Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mellkasi, borda alatti izomsérülésnek mik a tünetei? fórum

Mellkasi, borda alatti izomsérülésnek mik a tünetei? (tudásbázis kérdés)


9. Dina2 (válaszként erre: 8. - 9345b11ecc)
2016. jan. 17. 16:46
:D többé-kevésbé megértettem a hibákkal együtt is :) köszi!
2016. jan. 17. 00:45

*Igen, jó lehet a diagnózis. Mert az izomszövet, rendesen körbe van véve, sőt beágyazott érzékelő ideggel van tele, csak úgy mint a tenyerünkön a bőr. Amúgy az agyal ellentétben, ahol csak azt behálózó érfalakban van, de az idegszövetek mellet, és közt amúgy nulla. ;)

Izomleválás tünetei: Fájdalom, még durva esetben itt is bekékülhet, húzóérzés, ezen a területen fájdalmas lélegzetvétel is előfordulhat, és még sok minden más. Sok helyen fáslizzák, van hogy ezen a területen is. ;)

És hát, ez fájhat rendesen. Mindaddig, amíg normálisan vissza nem tapad az izom a helyére. Itt a fájdalom általános oka van jelen: Hogy kíméld! ;) Mivel veszel levegőt, ezért nem küldtek ..., és írtad a gyógytornát. ;)


Más: A zúzódás, nem szokott hosszan fájni. Pont hogy csak egyszer nagyon, és még azt is esetleg. És után egy egyes terülteken kicsit sajogni szokott, azt sem hosszan. Persze itt is a kérdés melyik szövet, vagy terület. Mert a térd például egy kivétel, vagy a körömágy :S.*


Hány hiba van most ebben a szövegben, és hol és mi az?

2016. jan. 17. 00:30

Igen az izomszövet, tele van érzékelő ideggel, az agyal ellentétben, ahol csak az ér falakban van, de az idegszövetek mellet amúgy nulla. ;)

Fájdalom, még durva esetben ez is bekékülhet, zúzó érzés, fájdalmas lélegzet vétel is elő fordulhat és még sok minden más.

És hát az fájhat rendesen, amíg normálisan vissza nem tapad. Itt a fájdalom általános ok van: Hogy kíméld! ;) Mivel veszel levegőt, ezért nem küldtek és írtad a gyógytornát. ;)


Más: A zúzódás, nem szokott hosszan fájni, pont csak egyszer nagyon, és még azt is esetleg. És után kicsit egyes terülteken sajogni szokott. Persze itt is a kérdés melyik szövet, vagy terület. Mert a térd például egy kivétel.

2016. jan. 16. 22:19
Értem...szóval nem sok jóra számíthatok a következő napokban :(
2016. jan. 16. 20:36
Nekem begyulladt az izom ott, olyan szinten, hogy a levegővétel is fájt hetekig... kaptam gyulladáscsökkentőt és attól lett jobb...
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Dina2)
2016. jan. 16. 19:30
Azt nem tudom az orvos mennyire volt alapos, de egy zúzódás stb. rettenetesen tud fájni hetekig.
3. barai (válaszként erre: 2. - Dina2)
2016. jan. 16. 18:11
Fáj ám de nagyon és jó sokáig. Nem egyszer tapasztaltam :(
2016. jan. 16. 18:05

tornán megpattant valami a bal bordáim alatt. azt hittem, bordatörés, de kiderült hogy nem, csak izomhúzódás, izomleválás.

minden mozdulat fáj. ez sima izomhúzódás ennyire fájdalmas lehet, ez normális? vagy nem vole elég alapos a kivizsgálás és más állhat az éles fájdalom mögött?

2016. jan. 16. 18:03
Mellkasi, borda alatti izomsérülésnek mik a tünetei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook