Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meleg vagy hideg párásítót érdemes használni a baba szobájában? fórum

Meleg vagy hideg párásítót érdemes használni a baba szobájában? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 6. 11:39
Illetve még sosem használtam ilyet kell ebbe még valami plusz betét stb. vagy csak megengedem vizzel párolog aztán meg néha kivízkötelnítem?
2012. jún. 6. 11:23
azt látom hogy többen a hidegre szavaztok de apici babanak is? Az nem hűti nagyon le a levegőt? A melegtől nem lesz jobban melegség érzetünk?
2012. jún. 6. 11:22
Sziasztok, nekünk novemberben lesz újszülött babánk de nekem is nagyon szárad az orrnyálkahártyám.. Milyet vegyek? hideget vagy meleg? Azon belül is esetleg ultrahangost? Milyet?
46. Xilva
2011. ápr. 26. 20:50
Van esetleg olyan itt,aki Tefal Baby hidegpárásítót használ? Ha igen, kérem árulja el, hol és mennyiért lehet bele szűrőbetétet (vízkőtelenítő) kaptni? Én 4300 Ft körül láttam pár online boltban. Ennél nincs olcsóbb? :-/
2009. nov. 10. 16:34

Szia!


A hideg párásító nemcsak azért jó, mert azt asztmások is használhatják, hanem mert nem kell félned a penészesedéstől. Babának ultrahangos párásítót vegyél. A felső légúti hurutok esetén jót tesz. Nem szárad ki a nyálkahártyája éjjel, ha a száján vesz levegőt, nem kap köhögési rohamot. A családban nekünk több helyen is jól bejött.

2009. nov. 10. 16:21

Sziasztok!

Már végigolvastam az összes hozzászólást, de nem tudom eldönteni mit csináljak. A mi lakásunkban is nagyon száraz a levegő, központi fűtésünk van. A gyerekeim szerencsére nem krupposak és nem is asztmásak, a gyerekorvos javasolta a párásítót. Nem tudom, hogy melyik fajta lenne jó. Ha van valakinek ötlete, javaslata szívesen venném. Köszönöm.

2008. szept. 11. 21:54
én mindig hideg párásítót használtam este a szobájában nem volt csak 18 c fok.Tettem a párásítóba egy kis légzéskönnyítő folyadékot és az én gyermekem mindig végig aludta az éjszakát
2008. márc. 16. 13:41
Hidegpárásítót
2008. márc. 14. 20:36
hidegpárásító a jó
2008. márc. 14. 20:03
MINDENKÉPPEN A HIDEGPÁRÁSÍTÓ A JÓ
2008. jan. 17. 11:22
Mi panelben lakunk, nagyon száraz a levegő.Mi ultrahangos hidegpárásítót vettünk, nekünk bevált, azóta nem hallom, hogy a pici lányom "furcsán"venné a levegőt.
2007. dec. 14. 21:35
Sziasztok! Én csak azt szeretném kérdezni, hogy a hidegpárásító jó-e középfülgyulladás megelőzésére és ha igen akkor milyen fajtát ajánlotok?
2007. nov. 29. 14:11
Nekünk a hideg vált be. Lányom ilyen időben mindig köhögős, amióta vettünk párásítót, azóta sokkal jobbak az éjszakák.
2007. nov. 2. 10:00
hideget!!
35. Nikice
2007. aug. 28. 21:06
hideg!
2007. júl. 20. 10:03
Igen hideget.
2007. júl. 20. 00:54
Hideg
2007. júl. 5. 19:19
Mindenképen hideg párásitót.
2007. júl. 4. 22:32
az én picurkám felszippantotta a magzat vizet plusz amikor aszpirálták felsértették az orr nyálkahártyáját,ami érzékennyé vált és begyulladt(töbször a tejcitöl is).4-honapig vissza tért az orr folyása.az orvosság és az orr csepp mellet hideg párásitot használtunk,sokat segitett!
2007. jún. 10. 21:34
Terhesen fulladtam nagyon és vettünk melegpárásítót nekem nem jött be mert a helyzetem nem változott sőt! A hidegpárásító sokkal jobb. De az is jó megoldás ha a gyermekszobába teregetsz.
29. Erika25 (válaszként erre: 8. - Danica)
2007. jún. 9. 18:46
Mikor az én lányom pszeudokruppos volt, mindig volt itthon (és mindenhová vittem magammal) Spiropent szirup és Rectodelt kúp. Ezek mindig segítettek. Mondjuk a kúpot csak nagyon súlyos esetben használtam, mert utána antibiotikumot kellet szednie. De a szirup, az azonnal összehúzza a duzzadt nyálkahártyát. És az orrcseppek is nagyon jók ilyenkor. De ezt biztos te is tudod.
2007. jún. 9. 18:34
Ja, és a melegpárásító akkor kell, ha nagyon száraz a szoba levegője (pl. télen panelban), a beteg gyerekeknek viszont jobb a hideg, mert a meleg pára gégeduzzanatot okoz, a hideg pedig épp ellenkezőleg. Egyébként kapható olyan, ami hideg és meleg párát is tud.
27. Erika25 (válaszként erre: 19. - Pitye)
2007. jún. 9. 18:22
Szerintem már a köptetőtől köhög és hány. lehet, hogy már nem is kell neki vagy próbálkozzál valami másik féle köptetővel. Én a Mucoprontot pl. nem szerettem, mert attól mindig úgy köhögtek, hogy majd megfulladtak.
2007. jún. 2. 20:48
Nekem kifejezetten a hideget ajánlották,a lányomnak éjjel bedugul az orra,reggelre gyakran köhögött is.Kb 1 hónapja használom és minden panasz elmúlt az első éjszakától kezdve.
2007. máj. 18. 02:58
Szerintem hideg, habár mi nem használtunk soha, de arról több jót olvastam .
24. Icus
2007. máj. 3. 07:55
Nekünk most nagyon bevált, hogy gyógyszerporlasztóba, gyógyszertári sóoldatot teszek, és minden este egy fél ampullát "belélegez" a fiam.
23. Icus (válaszként erre: 19. - Pitye)
2007. máj. 3. 07:53

Nem jó orrszívót használsz, szerintem.


Most tulajdonképpen mi baja van a fiadnak? A hörghurut, az nem jár mindig orrválladékkal. A köptetöt az orvos írta fel, vagy csak te megad kezted el neki adni? Amikor a gyerek hány "Slájmot" hány? Mert ha igen, akkor az jó, mert utána megkönnyebbűl. Ha, nem akkor más baja van a fiadnak.

2007. máj. 2. 23:56
Csakis hideg párásítót.ami ultrahanggal bontja fel a vízcseppet,és pára helyett hideg ködöt csinál.
21. DODICA
2007. jan. 29. 15:36

Pitye!

Na, imént megírtam, de nem mentette el, akkor újra..:((


Az orrvérzés teljesen normális, ne izgasd magad!!! Semmi baj! Gondolom, nem ömlik, csak láthatóan véres az orrváladék. Valószínű vagy belső nyálkahártya sérülés (amikor a száraz cucc hirtelen leválik), vagy megpattan egy kicsi ér. Nyugodtan szívd tovább az orrát, de persze csak addig, amíg ténylegesen jön belőle. Nálunk is sokszor van ilyen, de inkább szívom, mintsem a fülére húzódjon...


A hidegpárásító nem rossz dolog, egy próbát esetleg megér. A Salvus vizet nem ismerem, de nem hangzik rosszul. Illóolajat viszont nem javaslok semmiképp, pláne, hogy hörghurutja van, az meg azt izgatja leginkább!


Jó lenne most felpockolni párnákkal esténként a könnyebb légzés végett, de lehet, elég kicsi még hozzá, hogy megmaradjon a párnán. :( A hányás attól is lehet, hogy hátraszívja és lenyeli az orrváladékot, ami felkavarja a gyomrát.


Gyors gyógyulást!

20. DODICA
2007. jan. 29. 15:33

Pitye!


Gondolom, nem ömlik a vér az orrából, csak szíváskor vörös a cucc, esetleg utána szivárog...

Semmi baj!!! Ez is normális. Valószínű megpattant egy kicsi ér, ami nem is biztos, hogy magától az orrszívástól. Lehet, a nagy dugasz, amivel televan az orra, amikor leválik, az okozza... Talán felszíni sérülés bent...

Nekünk is sokszor volt ilyen, attól még szívd az orrát nyugodtan, de persze csak addig, míg jön belőle.

A hányás attól is lehet, hogy az orrváladékot lenyeli, s felkavarodik a gyomra. Azért nagyon sajnálom szegénykét...:(((


A Salvus vizet nem ismerem (bár nem hangzik rosszul), a hidegpárásító nem rossz dolog, egy próbát biztos megér. Viszont illóolajakat nem javaslok, pláne, ha hörghurutgyulladása van, az irritálhatja azt!


nem tudom, mennyi idős (nem írtad), de, ha nagyobbacska, akkor lehet, érdemes esténként párnát tenni a feje alá, felpockolni a könnyebb légzés végett. Ezt kb. 3 éves gyerekkel lehet megtenni, korábban sajna nem sok esélye van, hogy a párna a helyén marad. :(


Gyors gyógyulást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook