilyen tünetem sem volt.

Néhány napot kórházban töltöttem, szobatársamnak is ugyanez volt a problémája, ő állandóan vérzett, nyugtatót kellett szednie, hogy se ő, se a baba ne mozogjon annyira.

Méhszájamon volt a méhlepényem. 26 hétre előlre húzódott.

3. lapbarna (válaszként erre: 1. - Szimo2)
2017. júl. 8. 11:31

Szia!

Nekem a két nagyobbik fiamnál volt placenta previa. Azóta már 13 és 11 a évesek.

Az elsőnél a 25 hetre húzódott fel a lepény, addig volt vérzés is.

Minimálisat legyél talpon, egyetértek az előttem szólóval.

Kitartást, minden rendben lesz!

2. macibogarka (válaszként erre: 1. - Szimo2)
2017. júl. 8. 11:10
Szia. Nekem is mélyen fekvő a lepény, hátsó fali. Nekem ugyan nem volt szerencsére gondom vele, de szerintem hallgass a dokira! Nyilván kímélő életmód, lehetőleg fekvés. De a barnás folyás már valóban kisebb gond mint a vérzés! Ugye az alvadt vér, ami kis mennyiségű vérzésből adódik. Elvileg ahogy nő a méh fentebb húzódik majd a lepény is. Sajnos ezzel mem tudsz mit kezdeni, várni kell, pihenni! Semmi megerőltető, és gondolom ellenőrzik majd folyamatosan. Baba mozgását érzed már? Engem mindig megnyugtat ha mozog :) azzal pedig felesleges idegesítened magad hogy mi van ha 1 óra múlva lesz vérzés, ki kell feküdni! Ne olvasgass neten és hasonlók :) bár tudom ez nehéz, de próbálj pozitív maradni! Én ilyenkor mindig megbeszélem a babával hogy minden rendben lesz :) és a kímélő üzemmód azt jelenti, hogy nem takarítasz, nem főzöl, max vmi nagyon gyorsat de inkább azt sem, semmi emelés, semmi szex! Hallgass zenét, olvass ha megteheted, az eltereli a figyelmedet is :)
2017. júl. 8. 10:54

Kedves "Hasonló Cipőben Járó" Kismamák!


Olyanokhoz szeretnék fordulni, akik hasonló gonddal küzdenek/küzdöttek a várandósságuk során.Mellső fali, alul tapadó méhlepényem van, ami miatt 17 hetesen vérzéssel kórházba kerültem. Azóta táppénzen, kímélő üzemmódban pihengetek, mégis előfordult most, a 22. héten barna folyás görcsök nélkül. Az orvosom szerint "ezzel nem foglalkozunk, csak ha erősebb vagy ha friss vérzés lép fel, mivel feljebb fog ez "mozdulni". Ha van valaki, aki hasonló cipőben jár vagy járt, kérem írja le a tapasztalatait vagy azt hogy ő hogyan viselte ezt, mivel engem nagyon megvisel a dolog és képzeletben mar az összes hajszálam kihullott. Tudom, hogy ilyenkor fő a nyugalom és az optimizmus (utóbbiban sajnos sosem voltam túl jó)

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook