Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhnyálkahártyát lehet vastagítani? fórum

Méhnyálkahártyát lehet vastagítani? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. eper2
2019. márc. 13. 20:54

Sziasztok!


Járt már valaki köztetek úgy, hogy a próbaciklus alatt 3X1 estrofemmel a 11-ik ciklusnapon 6,6 mm körül volt a mnyh-ja? Tudom, hogy alacsony. Elküldtem a leletet a Reprofitnak és most várom a protokollt.

A gyógyszerek összeállításánál ezt figyelembe veszik? Lehet a vastagságot növelni?

Köszönöm a segítséget!

37. pepeditta (válaszként erre: 35. - Zsanci79)
2017. nov. 3. 14:50

Kedves Zsanci!

Részben igazad van. Mind a kettőt adják. FSH-t és LH-t (pl én ezt kaptam: luveris). A lényeg, hogy ezek nem vékonyítják a méhnyálkahártyát.

36. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 35. - Zsanci79)
2017. nov. 3. 12:36
Zsanci, mivel lehet jól petesejtet stimulálni? Van peteérésem ,de még sem jön a baba több mint 1 éve ismét. kizsgáláson voltunk, elvileg minden oké. Gondoltamm egkérdem a nődokimtól ,hogy nem-e akarunk rásegíteni a peteérésre.
2017. nov. 2. 20:55

FSH hormonokat adnak, nem LH-t.

A tuszorepeszto hcg tartalma olyan mintha lh lenne, ez valtja ki a tuszorepedest, egyebkent semmit nem stimulal.

2017. nov. 2. 20:39
Már rég jártam itt. Closty vékonyítja a nyálkahártyát nagyon. A lombiknál nem használnak ilyet. LH hormonok vannak, amik elősegítik a peteérést, aztán tüszőrepi.
33. dinnyemag (válaszként erre: 32. - Zsanci79)
2017. szept. 29. 20:22
komolyan? hát ez nem jó hír..lombik téren elég tudatlan vagyok még. Azt hittem, hogy ezt a dolgot a hormon injekciókkal ki tudják küszöbölni:/ Sajnos nem csak emiatt kéne lombikozni. Magamtól nincsen peteérésem sajnos
32. zsanci79 (válaszként erre: 31. - Dinnyemag)
2017. szept. 29. 12:53

Azért mert lombikra mész, a méhnyálkahártyád nem lesz vastagabb. Ott is sokan küzdenek ezzel a problémával, ott sincs rá más kezelés.

Csak emiatt lenne lombik?

31. dinnyemag (válaszként erre: 29. - Bodza12)
2017. szept. 29. 12:46
Igen, emeltem az e-vitaminon és iszom a vörösbort amit utálok :) Sajnos a helyzet változatlan..15.napon ismét 2.5mm volt. De mindegy is, mert már letett rólam az orvosom. Azt mondta nem húzza tovább az időmet és januártól lombikra küld.
30. pepeditta (válaszként erre: 19. - Dinnyemag)
2017. szept. 20. 19:32

Szerintem az AMH-d magas ez PCO-ra utal, és nem feltétlenül kell IR-esnek lenni. Nekem sincs IR-em, de igazolt PCO-m van. Ja és az AMH-m 5 körül van, erre mondta a dokim, hogy nagyszerű.

Az aspirin protect semmi egyebet nem csinál, minthogy a méh vérellátását javítja, jobb a megtapadás. Semmi bajod nem lesz, én kb a 7 hetesen kezdtem szépen leépíteni.

29. Bodza12 (válaszként erre: 28. - Dinnyemag)
2017. szept. 19. 15:42

Szia!

Na nincs semmi változás? Próbálkoztál valamivel?

2017. szept. 8. 18:55
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd ha lesz valami javulás akkor mindenképp megírom :)
2017. szept. 7. 16:39
Sok hús, vas, és nekem kellett egesz ciklus alatt 400mg E vitamin volt h bekaptam 2 szemez szval 800mg lett belole. Igyis 4+3 hetesen 9,5mm korul volt csak de a baba maradt
26. zsanci79 (válaszként erre: 23. - Dinnyemag)
2017. szept. 7. 09:53

Hát akkor tényleg nem tudok mire gondolni. Nehéz eset.

Próbáld meg letenni a C vitamint, vörösborozzál, E vitamin. Nekem a NOW E vitaminját javasolták, valami olyasmit mondtak, hogy ebben a termékben az összes tokoferol megtalálható, míg másban csak a D-alfa-tokoferol vagy vagy a D-gamma-tokoferol van.

Mondjuk én nem használom, mert nincs ilyen problémám, csak a párom szedi, hogy neki is jobb eredménye legyen.

Végső soron pedig tényleg valami más stimulálóval próbálkoznék.

Igen, én annyi vizsgálaton átestem már, mint szerintem nem sokan, de legalább végére jártam, hogy mi a baj.

25. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2017. szept. 7. 09:43

Akkor kivétel vagy, viszont azt is tudni kell, hogy nagyon sok orvos általában rá mondja, hogy nem IR, közben meg az. Ezt egy jó endokrinológus tudná megmondani.

Nekem jó értékeim vannak, tényleg a szigorú szabályok szerinti még maximumok, mégis volt olyan doki, aki azt mondta, enyhe IR.

Félreértés ne essék, kissé szkeptikus vagyok ezzel a betegséggel, mert nagyon sok mindenkire rásütik, viszont van, hogy igen is foglalkozni kell vele, viszont ehhez egy lelkiismeretes endokrinológus kell, aki ritka, mint a fehér holló.

24. youlcsi (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2017. szept. 7. 09:36
cáfolnám, pcos-es vagyok, és IR-t még egyszer sem sikerült igazolni, pedig többször volt már terhelésem.
23. dinnyemag (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2017. szept. 7. 09:25
Dehogy, örülök a kérdéseidnek látszik hogy jártas vagy a témában:) Az LH-m 4,61 IU/l lett. IR-em pedig elvileg nincsen, jó lett a 0-60-120perces cukrom és inzulinom is.
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Dinnyemag)
2017. szept. 7. 08:32

Ez nem hulyeseg. Ez igy van. Hagyd el, foleg ha nagy dozis.

Egyebkent az amh-d es az fsh tok jo, nem ertem miert nincs peteeresed. Az lh mennyi? Bocs h ennyit kerdezek csak gondolkodom.

Ha az lh fsh arany nem kozel 1:1, akkor az pcos-t jelent. Attol sincs peteeres.

Es aki pcos az biztos hogy IR-es is.

Ezt erdemes még megkuksiznod.

2017. szept. 7. 08:07
Hallott már valaki arról, hogy a nagy dózisban szedett C-vitamin is vékonyíthatja a méhnyálkát? Ez hülyeség lehet? Nemrég olvastam valahol, ráadásul én nagy c-vitamin szedő vagyok.
20. dinnyemag (válaszként erre: 16. - Pepeditta)
2017. szept. 7. 08:03
Köszönöm kipróbálom őket is, bár az Aspirin Protectről már én is hallottam de azt nem merem szedni :D
19. dinnyemag (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2017. szept. 7. 08:01
Közben megnéztem és az AMH 27,92 pmol/l volt. Az FSH pedig 6,88 IU/l(4.napon)
18. dinnyemag (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2017. szept. 7. 07:57
Egyszer elmagyarázta az orvosom, de már nem igazán emlékszem, hogy mit is mondott pontosan:/ De valami olyasmi, hogy ezeket a szurikat általában a tüszőrepesztésre adják, de ha nem megfelelő a méhnyálka akkor azt vastagítja is, ha pedig nem elég nagy a tüsző, akkor még növelni is tud rajta. Valamennyit biztosan használt, mert csinált 7mm-es vastagságot egyszer ami nálam rekordnak számít :D de köszönöm rá fogok kérdezni arra, hogy nem-e lehetne a Clostyl-t laváltani valami másra.
2017. szept. 6. 16:04
Ja és a fagyöngy csepp. Ezt Gyuri bácsi a füvesember ajánlja. Ezt is szedtem.
2017. szept. 6. 16:02

Méhnyálkahártya vastagítás: méhpempő, ligetszépeolaj, E-vitamin,

napi 1 dl jó minőségű vörösbor, aspirin protect.

Nekem segített (akkor egyedül a méhpempő maradt ki nálam).

15. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Dinnyemag)
2017. szept. 6. 13:43

De most én úgy értelmezem, hogy ezeket a szurikat hcg tartalmuk miatt kaptad nyh erősítésére. Igaz?

Mert a Choragon biztos tüszőrepesztő, a másikat nem ismerem.

Én stimulálásra gondoltam, hogy nem clostyval kellene stimulálni, biztos van olyan szuri, ami nem okoz ilyen mértékű nyh elvékonyodást.

14. youlcsi (válaszként erre: 10. - Dinnyemag)
2017. szept. 6. 13:38

meg bizony :)

éppen jövő héten megyek ellenőrzésre, hogy megnézzük, 2 vérzés elég volt-e ahhoz, hogy leváljon végre rendesen.

13. dinnyemag (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2017. szept. 6. 13:31
A Clostyt nem mondanám hatástalannak, lesznek tőle tüszőim, csak hiába termékenyül meg a petesejt ha nem tud miben megtapadni. Erre keresném a megoldást. Szuriból is próbáltunk már kétfélét is a Choragont és a Brevactid-et. Ezek valamennyit vastagítottak, de még úgy is elég vékony maradt. Persze nem folyamatosan nyomjuk minden hónapban a stimut, tartunk azért pihenőt is 2-3 havonta. Ha hazaértem megnézem mennyi lett az AMH,FSH.
12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - Dinnyemag)
2017. szept. 6. 12:01

Mennyi lett az AMH, FSH?

Nyilván nem clostyval kéne stimulálni, ha az hatástalan vagy ennyire levékonyítja a nyh-t, hanem valami szurival.

Ha hatástalan felesleges orrba-szájba szedni havonta, mikor van más megoldás.

11. dinnyemag (válaszként erre: 8. - Bodza12)
2017. szept. 5. 17:37
Rendszeresen nézik a kismedencei UH-on. Amikor nem szedek semmilyen stimulálót akkor vagy nem látnak tüszőt, vagy pedig röhejes pár mm-esek vannak csak 14.nap körül. Érezni sem érzem, hogy lenne pé-m, a nyálkám is 0. LH tesztek mind negatívak, a hőmérőzés sem mutatott semmi értékelhetőt. Még anti-mülleriánt is néztek, hogy nincsenek-e kimerülve a petefészkek, de annak is jó lett az eredménye. Szóval nem értem:/ Erről a cseppről még nem hallottam, de utána nézek köszönöm:)
10. dinnyemag (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2017. szept. 5. 17:32
jóból is megárt a sok igaz? :D
9. dinnyemag (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
2017. szept. 5. 17:31
T3,T4-em és a női nemi hormonok is jók. Igazából csak a prolaktinom volt magas, de arra szedem a Bromocriptint és azzal tökéletes. A TSH-m pedig gyógyszerrel 1 körül szokott lenni. Nem értem, hogy ezek ellenére miért nem működök rendesen:/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook