Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
33825. Rizsa66
2020. febr. 22. 23:11
Sziasztok!Sos segítseget szeretnék kérni.Multhet csütörtökön voltam varrat lazitason.Mar ereztem ott is h valami nem ok.Josvay doktor mondta h mar latni a jobb cicinel a valadekozast ami nem gond de azota szetnyilt a seb tul nagy es bűzös váladék jön belőle.Félek elfertőződött pedig az utasításoknak megfelelően kezeltem.A bal cici tökéletes.Hétfőn mindenképp hívom a Dr urat de ha barkinek volt ilyen tapasztalata kérem irjon esetleg mit tehetek addig is.Ennek a valadekozasnak mennyire kell erősnek lennie.?Létezik h szaga is van?.Lázam nincs nem fáj nem vörös körülötte de a seb nem szép.:(
2020. febr. 22. 23:09
Kösz a tippet. Az én méretem jelenleg 80 F/G. Elvben a fele leszek a mostaninak. Ezek szerint 80-as melltartót még véletlenül se vegyek, legalábbis az elején, csak 85-öst. A kosárméretben milyet érdemes venni, ha C-t mondott a doktor úr?
33823. Gizimama
2020. febr. 21. 17:13

Sziasztok,

A műtét utáni melltartót illetően nagyon tanácstalan voltam. Bent a Szent Imre kórházban lehetett venni Free M márkanevű M-206 tipusú melltartót 3500,- Ft-ért. Én nagyon elégedett vagyok vele. Szerintem kezdetben teljesen felesleges ennél drágábbat venni, hiszen alig lehet tudni a mértet előre. Kompressziós melltartó pedig annak kell csak, akinek implantátumot is beraknak.

Nekem a műtét előtti méretem 85 F,G kosár. Ebből a FreeM melltartóból 90 C méretet adtak és teljesen jó. Amit én vittem egy más tipusú 85C melltartót nem tudtam műtét után felvenni, mert írtóra szorított alul, tehát emiatt most már tudom, hogy 1 mérettel nagyobbat kellett volna venni a műtét utáni időszakra.

Itt is megtaláltam ezt a melltartót:

[link]


[link]

33822. Csingus (válaszként erre: 33821. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 19. 21:02
Nagyon köszönöm 😊
33821. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33819. - HNiky777)
2020. febr. 19. 20:24

Ennek én is örülök. Remélhetőleg, mire izzadnék a melegtől, már behegged, és még van időm rendbe tenni magam, mielőtt bejön a lenge szezon. Bár ahhoz, hogy engem igazán gatyába rázzanak, nem két hónap kellene, hanem legalább 12.

Ahogy én kaptam, szerintem, te is közeli időpontot kapsz, úgyhogy nagy valószínűséggel túlesel rajta legkésőbb áprilisban.


@Csingus: Ha Szt Imrébe mégy hozzá, az állami kórház, tehát a konzultáció ingyenes. A műtét is az, ha teljesíted a TB támogatottság feltételeit. Ehhez az kell, hogy mellenként a testsúlyod 0,5%-át v. annál többet távolítsanak el. Jósvay dr. megnéz a konzultáción, és megmondja, hogy TB támogatott leszel-e. Ha viszel UH (és mammográfia bizonyos kor után) leletet és minden klappol, akkor kaphatsz időpontot a műtétre is. Elég sokan szoktak lenni és érdemes korábban érkezni.

33820. Csingus
2020. febr. 19. 14:19
Sziasztok. Én március 2.án megyek az első megbeszélésre a Jósvayhoz. Eddig csak jókat olvastam róla,viszont árakat sehol nem találok. Esetleg tudnátok segíteni,hogy kb mire számítsak?!? :) köszönöm
33819. HNiky777 (válaszként erre: 33818. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 19. 13:27
Így talán jobb is, hogy hamarabb túl leszel rajta 😊 Én jövő hétfőn megyek, kíváncsi leszek mit mond😊
33818. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33817. - HNiky777)
2020. febr. 18. 17:53
Marcius 25. Kicsit későbbre számítottam, de sebaj. Több időm lesz formába hozni magamat nyárra.
33817. HNiky777 (válaszként erre: 33814. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 18. 16:02
Nagyon szuper, örülök, hogy most már te is célegyenesben vagy!! :-) Megkérdezhetem, hogy mikorra kaptál időpontot?
2020. febr. 18. 14:36
Ezek inkább emlőeltávolítás utánra ajánlott melltartók, ezért van bennük a zseb a protézishez.
33815. SzederCinke (válaszként erre: 33814. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 18. 12:35

A link nem nyílik meg, de a kínálatot átnézve van nekik pár ilyen non padded, non underwire darab ami még szerintem pamut is, az lehet jó. Az ha két külön kosár rész van a melleknek nekem megkönnyíti a géz lap helyben tartását.


Ahogy nézem azok a post surgery fazonok inkább implanthoz vannak tervezve.

33814. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33813. - HNiky777)
2020. febr. 18. 11:42

Igen.Kezdhetek melltartókat nézegetni! :D

Kaptam időpontot! Úgyhogy most kezdhetem a tervezgetést és dobhatok még egy lapáttal a fogyókúrámra.

Doktor úr nagyon jó hangulatban volt tegnap, aztán mikor megadta az időpontot, akkor már nekem is volt okom a derűre, bár nagyon reálisan végigvettük a lehetséges komplikációkat is. Mindenre válaszolt, amit nem felejtettem el megkérdezni.

Tehát most nekem is jön a melltartó kérdés:

[link]

Mi a véleményetek? Vagy esetleg más, pénztárcakimélő, de a célnak megfelelő opció?

33813. HNiky777 (válaszként erre: 33810. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 18. 07:15
Szia! Voltál tegnap? Minden rendben?
33812. SzederCinke (válaszként erre: 33811. - Norikaa)
2020. febr. 17. 21:12
Nekem érzékenyebb mint volt.
33811. Norikaa
2020. febr. 17. 19:57
Lányok a bimbó érzékenysége mindenkinek megmaradt?
2020. febr. 15. 22:35
Valaki jön most hétfőn esetleg?
33809. SzederCinke (válaszként erre: 33808. - Makimajom02)
2020. febr. 12. 21:40

Amit nekem J mondott az alapján a nyalóka forma rész bőre olyan hogy jól gyógyul, a mell alatti heg szokott rosszabul festeni, de azt meg kitakarja a mell.


Mondjuk szerintem egyéni helyzet kérdése, láttam olyat is neten akinek nem horgony volt csak nyalóka, vagy csak egy kör a bimbó körül. Azt, hogy neked melyiket lehet vagy érdemes azt szerintem csak a sebész fogja tudni megmondani.


Stirám nekem is van, most a műtét után jól kiállnak, de hát majd lenyugszik újra.

2020. febr. 12. 21:26
Sziasztok, mellkisebbítés során elkerülhetetlen a maradandó hegesedés? Már hosszú évek óta gondolkodom a műtéten, de más mellett ez is visszatartott. Nagyon sok striám is van, amik miatt kellemetlenül érzem magam (igen a mellemen is).
33807. Kilencujjú Logan (válaszként erre: 33803. - VendrinerPiroska)
2020. febr. 12. 19:41
Pár éve amikor megfogalmazódott bennem a műtét, akkor nem is tudtam a TB-s lehetőségről, így elkezdtem gyűjtögetni, és apránként összejött szerencsére.
33806. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33804. - Gizimama)
2020. febr. 12. 16:43

Te is egy hős vagy! :)

Te a betegségeidet mikor beszélted meg velük? Nekem az első konzin csak a mellemet nézte meg a doktor, pedig vittem a reuma lelteimet is.

33805. Gizimama (válaszként erre: 33801. - SzederCinke)
2020. febr. 12. 16:19
Szia, Én a műtét után 2 nappal már rendes pólóban vagyok itthon. Simán kimegyek időnként levegőzni pulcsiban, kabátban pár percre. A melltartót azt a műtét óta nem vehetem le varratszedésig, és ezt be is tartom, abban is alszok.
33804. Gizimama (válaszként erre: 33798. - Manócska76)
2020. febr. 12. 16:17
Én is ugyanígy vagyok. Egyáltalán nem vészes a műtét utáni fájdalom. Alig fáj. Ahogy műtét után másnap hazaengedtek én is simán tudok szinte mindent csinálni. Ajtót,ablakot kinyitni becsukni. Egyáltalán nem kell ülve aludnom. Simán a hátamra fekszem, mondjuk azért ezt már nagyon unom.
2020. febr. 12. 13:48

Köszi lányok! Akkor nem aggódok, hogy esetleg valami cicitől független dolog miatt leszek elutasítva, mikor már ennyire beleéltem magam a műtétbe, meg elvben rá is lett bólintva.

Próbálom összeszedni a gondolataimat a konzi előtt, hogy véletlenül se felejtsek ki semmit, amit fontos megkérdezni. Én erre a második konzira csak a mammo+uh-t viszem. Ha jól emlékszem a labor majd az altatóorvosi találkozóra kell. Ha valaki másképp tudja, kurjantson már ide nekem.

@KilencujjúLogan: mikor álmodoztam a mellkisebbítésről, én is látta dr. Csuha képeit és nagyon tetszettek az általa kisebbített mellek. Ha még szimpatikus is és meg is tudod engedni magadnak, akkor hajrá!

2020. febr. 12. 10:38

Sziasztok!


Engem április 15-én fognak műteni, és végül Csuha Lajos mellett döntöttem. Egy kivételével mindegyik orvossal találkoztam, le is írom a tapasztalatokat, hogy egyben legyen, az árak a felvarrásra, és kismértékű kisebbítésre vonatkoznak.


Jósvay János Szent Imre Kórház: max 10-15 perces konzultáció, kicsit futószalag érzés. Elsőre nem volt szimpatikus, gyorsan elmondta a lényeget, de átpasszolt a szakorvos jelölt csajszinak, akit végül nem hívtam fel, mert tapasztalt orvost keresek, ha már fizetni kell. Képekről nem tudtam kérdezni. Ár kb. 430 ezer Ft.


Nádai Zoltán Honvéd Kórház: kb. 20 perces konzultáció, kedves orvos, minden kérdésre válaszol. Nem éreztem kényelmetlennek a jelenlétem. Mutatott implantátumokat is a méretek miatt, segítőkésznek tűnt. 1-2 képet mutatott kérésre, azok műtét és varratszedés előttiek voltak, több nem volt, bevallása szerint már nem készít fotókat. Ár kb. 5-600 ezer Ft, legkorábbi időpont januárban a június volt nála.


Csuha Lajos AlakStúdió: ízléses magánrendelő, jó modorú orvos. Legalább 30 percet beszélgettünk, rengeteg fotóanyaggal rendelkezik, melyek interneten is elérhetőek, de kérésre elővette a mappákat. Szép munkái vannak a fényképek alapján. A vágásokkal kapcsolatban nekem azt mondta, a vízszintest nem kell "telibe" vágni, elég egy fele akkora. Mindent maximálisan elmondott, jó érzéssel távoztam. A konzultáció díjtalan, a műtét ára 930 ezer Ft. Kb. két és fél hónapos előjegyzések vannak nála.


Rusz Zoltán Ars Corporis: A magánrendelője várórésze átlagos, semmi extra, kicsit kopott az ülőgarnitúra. 20 perces csúszással kezdtünk (ezért volt alkalmam nézegetni a kanapékat), mert az előző emberrel nem végzett időben. Bent az irodában kupi, minden szétszórva. Maga az orvos illedelmes, de dohányszagú, nekem kicsit kellemetlen volt, amikor vizsgált. A konzultáció elején magán röhögött, mert volt egy kis félreértés, illetve a telefonját nyomkodta pár percig, addig én ültem és vártam, hogy kiszórakozza magát. A konzultáció alatt egyszer hosszabban telefonált, nincs asszisztense, ő maga veszi fel a telefont és egyeztet. Képeket kérésre mutatott, hát... Lehet túlzok, de olyan volt mintha minden 2-3. páciensnél komplikáció merült volna fel. Én ennyi bőr-, és mellbimbó elhalást életemben nem láttam. Borzasztóak voltak a képek, soknál látványos asszimetria is volt, nem szépek a munkái, na... Elneveztem magamban hentesnek, és inkább már szabadulni szerettem volna. Azt mondta, ő a komplikációkat is fotózza, meg is mutatja, és fel is hívja az ember figyelmét a lehetséges szövődményekre. Szerinte nincs olyan, hogy valakinek csak szép munkái legyenek. Ezzel egyet is értek, de itt akkor is olyan érzésem volt, hogy többször volt probléma, mint nem, kb. 1-2 munkája tetszett a képek alapján. A konzultáció fél órán belül 10 ezer Ft, azon túl 20 ezer Ft. 20 ezret kért tőlem, pedig nagyjából 35 percet voltam ott, amiből 10 percig nem is rám figyelt, nem éreztem jogosnak... A műtét 800 ezer Ft, amiből levonódik a konzultációs díj, a kötelező vizsgálatok díja, amelyeket a Róbert Károly Magánkórházban kell elvégezni és előre kifizetni, ott is műt. Február elején voltam nála, március közepén megműtött volna, mert áprilisban elutazik. Azt mondta, úgy műtene, hogy a varratszedés még beleférjen az elutazása előtt, mert úgyis akkor derül ki, van-e valamilyen szövődmény. Ez mondjuk jó pont. Számlát egyébként nem adott.


Traub Alfréd: annyira keveset rendel, hogy április végére lett volna hozzá időpont, így őt kihúztam a listáról.


Csuha Lajos mellett szólt az, hogy minden igényes volt nála, a rendelő, a személye, a munkái, az asszisztensei. Szimpatikus volt, hogy kisebb heggel is meg tudnám úszni a műtétet. Szívesen választottam volna Nádai Zoltánt is, viszont nem mertem kockáztatni a képek hiánya miatt. Tisztában vagyok vele, hogy a testi adottság is mérvadó a végeredmény szempontjából, de nekem fontos volt, hogy lássam milyen eredmények születtek másoknál. Részemről felmerült az implantátum behelyezés is. Jósvay és Nádai is elhatárolódott ettől, és Csuha Lajos sem ajánlotta, pedig azt gondolnám, hogy magánban pont arre törekednek, hogy minél több pénzt gomboljanak le az emberről. Rusz Zoltántól bevallom elfelejtettem megkérdezni, annyira sokkot kaptam a képek után :) Értelme se lett volna megkérdezni, mert akkor már tudtam, hogy ő biztos nem fog megműteni.


Március 30-án lesz még egy konzultáció, akkora kell vinnem a leleteket. Már nagyon várom, hogy túlessek ezen az egészen :)

2020. febr. 10. 08:35
Az lenne a kérdésem, hogy a műtét után ki mikortól vett fel rendes pólót, pulcsit?
33800. Rizsa66
2020. febr. 9. 20:24
Sziasztok.Nekem csütörtökön lesz a műtétem remélem én is pénteken mehetek haza.😊Annyira jókat irtok h most megnyugodtam.Már várom nagyon h végre megszabaduljak ettől a két tehertől😁10 éve várok es gondolkodtam rajta de ahogy olvasom a hozzászólásokat Én sem fogom megbánni😊Gizimama nem gondoltam h a Jósvay doki ilyen.Egész normalisnak tűnt a konzultáción de enis csak jólat hallottam a munkáiról.Valaki irna Nekem privátban hogy adott e hálapénzt es megis mennyit illetve mikor pl varratszedésnél?Köszönöm
33799. SzederCinke (válaszként erre: 33798. - Manócska76)
2020. febr. 9. 14:56
Nagyon erős fájdalom nem volt, kb mint amikor feltör a cipő az a szint (gyógyszerrel). Kellemetlen, de azért nem a nagy halál. (Nekem mondjuk volt valószínüleg a nyúlás okán kialakult érzéketlenség azon a részen amit kivettek)
2020. febr. 9. 14:15

Csajok

Aki túl van a műtéten, mennyire érzett fájdalmat? Már attól vagyok megijedve, hogy elhalt mindenem, annyira nem fáj... Persze feszül, néha csipked, bizsereg, de én a karomat is simán tudom emelni, tudok ajtót nyitni, nem kell ülve aludnom

Nyugtassatok meg 🙏

33797. Manócska76 (válaszként erre: 33793. - Kristin44)
2020. febr. 9. 13:26

Szia

Műtét alatt nincs rajtad semmi, engem már a kórteremből úgy toltak ki, hogy meztelen voltam.

Elől gombos hálóingeket vásároltam, volt amit így is átvarrattam zipzárosra, hogy még könnyebb legyen.

Hajrá, minden rendben lesz

33796. Sztia (válaszként erre: 33795. - Ciklonka)
2020. febr. 9. 13:12
Szia! Nekem is a varratlazítás után kezdett az egyik folyni, egy kis körömnyi nyílás keletkezett. Kb 1 hétig ürült a váladék azután szép lassan begyógyult.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook