Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora gond, ha a hagyatéki tárgyaláson nem jelenek meg? fórum

Mekkora gond, ha a hagyatéki tárgyaláson nem jelenek meg? (tudásbázis kérdés)

2016. szept. 7. 17:57
Hagyatéki tárgyaláson csak azok közül adhatod át valakinek, akik jelen vannak, azaz lemondasz a javukra. Olyannak, akit nem hívtak, nem írathatsz át, ez egy másik tárgyalás részét képezi.
2016. aug. 20. 08:55
Az örökösök írásbeli idézést kapnak a hagyatéki tárgyalásra. Ha te nem kaptál, nincs gond, nem számítanak rád. Ha kaptál, nélküled nem fogják lezárni, ebben az esetben írásban (!!) jelezz a közjegyző felé, hogy nem tudsz ott lenni abban az időpontban más fontos elfoglaltság miatt. El fogják fogadni a kimentésedet, és másik időpontra fogják halasztani a tárgyalást (amennyiben tényleg van írásos idézésed).
4. gizus58 (válaszként erre: 3. - Mariann0011)
2016. aug. 17. 19:02
Ha te nem örökölsz, akkor a hagyatéki leltár felolvasásánál sem kell ott lenned,ebben az esetben értesítést sem kapsz a hagyatéki tárgyalás idejéről..
3. mariann0011 (válaszként erre: 2. - Gizus58)
2016. aug. 17. 18:30
Köszi a segítséget! Viszont annyit írnék hozzá,hogy én nem öröklök semmit sem, csak akkor örökölnék, ha a tesóm lemondana arról,amit a nagybátyánk átad neki majd a közjegyzőnél.. amit ugye nem tesz, mert az övé lesz a ház. így sem tudja lezárni a tárgyalást?
2. gizus58 (válaszként erre: 1. - Mariann0011)
2016. aug. 17. 15:38
Lehetséges lemondani a közjegyző előtt más javára az örökség ráeső részéről, de a másiknak el kell fogadnia,szintén a közjegyző előtt .Ha nem mész el a hagyatékira, és megbízott ügyvéded sem képvisel, addig nem tudják lezárni a hagyatéki tárgyalást.
2016. aug. 17. 15:16
Az érdekelne engem, hogy lehetséges olyan, hogy aki örököl, az nem elutasítja az örökséget hanem egy adott személynek átadja? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha pl. pont aznap van állásinterjúm, és nem megyek el, akkor az nem gond? Én csak abban az esetben örökölnék ha a tesóm lemondana az örökségről,de nem fog,mert így beszéltük meg.. ezért is kérdezem,hogy ebben az esetben is el kell-e mennem? Köszi a választ! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook