Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méltósággal megérkezni.../ A csendes szülés fórum

Méltósággal megérkezni.../ A csendes szülés (beszélgetős fórum)


14. Sena
2008. aug. 22. 21:55
Amikor a fiam született, a hasamra fektették amig megnyugodott, beszéltünk hozzá pár percig és utána Apa vágta el a köldökzsinórt. Aztán megint visszaadták a babát 5-10 percre és csak utána vitték ki a szobából fürdetni. Jó lenne ha minden kórházban legalább ennyire türelmesek lennének, vagy még ennél is jobban!
2008. aug. 13. 12:03

Mo-n a kórházak töbségében a szülés nem a babáról vagy a mamáról szól, hanem arról, h gyorsan legyünk túl rajta, mert a dr úrnak ezernyi más fontosabb dolga van. És különben is mekkora szívességet tesznek neked, ők. haha ...

:s

12. pemete (válaszként erre: 9. - Sz.Csirke)
2008. aug. 1. 20:10
Igen, nagyon szép így szülni, én is szívesebben szültem volna így, ha lett volna pénzem arra, hogy megfizessem az orvos és a szülésznő szolgáltatásait. De mivel nem volt, ezért maradt a "mészárszék".
11. maya80 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2008. júl. 17. 07:56
Sajnos...
2008. jan. 31. 12:56
már olyan rég volt.....
9. Sz.Csirke (válaszként erre: 8. - Mágika75)
2007. nov. 20. 20:18

En is ezzel ertek egyet, idoben kell keresni helyet, es orvost, idoben kell a kezbe venni a dolgot. Persze ha csak berohanok a legkozelebbi korhazba, sok igenyem sincs, csak legyek mar tul rajta, es hagyom hogy ki legyek szolgaltatva, akkor szerintem a sajat dontesembol kifolyolag en magam fosztom meg a gyermeket attol, hogy meltosaggal megerkezzen. Sajnos sokan nekem is megprobaltak megmagyarazni, hogy igy szulni alomvilag, pedig nem az, csak, bizonyos helyeken eloknek tobbet kell tenni erte.

En is igy fogok szulni, szerencsere a szulesznom nem is csinalja mashogy.

8. Mágika75 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2007. szept. 16. 21:34

Szia _kleo_!


Szerencsére nem mindenhol illetve nem minden orvos esetében van így. Van, ahol/akinél igenis a mama és a baba az első.

KisCsengénk születése méltóségteljes, csendes nyugalomban zajlott, olyan volt a hangulat, mint egy templomban. (Szép gondolat, hogy a szülőszoba a születés temploma...) Kellemes félhomályba, meleg vízbe érkezett KisCsengénk, legalább fél óráig önállóan lélegzett és még lüktetett a köldökzsinór is. Senki nem sietette, hogy vágjuk már el, pedig az orvosom a szabadságáról jött be a telefonhívásunkra.


Az orvosommal már jó előre, még a várandóságom elején megbeszéltem, hogy mit szeretnék. (gátvédelemmel, fájdalomcsillapítás nélkül, stb, stb.) Ha időben beszélünk ezekről az orvossal, akkor időben kiderül, hogy partner-e ebben, vagy érdemesebb másik orvost keresni. Szerintem.

7. 58f68708d1 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2007. szept. 10. 23:15
ez hálisten nem mindenhol van így.én a Péterffyben szültem,le a kalappal az orvosom és szülésznőm előtt!!!
2007. aug. 26. 22:26
Amikor én a kislányomat szültem akkor figyelték s kérdezték mi a jó nekem,mit szeretnék hogy jobb legyen.Lehet azért mert kolléganők voltak a szülésznők, de azt hiszem ez akkor nem erről szólt.Nálunk a gyors tempó a végén azért volt szükséges mert vészhelyzet lett a vége,sietni kellett,de ennek ellenére Nórácskám teljes nyugalomba érkezett és azt hiszem méltósággal.Különböző emberként mindenkinek más a méltósággal szülés!???Nekem ez az volt:))))
2007. aug. 23. 15:00
Szép, csak a valóság kegyetlen!
2007. júl. 10. 21:13
Bár minden gyerek így születhetne!
2007. júl. 10. 21:11
Ez tényleg szép, de amikor "nagyüzem" van egy-egy szülésnél, ott nincs idő ilyenekre. Amikor én szültem, akkor pont front volt és sok szülés zajlott. Kevés a szülésznő.
2007. júl. 10. 21:06
Sajnos a szülőszobán az orvos/szülésznő diktál, a szülő nő és a baba érzései háttérbe szorulnak. Szomoru tény, de így van.
2007. júl. 4. 06:15

Már többször olvastam cikkeket erről, most végre kezembe kaptam a könyvet...megdöbbent minden fejezete. Nem értem miért ennyire NEM ELFOGADOTT, ez a dolog, hiszen egyszeri olvasás után is annyira érthető, annyira egyértelmű és tényleg nem kell sokat plusszban tenni, hogy lehetőséget adjunk a pocakunkban fejlődő csöppségnek egy "emberibb" világrajövelre. Egy rövid részlet:

"Aszerint, hogy azonnal vágjuk-e el a köldökzsinórt, vagy akkor, amikor már nem lüktet, egész más lesz az élmény, amelyet a gyermek a világba léptéről megtapasztal. A köldökzsinórt azonnal elvágni annyi, mint az agytól brutálisan elvonni az oxigént. Erre a egész lény a jól ismert hevességgel reagál: pánik, eszeveszett hadonászás, szivet tépő, aggasztó sikoltások. Mennyivel különb, mennyivel édesebb az életbe való belépés, ha tiszteletben tartjuk a köldökzsinórt! Az agy egyetlen pillanatra sincs az oxigéntől megfosztva. Ellenkezőleg, kétfelől is kap. Mivel nincs agressziv behatás, nincs stressz, nincs pánik. Harmonikus, fokozatos az átmenet egyik világból a másikba. A vér a maga részéről zökkenőmentesen változtat útvonalat. A tüdő egy pillanatra sincs túlterhelve.

Amikor kikerül a gyermek, felkiált. A mellkas, amely a végletekig össze van préselve, és most hirtelen semmi sem szoritja, kitágult. Üresség keletkezett. Ide zúdult be a levegő. Ez az első belégzés. S egyúttal égető érzést is okoz.

A megsértett gyermek kilégzéssel válaszol. Dühösen kitolja a levegőt. Ez az a bizonyos kiáltás. És ilyenkor gyakran minden leáll. A gyermek, aki ekkora fájdalomtól meghökkent, mintegy szünetet tart. A szünet láttán azután elveszitjük a fejünket. És szokás szerint jön ... a pofon, a fenékre verés...

De ezen a ponton, ha felkészültek vagyunk, ha tudunk parancsolni hajlamainknak, bizunk a természetben és a köldökzsinór erőteljes lüktetésében, tartózkodunk a beavatkozástól. És akkor láthatjuk ... hogy a légzés újra magától beindul. Először bizonytalanul, óvatosan, időnként szünetet tartva.

A gyermek, mivel a köldökzsinóron keresztül kap oxigént, kényelmesen csak annyit fogad el az égető érzésből, amennyit éppen el tud viselni. Meg-megáll, újrakezdi. Szoktatja magát, mélyen lélegzik. És hamarosan élvezetet talál abban, ami először oly kegyetlenül sértette."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook