Méhnyakrák (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 21. 18:06

Kedves fórumozók!

Az anyukámnak méhnyakrája volt megműtötték, de most sajnos áttétes lett. Kemoterápiával kezelik és nagyon maga alatt van... Annyira rossz nézni, és ráadásul nem tudok segíteni sem neki. 3 napja már csak szenved az első kemoterápiától. Kérem aki hasonló helyzetben volt vagy tud valami tanácsot adni az írja meg, rengeteget segítene! Köszönöm

41. cynnia
2009. okt. 15. 14:00

Többször volt nekem is p3-as eredményem.P4-es eredménynél nálam is elvégezték a conisatiot.

Azóta teljesen negatívak az eredményeim,semmi problémám!Ennek már lassan 3 éve.

Ha időben elkapják,gyógyítható!

40. bubu0409 (válaszként erre: 39. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 15:07
Oké!Most sajna mennem kell végre vége mára a melónak majd még irkálok ha lesz valami!
39. bbeus73 (válaszként erre: 38. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 15:05
Húúú, akkor jó, megnyugodtam. Írd majd meg a fejleményeket, és csak jókat! Okszi? Én szorítok neked!!!!!! És fel a fejjel és POZITÍV GONDOLKODÁS. Ez is sokat segít ám!!!!!! De ezt te is tudod!
38. bubu0409 (válaszként erre: 34. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 14:57

Nem vettem magamra!

Nálam amúgy is természetes dolog szűrő vizsgálatra járni, mert a családomban sok mindenki köszönheti az életét a szűrővizsgálatoknak!

De aranyos vagy !

2009. okt. 14. 14:55
A fórum címe: Ismered a Gynevac-ot?
36. bbeus73 (válaszként erre: 33. - Marc§ika)
2009. okt. 14. 14:54
Igen, szerintem jó a megelőzésre is. De mondom, olvasd el a honlapjukat, illetve esetleg beszéld meg az orvosoddal. Van egy ilyen fórum is a hoxán.
35. bubu0409 (válaszként erre: 32. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 14:54
Ez így van!!!Ha már egyszer van rá lehetőség akkor igenis menni kell!Nem olyan gáz ennyit ki lehet bírni!És elméletileg egy évben csak egyszer kell!
2009. okt. 14. 14:53
Biztos, hogy befolyásolja a stressz, de szerintem ne ezen agyalj, próbálj kicsit lenyugodni, lezárni a hátad mögött lévő dolgokat. Tudom, nem könnyű, én is sok mindenen keresztül mentem már életem folyamán, és azt gondolom, így utólag, nem éri meg idegeskedni feleslegesen. Persze ezt én mondom, de annyiszor bebizonyosodott már ez. Tudom, ebben a mai világban nem könnyű semmi sem, minden dologért meg kell küzdeni, de valahogy meg kell próbálni "egészségesen" kezelni a stresszt. A volt anyósomnál is az volt a betegségének egyik kiváltó oka. Persze a te eseted teljesen más, nehogy magadra vedd, isten ments! Csak azért írtam le az ő történetét, hogy szembeállíthassam az enyémmel. Ő már nincs, én meg, és te, aki időben mentünk orvoshoz, élünk, jól vagyunk. Ez a lényeg.
33. marc§ika (válaszként erre: 29. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 14:51

köszi!:)


akkor ezek szerint,megelőzésre is jó?annak is akinek nem volt még gyulladása?gombás fertőzések ellen is véd?

2009. okt. 14. 14:50
Én amióta így jártam, minden nő ismerősömnek csak ajánlani tudom a rákszűrést, hisz ott volt az én példámmal szemben a volt anyósom példája, aki sosem járt orvoshoz (még anno irigykedtem is rá, hogy bezzeg neki sosincs semmi baja, én meg huszonévesen orvostól orvosig járok, annyi nőgyógy-i bajom van), majd egyszercsak kiderült, akkor is, hosszú rábeszélés után, én vittem el már dokihoz, mert olyan fájdalmai voltak, s kiderült, menthetetlen beteg, azaz már műteni sem tudták, méhnyakrák. Tehát nőtársaim, igenis szükség van a rákszűrésre, még ha nem is kellemes.
31. bubu0409 (válaszként erre: 28. - Első)
2009. okt. 14. 14:49
Ahha!!Köszike!Erre tippeltem!
2009. okt. 14. 14:49
Szerintetek a stressz mennyire befolyásoló tényező a kialakulásban?A sok magadba folytott érzelem meg ilyesmi!Csak azért mert nálam most zárul le egy elég stresszes 2,5 év!
29. bbeus73 (válaszként erre: 25. - Marc§ika)
2009. okt. 14. 14:46

A Gynevac.hu oldalon minden le van írva az ismertető laikusoknak cím alatt. Csak pár sor: A gyermekkortól az öregkorig a nők egyik leggyakoribb panasza, amely miatt nőgyógyászhoz fordulnak, a hüvelyi folyás. Helyi, vagy általános kezeléssel csökkenthető vagy megszüntethető ez a panasz, de gyakran kiújul. Tartós gyógyulást az eddigi kezelésekkel nem lehet elérni.

A hüvelygyulladás keletkezésében szerepe lehet a Trichomonas vaginalisnak, amely sexuális úton, vagy közös fürdők (strand, uszoda, kollégiumi zuhanyozó) bejut a hüvelybe, a felületére tapadt kórokozókkal együtt. A laktobacillusok által termelt tejsav elfogyasztásával lúgos irányba tolja el a hüvely pH-ját, ami kedvez a kórokozó baktériumok elszaporodásának. Magasabb pH-n a kórokozó laktobacillusok is erősen szaporodnak, és így erősen károsítják a hüvely nyálkahártyáját. Így alakul ki a trichomonasos, vagy bakteriális hüvelygyulladás, mely a Trichomonas elpusztításával se rendeződik. A Trichomonas mozgásszerveivel felhatol a méhbe, petevezetékbe, petefészekhez, sőt bejut a hasüregbe is, magával viszi a kórokozókat és létrehozza a többi szervek gyulladását is.

Az immunizálás során ez a kóros folyamat visszafordul, csökken a pH, csökken a folyás.


Az oltás alkalmas az női nemi szervek gyulladásai jelentős részének tartós gyógyítására. A vakcina a gyulladás megszűntetésével és megelőzésével kedvező feltételeket teremt a beágyazódó petének, a lepény nem károsodik. Kedvező eredményeinket ezekkel a tényezőkkel magyarázzuk.

Laktobacillus vakcináció alkalmazásával a női meddőség gyógykezelésének hatásfoka nagymértékben növelhető. 303 meddő házaspárt kezeltünk. 154 nő lett terhes, akik közül 87 csak laktobacillus vakcinát kapott. 67 esetben peteérést is kiváltottunk gyógyszeresen, vagy a férjet is kellett kezelni a rendellenes spermakép miatt. Ovuláció indukció a mi anyagunkban - előzetes vakcináció után - 70%-ban eredményezett terhességet.


Én beadattam magamnak, legfőképpen meddőség miatt, de mint írtam az előzőekben, volt nekem is gyulladásos problémám, nem is egyszer. Azóta megszületett kisfiam és nincs nőgyógyászati problémám sem.

Hozzáteszem az orvosok maguktól nem nagyon ajánlgatják, de ha tájékozott vagy a témában, és kéred, akkor elvileg kiírják.


Olvassátok el ezt a honlapot, sok érdekes információt megtudhattok belőle. Nem mellékesen pedig SEGÍT A probléma megoldásában is.

28. Első (válaszként erre: 26. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:46
Kúp alakú kimetszés a méhnyakon. Egy fél órás műtét.Elvileg a méhnyakrák ( ha nincsenek áttétek), akkor ezzel a műtéttel 100%-ban gyógyítható.
27. bbeus73 (válaszként erre: 24. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:40
Semmi gond, a sok rossz után majd már csak a jók jönnek! Meglátod. Tudnék mesélni....
26. bubu0409 (válaszként erre: 22. - Első)
2009. okt. 14. 14:40
Nem a P5 hanem a Conizáció!
25. marc§ika (válaszként erre: 21. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 14:40
pontosan mire való a gynevac?kiknek ajánlott?
24. bubu0409 (válaszként erre: 21. - Bbeus73)
2009. okt. 14. 14:38

Köszike!

Pont az ilyen tipusú válaszok miatt dobtam fel a témát mert aki már átélte ezeket az más szemmel látja a dolgokat!

Megnyugtató volt olvasni!

Szerencsére sikerült nekem is annyira mérlegelni a dolgokat, hogy nem a legroszabbra gondoltam azonnal ,de azért benne van az emberben az a bizonyos mi van ha...!Nagyon pozitívan álok hozzá!

Egy kis jó nekem is jár (ebben a hónapban dolgozom már csak a munkahelyemen,létszámleépítés)!Minden összejött ebben a hónapban!

23. Első (válaszként erre: 22. - Első)
2009. okt. 14. 14:33

nem 100%-os.

Bocs, elírtam

22. Első (válaszként erre: 19. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:33

A P5? Az már tumort jelent. Szerencsére az én esetemben ez vaklárma volt.

Azért írtam le az én esetemet, mert ezek a szűrések 100%-os eredményt mutatnak. Várd meg amig lesz biztos eredményed. Nem szabad mindjárt a legrosszabra gondolni.

2009. okt. 14. 14:29

Kedves bubu!

Pontosan 28 évesen volt hasonló jellegű problémám, a méhnyakon talált az orvos egy kinövést, akkor nekem is P3 lett a rákszűrés eredményem. Én is azért mentem akkoriban dokihoz, mert többször fájdogált a hasam. Valameddig negyedévente néztük, aztán az orvos a végén jobbnak látta, ha leveszik ezt a kinövést. Vettek belőle mintát is akkoriban, mármint szövettant. Nekem ez a műtét kb. 5 perces volt, egyáltalán nem volt utána sem fájdalmam, semmi. A szövettan eredménye is jó lett.

Na most előtte én is állandóan gyulladásban voltam, volt, hogy gyógyszeresen is kezeltek. Én szentül hiszem, hogy ezek miatt lett ez a kinövésem.

Az orvos akkor azt mondta, hogy ez is rákmegelőző állapot, ezért kellett a műtét.

Akkor még, a műtét után lett egy vírusfertőzésem, amit szintén kezelni kellett, de azóta tünetmentes vagyok. Félévente járok orvoshoz, rákszűrésre, akkor is, ha azt mondják, hogy elég egy év múlva jönni. A helye ugyanúgy megvan egyébként, de hála istennek semmi problémám nincs vele.


Ezt azért írtam le, hogy ne gondolj rögtön a legrosszabbra. Örülj, hogy ilyen "állapotban" vagy, és nem a rosszabbikban.

Hidd el, átmentem ugyanezen, tudom, mit érzel. A lényeg, hogy mindent az orvos utasításai szerint kell csinálni és nem lesz baj, majd meglátod. Emelett pedig, ha utánanézel a Gynevac.hu-n, lehet, nem ártana beadatnod magadnak ezt a szurit (Gynevac). A sok gyulladás ellen is jó, meg másra is. Ártani biztos nem ártana.

Sok sikert és ne félj, nem lesz baj!

20. Farika (válaszként erre: 17. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:23
Nyugalom, ha valami nincs rendben, akkor sem lehet nagy a gáz ha rendszeresen jártál szűrésre.HPV- re minden P2 értéktől eltérően szürnek, ez fontos infó, ugyhogyha még nem volt biztos a kontrolon lesz.
19. bubu0409 (válaszként erre: 12. - Első)
2009. okt. 14. 14:23
Mi is az pontosan?
18. bubu0409 (válaszként erre: 15. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 14. 14:22
Bocsi,úgy jött át!Nem drámázok csak infot várok és akkor jó az info ha elég sok háttér infot adok én is!Bocsi mégegyszer!
17. bubu0409 (válaszként erre: 13. - Farika)
2009. okt. 14. 14:20
A labor eredményemen kívül még semmit nem tudok, csak azt hogy arra kórós elváltozást találtak súlyosan hámszövettel!A többi a kontrol után!
16. uracsvivi (válaszként erre: 14. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:19

Teljesen igazad van énis ki lennék borulva.

Remélem nincs komolyabb bajod.

15. fbb53e1d99 (válaszként erre: 14. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:19
Nem a postásra gondoltam!-:)
14. bubu0409 (válaszként erre: 11. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 14. 14:17
Szerintem igen!Mert minden nap kapok valami levelet amit betudd dobni a postaládába de ezt nem!És még arra sem vette az erőt hogy kirakjon egy értesítőt a postaláda tetejére!Azt hiszem ez még a leggyengébb dolog volt tőlem!Is igen is jogom van panaszt tenni ellen.Nem az összes postást bántom csak ezt az egyet ezért az egy húzásáért, de ez a dolog a legkevésbé sem érdekel csak az hogy MIATTA csúsztam 3-4 hetet a kontrol minta vételel és ennyi időt idegesekedek pluszban!
13. Farika (válaszként erre: 10. - Bubu0409)
2009. okt. 14. 14:16
a P3-tól nem kell azért annyira megijedni, figyelni kell az bizti, de legtöbb esetben fertőzést jelöl. HPV szűrésen voltál, milyen lett?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook