Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mélyebb vágásra lehet valamit venni vagy orvoshoz kell forduni? fórum

Mélyebb vágásra lehet valamit venni vagy orvoshoz kell forduni? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 22. 13:11
Szerintem begyógyul magától. Én hetente csinálok ilyet, elég szerencsétlen tudok lenni. Egyszer kb. másodfokú égést csináltam -cukorgyantát akartam csinálni, és ahogy hűtöttem a folyékony cukrot beleért az ujjam. Tiszta hólyag volt, volt egy jó hónap mire meggyógyult. folyt belőle ilyen hólyagos váladék,elég undorító volt. én körömvirág krémmel kente. nagyon sokat segített. Az volt a vicces, hogy annyira leégett a bőr,hogy jó pár hónapig nem volt ujjlenyomatom azon az ujjamon.Nem voltam orvosnál vele.
2013. szept. 22. 11:25
Nekem van az orcámon több olyan gyerekkori heg, ami, nem nagy gond- egyik szemöldök fölé dobott kavics, másik:Anyám pofánvágott egy üveg hamutartóval, szétrepedt a felső ajkam- de lehet, nem látszana, ha kezelték volna.
13. f6390e6b9b (válaszként erre: 11. - 45b4ec3330)
2013. szept. 22. 11:03
NE!!!semmi kence fice vagy spray!!!
12. f6390e6b9b (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. szept. 22. 11:00
Nem,mert ömlött a vér belőle,mindent kimosott.
2013. szept. 22. 10:59

Egyébként persze többször megtörtént már a családban, hogy megvágtuk vagy reszeltük a kezünket és ezekkel nem szaladgáltunk orvoshoz, de ez kicsit komolyabb...

A kisujjának a begyéből, abból a domború részből vágott le egy akkora darabot, hogy nem kifele hanem befelé domborodik, és látszanak kis "valamik" elég undi...

Vannak aloevera spray-k meg hasonló dolgok, akkor ezeket ne alkalmazzuk?

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - F6390e6b9b)
2013. szept. 22. 10:51
az érdekes, hogy nem adtak Tetanuszt.
9. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. szept. 22. 10:42
Szia!Anno az első ujjpercem félig levágtam a nagykéssel.Én elmentem dokihoz vele és csak bekötözött,még tetanuszt sem kaptam.Amikor már látszódott hogy kezd sebesedni akkor kamilla teába kellett áztatnom,növelve az időt,így másfél hónap alatt rendbe jött,de mondom,nekem fél ujjpercről volt szó.
2013. szept. 22. 10:39

Velem sokszor megtörtént amikor büfében dolgoztam, hogy lereszeltem, esetleg le is nyestem egy darabot az ujjam végéből. Soha nem mentem vele orvoshoz, leragasztottam, ujjvédő, hogy ne vérezzen át, meg ne szennyeződjön a seb, egy hét alatt meg gyógyult.

Persze így látatlanban nehéz megítélni, mennyire indokolt az orvosi ellátás, de az biztos, hogy nem használ neki, ha közvetlenül éri a szennyeződés, mert úgy még a kicsi sebből is lehet komoly gyulladásos probléma.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. szept. 22. 10:36

Nem érdemes.

Anyukád nyugodjon egy kicsit a popsiján. :)

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2013. szept. 22. 10:36
ne csirkét pucolt... szerintem kááposztareszelés nem annyira veszélyes üzem
2013. szept. 22. 10:35

Szerintem anyukád már elég nagylány, hogy tudja, hogy 1. ilyennel felesleges az orvos, 2. ha lerángatja a kötést, vérezni is fog.

Legalábbis sejtésem szerint kb egykorúak lehetünk, és én tudom, hogyha ilyen van netán, akkor néhány napig hanyagolom a pancsos dolgokat.

2013. szept. 22. 10:35
Lehet, össze kéne varrni, attól függ, milyen bőrréteget érint. Az elfertőződés megelőzésére mindenképp jó lenne, ha sebész látná.
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. szept. 22. 10:34
Lehet, hogy egy Tetanusz injekció sem ártana, mivel a főzés közbeni mély vágás elég fertőzésveszélyes lehet.
2013. szept. 22. 10:33

nem érdemes ezzel orvoshoz szaladgálni


türelmesen meg kell várni, míg begyógyul...nem felrángatni a sebet

2013. szept. 22. 10:31

Tegnap anya káposztát reszelt és sikerült neki a kisujjából lereszelni egy darabot. Vérzett elég rendesen, szerencsére a szomszéd szociális gondozó így tudta, hogyan kell ellátni. Lefertőtlenítette, tett rá betadin kenőcsös gézt és bekötötte.

Anyukám elég szorgos féle így nem tud nyugton maradni, most is lerántotta a gézt és megint vérzett.

Na a kérdés az, hogy ilyen mélyebb vágásra lehet valamit venni, hogy gyorsabban gyógyuljon, esetleg érdemes orvoshoz fordulni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook