Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
33765. Ciklonka (válaszként erre: 33752. - SzederCinke)
2020. jan. 29. 07:29

Szia!


Én a gyógypiacon vettem. Elől cippzáros és állítható pántos,fekete és 2 vettem, de csak az egyik kényelmes. Ma megyek kontrollra ott egyeztetek a dokival, hogy milyet vásárolhatok most.

33764. Ciklonka (válaszként erre: 33754. - Kristin44)
2020. jan. 29. 07:23

Szia!

Én a gyógypiac oldalról rendeltem. Nálam B és C között vaciláltunk. Én vettem mind 2ből egyet. Persze a C kényelmes. Ma megyek kontrollra megbeszélem a dokival, hogy milyet vegyek, mert azért a váltás nem árt.

33763. Ciklonka (válaszként erre: 33750. - Rizsa66)
2020. jan. 29. 07:17

Szia!


Én szerencsés voltam, mert kb. egy fél órával a műtét után már észnél voltam. Ez azért mindenkinél más.

33762. Sztia (válaszként erre: 33725. - Gizimama)
2020. jan. 28. 21:34

Szia! Mindjárt itt a műtét napja! Nagyon izgalmas!

Teljesen elviselhető a fájdalom, ne aggódj! Az első pár napban olyan “le akar szakadni a cici” érzés van, de én pl csak az első és második napon vettem be egy-egy fájdalomcsillapítót. Minden mozdulatot lassan, óvatosan csináltam.

Melltartót a kórházban vettem, az tűnt a legegyszerűbbnek. Jól is tettem, mert eggyel nagyobb méret kellett végül, mint amit megbeszéltünk.

2020. jan. 28. 17:46
Kinekmi volt az előtte és utána méret?
33760. ew** (válaszként erre: 33751. - Kilencujjú Logan)
2020. jan. 28. 11:49

Szia!

Nekem is voltak hasolnó gondolataim mint neked. Szóba sem kellett hoznom mert Jósvay mondta magától. Én sem szültem még....

és mondta, hogy az sem kizárt, hogy szülés után kisebb lesz és majd implantátumot szeretnék. :)

Nyilván az ellenkezője is előfordulhat, hogy ismét nagyon nagyok lesznek.

Mindenesetre én számolok azzal, hogy majd ha egyszer lesz gyerekem és nem leszek elégedett akkor vár rám egy fizetős műtét is mert ez TBlesz.

Annyit tudok, hogy màr nem várok a babára, jön amikor jönnie kell, de addig is boldog, mozgalmas, sok melltartós, “kis” cicis életre vágyom :)

33759. Kilencujjú Logan (válaszként erre: 33756. - VendrinerPiroska)
2020. jan. 28. 11:44
Szerintem is ezek nagyon fontos tényezők, alapból is kerüli az ember azokat, akik nem szimpatikusak. Én nem tudom mekkorát fogdostam ott, méretre kb akkora volt mint amit ki kéne venni a TB finanszírozáshoz. Az nem is tűnt olyan nagynak, viszont súlya meg volt rendesen, hát még egy annál nagyobbnak mennyi lehet... Nem is értem azokat, akik ilyen hatalmas méreteket rakatnak be, nekem ne mondja senki, hogy nem fáj a hátuk...
33758. Kilencujjú Logan (válaszként erre: 33755. - Dod27)
2020. jan. 28. 11:34
Szia! Műtét előtt adnak nyugibogyót :) Ébredés viszont mindenkinek más! Amikor engem műtöttek csisztával, olyan volt, mintha reggel alvás után keltem volna, teljesen normális, viszont a szobatársaim totál kivoltak. Maga az altatás is pár pillanat, fel se fog tűnni :)
33757. Edelino (válaszként erre: 33754. - Kristin44)
2020. jan. 27. 21:11

Szia.

Kompressziós nem jó mellkissebbítés után. Szerintem Jósvay is azt mondta, hogy sima kell (kompressziós szorít, az inkább implantátum tartására kell). Sima sport, vagy olyan amelyik jól fog (lipoelastic, gyógyászati célra szánt...). Ha C-t mondott, akkor jó lesz. De ha valami mégsem lenne jó, van a kórházban mezei sport-melltartó, tudnak adni (eladni). Egyet érdemes venni, másikat műtét után (hazafelé, másnap..).

33756. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33751. - Kilencujjú Logan)
2020. jan. 27. 20:29

Na, akkor Te is sínen vagy.:) A szimpátia nagyon fontos és a bizalom. Szerintem biztos szép ciciket varázsolnak majd Neked implantátum nélkül is, ha egyik doktor sem javasolja az implantátumot, és így legalább nem kell extra terhet cipelned. ;) Én megértem azt is, ha valakinek az a gond, ha nagyon pici a melle és nagyobbat szeretne, de mivel már évtizedek óta cipelem az enyémeket, nehezen tudom elképzelni, hogy azokat az 500cc nem lesz nehéz viselni egy idő után. De ez persze OT.

@HNikki777 : akkor sajnos nincs tali. Én egy héttel korábban megyek.

33755. Dod27
2020. jan. 27. 18:46

Sziasztok. Engem Afshin fog műteni van esetleg valakinek infója milyen? Esetleg képe? Jan16. An lett volna a műtét de elhalasztotta így most csütörtökön lesz. Mit ajánlotok félelem, szorongásra.

Illetve meg sose műtöttek /altattak milyen az ébredés? Köszönöm előre is a válaszokat!

33754. Kristin44 (válaszként erre: 33749. - Ciklonka)
2020. jan. 27. 13:36

Szia.

A kompressziós melltartós dolog engem is érdekelne. Érdekelne, hogy hol vetted és hogy jó volt-e rád úgy, hogy tulajdonképpen nem tudtad előtte felpróbálni? Vagy egyből több darabot vettél? Nekem azt mondta a Jósvay, hogy C-kosaras melltartó kell majd, akkor bátran vehetek C-kosaras melltartót, vagy a biztonság kedvéért vegyek egy D-kosarast is?

33753. HNiky777 (válaszként erre: 33741. - VendrinerPiroska)
2020. jan. 27. 12:52
Szia! 24-én. Te?
33752. SzederCinke (válaszként erre: 33749. - Ciklonka)
2020. jan. 26. 23:01

A kompressziós melltartót neked kell venni vagy adják? Vannak különböző típusok? Ha lehet választani, melyiket érdemes és miért?

Hány darabot? Attól tartok, hogy beleizzad/vérzik és ott fog nekem tocsogni.

Több nagymellű lány mesélte hogy beizzadtak neki és ahol feltörte neki a melltartó ott begombásodott. Emiatt én szorgalmasan mosom a melltartókat, és megnyugtatna ha a műtéti sebre is tiszta fehérneműt vehetnék.

33751. Kilencujjú Logan (válaszként erre: 33729. - VendrinerPiroska)
2020. jan. 26. 22:34

Hahó!


Nádai doki nagyon cuki! Sokkal komfortosabban éreztem magam, mint Jósvay doktornál. Nem éreztem, hogy gyorsan túl kell esni a témán. Kedves volt, mutatott szilikont is, hogy lássam az arányokat. Persze ő sem ajánlotta, de a méretek miatt mutogatta nekem. Úgy vagyok ezzel, hogy ha az orvosok sem erőltetik, akkor én se. Igazából olyan érzésem van, hogy a barátomnak tetszene a dolog, na nem mintha ő erőltetné, mert rám bízza a döntést, de ezt érzem, és nyilván szeretnék még jobban tetszeni neki. De csak emiatt nem fogom bevállalni, főleg ha a sebészek szerint nincs értelme.

Nádai mellfelvarrást végezne kb 100 gramm eltávolítással, ez olyan 5-600 ezer a Honvédban, azt hittem azonos áron lesz, mint a Szent Imrében, de drágább majdnem 200-al. Türelemmel válaszolt a kérdésekre, mutatott pár képet, bár bevallotta, hogy már nem szokott fotózni. Semmi extra nem volt a képeken, leginkább műtét előtti és műtét utáni képek voltak, egy-kettő olyan, amin a bimbó is gyógyult volt. Kérdeztem hogy áll az időpontokkal, hát június.... :D Egyébként ő is mondta, hogy szép kereket lehet csinálni az enyémből, de szólt, hogy egy év után minimálisan lejjebb megy majd, és csepp alakot vesz fel. Illetve kérte gondoljam át a dolgot, mert még nem szültem, és szülés után újra korrigálni kell majd valószínűleg. Kérdezte mikor szeretnék szülni, de most erre nem tudtam mit felelni, az is lehet, hogy jövőre terhes leszek, de lehet, hogy nem.


Válaszolva Norikaa kérdésére, a pillásom barátnője nála műttette magát TB-re, és borzasztó elégedett volt. Képet sajnos nem mutatott magáról, de nem is akartam nagyon erőltetni a dolgot, ha mellette döntök, akkor lehet megkérem, hogy mutassa már meg. De itt-ott még találtam jó véleményeket róla.


Lehet, hogy Jósvay rossz passzban volt aznap, fene tudja, mert jókat olvastam róla. Ha most kettejük közül kéne választanom, akkor Nádaihoz mennék a szimpátia miatt. Még hátra van 3 konzim magánba, és döntök, nyilván figyelembe véve a lehetséges időpontot is. Már várom, hogy olyan nyári ruhát vegyek, ami nem csak derékba, de mellbe is jó :)

33750. Rizsa66 (válaszként erre: 33749. - Ciklonka)
2020. jan. 26. 21:08
Szia.Műtét utan mennyi idő még észnél vagy teljesen?Pl h haza tudjak normalisan szolni h rendben vagyok.jobban izgulok azon h az otthoniak ne idegeskedjenek mint azon h Velem mivan:D
33749. Ciklonka (válaszként erre: 33748. - SzederCinke)
2020. jan. 26. 20:41

Szia! Én 2 nappal előtte borotválkoztam.


A műtét után miután visszavittek a szobámba egyből rámrakták a kompressziós melltartót. (nővér és a műtősfiú). Azóta is folyamatosan rajtam van kivéve amikor körbetörlöm magam. Szerdán volt a műtét ma már kisétáltam a boltba persze csak kisérőként. Teát csináltam, elpakoltam a száraz ruhákat. Egyre kevesebb a kellemetlen érzés.

33748. SzederCinke (válaszként erre: 33742. - Ciklonka)
2020. jan. 26. 19:39

Köszi, ez megnyugtat.


Borotválkozni szabad? Gondolom se borotválkozni se deót használni sem fogok tudni a műtét után. Arra gondoltam elmennék gyantáztatni a műtét előtt, mégiscsak higénikusabb.


Kötéssel jöttél haza vagy azonnal kellet a kompressziós melltartó? Ha igen, mikortól?

33747. HNiky777 (válaszként erre: 33746. - Kristin44)
2020. jan. 26. 10:09

Szia!


Köszi a választ! Uhh de jó Neked! Legalább hamarabb túl leszel rajta. :-) Majd várjuk a beszámolót! :-)

33746. Kristin44 (válaszként erre: 33733. - HNiky777)
2020. jan. 25. 21:22

Szia.

Én most voltam hétfőn (20-án) nála első konzultáción, már vittem magammal a mammográfia és UH-eredményt. Egyből kaptam is időpontot a műtétre, február 24-re. Kicsit meg is lepődtem, mert a többiek akik mostanában voltak azok márciusi műtét időpontot kaptak, így én is erre készültem.

33745. Zsuzska2 (válaszként erre: 33723. - JessyMolly)
2020. jan. 25. 19:17

Szia!

Nyiregyházán drIllésy Rudolfot ajánlom.

Nekem másfél éve csinált mellkisebbitést,nagyon jól sikerült a műtét.

Korrekt és nagyon jó orvos.

33744. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33742. - Ciklonka)
2020. jan. 25. 19:08
Mielõbbi sikeres felépülést! Nagyon kösz a beszámolót.
33743. Ciklonka (válaszként erre: 33722. - Ew**)
2020. jan. 25. 16:51
Szia! Nem írtam naplót csak ide a közösbe írtam le az eseményeket tömören.
33742. Ciklonka
2020. jan. 25. 13:00

Sziasztok!

Én szerencsésen túlestem a műtéten a Szent Imre kórházban Jósvay doktor úrnál. Meg kell mondjam kellemes csalódás ért. Aznap reggel fél hétig felvesznek az osztályra és a helyedre kísérnek. Tőlem még vettek vért és a fél 8-as vizitig le kellett fürdenem, ott adtak fertőtlenítő folyadékot. A vizit után mennem kellett az előkészítőbe ahol többen vártak. Fényképeket készítettek és utána felrajzolt a doktor úr. Ezután a nővérkétől kaptam nyugtatót majd negyed óra múlva jött a műtős fiú és elvitt. (még viccelődninis volt kedvem) A műtőben is megtörtént az előkészítés majd már csak az ébredésre emlékszem. Visszavittek a szobámba és onnantól másnap reggelig fekvés. Fájdalom nem volt és ez számomra még mindig hihetetlen, csak kellemetlen érzés. Az altatás után nem volt rosszullét sem. A fekvés kényelmetlen egy idő után. Nekem inkább csak a folyamatos fáradtság volt. Ágytálazás először furi volt, de a nővér iszonyat jó fej. A másnap reggeli felkeléskor azt hittem elmurdelok, de a második már könnyebben ment. Feszülést érzek inkább de fájdalmat nem. Végre vannak helyes kis cickóim 😀 Pár nap múlva kontroll és már alig várom a nyarat és a fürdőrucit amiből nem lóg ki a mellem.

33741. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33733. - HNiky777)
2020. jan. 24. 18:11
Mikor mégy? Én is februárban megyek vissza az eredményemmel.
33740. Szandi1994 (válaszként erre: 33738. - Manócska76)
2020. jan. 24. 12:04
Köszönöm szépen! várom :)
33739. Szandi1994 (válaszként erre: 33734. - Titike)
2020. jan. 24. 12:03
Szia! TB által finanszírozott műtét lesz... hála pénzről nem volt szó, gondolom annyira nagyon nem várja el, de gondoltam rá, hogy adok valamennyit. Ezzel kapcsolatban is várok tapasztalatot , hogy ki mennyi "zsebpénzt" adott?!
33738. Manócska76 (válaszként erre: 33732. - Szandi1994)
2020. jan. 24. 10:05

Szia

Engem február 3.-án fognak műteni Győrben. 85/H-s vagyok, nekem is C-set ígért az orvos.

Napról napra jobban izgulok

Ha túl leszek rajta, szívesen megírom a tapasztalataimat

33737. Rizsa66 (válaszként erre: 33736. - Edelino)
2020. jan. 23. 21:53
Erdekes Nekem adott a házi orvos beutalòt mindenre az ekg-t ő csinalta de azt mondta h nem adhat vercsoportra csak ha terhes vagyok.A laborba meg azt mondtak h nem normalis az orvosom mert siman adhat.Igy most fizetős lesz.Nem bánom csak furi h egyik ezt masik azt mondja:)
33736. Edelino (válaszként erre: 33735. - Rizsa66)
2020. jan. 23. 19:52
Szia. Ha jól emlékszem háziorvos küldött a belgyógyászatra, ott csinálták az EKG-t és adtak beutalót vérvételre...
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook