Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mekkora lehet az esélyem? fórum

Mekkora lehet az esélyem? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 29. 14:58

Szia!


Nővérem és köztem 1,5 év a különbség és ő császárral született, én természetes úton. Tehát még a 2 évnek sem kell eltelni a két szülés között ahhoz, hogy próbálkozz a spontán úttal. Természetesen a végén mindig figyelni fogják a császár sebed, ha gond lenne, akkor műtét (egy ismerősömnek most 17.-én volt sectioja a 2. gyerkőccel, mert vajúdás alatt szétvált a seb).

Én most 36 hetes vagyok, 2,5 éve faros baba miatt császárom volt, jelenleg nincs ok rá, hogy műtsenek, bízom a természetes út sikerében! ;) Az én dokim amúgy azt mondta, egy császár után már 50% az esélye a következő terhesség végén a műtétnek. De persze, ettől még sikerülhet! Drukkolok Neked (és magamnak is! ;) ), hogy sikerüljön megúszni a műtőt!

13. BBZS (válaszként erre: 12. - Kriszti1212)
2010. ápr. 29. 14:49

Szia!


Én most vagyok a második terhességem 37. hetében. Az első babám 2,5 évvel ezelőtt farfekvés miatt császárral érkezett, most nekiindulunk a simának, a dokinak az első pillanattól kezdve ez volt a véleménye. Persze megmondta, hogy sokkal, de sokkal nagyobb esélyem van mihamarabb műtőbe kerülni, de - idézek - "lehet, hogy kiesik magából a gyerek!" Úgy legyen - mondtam én. Kicsit félek (tartok/izgulok?) a természetes szüléstől, mert nem tudom, hogy mi vár rám, nem tudom, hogyan alakul a császár-sebem, szeretnék egy egészséges babát. Ettől függetlenül az utolsó pillanatig minden változhat, mert úgyis a szülés előtt közvetlenül látszik majd, hogy hogy fekszik a baba (hiába koponyavégű most), hogy tágulok, mekkora ő hozzám képest. Szóval annyi minden befolyásolja.

Sokan azt mondják, hogy női kudarcként élik meg, hogyha nem természetes úton szülnek, hanem császárral. Erre azt mondom, hogy ettől el kell vonatkoztatni, mert az a cél a lényeg, hogy ott lesz egy gyermek, aki a tiéd, akiért felelősséggel tartozol, aki rád számít, és így lesztek teljes család apával és a tesóval!


Kívánom, hogy bizonyosodj meg erről a mostani terhességről, legyen problémamentes végig (bár nekem szinte mindenben más, mint az első volt), aztán szülessen - bárhogy is - egy egészséges babád!

12. Kriszti1212 (válaszként erre: 11. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 10. 13:46
köszönöm szépen. / nekem is azt mondta az orvos, hogy egy éven belül biztos a császár. de majd ott kiderül, hogy mi lesz :)
11. cbe267d9cf (válaszként erre: 10. - Kriszti1212)
2010. ápr. 10. 13:36
De jó, én nem tudtam, hogy van ilyen. Csak arra hagyatkoztam amit a dokim mondott (bár a szülésznőm mintha kevesebb időt emlegetett volna) Őszintén szorítok neked! Remélem sikerül.
10. Kriszti1212 (válaszként erre: 9. - Cbe267d9cf)
2010. ápr. 10. 13:06

szia,

én egy másik babás-mamás oldalon most hallottam, hogy egy anyukának sikerült megszülni természetes úton. Az első császármetszés volt, sürgősségi, a második szülés pedig 19hónappal később történt és komplikációk nélkül ment, a baba is és az anyuka is jól vannak. Ez alapján látom esélyét. Bízom a legjobbakban.


Egyébként pedig olyan korai még a terhesség, hogy az uh-on nem lehetett kimondani rá pontosan. De én érzem, tudom, hogy ott a baba :)

9. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. ápr. 8. 15:00

szia,

Én is császáros voltam elsőre, pedig nagyon szerettem volna természetes úton szülni. Ezért rá is kérdeztem az orvosomtól a szülés utáni kontrollon, hogy a következő babánál mik erre az esélyeim. Azt mondta, hogy ha a császár és az újabb szülés kiírt időpontja között eltelik két év, és ha a seb jól gyógyul, és ha nem lép fel a korábban császárt okozó komplikáció, akkor meg lehet próbálni a természetes szülést. Elég sok a ha, pedig az én dokim aztán bevállalós... :( Egyébként úgy tudom, végig nézni fogják az uh-n, hogy a heged hogy áll, tehát mire oda kerülsz tudni fogod mik az esélyeid. Ha két évnél kevesebb az idő a két szülés között akkor nem szokták javasolni a természetes szülést. Ha eltelik az idő, akkor is orvosa válogatja, nem mindenki vállalja be. Sajnos, ha jól látom nálad még nem fog eltelni a két év... :( Azért ne lombozódj le, igazság szerint van aki két évnél is kevesebbet mond. Ha megvan a bizonyosság, és kell segítség, írj priviben, szívesen segítek, már elég jól körbejártam, hogy kikhez lehet fordulni.

8. Sicike (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. ápr. 8. 00:31

Ezt pénteken mikor mész a dokihoz,ő fogja megmondani,feltéve,ha ismer és nála szültél....ismeri az előző szülésed lefolyását...stb.Ne habozz megkérdezni,mert pontos választ ő mondhat és sajnos mi nem....

Annyi annyi tényező van,amit csak ő tud előzményként....

Kitartás!

2010. ápr. 7. 20:16

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm :) Most sok erőt gyűjtöttem. Reménykedem a legjobbakban :) Igazán jó kedvem lett, hogy ennyi pozitívumot hallottam :) (olvastam)


Erzsi: bár még nagyon messze van a szülés időpontja (valamikor tél eleje felé), de mindenképpen beszámolok, hogy mi történt :) Köszönöm neked is a tanácsot.

2010. ápr. 7. 18:12
Szia ha elég fiatal a terhességed meg tudod csinálni hogy agész terhességed alatt gondolati uton elbeszélgetsz vele és kéred hogy a terhességed egésszéges és zökkenőmentes legyen és sima szüléssel szülessen meg .hangolódj rá és és érezni fogod hogy válaszolni fog neked igy elérheted hogy rendesen szüld meg őt és nem fogtok sokáig vajudni nem fogtok elfáradni sőt a fálydalom sem lessz elviselhetetlen ezt terhességed végéig meg tudod tenni .beszélj hozzá ő megfogja érteni hogy az annyát nem engedi szenvedni a szülésnél. szia Erzsi és ha meg szültél várok egy levelet tőlled beszámolás végett
2010. ápr. 7. 18:11

Először is gartulákok a babához.

A volt kolinevelőmnek 3 gyermeke van és az első császáros lett, másodikat simán szülte, a harmadik ismét császár.

Az elsőnél nem tágúlt, a harmadiknál meg rosszúl becsülték a baba súlyát (nagyra számítottak)és azért lett császár.

4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. ápr. 7. 18:11
Barátnőm két évvel ezelőtt császárral szült, most januárban természetes úton. Mind a kettőnek van előnye és hátránya. Azért a természetes mégiscsak természetes...
2010. ápr. 7. 18:08

szia! pont ma beszéltem egy anyukával a játszótéren és ő mondta, hogy ikrei után, akik császárral születtek, született egy kisfia természetes úton...úgyhogy fel a fejjel, sok mindentől függ és az orvosodtól is, hogy mit javasol majd!

és gratulálok!:o))))

2. Danica16 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. ápr. 7. 18:07

Szia!

Nálunk 21hónap van a két császár között. Az orvosom nem javasolta eleve a természetes szülést a másodiknál, azt mondta nagy a kockázata, hogy a régi heg szétválik. Ahogy nálam meg is történt.


De igazából, ez nagyon orvosfüggő, hogy melyik vállalja be, és melyik nem.

2010. ápr. 7. 18:02

Hali!

Érdekelne mások tapasztalata. Nem baj, ha nem saját, akár ismerős, bárki esete, története érdekel. Szóval úgy néz ki, hogy megint babát várok. Pénteken fogja az orvos megerősíteni. 2009 augusztusában született meg a kisfiam császármetszéssel. Van lehetőségem természetes szülésre, vagy teljesen esélytelen? Tudom, nagyon messze van az még, főleg, hogy azt sem tudom most mennyi idős lehet pontosan a terhesség. Azonban mégis nagyon foglalkoztat a téma.

Köszi a válaszokat előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook