Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek? fórum

Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. LoLiNa
2007. jún. 28. 15:09
A lime kortól nem wéd!
2007. jún. 28. 13:51

Szerintem a kullancs ellenit, no meg HepatitisB ellen élamilag kapnak és amit még érdemes lehet, az a hepatitisA. Bár nem biztos, hogy ezekre szükség lehet. Én soha nem voltam beoltva pl. kullancs ellen, én még is itt vagyok.

Egyébként a megfogalmazás em igazán jó. Attól, hogy be van vki oltva kullancs ellen, az nem azt jelenti, hogy nem megy bele a kullancs, hanem azt, hogy limekor és az agyhártyagyulladás egyik vírusos megbetegedésétől véd!

16. LoLiNa
2007. jún. 28. 11:18
Csak a kullancsost. semmi mást a kötelezökön felül
15. dori79
2007. máj. 20. 08:30
én talán a kullancselleni oltást adatnám be.3x kell ismételni utána véd
14. a900f63755 (válaszként erre: 12. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 17. 00:02
Esetleg az oltóanyag nevét megtudnád mondani?
13. a900f63755 (válaszként erre: 12. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 16. 23:59
Köszi a tanácsot, megfogadom!
12. 104bdd8c43 (válaszként erre: 11. - A900f63755)
2007. ápr. 16. 23:53

Első körben 3200 ami az első 2 adagot tartalmazza. A 2 között 2-3 hétnek kell eltelnie.

Nálunk meg kell rendelni, másnap szállítják.

A 3.- at talán 1 év múlva, majd 3 évenként emlékeztető. Ha jól tudom 1 éves kortól lehet beadatni ezt.Minnél előbb adasd be! Az enyhe tél miatt rengeteg a kullancs!

2007. ápr. 16. 23:47

Mennyibe kerül a kullancselleni oltóanyag?Hányszorra adják be?Függ a gyerekek korától?A fiam 4 múlt, a lányom 3?

Köszönöm a választ előre is!

2007. ápr. 16. 23:46

Én a kullancs elleni oltást adatom be, mert az oviból elég sokat járnak kirándulni és jobb megelőzni a bajt.Az agyhártyagyulladás ellenit meg majd akkor, amikor már egy szurival megoldható és nem kell 3x oltani a gyerekeket.

Én bárányhimlő ellen nem is akartam beoltatni őket.Most estünk át rajta, még a legkisebb van benne, de nincs semmi szövődmény és most kicsinek elég jól viselték.

Influenza ellen nem oltatom őket.

2007. ápr. 16. 22:39
Most a napokban adattam be a fiamnak a kullancs ellenit, majd amikor már lehet a bárányhimlő ellenit is beadatom. Megkérdeztem a gyerekorvosunkat és ő ajánlotta a beadását.
2007. márc. 9. 20:55
A bárányhimlő motanában egyre több következménnyel jár. Láttam egy filmet olyan betegekről, akiknek maradandó károsodással járó szövödmények jelentkeztek, pl mozgásképtelenség, agyhártyagyulladás stb. Szörnyű volt!A keresztfiamnak beadattuk, ha lesz, a gyerekemnek is megveszem. A kullancs okozta agyhártyagyulladás, és a meningococcus okozta agyhártyagyulladás elleni védőoltás is nagyon hasznos, nem szokott egyik sem mellékhatással járni.Szerintem az influenza elleni felesleges, úgyis mindig azt mondják, hogy a vírusok szerkezete változik, akkor meg a régi típusú ellen kifejlesztett mit sem ér.
2007. febr. 19. 15:10

Én a kullancsellenit adattam be a gyerköimnek.Illetve még van a 3.széria,aztán ha jól tudom 3 évente kell megismételni.

Mi sajna minden évben kifogtuk a nyavalyásokat,itthon nem győztem átnézni,majd kiszedni belőlük.Ezek beadatásáról a vélemény is megoszlik,én nyugodtabb vagyok,hogy bennem a tudat,bennük meg az oltóanyag:)

6. gréger (válaszként erre: 5. - 12667dcac6)
2007. febr. 19. 15:09
Igen, én is a kisebbik gyermekemnek szerettem volna beadatni, mert már tudom, hogy mivel jár ez.De nem tudom megfizetni és valamelyik gyerek azért nem ilyen nehezen és hosszú idő alatt esik át rajta, és jön rendbe.
2007. febr. 19. 13:45
A rota vírus ellenit csak akkor érdemes beadatni,ha a gyerek még nem kapta el,mert állítólag ezt csak egyszer lehet.A bárányhimlő ellenit én is szerettem volna beadatni(én nyitottam azt a topikot)de még mindig sokan lebeszélnek róla.
4. d@nu
2007. febr. 19. 11:52

A mi orvosunk elég korrekt (volt - hát nem nyugdíjba ment?). Ő kizárólag az agyhártyagyulladás ellenit javasolta, a többivel kapcsolatban (pl. influenza, Varicella) megadta a szükséges felvilágosítást, de sem ellene, sem mellette nem foglalt állást. Ezek a betegségek szerencsére nagyon ritka esetben válnak veszélyessé, igazából az oltás szükségessége leginkább a szülő félelmeitől és a gyermek körülményeitől függ.


Nézd meg a Tudásbázis - Érdemes beadatni a bárányhimlő elleni védőoltást? fórumot is, ott is találsz véleményeket. :)

2007. febr. 18. 18:00
Nem tudom, hogy pl az influenza elleni védőoltást érdemes-e beadatni a gyerekeknek.Vagy pl. az agyhártyagyulladás vagy a rota vírus ellenit.Nekem van egy közel három éves lányom és egy kéthónapos kisfiam.Inkább a pici miatt aggódom,mert nála még könnyebben lesznek szövődmények.A lányom rota vírusos volt 11 hónaposan, és valami szörnyű volt.Tönkrement az egész emésztőrendszere, három napig infúzión volt.Én mégegyszer ezt nem bírnám végignézni, ami vele történt.De megkérdeztem, 33000 ft a rota elleni oltás.....
2007. febr. 18. 12:14

Nemtudom.Az ismerősöm beoltatta,és betegebb lett,

mint azelőtt.

2007. febr. 18. 09:50
Mely nem kötelező védőoltásokat érdemes beadatni gyermekünknek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook