Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhlepény leválás után vállaltál-vállalnál második babát? fórum

Méhlepény leválás után vállaltál-vállalnál második babát? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 18. 21:53
Nem tudom, jár-e még valaki erre. Nekem május 13-án, 25 hét 6naposan vált le a méhlepény. Egy rémálom volt. A kislányunk 20 napig élt. Sajnos csak lombikkal lehet babánk. Az orvosok bíztatnak egy újabb lombikra, de ezek után nem tudom, hogy bevállajuk-e valaha újra. Jó lenne olvasni néhány példát, ki hogyan döntött ezután.
2012. aug. 24. 14:56

Méhlepény leválás miatt lett koraszülött a kislányom a 29. héten. A mi esetünk ritkaságnak számít, nagyon jól sültek el a dolgok és nem lett semmi baja a picimnek. De! Mázli, hogy ő a második gyerekünk mert én nem merném ezek után megkockáztatni a további gyerekvállalást.

A doki azt mondta, nem törvényszerű, hogy ez megismétlődik. De benne van a pakliban.

2008. aug. 12. 11:42
sztem minél több idő telik el a két terhesség között, annál kisebb az esélye, hogy ugyanaz megtörténjen. Nekem az orvosom mindig azt mondja, hogy nincs két egyforma terhesség, és szülés, bár nálam 9 év a korkülömbség. a szülést majd még meglátjuk. Én bizakodom. A helyedben még várnék és pár év múlva megpróbálnám.
14. mugli (válaszként erre: 10. - Csinicsani)
2008. ápr. 18. 19:33
5 évvel etelött elég rövid próbálkozás után teherbe estem-nagyon boldog voltam. Jártam dokinál, azt mondta minden rendben van. Amikor 12-13 hétben jártam elkezdtem görcsölni,mire kórházba értem már rendesen véreztem. Mikor Az ügyeletes megvizsgált közölte, hogy a méhlepényem levált, a magzat elhalt, nekem pedig spontán vetélésem volt. Nehezen tettem túl magam a dolgon. Most van egy nyolc hónapos fiam.
13. Rozália (válaszként erre: 11. - Csinicsani)
2007. nov. 24. 08:23
Igy persze, majdnem érthető számomra....
12. Hacika
2007. nov. 23. 18:41
Így már érthető a kérdésed.Meggondolandó.
2007. nov. 23. 16:37

Gyengébbek kedvéért latinul abruptio placentae ,és itt egy link akit érdekel a téma


[link]


Kedves Rozália van gyerekem és gyógyszerész vagyok,tudok egyet s mást egézségügyi témában,a kérdést túl tömören tettem fel mert már rengeteget foglalkoztam ezzel a témával és sajnos számomra az hogy "méhlepény leválás" automatikusan azt a borzalmat juttatja eszembe amin keresztül mentem 1 éve.

2007. nov. 23. 16:30

Bocsi hülye volt feltéve a kérdés.

Nekem a 38, héten idő előtt levált a méhlepényem emiatt sürgősségi császárral szültem.Utánaolvastam,és akinek megtörtént már egyszer nagyobb a valószinuűsége hogy még egyszer megtörténjen.Ez nagyon súlyos állapot a mama és baba életét egyaránt veszélyezteti.

Arra lennék kiváncsi hogy aki már egyszer átélte az mert gyereket vállalni ujból és ha igen ott is adódott probléma?

2007. nov. 23. 16:26
nem arról van szó hanem idő elötti méhlepény leválas
2007. nov. 23. 12:55

Érdekes kérdés. Hogy érted?


Én vállalnék...:)

7. Hacika (válaszként erre: 6. - Rozália)
2007. nov. 23. 11:44
Hát én is
6. Rozália (válaszként erre: 5. - Hacika)
2007. nov. 23. 11:42
Úgy látszik.... Kíváncsi vagyok, a többiek mit lépnek erre:)
2007. nov. 23. 11:38
Ezek szerint nem...
4. Rozália (válaszként erre: 3. - Hacika)
2007. nov. 23. 11:36
Igazából én sem. Most néztem meg, van gyereke, tudnia kellene...
2007. nov. 23. 11:35
Nem teljesen értem ezt a kérdést.?
2007. nov. 23. 11:33
A méhlepény minden szülésnél leválik....:) Szerintem nem ettől függ, vállalunk e második babát...
2007. nov. 23. 11:32
Méhlepény leválás után vállaltál-vállalnál második babát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook