Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhlepény a méhszájon fórum

Méhlepény a méhszájon (beszélgetős fórum)


2008. jan. 18. 09:45

Sziasztok.

A lepény dolog szerencsére megoldódott,mert feljebb ment!!!!!

Most meg a cukromat kell beállitani,mert az ment fel:(

Tényleg mindig van valami......de megéri.

10. Lucus
2007. dec. 21. 22:18

Nálam pont ugyanez a helyzet. Az én dokim azt mondta, hogy még 2-3 hetet kell kímélnem magam, azalatt még följebb kerül majd. Mondjuk az én lepényemet már másfél hónapja figyeljük és egyértelmű a mozgás iránya, tehát, hogy fölfelé mozog.


Szerintem ne ijedj meg, de vigyázz magadra. Gondolj csak bele, hogy a méhed még legalább kétszeresére nő, majd szépen feljebb húzza azt a méhlepényt.

2007. dec. 21. 15:50

Sziasztok.

Én 23 hetes vagyok,és tegnap voltam orvosnál aki azt mondta hogy mélyen tapad a lepényem.Nem ér hozzá a méhszájhoz,de kiméljem magam azért.Szerintetek még föntebb mehet?Én nagyon bizakodó vagyok,de ugyanakkor félős is.Azt is mondta az orvosom hogy ennyi idős terhesem 3-5 cm-es távolság a jó,de nekem 2,2-re van.Mit gondoltok,feljebb mehet még??Köszi.

8. 6b0cab64ee (válaszként erre: 7. - Lucus)
2007. dec. 20. 19:50

Szia!


Köszi szépen a beszámolót! Örülök, hogy nálad minden rendben! remélem a köv UH után nekem is ezt mondják! Nekem is ezeket tanácsolta a dokim, amiket neked! Be is tartom!


Üdv!

V.

2007. dec. 20. 14:55

Szia Virág,


Megvolt az UH és szerencsére minden jól alakul. 5 hét alatt elindult felfelé a méhlepény, még mindig mélyen fekszik, de már nem ér hozzá a méhszájhoz. Azt mondták, hogy nem lesz vele semmi baj. Még 2-3 hétig kímélnem kell magam, után lehet már egy kicsit lazábban venni adolgokat.


Sok szerencsét Neked is!


Lucus

6. Lucus (válaszként erre: 5. - 6b0cab64ee)
2007. dec. 19. 20:18

Nem tudom neked mit javasolt az orvosod, de nekem a következőket nem szabad:

- forróvizes fürdés kádban

- emelni, cipekedni, megerőltetni magam, ugrálós mozgást végezni

- szex

- illetve minden, ami alhasi feszülést vagy vérbőséget okozhat.


Holnap jelentkezem!

Lucus

5. 6b0cab64ee (válaszként erre: 3. - Lucus)
2007. dec. 19. 20:11
Köszi a bíztató hozzászólásokat! :)) Várom a holnapi beszámolót! Nekem is azt mondta a doki, hogy valószínüleg a helyére megy majd, de kíméljem magam! Egy hónap múlva megyek a köv UH-ra, remélem addigra elindul felfelé!
2007. dec. 19. 19:50
Szia! Ne aggódj, 90% esélyed van rá, hogy magától megoldódik a probléma. Csak nyugalom, az a legfontosabb a babának és Neked!
3. Lucus (válaszként erre: 1. - 6b0cab64ee)
2007. dec. 19. 19:34

Szia,


Mivel még fiatal a terhességed szerintem sincs okod aggódni. Nekem 19 hetesen vették észre, hogy elől tapad a méhlepényem és hozzáér a méhszájhoz. Nekem a doki úgy magyarázta, hogy ha ey lufira rajzolsz egy pöttyöt a szája közelében és elkezded felfújni, mire készen vagy a pötty már a lufi közepén fog díszelegni:-)


Igazán még csak most kezd majd növekedni a pocakod és nagy valószínűséggel moegoldja aproblémád, mint ahogyan az az esetek többségében történik. Én épp holnap megyek kontrollra majd beszámolok, hoyg egy hónap alatt mennyit változott a helyzet.


Fel a fejjel! És kíméld magad, ...mert az bizony szükséges!

2007. dec. 19. 17:15

Nyugi!


Az, hogy most még ezt mutatja az UH, nem feltétlen jelenti azt, hogy végig ott is marad a lepény. Annak helye csak a várandósság vége felé érdekes, addig viszont még bőven van időd arra, hogy a lepény jó helyre "vándoroljon". Ugyanis ahogy nő a méh, úgy "változik" a lepény helye is. (Azaz az UH pontosabban képes mutatni.)

2007. dec. 19. 16:32

Sziasztok!


14 hetes terhes vagyok, most voltam UH-n, és azt mondta az orvos, hogy a lepény a hátsó falon tapad, de a méhszájat fedi! Nagyon megijedtem! Ha van valakinak tapasztalata ilyenben, légyszi írja meg! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook