Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhszáj nyitottsága peteéréskor fórum

Méhszáj nyitottsága peteéréskor (beszélgetős fórum)


2010. máj. 16. 08:56

Sziasztok!

Továbbra is azt mondom, abban semmi rossz nincs, ha az ember ilyen vagy olyan módszerrel odafigyel, hogy mikor van peteérése,a lényeg ugyan az, hogy figyeli.


Jó hétvégét nektek ebben az esőben is!Szorítok mindenkinek!

21. Dinuss (válaszként erre: 20. - Pethoevi)
2010. máj. 16. 08:17
Nagyon szepen koszonom!:) Mar ram fert annyi varakozas utan.:)
20. pethoevi (válaszként erre: 18. - Dinuss)
2010. máj. 15. 22:20
Neked pedig sok boldogságot,nagyon szép a kisfiad!!!
2010. máj. 15. 22:19
Köszi szépen!Remélem,sikerül tényleg minél hamarabb!!!:-)
18. Dinuss (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2010. máj. 15. 22:14
Hat en kivanom mind a kettotoknek,hogy mielobb sikeruljon es babasak legyetek rovid idon belul!:)
17. pethoevi (válaszként erre: 15. - Dinuss)
2010. máj. 15. 22:09

Ez a baj az írással,h nincsenek hangsúlyok,nincsenek gesztusok.Hidd el,nem volt rossz indulat!

Amúgy most én is azzal vagyok,h ha még nem jön,akkor magamra fogok figyelni (persze nem fogom elfelejteni,h szeretnénk és vágyunk rá),de tornázom (2 hete),szeretnék csini lenni,stb.Aztán ha jön a nyár,egyre többet tudok kikapcsolódni.Kert,programok,stb.Ez a terv.És szerintem nagyon jól haladok felé. :-)

16. Dinuss
2010. máj. 15. 22:05
Ja es igen a tampon!En amiota szultem nem hasznalom,mert kozben kiderult,hogy annak "koszonhetek" par fertozest es az intim mosakodot is kerulni kell,mert az sincs jo hatassal hiaba is mondjak!
15. Dinuss (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2010. máj. 15. 22:03

Igen tudom,hogy mindenki ezzel jon es hidd el,hogy en is hallgattam anno aztan mar a vegen meguntam,hogy mindenki ezzel izelget es a vegen azt mondtam,hogy meg megsem szeretnenk babat majd kesobb.Igy abba maradt es magamat is kicsit vissza probaltam fogni.Persze akinek mar orvosi segitsegre van szuksege az megint mas teszta.

Lehet,hogy nem rossz indulatbol mondtad de ugy jott le.Ha viszon tenyleg nem ugy gondoltad akkor en kerek elnezest!

14. pethoevi (válaszként erre: 12. - Dinuss)
2010. máj. 15. 21:47
Nem hiszem,h az üzimre így kell reagálni,mert én sem így írtam.Hanem tudom,h milyen ez.Mindenki ezzel jön.De ezt a legkönnyebb mondani,holott mindenki tudja,h nem lenne szabad.Csak ez nem így működik,sajnos...Nem rossz indulatból írtam,és nem csak neked...
13. Dinuss (válaszként erre: 6. - Rlibertas)
2010. máj. 15. 21:24

Igen tudom,hogy regota probalkoztok,mert tudakozodtam az adatlapodon.Es ezt a ragorcsolest nem ugy ertettem,hogy mi a ...aggodsz majd osszejon cimszoval.Hanem,hogy probald picit lazabban fogni,mert bele fogsz orulni!Tudom milyen babara varni es nem jon ossze raadasul elso baba!En 4 evet vartam ra es az ovulacios teszt segitett.Szerencsere nem lett belole doki.

En ugy tudom a mehszajjal kapcsolatban,hogy ha puha akkor van ovulaciod es ha kemeny es kitapinthato akkor nincs.Terhesseg eseten puha marad es felhuzodik szinte el se ered.

12. Dinuss (válaszként erre: 7. - Pethoevi)
2010. máj. 15. 21:21
Jol van nyugodjal le!Nem kell uzengetni semmit!Ha akarsz irsz privit es ennyi!
2010. máj. 15. 18:11

Én nagyon bízom benne,h ezek a vitaminok csak használnak majd...A maca itt az egyik csajszinak 2 év várakozás után hozta meg a babát. :-)

Az egy csepp "barnázás" napközben volt(a munkahelyen vettem észre),és amikor itthon hoxán megkérdeztem,mi lehet az,és azt írták,h lehet PÉ,akkor voltunk együtt.Szóval most nagy reményekkel vagyok,de persze tudom,h a felfázás is lehetett akár... :-( Viszont azt is tudom,h ha a 13-14. napon volt PÉ-akkor beágyazódás is akár...Hát,nemsokára kiderül.Elég rendszeres a mensim,szóval 9-10 nap múlva megtudjuk.


És nálad nincsen semmi fizikális oka,h nincsen Babó?

10. rlibertas (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2010. máj. 15. 18:01

Ha magasan volt, akkor az peteérésre utal.Szinte alig lehet elérni.Utána nagyon gyorsan változik, igen akár fél napon belül is leszáll.HÁt ha barnáztál nem tudom lehet az együttléttől? nem tudom akár..ki tudja.Mensi nem jött meg akkor szerintem nincs jelentősége.De az is lehet már rég megfogant és beágyazódás jele..jó lenne!

Amúgy a betegség simán bekavar.

Én is próbálkoztam fél évig ittam a teákat, aztán abbahagytam, remélem neked használ!

2010. máj. 15. 15:29

Még nem... :-)

Az baj,vajon?Persze,én most kezdtem vizsgálgatni magam,és nem is rendszeresen teszem,mert hőmérőztem,most 3. hónapja.Csakhogy a héten felfáztam,és antibiotikumot kaptam,így a mérés elmaradt.

Tegnap voltam a 19, napon,és volt egy csepp barnám,és a méhszájam lent volt,és nyitott.Előző nap olyan magasan volt,h el sem értem!(ilyen még nem volt)

Szóval most össze vagyok zavarodva,h mi van.Azt írták egy páran,h tegnap lehetett PÉ.Mert nem tudtam,h ez most PÉ lehet,vagy beágíazódás...(29 naposak a ciklusaim,a görbéim alapján a 13-14. napon van PÉ-m...)Szerinted?

Mi egyébként 6 hónapja próbálkozunk.Nekem kicsit magas a prolaktinom,így szedem a barátcserjét,jövő hónaptól maca-t,és teákat iszom (cickafark,palástfű)

8. rlibertas (válaszként erre: 7. - Pethoevi)
2010. máj. 15. 15:12

Szia!

Hát már több mint 1 év várunk.

Érezted te már annyira nyitottnak, hoyg mondjuk egy-egy borsószem beférne? vagy kisebb?

7. pethoevi (válaszként erre: 6. - Rlibertas)
2010. máj. 15. 14:58

Persze,nyilván nagyobb az esély a bejutásra nagyobb résen. :-) De a kis résen is biztosan jut be "1-2"!

Én is szoktam magam vizsgálni!Persze megfelelő higiéniai körülmények között,mindig csak itthon.

Amúgy nekem van ovu mikroszkópom,és az is hitelesebb cervix-szel,mint nyállal,szóval szerintem,ha valaki okosan és felelősségteljesen csinálja,nem okoz bajt.A tampon ennél veszélyesebb,szerintem,de hagyjuk,nem ez a fórum témája.

Amúgy azt hiszem,úgy van,h amikor lent van és nyitott,akkor tuti lehet a dolog,aztán szépen bezárul és felhúzódik.Elvileg,ha terhes vagy,fent is marad.Ha nem,akkor újra lehúzódik.Én is ezzel vizsgálom magam.

Amúgy meg üzenem a "ne görcsölj"-tanácsadóknak,h könnyű beszélni.Ha valaki babát szeretne rég óta,nehéz nem görcsölni,akkor is,ha tudja,h nem kéne.Ennél nagyobb közhelyet nem lehet mondani egy babára vágyó/váró nőnek.

Rlibertas,mióta próbálkoztok?

6. rlibertas (válaszként erre: 5. - Dinuss)
2010. máj. 15. 14:30

Hát ha ti nem vizsgáltátok, akkor nem is nagyon értitek talán.Ha valaki már nézte biztosan tudja mire gondolok.

Utánanéztem és nyitott a méhszáj ilyenkor, csak a mértékét persze nem írják sehol.

Ovulációs tesztet is használtam hónapokig, teljesen megegyezett a nyitott méhszáj és a pozitív teszt időszaka.Ezért idővel már nem vettem teszteket minek.

Rágörcsölni? Miért, ovulációs tesztet végezni, az nem rágörcsölés?Azért mert megvizsgálo magam már görcsölök?

Különben meg régóta várjuk a babát, doki, hormonok stb..minden folyamatban, csak nem tértem ki a rélszletekre, mert a kérdésem csak a méhszáj nyitottságára vonatkozott.Egyébként meg teljesen biztonságos, megfelelően letisztított kézzel.Sőt a legtöbb természetes fogamzásgátló módszert ha elolvassátok mindegyik ajánlja.HAd ne térjek ki rá, hogy mi minden más van mivel fertőzést okozhatunk ott bent...és használjuk.


Egyetértek biztos be tudnak jutni, remélem, bár elgondolkodtató, ha egy szinte zárt nyílásra ráöntesz folyadékot, vajon mennyi jut be ha bejut egyáltalán, valamekkora rés kell hogy legyen.Spermiumok nem úgy száguldoznak, hanem órákig is eltart míg bejutnak a petevezetékig.

5. Dinuss (válaszként erre: 4. - Rlibertas)
2010. máj. 15. 13:24
Nezz utana a neten,mert amint tudjuk egy adag sperma tobb tiz millio spermiumot tartalmaz.Tehat mivel szabad szemmel nem lathato ezert nagyon nagyon pici resen is bejutnak.Akkora resen is amit te nem erzekelhetsz.De mindenesetre az ovulacios teszttel elobbre jutsz,mint ha magadat vizsgalgatnad folyton.Raadasul nem is kene ennyire ragorcsolni a dologra.
2010. máj. 15. 12:48

Tudom a higénia is, de persze vigyázok.

Azért szerintem nyitott kell legyen, hiszen ha zárt, akkor ott nem egy be senki:) ez direkt így működik, a ciklus folyamán folyamatosan változik.Csak azt nem tudom mennyire nyitott kellene legyen.

2010. máj. 15. 11:46
En is azt javaslom,hogy ne nagyon vizsgalgasd ott lent,mert befertozod magad,foleg akkor,ha meg a mehszaj is nyitott... En sem hallottam meg arrol,hogy csak akkor eshetsz teherbe,ha nyitott a mehszaj,sot semmi ehhez hasonlot nem olvastam,holott elegge otthon vagyok a temaban...
2. Dinuss (válaszként erre: 1. - Rlibertas)
2010. máj. 15. 11:43
Persze,hogy be tudnak jutni!!!!Nem attol fugg,hogy megtermekenyulsz-e vagy sem,hogy a mehszajad nyitott vagy sem.Nem jo folyton vizsgalgatnod magadat,mert konnyen fertozest kaphatsz.Inkabb ha biztosra akarsz menni,hogy mikor van peteeresed akkor ajanlom figyelmedbe az ovulacios tesztet.Gyogyszertarban vagy drogeriaban lehet kapni es 2000 ft korul van.
2010. máj. 15. 11:40

Sziasztok!

Méhszájvizsgálatot szoktatok e nézni peteéréskor?

Én azért szoktam végezni, hogy a peteérés ovuláció napját eltaláljam. Középidőben megvizsgálom, ilyenkor nyitott, szinte 1 újnyira.

Sok kérdésem lenne ha valaki figyeli.

Azt figyeltem meg, hogy estére bezáródik, és másnap kinyílik megint, kb. 2 napig nyitott. De van olyan ciklusom, amikor épp csak annyira nyitott, hogy nem nevezném zártnak.

Van valakinek tapasztalata e téren?

Ha nem annyira nyitott, akkor is be tudnak jutni a spermák szerintetek?Nem tudom melyik lehet a normális állapota a méhszájnak ovulációkor.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook