Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhszájsebem van fórum

Méhszájsebem van (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 11. 21:20
mindenki eltunt :O
2012. febr. 3. 00:22
huu jo hogy bekukkantottam ide...voltam nogyogyasznal honapokkal ezelott szurovizsgalaton a menzeszem mar elmult reg mikor mentem es ahogy az orvos megvizsgalt ekezdtem verezni.kerdezte mikor mult el a menzeszem mert h annyira verzek hogy igy nem lesz jo a kenet.neztem furan te jo eg :\ aztan mondja hogy serules van a mehemen.elsapadtam...megilyesztett rendesen.kerdezte hogy szulesnel nem e serult meg a mehem?(ami ezelott 5 eve volt)tehat nem derult ki hogy mi volt az a serules.csak annyit mondott meg az orvos ha nem lesz jo a kenet visszahivnak.akkor lehet hogy nalam is ez lehet?hogy mehszaj sebem van?
2012. febr. 1. 08:51

Ezt nem lehet így megmondani.de lehetséges!!

A méhszájseb nem játék főleg ha nagy!!

De a 33hsz-ban minden le van írva!!

Jah és ha vérezgetsz irány doki!

36. 2Tina1
2012. jan. 31. 20:59
sziasztok...szerintetek,nekem is méhszájsebem van??amikor kielégitem magam,vagy más akkor,utána vagy közbe elkezdek vérezni,nem durván,de észlelhető...néha még alap módon is van ez..ha nem véres,akkor sima folyás...egyenlőre nem merek orvoshoz menni,itthon valahogy nem tudnám kezelni,a problémát??:O
35. Bea0124 (válaszként erre: 34. - KisMárta)
2011. máj. 7. 08:50
Szívesen!
34. KisMárta (válaszként erre: 33. - Bea0124)
2011. máj. 5. 15:38
Húúúú,nem olvastam.De köszönöm szépen.Így már azért mást mutat a sztori.
2011. máj. 5. 14:50

Én biztos várnék íme egy orvos véleménye:

A méhszájseb gyakorlatilag minden esetben gyulladásból származik.

Ilyenkor a méhszájat fedő laphám elpusztul, és a helyét hengerhám foglalja el, ez úgy néz ki, mint egy horzsolt terület. Hosszú idő alatt (1-2 év) a laphám visszanő, ilyenkor a méhszájseb eltűnik. Ezt a gyógyulási folyamatot mindig visszaveti, ha közben újabb hüvelyfertőzés alakul ki. Méhszájsebe egyébként nem kevés nőnek van, ezek rendszerint ártalmatlanok, ha mind a kenetvizsgálat, mind a kolposzkópos vizsgálat kizárja a daganat jelenlétét. Ilyenkor tényleg elég a rendszeres ellenőrzés. Ecsetelni meg lehet próbálni, de hosszadalmas, és nem is mindig vezet eredményre.

A tervezett terhességet egyébként nem fogja befolyásolni ez a probléma.



A méhszájhoz a tervezett szülések előtt csak igen óvatosan szabad hozzányúlni, mert később a teherbe esés nehezített lehet. Egyéni megítélés kérdése, és a látott képtől függ, hogy egy szülés után operálunk-e, ilyenkor azért vagyunk bátrabban, mert egy gyermek már van, tehát biztosan nem hozunk létre olyan helyzetet, hogy egyáltalán nem lesz gyermeke. De alapelvként az összes tervezett szülés utáni műtét javasolható.


Én azt gondolom, hogy a méhnyak funkciója szempontjából, főleg így a tervezett terhesség előtt, egyáltalán nem mindegy hogy esetleges felesleges műtét történik. Ha már mindenképpen operálni szeretnék, akkor próbáljon meg a kryoconisatio (fagyasztás), vagy lézeres vaporizáció irányában érdeklődni. De tudja, ha minden méhszájsebet megoperálnánk, akkor nem nagyon lenne érintetlen méhszáj az országban! Ez ugyanis egyáltalán nem ritka jelenség.


Nem tudom olvastad-e már,de próbálok segíteni!

32. cipa (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2011. máj. 3. 23:28
Menj el másik orvoshoz, ne hagyd magad! Szerintem nem szabad várni vele.
2011. máj. 3. 22:47

Soha nem volt fájdalmam, még vérzésem sem, csak egy nőgyógyászati szűrés alkalmával derült ki...

mondhatni jókor voltam jó helyen, akkor Magyarországon próbáltak ki az új vizsgálati lehetőséget,

még magasabbra emelve a nőgyógyászati daganatok időbeni felismerését...

2011. máj. 3. 20:23
Fájdalom nincs nálam sem,csak pici vérzés.
29. f74da0b6b0 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2011. máj. 2. 21:55
Semmi gond. :)
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - F74da0b6b0)
2011. máj. 2. 21:53

Akkor jó:) Nem figyeltem, hogy ki kérdezte:)

Bocs!

27. f74da0b6b0 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2011. máj. 2. 21:52
Szerencsére nincsenek ilyen gondjaim, csak megjegyeztem,hogy mióma is okozhatja.
2011. máj. 2. 21:19

Nekem 4 évig kezelték...

Az orvos úgyszintén nem akart műteni, mondván kockázatos lehet utána egy terhesség kihordása...

NEM BÁNTAM MEG, hogy végig csináltam a kezelés sorozatot...

Szülés nagyon simán komplikáció mentesen lezajlott... és az öröm a legnagyobb a méhszájsebem teljesen elmúlt a hormonális változás hatására.

Most már teljesen egészséges vagyok..

2011. máj. 2. 21:00
Sajnálom.
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - F74da0b6b0)
2011. máj. 2. 21:00
Nem tudom, ezt inkább orvossal kellene megbeszélned, hogy mi okozhatja.
2011. máj. 2. 16:01

Szia!Nekem is volt méhszájsebem,és volt hogy picit vérezgettem együttlét után!Kaptam rá hüvelykúpot!

Nem műtöttek miatta,mert nem volt olyan vészes!

Meg a doki nekem is mondta hogy mivel még nem szültem...műtét miatt ki tágítanak...

Hála égnek most már nincs ilyen problémám!

2011. máj. 2. 10:13
és a vérzést is
21. f74da0b6b0 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2011. máj. 2. 10:13
A szex miatti fájdalmat okozhatja mióma is, nem?
20. Wildy (válaszként erre: 1. - KisMárta)
2011. máj. 1. 18:39
Nekem is volt, 2-szer is méhszájsebem (mind2szer véreztem miatta), 1. a doki vmivel lekapargatta azthiszem, pontosan nem mondta mit csinál, de az fájt egy kicsit, másodszor meg egy másik doki adott kúpot és azzal elintézte. Azóta még nem tért vissza, bár nekem nem is emlegették fel, h műteni kellene...
2011. máj. 1. 17:03
Nekem egyszer volt talán a 3. gyerekem után. Valamivel lekezelte (olyan ezüstös dolog) többször is és kb. 2 hónap alatt elmúlt, és azóta se jött vissza még szülések után sem.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2011. máj. 1. 15:10
Egyszerű nőgyógyászati vizsgálattal megállapitható. Nincs nagyon tünete. Én nem is tudtam róla, hogy van. Igaz nekem azt mondta a dokim, hogy másodlagosan gyógyult.
2011. máj. 1. 15:08

A méhszájseb egyszerű rutin nőgyógyászati vizsgálattal megállapítható, vagy valami spéci vizsgálat kell hozzá?

Milyen jele van annak, hogy esetleg méhszájsebe lehet az embernek?

2011. máj. 1. 13:45

A méhszájsebet nem kell azonnal műteni, csak sűrűn ellenőrizni. Nekem pl. elfagyasztották és azóta sincs semmi gondom.

A szülést azért mondta, mert legtöbb nőnek a szüléstől van a méhszájsebe és valószinű, hogy neked is újra lesz, ha szülsz. Nem akar kétszer kitenni műtétnek, ha nem kell.

Én az orvosra hallgatnék. Azt hiszem a szex miatti fájdalom és vérzés mástól lehet. Ezzel menj el orvoshoz és majd megmondja mi a teendő.

15. zsugabubus007 (válaszként erre: 14. - KisMárta)
2011. máj. 1. 12:54

Igen, sajnos igaz.

De arra meg írsz egy kérvényt, hogy ilyen-olyan okokból engedjék el, vagy legalább mérsékeljék.

2011. máj. 1. 12:52
Munkanélkülire be vagyok jelentkezve,mint regisztrált álláskereső,de a tb-m nem fizetik.Ez igaz,hogy visszamenőleg be kell fizetni az Apeh-nak?
2011. máj. 1. 12:52
Győr-Moson-Soproni vagyok.Akkor elöször befizetem az 5000Ft-ot tb-re és utána megbeszélem a dokival,hogy mindenképp műtsön meg.Nagyon szépen köszönöm a hasznos információkat.
12. zsugabubus007 (válaszként erre: 7. - KisMárta)
2011. máj. 1. 12:49

Tb.

Ha be vagy jelentkezve munkanélkülira, azt fizeti, ha nem, akkor elmész a apehba és ott lehet elintézni, hogy addig is tudd fizetni magad után. Havi 5000Ft körül van.


Vagy elmész a jegyzőhöz és szociális alapon megigényled, hogy egy évig nem kelljen fizetned.....persze ha ez valóban jogos.

2011. máj. 1. 12:49
Ha budapesten keresel orvost megadhatom az én dokim nevét.Ő mütött és nála szültem a két lányomat.
2011. máj. 1. 12:48
Hová jársz dokihoz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook